Jump to content

blogging @ myphone.gr: Το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών! [POLL]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;  

906 members have voted

  1. 1. Ποιό είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο κινητό στην ιστορία των κινητών;

    • Motorola DynaTAC 8000X
      9
    • Nokia 808
      39
    • HTC HD2
      188
    • Samsung Galaxy S
      83
    • Nokia 3310
      316
    • HTC Dream
      9
    • Ericsson T28/T68
      164
    • Nokia Ν900
      67
    • Nexus One
      21
    • Blackberry 6210
      10


Recommended Posts

SIEMENS παιδια...τα πρωτα με mp3 player,η 3χρωμη οθονη του S25,και γενικοτερα η ποιοτητα κατασκευης τους ηταν σουπερ στα περισσοτερα μοντελα τους..

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι από μένα Ν900 που έφτασα τόσες φορές στο τσακ να το αποκτήσω αλλά τελικά μου τη γλύτωσε
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Παντως μιλωνταςγια τη χωρα μας παντα απο οσο θυμαμαι το 5110 ηταν στο ιδιο στυλ με το 3310,εννοω γενικα οικονομικο κινητο με παρομοιες δυνατοτητες και επισης ειχε κανει θραυση.Το ειχε πολυ κοσμος και σε αυτο πρωτη φορα ειδα τι σημαινει αναφορα παραδοσης (οσοι εχουν iphone μαλλον το εχουν ξεχασει:lol: ).

Τελοσπαντων το 5110 νομιζω ειχε βγει καμμια διετια πριν το 3310.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SIEMENS παιδια...τα πρωτα με mp3 player,η 3χρωμη οθονη του S25,και γενικοτερα η ποιοτητα κατασκευης τους ηταν σουπερ στα περισσοτερα μοντελα τους..

Το sl45 ηταν μακραν το πιο πρωτοποριακο που εφτιαξε για την εποχη του και τον ανταγωνισμο του.

Link to comment
Share on other sites

SIEMENS παιδια...τα πρωτα με mp3 player,η 3χρωμη οθονη του S25,και γενικοτερα η ποιοτητα κατασκευης τους ηταν σουπερ στα περισσοτερα μοντελα τους..

 

Από αυτά που είναι στην λίστα ΣΥΝΟΛΙΚΑ (και όχι μόνο για ένα στοιχείο) η καλύτερη επιλογή είναι το HTC HD2!!! :D

 

Από κει και πέρα θα συμφωνήσω με πολλούς φίλους ότι λείπουν αρκετά κινητά!Για μένα ένα από τα κορυφαία......SL45i!!!Hardware Mp3 Decoding, MMC κάρτα, Java, mods,σχέδιο/μέγεθος......όλα σε ένα για την εποχή του!Και μην ξεχνάμε για πόσα χρόνια κυκλοφορούσε (αν θυμάμαι καλά γύρω στον 1.5 χρόνο ως SL45 και έπειτα για άλλον ένα χρόνο περίπου ως SL45i) και (εκτός από την οθόνη) το θεωρούσαμε από τα top κινητά της εποχής! :)

 

Όπως και το S25 (δεύτερο "έγχρωμο" κινητό) ένα φουλ αξιόπιστο κινητό μετά το πρώτο "έγχρωμο" SL10i! ;)

 

Και αφού βάλατε το 3310 είναι δυνατόν να λείπουν κινητά όπως το Ericsson GF/PF 768 (ένα από τα πρώτα πραγματικά μίνι κινητά), ή το Motorola Razor (απίστευτα λεπτό για τα δεδομένα της εποχής) ή το P800 κ.α.; :p

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψηφισα, γιατι απλα λειπει το καλυτερο επαγγελματικο κινητο, Nokia 6310/6310i.... μεγαλο λαθος να μην ειναι στην λιστα
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το Nexus One (ακόμη το χρησιμοποιώ) αλλά θα ήθελα το Nokia 6600.
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα αφού λείπει το πρώτο μου smartphone Nokia 7650,

θα ψηφίσω το Galaxy S.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το nokia 3310 με διαφορα

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

ημουν αναμεσα σε hd2 και 3310 αλλα ψηφισα το τελευταιο τελικα μιας και αποτελει απο τα αγαπημενα μου τηλεφωνα. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ειναι το nokia 808 και το galaxy s στη λιστα. Το nokia 808 ειναι ενα κακο τηλεφωνο αν εξαιρεσεις την καμερα του, ενω το galaxy s ειναι μια κοπια του iphone και ο λογος που η samsung πληρωσε 1 δις στην apple. σαν συσκευη δεν εφερε καμια απολυτως καινοτομια. Η μονη λογικη να το βαλει κανεις ειναι σαν το πρωτο κινητο της σειρας "galaxy s", του πιο εμπορικα επιτυχημενου android brand

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

το nokia 6110 / 5110 που είναι;

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6110-8.php

 

Το είχα δυο χρονια και ήταν το πρώτο μου κινητό

 

Υπέρυθρες και διπλό φιδάκι (ωω ναι, multiplayer φιδακι κύριοι) και άγιος ο θεός!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

3310 παιδιά...ο ορισμός του κινητού τηλεφώνου σε μια εποχή που όταν ήθελες κινητό, έπαιρνες Nokia! Τόσο απλά. Και φτάσαμε σήμερα να διαβάζουμε για την εξαγορά της... Τόσο κρίμα :( Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 για μένα.μου το είχε πάρει η μανούλα μου και ήμουν ο πρώτος κάτοχός του συγκεκριμένου κινητού εδώ στο Ηράκλειο.

Κινητό για ατελείωτα μηνύματα.

Ringtones....ωραίες εποχές.

Φυσικά η ψηφοφορία η μάλλον οι επιλογές κινητών είναι εντελώς άκυρες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ των Νόκια 3210 και Έρικσσον Τ66 παρότι δεν υπάρχουν στην λίστα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν παω την apple, η λιστα ειναι ελλειπης χωρις το πρωτο iphone. αυτο ξεκινησε ουσιαστικα την ολη τρελα με το interface χωρις πολλα κουμπια και την οθονη αφης.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν και φοβάμαι ότι θα σηκώσω θύελλα αντιδράσεων, πιστεύω ότι το Nokia 3310 όπως και όλα τα Nokia της εποχής εκείνης είναι πολύ υπερεκτιμημένα. Η ποιότητα κατασκευής ήταν μάλλον μέτρια (σε κάθε τούμπα μάζευες καπάκια και μπαταρίες και το καπάκι μετά από λίγο καιρό έπαιζε), οι μπαταρίες στα 2 χρόνια είχαν ψοφήσει και κάποια κουμπιά έφευγαν ή έπαυαν να δουλεύουν. Προφανώς ήταν συσκευές με χαρακτήρα και αξεπέραστο design που ποτέ κανείς δεν κατάφερε να επαναλάβει.

 

Από προσωπική μου εμπειρία θεωρώ τα πρώτα Sony Ericsson ως τα πιο ποιοτικά κινητά ever, και θα ψηφίσω ως καλύτερα κινητά κάποια που δεν ανέφερε κανείς, τα K750i, W800i, W700i, W810i (βασικά ήταν όλα τα ίδιο κινητό). Γιατί;

-Τρομερή ποιότητα κατασκευής. Το δικό μου w700 το είχα χιλιοπατήσει, μου έφευγε από το ποδήλατο στον χωματόδρομο με 40 χλμ/ώρα και είχε επιβιώσει από ρίξιμο στυλ μπειζμπολ σε τοίχο και φυσικά το πέταγα κάθε μέρα στο πάτωμα γυρνώντας σπίτι, χωρίς καν να φύγει ένα καπάκι και χωρίς να τρίζει σαν σκουριαμένος μεντεσές.

-Τρομερές μπαταρίες. Στα 6 χρόνια που το χρησιμοποίησα η μπαταρία δούλευε σαν την πρώτη μέρα και κρατούσε 5+ μέρες.

-Πολύ καλά χαρακτηριστικά για την εποχή. Κάμερες 2-3 megapixel, φλας, bluetooth, walkman, ράδιο και δεν συμμαζεύεται.

-Πολύ καλό vfm. Σε σχέση με τα Nokia ήταν φτηνότερα και καλύτερα.

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

E όχι και καλή ποιότητα κατασκευής τα w800/Κ750 ...

Τρελό ξέβαμμα και πάνω απ' όλα εκείνο το έρμο το joystick...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω την επομενη βδομαδα να υπαρχει και επιλογη Nokia 6310 που κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο διαχρονικα.

 

Συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Το 3310 ήταν από τα πρώτα κινητά με βολικό για το χέρι μέγεθος, πολύ καινοτόμο για την εποχή του και με ταχύτατη απόκριση πλήκτρων!
Link to comment
Share on other sites

Motorola StarTAC= the first ever clamshell/flip mobile phone.

http://cdn.techwalls.com/wp-content/uploads/2011/09/starTAC.jpg

 

Το πρώτο clamshell κινητό ήταν Ιαπωνικό. Άν το θυμάμαι και το γράφω σωστά λέγονταν kokosai.

Συμφωνώ με την επιλογή σου. StarTac το πιό ονειρικό τηλέφωνο τότε και με διαφορά. Το 85άρι όμως με την μπαταρία λιθίου, όχι το 70.

Στα του poll HTC HD2

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...