Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την 25 μπορούμε να την περάσουμε πιο εύκολα φλασαροντας το ζιπακι έχοντας recovery. Για να μην ταλαιπωρηστε με fastboot. Αλλωστε οσοι γυριζετε πίσω ή περνάτε μόνοι σας την ΟΤΑ παντα έχετε περάσει recovery
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Κωστας

 

Η 25 ήταν πιο άμεση. Το έχω ξαναγράψει

Ευχαριστώ Αργύρη γιατί νόμιζα ότι έχω παραισθήσεις.

Εντάξει το ψυριζουμε αλλά η συσκευή απευθύνεται σε απαιτητικό κοινό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,με το toolkit σας παίρνει backup το efs? εμένα σταματάει στο daemon started succesfully για κανενα 10λεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω πάλι νίκο, ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Την 25 μπορούμε να την περάσουμε πιο εύκολα φλασαροντας το ζιπακι έχοντας recovery. Για να μην ταλαιπωρηστε με fastboot. Αλλωστε οσοι γυριζετε πίσω ή περνάτε μόνοι σας την ΟΤΑ παντα έχετε περάσει recovery

 

Εχω ψάξει XDA και δεν βρισκω τις official rom σε μη fastboot μορφή...το βγήκες κάπου σε zip που φλασαρετε απο recovery?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψάξει XDA και δεν βρισκω τις official rom σε μη fastboot μορφή...το βγήκες κάπου σε zip που φλασαρετε απο recovery?

Απο κει είχα κατεβάσει. Την έχω στη μνήμη κιόλας μήπως την βάλω . θα κοιτάξω κ γω

 

Ελα εδώ είσαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2820008

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο 2-3 μέρες έχω να πω οτι η κιτρινίλα έξω από το σπίτι απλά δεν φαίνεται. Σε όσουν έδωσα το κινητό κ δεν μίλησα δεν διέκριναν κάτι. Μέσα στο σπίτι και ειδικά βράδυ με τον φως από φωτιστικό κάνει την παρουσία της. Για να δώσω ένα μέγεθος, είναι σε πάχος όσο 2 τίτλοι mail από την Gmail εφαρμογή. Το ακουστικό είναι σε default ένταση (δεν ξέρω καν αν αλλάζει) και είναι μια χαρά στις κλήσεις. Δεν έχω να συγκρίνω αν βελτιώθηκε γιατί πήγα σε 30Ο στα καπάκια πάντως για τα αυτιά μου είναι υπερκομπλέ. Smoothnes κλπ μια χαρά. απλά μερικές φορές όταν βγαίνω από μια εφαρμογή στην κεντρική μου κάνει σαν refresh τα εικονίδια. Τα τελευταία είναι όντως μεγάλα και θέλω να τα αλλάξω. Δεν έχω πρόβλήμα να βάλω( πλήρώσω) Nova. Θα βαρύνει κ άλλο το σύστημα; Τέλος, η μπάρα ψηλά με τις ρυθμίσεις, δεν μου σκρολάρει. Δείχνει 6 εικονίδια και αυτό είναι όλο παρόλο που αν κάνω expand το μενού της είναι κ άλλα. Why is that? Τέλος, ένα ωραί θέμα βρήκα στο themes showcase, το Darkness από Napster113 αλλά δεν το βρίσκει στο store!! :worry:

 

ΥΓ Το μέγεθος είναι απάλευτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :lol::lol:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο 2-3 μέρες έχω να πω οτι η κιτρινίλα έξω από το σπίτι απλά δεν φαίνεται. Σε όσουν έδωσα το κινητό κ δεν μίλησα δεν διέκριναν κάτι. Μέσα στο σπίτι και ειδικά βράδυ με τον φως από φωτιστικό κάνει την παρουσία της. Για να δώσω ένα μέγεθος, είναι σε πάχος όσο 2 τίτλοι mail από την Gmail εφαρμογή. Το ακουστικό είναι σε default ένταση (δεν ξέρω καν αν αλλάζει) και είναι μια χαρά στις κλήσεις. Δεν έχω να συγκρίνω αν βελτιώθηκε γιατί πήγα σε 30Ο στα καπάκια πάντως για τα αυτιά μου είναι υπερκομπλέ. Smoothnes κλπ μια χαρά. απλά μερικές φορές όταν βγαίνω από μια εφαρμογή στην κεντρική μου κάνει σαν refresh τα εικονίδια. Τα τελευταία είναι όντως μεγάλα και θέλω να τα αλλάξω. Δεν έχω πρόβλήμα να βάλω( πλήρώσω) Nova. Θα βαρύνει κ άλλο το σύστημα; Τέλος, η μπάρα ψηλά με τις ρυθμίσεις, δεν μου σκρολάρει. Δείχνει 6 εικονίδια και αυτό είναι όλο παρόλο που αν κάνω expand το μενού της είναι κ άλλα. Why is that? Τέλος, ένα ωραί θέμα βρήκα στο themes showcase, το Darkness από Napster113 αλλά δεν το βρίσκει στο store!! :worry:

 

ΥΓ Το μέγεθος είναι απάλευτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :lol::lol:

Tο μέγεθος των εικονιδιων αλλαζει μέσα απο τις ρυθμίσεις του Trebuchet

Πήγαινε στη κεντρικη οθόνη και πατα τη συνεχόμενα.Θα σου βγει το μενού να προσθέσεις widget κτλ κτλ.Αν προσεξεις έχει ενα σύνολο απο τελείες που μοιαζει με βελάκι.Σύρε προς τα επάνω το δάχτυλο και εκεί θα δεις προς το τέλος το large icons On/off

 

http:// https://www.dropbox.com/s/t737nipe0csash4/Screenshot_2014-08-22-01-08-56.png

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέετε τα ακουστικά handsfree εμφανίζει εικονίδιο ή όχι (σε μενα όχι)

επισης οταν το συνδεω στον Η/Υ μου κανει συνεχεια connect reconnect (S/W ή H/W???)

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Απο κει είχα κατεβάσει. Την έχω στη μνήμη κιόλας μήπως την βάλω . θα κοιτάξω κ γω

 

Ελα εδώ είσαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2820008

 

Ευχαριστω πολύ!!

Να πω λοιπον και εγω εντυπώσεις για το op μετα απο 3 μερες χρησης(είμαι με rooted stock 4.4.4)

Τα καλα τα ξερετε...οθοναρα,καλη φωτογραφικη, δυνατος και αρκετα καλος ηχος ηχιου!

Στα αρνητικα, που δεν είναι πολλα, ειδα μερικα κουλα bags...To double tap to wake λειτουργει καλυτερα απο του g2 αλλα όταν τρελαίνεται δεν λειτουργει καθολου!!! δλδ τωρα το εχω διπλα και οσες φορες και να πατησω τπτ....αντίθετα το gesture του φακου παιζει!!Επισης για καποιο λογο δεν εχει ηχο στα walking dead παιχνίδια.Κιτρινιλα υπαρχει αλλα δεν ενοχλεί....

Αυτά :)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα το βράδυ που έβαλα τέρμα χαμηλή φωτεινότητα στην οθόνη οτι σκρολαροντας στο fb η στα φόρουμ του ταπαταλκ, αυτή τρελένεται κ σε ορισμένες φάσεις αλλάζει στιγμιαία τη φωτεινότητα σαν να στρομπολίζει. Μπορεί να το τσεκαρει κ κάποιος άλλος;

 

Αυτό με τη μπάρα ειδοποιήσεων που έχει τα μισά εικονίδια κ πρέπει να την κάνεις expand το χει κ άλλος;

 

Επίσης βρήκα τις ρυθμίσεις του φίλου afilopou παραπάνω αλλά με την επιλογή large icons on/off δεν άλλαξε τίποτα. Αντίθετα, με το grid size άλλαξαν αλλά κόβεται στη μέση το widget του καιρού ωκ το θέλω ολόκληρο..

 

Όλα στοκ εδώ.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορείς να βάλεις συντόμευση Προφίλ στην κεντρική οθόνη; Το έχω στην επάνω μπάρα και στο πλαϊνό κουμπί, αλλά θα ήθελα να είναι κεντρικά να μπορώ να το χειρίζομαι με ένα χέρι. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Για μένα επειδή βλέπω διαφορετικά μικρό προβλήματα στον ένα και αλλά στον άλλο, κάτι δεν πάει καλά το οποίο όμως δεν μπορώ να εξηγήσω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το οτι κανει συνεχεια συνδεση αποσυνδεση οταν το συνδεω μεσω USB με το PC ειναι προβλημα η bug?

το γεγονος που δεν εμφανιζει καποιο εικονίδιο- ειδοποίηση στην οθονη οταν χρησιμοποιω handsfree δεν με πολυ απασχολει αν ειναι θεμα συσκευης η s/w.

σχετικα με τα gestures εκτος απο τα κλασσικα που εχει μπορεσε κανεις να βαλει και δικα του?

την αυτονομια της μπαταριας την μετρατε αφου ειστε 4G-LTE η μονο 2G?

εγω αναμενω το hotfix γιατι οντως υπαρχει θεμα

ποσα noticication colors υποστηρζει η συσκευη?

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ!!

Να πω λοιπον και εγω εντυπώσεις για το op μετα απο 3 μερες χρησης(είμαι με rooted stock 4.4.4)

Τα καλα τα ξερετε...οθοναρα,καλη φωτογραφικη, δυνατος και αρκετα καλος ηχος ηχιου!

Στα αρνητικα, που δεν είναι πολλα, ειδα μερικα κουλα bags...To double tap to wake λειτουργει καλυτερα απο του g2 αλλα όταν τρελαίνεται δεν λειτουργει καθολου!!! δλδ τωρα το εχω διπλα και οσες φορες και να πατησω τπτ....αντίθετα το gesture του φακου παιζει!!Επισης για καποιο λογο δεν εχει ηχο στα walking dead παιχνίδια.Κιτρινιλα υπαρχει αλλα δεν ενοχλεί....

Αυτά :)

 

ρε παιδια μηπως δεν ειναι προβλημα τελικα η κιτρινιλα?αφου το εχουν ολα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Προτελευταίο, γιατί το έχω πάρει αμπάριζα το κινητάκι αλλά ας τα λέμε όλα (ίσως μου διαφεύγει κάτι) είναι οτι δεν περνάει τις επαφές από csv :down:

 

Τελευταίο :baby:: Η λειτουργία η μπροστινή κάμερα να διαβάζει το πρόσωπο σου και να κρατάει την οθόνη ανοικτή, δεν υφίσταται εδώ;

 

Πάντως κατ' εμέ, ανησυχητικό είναι το θέμα που φλασάρει η οθόνη σε άσπρα φόντα όταν είναι τέρμα κάτω η φωτεινότητα όταν σκρολάρεις. :worry:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει τόση διαφορά το δικό μου τηλέφωνο, η κιτρινίλα είναι αστεία, ούτε που φαίνεται αν δεν το ξέρεις. Άμα δεν το ψειρίζεις υπερβολικά το τηλέφωνο πιστεύω ότι φυσάει. Βέβαια αυτό είναι και το νόημα του forum, να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι κάνει το button στην πάνω μπάρα 2G/3G. Αυτό που προσθέτεις ως "Λειτουργία δικτύου". Επίσης αν βρει κανείς πώς μπορείς να βάλεις συντόμευση κάποιου μενού στην αρχική οθόνη (πχ επιλογή προφίλ) ας μου πει. Ευχαριστώ.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει τόση διαφορά το δικό μου τηλέφωνο, η κιτρινίλα είναι αστεία, ούτε που φαίνεται αν δεν το ξέρεις. Άμα δεν το ψυρίζεις υπερβολικά το τηλέφωνο πιστεύω ότι φυσάει. Βέβαια αυτό είναι και το νόημα του forum, να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι κάνει το button στην πάνω μπάρα 2G/3G. Αυτό που προσθέτεις ως "Λειτουργία δικτύου". Επίσης αν βρει κανείς πώς μπορείς να βάλεις συντόμευση κάποιου μενού στην αρχική οθόνη (πχ επιλογή προφίλ) ας μου πει. Ευχαριστώ.

 

εφοσον το κανει σε ολα την κιτρινιλα,λογικα ετσι θα ειναι σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι ενώ έχεις κλείσει τη δόνηση στα Google hangouts όταν είσαι εκτός εφαρμογής αυτή χτυπάει;
Link to comment
Share on other sites

Προτελευταίο, γιατί το έχω πάρει αμπάριζα το κινητάκι αλλά ας τα λέμε όλα (ίσως μου διαφεύγει κάτι) είναι οτι δεν περνάει τις επαφές από csv :down:

 

Τελευταίο :baby:: Η λειτουργία η μπροστινή κάμερα να διαβάζει το πρόσωπο σου και να κρατάει την οθόνη ανοικτή, δεν υφίσταται εδώ;

 

Πάντως κατ' εμέ, ανησυχητικό είναι το θέμα που φλασάρει η οθόνη σε άσπρα φόντα όταν είναι τέρμα κάτω η φωτεινότητα όταν σκρολάρεις. :worry:

 

Α) κάντες export σε .vcf

B) αυτά είναι κολπάκια της samsung, ακριβώς για να πουλάει το κάτι διαφορετικό. Δεν ξέρω αν υπάρχει σε ξεχωριστό .apk

Γ) δεν παρατηρώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Για το Γ κανε απενεργοποίηση στο ρυθμισεις-προβολή-προσαρμοσιμος φωτισμος και θα εισαι οκ.Το κανει για εξοικονόμηση ενέργειας.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις θέμα με το tapatalk να γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο server του myphone; Δε νομίζω να είναι θέμα κινητού, ρωτάω διότι ενώ βάζω σωστά στοιχεία μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης όταν κάνω refresh κλπ, παρόλα αυτά με βγάζει συνδεδεμένο και μπορώ να διαβάσω και να δημοσιεύσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις θέμα με το tapatalk να γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο server του myphone; Δε νομίζω να είναι θέμα κινητού, ρωτάω διότι ενώ βάζω σωστά στοιχεία μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης όταν κάνω refresh κλπ, παρόλα αυτά με βγάζει συνδεδεμένο και μπορώ να διαβάσω και να δημοσιεύσω.

 

αφού το λες ο ίδιος ότι δεν νομίζεις ότι είναι θέμα του κινητού σου, γιατί ποστάρεις εδω το πρόβλημα σου ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Α) κάντες export σε .vcf

B) αυτά είναι κολπάκια της samsung, ακριβώς για να πουλάει το κάτι διαφορετικό. Δεν ξέρω αν υπάρχει σε ξεχωριστό .apk

Γ) δεν παρατηρώ κάτι.

 

α)Τα έχω σωσμένα σε vcf αλλά δεν υπάρχει η επιλογή για εισαγωγή τέτοιου είδους αρχείου όπως αυτό που θέλω και με τα vcards έγινε ένας αχταρμάς.

 

β) Samsung? Νόμιζα οτι είναι generic feature από 4.1.2 και μετά. Big fail :(

 

γ) Δεν το κάνει συνέχεια, θέλει προσπάθεια να το πετύχεις (αν το κάνει σε άλλους ούτως ή άλλως)

 

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες πάντως :)

 

Για το Γ κανε απενεργοποίηση στο ρυθμισεις-προβολή-προσαρμοσιμος φωτισμος και θα εισαι οκ.Το κανει για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω.

 

Έχεις κάνεις θέμα με το tapatalk να γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο server του myphone; Δε νομίζω να είναι θέμα κινητού, ρωτάω διότι ενώ βάζω σωστά στοιχεία μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης όταν κάνω refresh κλπ, παρόλα αυτά με βγάζει συνδεδεμένο και μπορώ να διαβάσω και να δημοσιεύσω.

 

Να ξέρεις οτι επίσημα το Myphone δεν υποστηρίζεται από το Tapatalk. Άσχετα αν το βρίσκες μέσα στην εφάρμογή και ανοίγεις τα subforums. Πάντως ναι, όντως κ εγώ είχα πρόβλημα χτες το βράδυ.

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...