Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα κ γω το ίδιο ερώτημα.. Νομίζω είναι επειδή δεν ήταν στο κανονικό ημερολόγιο αλλά σε εμένα που είχα Samsung λεγόταν SPlanner ή κάπως έτσι.

 

 

Υγ. Πάντως Davout μεταξύ μας κάνουμε τις περισσότερες ερωτήσεις κ μεταξύ μας απαντάμε :)

 

Ναι, πιθανώς έχεις δίκιο και στα δυο! :lol: Κοίταξα τώρα το S3 μου και όντως είναι το S Planner. Βέβαια το ημερολόγιο του OPO έχει τη δυνατότητα να κάνει add accounts, μάλλον θα εννοεί google ή cyanogen accounts μόνο. Έχουμε κανένα άλλο καλό που να κάνει τη δουλειά; Κάποτε είχα το AnyCal αλλά δε μου άρεσε το περιβάλλον του. Θέλω ένα που να συνδυάζει google+facebook events τουλάχιστον!

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα το AnyCal και το ξανάβγαλα, δε μου άρεσε. Βρήκα ένα link και έκανα export τα facebook birthdays στο google calendar μέσω υπολογιστή. Μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω βρει 64αρι απο το γερμανικό επίσημο site,σε περίπτωση που παθει καποιο πρόβλημα, τι γινεται; Μπορω να το στείλω εγώ και μετα να μου το στείλουν Ελλάδα; ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω βρει 64αρι απο το γερμανικό επίσημο site,σε περίπτωση που παθει καποιο πρόβλημα, τι γινεται; Μπορω να το στείλω εγώ και μετα να μου το στείλουν Ελλάδα; ;

 

Το στέλνεις εσύ Γερμανία σε καποιον δικό σου και αναλαμβανει εκείνος αποστολή παράδοση στο service.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν υπάρχει κάποιο invite θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να στείλετε ένα ΠΜ :)

 

Γράφεις σε λάθος θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, υπάρχει κάποιος που να έχει έρθει στο 1+1 μετά το LG G2; Μέχρι στιγμής έχω συναντήσει την καλύτερη αυτονομία σε συσκευή με το G2 και δεν προτίθεμαι να τη χάσω αν εξίσου δεν έχω την ίδια.

 

Επίσης, είδα σε διάφορα video reviews ότι με double tap ανοίγει η οθόνη. Σε αρκετά όμως για να κλείσει είδα ότι έκαναν double tap στη status bar; Δεν πιάνει σε όλη την οθόνη;

Δεδομένο το μεγάλο μέγεθος δε βολεύει εκεί πάνω το double tap.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, υπάρχει κάποιος που να έχει έρθει στο 1+1 μετά το LG G2; Μέχρι στιγμής έχω συναντήσει την καλύτερη αυτονομία σε συσκευή με το G2 και δεν προτίθεμαι να τη χάσω αν εξίσου δεν έχω την ίδια.

 

Επίσης, είδα σε διάφορα video reviews ότι με double tap ανοίγει η οθόνη. Σε αρκετά όμως για να κλείσει είδα ότι έκαναν double tap στη status bar; Δεν πιάνει σε όλη την οθόνη;

Δεδομένο το μεγάλο μέγεθος δε βολεύει εκεί πάνω το double tap.

Καλησπέρα.

Με 4.2.2 το G2 είχε τη κορυφαία αυτονομία που έχει υπάρξει....:p....με 4.4.2 είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με OPO.

Όσο για το double tap στο σβήσιμο της οθόνης, ναι, μόνο στη status bar είναι ενεργοποιημένο, εκτός αν βάλεις Nova Launcher και το ενεργοποιήσεις απο εκέι με screen off and lock.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με 4.2.2 το G2 είχε τη κορυφαία αυτονομία που έχει υπάρξει....:p....με 4.4.2 είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με OPO.

Όσο για το double tap στο σβήσιμο της οθόνης, ναι, μόνο στη status bar είναι ενεργοποιημένο, εκτός αν βάλεις Nova Launcher και το ενεργοποιήσεις απο εκέι με screen off and lock.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχα το Note 3 και το έδωσα για το G2 επειδή τελικά δε με βόλευε το μέγεθος του πρώτου στη δουλειά μου (μιας και είμαι όλη την ώρα στη γύρα και πρέπει να το έχω πάνω μου, και όχι σε γραφείο). Τώρα το 1+1 μου έχει κολλήσει στο μυαλό, το ωραίο του design, οι παραμετροποιήσεις του, εξαίσια κάμερα. Αν και ξέρω ότι πάλι ίσως λόγω μεγέθους να μη με βολέψει. Είχα βάλει στον εαυτό μου όριο τις 5 ίντσες, αλλά με τούτο εδώ για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν έχω σταματήσει να βλέπω reviews στην ελεύθερη μου ώρα.

 

Μείον αυτό με το double tap στη status bar. Αν κι έχω αγοράσει το Nova Prime από την εποχή του HTC One (M7) δε το χρησιμοποίησα ποτέ ούτε στο Note 3 ούτε στο G2. Στην καθημερινή σου χρήση αν κρίνω από το avatar που έχεις το 1+1 σ'έχει βολέψει το double tap to sleep σ'εκείνο το σημείο ή όχι λόγω μεγέθους; Και γενικά το μεγέθος της συσκευής; Αν και απ'ότι βλέπω πρέπει να είναι λίγο πιο στενό από το Note 3.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχα το Note 3 και το έδωσα για το G2 επειδή τελικά δε με βόλευε το μέγεθος του πρώτου στη δουλειά μου (μιας και είμαι όλη την ώρα στη γύρα και πρέπει να το έχω πάνω μου, και όχι σε γραφείο). Τώρα το 1+1 μου έχει κολλήσει στο μυαλό, το ωραίο του design, οι παραμετροποιήσεις του, εξαίσια κάμερα. Αν και ξέρω ότι πάλι ίσως λόγω μεγέθους να μη με βολέψει. Είχα βάλει στον εαυτό μου όριο τις 5 ίντσες, αλλά με τούτο εδώ για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν έχω σταματήσει να βλέπω reviews στην ελεύθερη μου ώρα.

 

Μείον αυτό με το double tap στη status bar. Αν κι έχω αγοράσει το Nova Prime από την εποχή του HTC One (M7) δε το χρησιμοποίησα ποτέ ούτε στο Note 3 ούτε στο G2. Στην καθημερινή σου χρήση αν κρίνω από το avatar που έχεις το 1+1 σ'έχει βολέψει το double tap to sleep σ'εκείνο το σημείο ή όχι λόγω μεγέθους; Και γενικά το μεγέθος της συσκευής; Αν και απ'ότι βλέπω πρέπει να είναι λίγο πιο στενό από το Note 3.

Σε αντίθεση με σένα χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα Nova Launcher, άρα το έχω ενεργοποιημένο σε όλη την οθόνη...:)...ούτε εμένα βολεύει στο status bar είναι αλήθεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειναι πανεμορφο σαν συσκευη,αλλα κολλησα με την κιτρινιλα που λετε,αλλα εφοσον το εμφανιζει σε ολα δεν πρεπει να ειναι προβλημα οθονης,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειναι πανεμορφο σαν συσκευη,αλλα κολλησα με την κιτρινιλα που λετε,αλλα εφοσον το εμφανιζει σε ολα δεν πρεπει να ειναι προβλημα οθονης,σωστα?

Στις καινούριες παρτίδες ιδίως είναι τόσο ανεπέστητη η κιτρινίλα που ούτε θα τη παρατηρήσεις και να προσπαθήσεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στις καινούριες παρτίδες ιδίως είναι τόσο ανεπέστητη η κιτρινίλα που ούτε θα τη παρατηρήσεις και να προσπαθήσεις...

 

αντε να βρεις κ να γνωριζεις εαν ειναι καινουργια παρτιδα...παρελαβε κανεις απο το ευρωπακο Coolicool.com. να μας πει εμπειρια?

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον έσκασε στην τσέπη του το κινητό:

 

http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.gizchina.com/i0.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/680x382xoneplus-one-explosion-4.jpeg,qfit=1024,P2C1024.pagespeed.ic.WaDdr1MzeG.jpg

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/oneplus-one-explosion-2.jpeg

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/oneplus-one-explosion.jpeg

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/oneplus-one-explosion-5.jpeg

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/oneplus-one-explosion-3.jpeg

 

ΠΗΓΗ:http://www.gizchina.com/2014/08/26/oneplus-one-explodes-trouser-pocket/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή συνέβη σε έναν δεν σημαίνει πως όλα τα oneplus θα σκάσουν στην τσέπη μας.

Δεν γνωρίζουμε πως ακριβώς έγινε αλλά αν και να ήταν αστοχία hardware δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.

Ούτε είναι το κάτι πρωτοφανές, και σε άλλες εταιρείες έχει συμβεί αυτό.

Παντός το δικό μου έχει μείνει στον ήλιο για αρκετές ώρες με αποτέλεσμα το κινητό να καιει από την θερμοκρασία που έπιασε αλλά δεν έσκασε η μπαταρία του. :)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Ένα περιστατικό δε σημαίνει τίποτα. Βάλτε στο Google "Samsung explodes", "iPhone explodes" να δείτε. Αν επαναληφθεί τα ξαναλέμε. :eek::cool::p
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ενεργοποιήθηκε το φλας στην τσέπη του, θα ήταν και κάπου με υψηλές θερμοκρασίες, δεν θέλει και πολύ.

Αυτό το gesture πρέπει να καταργηθεί. Είναι επικίνδυνο παρόλο που μετά την 25 δουλεύει σωστά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Είχα το Note 3 και το έδωσα για το G2 επειδή τελικά δε με βόλευε το μέγεθος του πρώτου στη δουλειά μου (μιας και είμαι όλη την ώρα στη γύρα και πρέπει να το έχω πάνω μου, και όχι σε γραφείο). Τώρα το 1+1 μου έχει κολλήσει στο μυαλό, το ωραίο του design, οι παραμετροποιήσεις του, εξαίσια κάμερα. Αν και ξέρω ότι πάλι ίσως λόγω μεγέθους να μη με βολέψει. Είχα βάλει στον εαυτό μου όριο τις 5 ίντσες, αλλά με τούτο εδώ για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν έχω σταματήσει να βλέπω reviews στην ελεύθερη μου ώρα.

 

Μείον αυτό με το double tap στη status bar. Αν κι έχω αγοράσει το Nova Prime από την εποχή του HTC One (M7) δε το χρησιμοποίησα ποτέ ούτε στο Note 3 ούτε στο G2. Στην καθημερινή σου χρήση αν κρίνω από το avatar που έχεις το 1+1 σ'έχει βολέψει το double tap to sleep σ'εκείνο το σημείο ή όχι λόγω μεγέθους; Και γενικά το μεγέθος της συσκευής; Αν και απ'ότι βλέπω πρέπει να είναι λίγο πιο στενό από το Note 3.

 

 

Θεωρώ οτι το μέγεθος δε θα πρέπει να σε προβληματίσει καθόλου, μιας και το σχήμα του ειναι τέτοιο που σε σχέση με το note 3 θα σου φανεί ημέρα με τη νύχτα. Απίστευτα βολικό & άνετο στο χέρι. Αν αυτος είναι ο μόνος σου ενδοιασμός προχώρα άφοβα. Η δε ποιότητα κατασκευής...καμμία σχέση. Είχα/Έχω και τα 2 τηλέφωνα και στο λεω πραγματικά οτι ΔΕΝ συγκρίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι το μέγεθος δε θα πρέπει να σε προβληματίσει καθόλου, μιας και το σχήμα του ειναι τέτοιο που σε σχέση με το note 3 θα σου φανεί ημέρα με τη νύχτα. Απίστευτα βολικό & άνετο στο χέρι. Αν αυτος είναι ο μόνος σου ενδοιασμός προχώρα άφοβα. Η δε ποιότητα κατασκευής...καμμία σχέση. Είχα/Έχω και τα 2 τηλέφωνα και στο λεω πραγματικά οτι ΔΕΝ συγκρίνονται...

 

Εντάξει ρε παιδιά καλο, χρυσό το oneplus αλλα να μην λέμε ότι δεν συγκρίνεται με το note 3 σε ποιότητα. Έλεος !!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένα τηλέφωνο δεν συγκρίνεται με τα πλαστικά της Sammy..Είναι μια κατηγορία μόνα τους..και με τα Lego που τα συγκρίνουν ,τα υποβαθμιζουν τα Lego...το one plus φτιάχνεται από την oppo ,όσο και να θέλουν να ρίξουν την τιμή η ποιότητα θα είναι πάντα πανω από τον μέσο όρο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κανένα τηλέφωνο δεν συγκρίνεται με τα πλαστικά της Sammy..Είναι μια κατηγορία μόνα τους..και με τα Lego που τα συγκρίνουν ,τα υποβαθμιζουν τα Lego...το one plus φτιάχνεται από την oppo ,όσο και να θέλουν να ρίξουν την τιμή η ποιότητα θα είναι πάντα πανω από τον μέσο όρο

 

Δεν αναφέρομαι μόνο στα πλαστικά αλλά σε όλα τα μερη του κινητού πχ. οθόνη κτλ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...