Jump to content

[Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σε εσωτερικούς χώρους εγώ έχω πολυ καλύτερα αποτελεσματα χωρίς τη χρήση του night Mode ειδικά σε κινούμενα θέματα, και δε βγαίνουν θολές οι φώτο.

 

Στο night mode όλα πρέπει να είναι ακίνητα....Οι φωτογράφοι μέχρι και τρίποδο βάζουν και έχουν τηλεχειρισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για σερβις σε βλέπω ,αλλά δεν ανεβάζεις και κανένα δείγμα.;

 

Το εστειλα ηδη σημερα... για οτι νεοτερο και ουσιαστικα το τι εχει γινει θα ανεβασω οταν μαθω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

λογικα δε θα δουλευει το focus της καμερας,οποτε πας για αλλαγη

 

Ναι το πιο λογικο και το πιο σιγουρο για μενα ετσι και εγω το εχω στειλει, και ετσι θα παει για αλλαγη καμερας

το κινητο το πηρα πριν ενα μηνα περιπου και ενω ολα ηταν μια χαρα μου το παρουσιασε αυτο ξαφνηκα..

((μου το ματιαξαν)) :p:p:p:p:p:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα προτεινα το εξης.

Οσοι εχουμε θεμα με την καμερα να γραψουμε εδω την ημερομηνια κατασκευης του τηλεφωνου οπως το διχνει το phone info.

Να δουμε μηπως τελικα κατι παιζει με τα πρωτα κομματια.

Δεν εχουμε να χασουμε τιποτα...

 

μιας και εγω ειχα θεμα με την καμερα και το εχω στειλει για σερβις οποτε ερθει θα δημοσιευσω την ημερομηνια κατασκευης του...

παντως εγω το πηρα πριν ενα μηνα..

Link to comment
Share on other sites

Αντε λοιπόν να κάνω ποδαρικό :

 

MADE IN VIETNAM (τι τοθελα και το 'ψαξα;)

DATE 17/09/2013 (από τα πρώτα δηλαδή)

CSC COUNTRY POLAND (τουλάχιστον πέρνει γρήγορα ενημερώσεις)

 

Και θεωρω οτι η camera τοχει το θεματακι της και στις φωτο και στα video.

 

Δε περιγράφω άλλο.

 

baxy

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Απο αποδοση?

 

Στις φωτο???Μετρια πραγματα!!!Κατα τ αλλα πεταει!!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι η καμερα του δεν εχει προβλημα,μπραβο του,ειναι πολυ τυχερος αλλα μαλλον δεν μας ενδιαφερει καθολου.Το thread ανοιχθηκε εκ μεταφορας posts παιδιων που εχει προβλημα η καμερα,οποτε...

Η καμερα πολυ απλα ή δεν εστιαζει καθολου ή σε ελαχιστες περιπτωσεις,εστιαζει πολυ δυσκολα ειτε με φυσικο ειτε με τεχνητο φωτισμο.Το δε macro της,ειναι απλα ανυπαρκτο.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι η καμερα του δεν εχει προβλημα,μπραβο του,ειναι πολυ τυχερος αλλα μαλλον δεν μας ενδιαφερει καθολου.Το thread ανοιχθηκε εκ μεταφορας posts παιδιων που εχει προβλημα η καμερα,οποτε...

Η καμερα πολυ απλα ή δεν εστιαζει καθολου ή σε ελαχιστες περιπτωσεις,εστιαζει πολυ δυσκολα ειτε με φυσικο ειτε με τεχνητο φωτισμο.Το δε macro της,ειναι απλα ανυπαρκτο.

 

Αυτο ακριβώς το πρόβλημα που αναφέρεις με την εστιαση το είχαν πολλες συσκευές στις πρώτες παρτιδες, στις επομενες δεν υπάρχει, εστιαζει ακαριαια.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο πιο πανω που εγραψε οτι η καμερα του δεν εχει προβλημα,μπραβο του,ειναι πολυ τυχερος αλλα μαλλον δεν μας ενδιαφερει καθολου.Το thread ανοιχθηκε εκ μεταφορας posts παιδιων που εχει προβλημα η καμερα,οποτε...

Η καμερα πολυ απλα ή δεν εστιαζει καθολου ή σε ελαχιστες περιπτωσεις,εστιαζει πολυ δυσκολα ειτε με φυσικο ειτε με τεχνητο φωτισμο.Το δε macro της,ειναι απλα ανυπαρκτο.

 

Οπότε εγώ που δεν έχω πρόβλημα στην κάμερα να ανοίξω νέο νήμα, όπου εκεί θα μαζευτούμε όλοι να εκθειάζουμε την κάμερα και να υπάρχει και αυτό το νήμα όπου όλοι θα βρίζουν το Νοτε 3 για την κάμερα του.;

Σου φαίνεται λογικό αυτό;

Το συμπέρασμα αν βγει, βγαίνει μέσα από τη σύγκριση των εμπειριών μας και των συσκευών μας και όχι από τη συνεχή γκρίνια.

Όσοι έχετε πρόβλημα με την κάμερα θα σας πρότεινα πάντως service.

Ίσως έχετε αισθητήρα εικόνας από παρτίδα με μικρά ελαττώματα.

Δείτε ξανά το βίντεο που έχω ανεβάσει παραπάνω στο ημίφως. Θεωρώ ότι είναι υποδειγματικό για κινητό.

Αν δεν έχετε τέτοιο αποτέλεσμα, γιατί να μην δοκιμάσετε αλλαγή αισθητήρα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ που δεν έχω πρόβλημα στην κάμερα να ανοίξω νέο νήμα, όπου εκεί θα μαζευτούμε όλοι να εκθειάζουμε την κάμερα και να υπάρχει και αυτό το νήμα όπου όλοι θα βρίζουν το Νοτε 3 για την κάμερα του.;

Σου φαίνεται λογικό αυτό;

Το συμπέρασμα αν βγει, βγαίνει μέσα από τη σύγκριση των εμπειριών μας και των συσκευών μας και όχι από τη συνεχή γκρίνια.

Όσοι έχετε πρόβλημα με την κάμερα θα σας πρότεινα πάντως service.

Ίσως έχετε αισθητήρα εικόνας από παρτίδα με μικρά ελαττώματα.

Δείτε ξανά το βίντεο που έχω ανεβάσει παραπάνω στο ημίφως. Θεωρώ ότι είναι υποδειγματικό για κινητό.

Αν δεν έχετε τέτοιο αποτέλεσμα, γιατί να μην δοκιμάσετε αλλαγή αισθητήρα;

Το τηλέφωνο το πήρα πριν 2 μήνες.Αν μετά από τόσο καιρό που κυκλοφοράει,μιλάμε ακόμα για "ελαττωματικές παρτίδες",τι να πώ...

Για να φτάσω στο Note 3,είχα το S,S2,S3,Note 2.

H κάμερα που έχω στο δικό μου τηλέφωνο,είναι μακράν χειρότερη από τα 3 τελευταία κινητά πριν το Note 3.

Kαι μιας και γράφτηκε επίσης ότι είναι πολύ ουάου κάμερα και όχι point and shoot όπως του S2,να πω κι εγώ ότι αυτό ακριβώς περιμένεις από μία καλή κάμερα.

Point and Shoot και όχι κάτσε να τραβηξω καμιά δεκαριά λήψεις ακόμα να δω ποιά είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα πριν 2 μήνες.Αν μετά από τόσο καιρό που κυκλοφοράει,μιλάμε ακόμα για "ελαττωματικές παρτίδες",τι να πώ...

Για να φτάσω στο Note 3,είχα το S,S2,S3,Note 2.

H κάμερα που έχω στο δικό μου τηλέφωνο,είναι μακράν χειρότερη από τα 3 τελευταία κινητά πριν το Note 3.

Kαι μιας και γράφτηκε επίσης ότι είναι πολύ ουάου κάμερα και όχι point and shoot όπως του S2,να πω κι εγώ ότι αυτό ακριβώς περιμένεις από μία καλή κάμερα.

Point and Shoot και όχι κάτσε να τραβηξω καμιά δεκαριά λήψεις ακόμα να δω ποιά είναι η καλύτερη.

 

Καμία αντίρρηση. Εξήγησα παραπάνω.

Αυτός είναι λόγος για να μην ποσταρουμε καλά βίντεο και καλές φωτογραφίες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα πριν 2 μήνες.Αν μετά από τόσο καιρό που κυκλοφοράει,μιλάμε ακόμα για "ελαττωματικές παρτίδες",τι να πώ...

Για να φτάσω στο Note 3,είχα το S,S2,S3,Note 2.

H κάμερα που έχω στο δικό μου τηλέφωνο,είναι μακράν χειρότερη από τα 3 τελευταία κινητά πριν το Note 3.

Kαι μιας και γράφτηκε επίσης ότι είναι πολύ ουάου κάμερα και όχι point and shoot όπως του S2,να πω κι εγώ ότι αυτό ακριβώς περιμένεις από μία καλή κάμερα.

Point and Shoot και όχι κάτσε να τραβηξω καμιά δεκαριά λήψεις ακόμα να δω ποιά είναι η καλύτερη.

Φιλε μου εχει δικιο ο @nnik_1969,ο σκοπος που ανοιχτηκε αυτο το νημα ειναι για να ανεβαζουμε φωτο και βιντεο με τα note μας και μεσα απο αυτα οποιος θεωρει οτι το δικο του note εχει καποιο θεμα με την καμερα,συγκρινει και διαπιστωνει,ωστε το επομενο βημα του να ειναι το servis.Για το point and shoot που λες,κοιτα δυο φωτο που τραβηξα εχθες απο την βεραντα του σπιτιου μου και ζουμαριστες να δεις τα χελιδονια στον ουρανο (γυρω στα 10 σε καθε φωτο) που τα εχει παρει ολα ακινητα.Οι φωτο ειναι και οι δυο στο αυτοματο,απλα σηκωσα το κινητο,εστιασα στον ουρανο και τραβηξα,τιποτα παραπανω.

https://www.dropbox.com/s/6ex12k8n1p2fmtl/20140426_171955.jpg

https://www.dropbox.com/s/eobe6jd8tztjpto/20140426_171933.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμία αντίρρηση. Εξήγησα παραπάνω.

Αυτός είναι λόγος για να μην ποσταρουμε καλά βίντεο και καλές φωτογραφίες;

Ίσως η δική μου οπτική να είναι εσφαλμένη και η δική σου σωστή,αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να γράφει κάποιος τι ωραίες φωτό που βγάζει με το κινητό του και μάλιστα να κατηγορεί ως ψείρες αυτούς που λένε ότι έχουν πρόβλημα(δεν εννοώ εσένα) όταν πάρα πολλοί ιδιοκτήτες του Note 3 ανά την υφήλιο έχουν αναφέρει σοβαρά προβλήματα με την κάμερα.

Άντε λοιπόν και κατάλαβαν ότι δεν είναι όλα τα Note 3 προβληματικά,αλλά μόνο τα δικά τους.Σε τι τους βοηθάει αυτό?

Στο να πάνε για σέρβις τη συσκευή?

Μα αυτό έτσι κι αλλιώς θα το έκαναν.

 

 

Υ.Γ.

Για όσους έχουν πρόβλημα και μέχρι να πάνε για επισκευή τη συσκευή,ας δοκιμάσουν την εφαρμογή Google Camera η οποία διορθώνει σε αρκετά μεγάλο βαθμό τα όποια προβλήματα έχει η κάμερα του Note 3.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η δική μου οπτική να είναι εσφαλμένη και η δική σου σωστή,αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να γράφει κάποιος τι ωραίες φωτό που βγάζει με το κινητό του και μάλιστα να κατηγορεί ως ψείρες αυτούς που λένε ότι έχουν πρόβλημα(δεν εννοώ εσένα) όταν πάρα πολλοί ιδιοκτήτες του Note 3 ανά την υφήλιο έχουν αναφέρει σοβαρά προβλήματα με την κάμερα.

Άντε λοιπόν και κατάλαβαν ότι δεν είναι όλα τα Note 3 προβληματικά,αλλά μόνο τα δικά τους.Σε τι τους βοηθάει αυτό?

Στο να πάνε για σέρβις τη συσκευή?

Μα αυτό έτσι κι αλλιώς θα το έκαναν.

 

 

Υ.Γ.

Για όσους έχουν πρόβλημα και μέχρι να πάνε για επισκευή τη συσκευή,ας δοκιμάσουν την εφαρμογή Google Camera η οποία διορθώνει σε αρκετά μεγάλο βαθμό τα όποια προβλήματα έχει η κάμερα του Note 3.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Είσαι φρέσκος στο νήμα και δεν θα θυμάσαι ότι όλοι είχαμε συμφωνήσει ότι για να γκρινιάζουν τόσοι έμπειροι χρήστες κάποιο δικιο θα έχουν, παρόλα αυτά έχω διαπιστώσει ότι μερικοί περιμένουν δυνατότητες dslr και δεν κάνουν κάποια απλά πράγματα όταν βγάζουν μια φωτογραφία, όπως το να χτυπήσουν με το δάκτυλο εκεί που θέλουν να εστιάσει η φώτο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φρέσκος στο νήμα και δεν θα θυμάσαι ότι όλοι είχαμε συμφωνήσει ότι για να γκρινιάζουν τόσοι έμπειροι χρήστες κάποιο δικιο θα έχουν, παρόλα αυτά έχω διαπιστώσει ότι μερικοί περιμένουν δυνατότητες dslr και δεν κάνουν κάποια απλά πράγματα όταν βγάζουν μια φωτογραφία, όπως το να χτυπήσουν με το δάκτυλο εκεί που θέλουν να εστιάσει η φώτο

Δεν είμαι φρέσκος στο νήμα.

Το νήμα είναι φρέσκο και αν το διαβάσεις από την αρχή του,ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βγαίνει το συμπέρασμα "ότι όλοι είχαμε συμφωνήσει ότι για να γκρινιάζουν τόσοι έμπειροι χρήστες κάποιο δικιο θα έχουν".

Αντίθετα,διάβασα σχόλια ότι η κάμερα είναι εξαιρετική,"αλλά θέλει ψάξιμο",ότι τραβάει πολύ καλό βίντεο και με λίγα λόγια κάποιοι προσπάθησαν να πείσουν ότι δεν έχει η κάμερα πρόβλημα,αλλά η άγνοια χρήσης της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι φρέσκος στο νήμα.

Το νήμα είναι φρέσκο και αν το διαβάσεις από την αρχή του,ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βγαίνει το συμπέρασμα "ότι όλοι είχαμε συμφωνήσει ότι για να γκρινιάζουν τόσοι έμπειροι χρήστες κάποιο δικιο θα έχουν".

Αντίθετα,διάβασα σχόλια ότι η κάμερα είναι εξαιρετική,"αλλά θέλει ψάξιμο",ότι τραβάει πολύ καλό βίντεο και με λίγα λόγια κάποιοι προσπάθησαν να πείσουν ότι δεν έχει η κάμερα πρόβλημα,αλλά η άγνοια χρήσης της.

 

Υπάρχουν καταχωρίσεις στο κανονικό νήμα του Νοτε 3 που δεν έχουν περάσει εδώ που τουλάχιστον εγώ το λέω πολλές φορές. Αν θες ψάξε τα μηνύματα μου.

Ξαναλέω όμως ότι μερικοί περιμένουν να μαντέψει η κάμερα που εμείς θέλουμε να εστιάσει και να υπάρχουν στο πεδίο ένα σωρό αντικείμενα και να μην κάνουν το προφανές

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ρυθμισεις..μην τρελλαθουμε.η καμερα ειναι δυστυχωσ πολυ μετρια.για τετοιο κινητο. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ότι ζήτησες ακριβώς .

Εγώ είμαι φουλ ικανοποιημένος .Νομίζω ότι το βίντεο είναι τέλειο δεδομένων των συνθηκών ,.

Προσέξτε ότι δεν χάνει πουθενά την εστίαση ακόμα και όταν σβήνει το φως.

Έχω κι άλλα βίντεο που κουνάω πολύ το κινητό αλλά δεν χάνει πουθενά εστίαση.

Είναι χθεσινό στη Βαρκελώνη.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/11208932/20140420_223707.mp4

 

ρε παιδιατι ρυθμισεις..μην τρελλαθουμε.η καμερα ειναι δυστυχωσ πολυ μετρια.για τεγοιο κινητο.

 

Αυτό το βίντεο δηλαδή βγαίνει από μέτρια κάμερα;

Όπως δεν πρέπει να γενικεύουν όσοι δεν έχουν πρόβλημα ,έτσι δεν πρέπει να γενικεύουν και όσοι έχουν πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχει δικιο ο @nnik_1969,ο σκοπος που ανοιχτηκε αυτο το νημα ειναι για να ανεβαζουμε φωτο και βιντεο με τα note μας και μεσα απο αυτα οποιος θεωρει οτι το δικο του note εχει καποιο θεμα με την καμερα,συγκρινει και διαπιστωνει,ωστε το επομενο βημα του να ειναι το servis.Για το point and shoot που λες,κοιτα δυο φωτο που τραβηξα εχθες απο την βεραντα του σπιτιου μου και ζουμαριστες να δεις τα χελιδονια στον ουρανο (γυρω στα 10 σε καθε φωτο) που τα εχει παρει ολα ακινητα.Οι φωτο ειναι και οι δυο στο αυτοματο,απλα σηκωσα το κινητο,εστιασα στον ουρανο και τραβηξα,τιποτα παραπανω.

https://www.dropbox.com/s/6ex12k8n1p2fmtl/20140426_171955.jpg

https://www.dropbox.com/s/eobe6jd8tztjpto/20140426_171933.jpg

 

 

Εφοσον οπως λες οι 2 φωτο σου (ιδιως η πρωτη) ειναι "εστιασες και τραβηξες" τοτε πραγματικα φτου σου μη στο ματιαξω. Εισαι απο τους τυχερους που (μαλλον) επεσες σε καλο μοντελο. Να το χαιρεσε το ΝΟΤΕΛΙ σου.

 

Υπαρχει η δυνατοτητα να ανεβασεις video σε συνθηκες φωτισμου δωματιου?

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα σα του truckman ειναι η φωτογραφικη,δεν εχω παραπονο

 

https://www.dropbox.com/s/ltp4kz2un8hsjpz/20140225_105110.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/1y7p468k9lq73x5/20140227_004204.jpg

Edited by oug
Link to comment
Share on other sites

επισυναπτω ξανα αυτη την φωτο γιατι ειναι τραβηγμενη σε auto και ισως για μενα να ειναι η καλυτερη φωτο που εχω τραβηξει απο ολα τα samsung που ειχα s3,s4,note3..

http://i.imgur.com/8y08ErI.png

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Note 3 φίλου χθες είδα καλές φωτογραφίες για κινητό και με χαμηλό φωτισμό. Βέβαια το κινητό είναι φρέσκο και ανήκει στις τελευταίες παρτίδες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...