Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια

 

Εκανα reset στο gear s2 γιατι δεν δονουταν οταν με καλουσε καποιος κ reinstall την gear εφαρμογη κ οτι προγραμματακι ειχα αγορασει μου ξαναζηταει να πληρωσω

 

Ειναι δυνατον με τους ελεεινους??

 

Ενα κλικ πριν το πουλησω ειμαι με το βρωμορολογο

Φίλε μου δεν μου έχει ξανασυμβεί.Οταν άλλαζα κινητά,ότι προγράμματα είχα αγοράσει,εκεί που κανονικά έχει την τιμή,εμένα μου έγραφε λήψη και τα κατέβαζα ξανά.Απο live wallpapers που είχα,μέχρι και παιχνίδια.Και αυτό γίνεται γιατί οι εφαρμογές που έχεις πληρώσει και κατεβάσει είναι συνδεδεμένες με το gmail σου.Οπότε μόλις κάνεις login στο play store αναγνωρίζονται όλα.Λογικά το ίδιο θα ισχύει και με το samsung account,αφού κι εκεί είναι συνδεδεμένο με mail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουφ με λυπηθηκε ο θεος

 

Μετα απο 2 φορες απεγκαταστασης της εφαρμογης gear επιτελους μου εμφανισε τις εφαρμογες μου

 

Δεν ξερω τι κολλημα εφαγε...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνομαι για αγορά του Gear s2: Σε εισερχόμενη κλήση εμφανίζει το όνομα αυτού που σε καλεί στα Ελληνικά κανονικά? Και όνομα και επίθετο?

Δεν ξέρω εάν θεωρείτε προφανή την απάντηση, απλά το Fitbit charge που έχω τώρα ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά, γι αυτό ρωτάω, μην την πατήσω...

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμφανίζει τα στοιχεία του καλούντος όπως τις έχεις περάσει στο κινητό σου.

Τέλεια, ευχαριστώ :)

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια μία ερώτηση και απο μένα

Εδω στην ελλάδα δεν βρίσκω πουθενα την εκδοση με την SIM δεν εχει βγει?

Και δευτερον,

εχει auto sleep tracker του στυλ να μου εμφανιζει σταδια υπνου,ποτε σηκωθηκα,ποτε μπηκα σε βαθυ υπνο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μία ερώτηση και απο μένα

Εδω στην ελλάδα δεν βρίσκω πουθενα την εκδοση με την SIM δεν εχει βγει?

Και δευτερον,

εχει auto sleep tracker του στυλ να μου εμφανιζει σταδια υπνου,ποτε σηκωθηκα,ποτε μπηκα σε βαθυ υπνο κτλ?

Απ ότι ξέρω το gear s2 δεν παίρνει κάρτα sim.Τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν έχει έρθει τέτοια έκδοση.Κάρτα sim έπαιρνε το gear s.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευώ οτι αν υπαρχει η εκδοση 3g θα ειναι οντως ενα gadget που χρησιμευει αρκετά στον καθένα καθως μπορεις απλα να αφησεις το κινητο σου σπιτι και να κανεις την δουλειά σου με το ρολόι! αλλα λογικα και η τιμη του θα ειναι στα ύψη..
Link to comment
Share on other sites

Πιστευώ οτι αν υπαρχει η εκδοση 3g θα ειναι οντως ενα gadget που χρησιμευει αρκετά στον καθένα καθως μπορεις απλα να αφησεις το κινητο σου σπιτι και να κανεις την δουλειά σου με το ρολόι! αλλα λογικα και η τιμη του θα ειναι στα ύψη..

Πίστεψέ με εγώ έχω το gear s και δεν του έχω βαλει ποτέ την κάρτα sim.Δεν εξυπηρετεί το ρολόι από μόνο του,παρά μόνο για τα πολύ βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Το sleep tracker προστέθηκε στην τελευταία αναβάθμιση. Απλά δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη όλες οι συσκευές. Το δικό μου πήρε την τελευταία αναβάθμιση αλλά από ότι βλέπω δεν την έχουν πάρει όλοι ακόμα.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Το sleep tracker προστέθηκε στην τελευταία αναβάθμιση. Απλά δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη όλες οι συσκευές. Το δικό μου πήρε την τελευταία αναβάθμιση αλλά από ότι βλέπω δεν την έχουν πάρει όλοι ακόμα.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Όταν κοιμάσε μπαίνει αυτόματα σε sleep? Άμα σηκώθεις το καταγράφει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το GEAR S ιδίως τώρα το καλοκαίρι το δουλεύω φουλ με την κάρτα. Εχω Ένα Bluetooth και το μόνο που κρατάω είναι το κλειδί του αυτοκινήτου .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το GEAR S ιδίως τώρα το καλοκαίρι το δουλεύω φουλ με την κάρτα. Εχω Ένα Bluetooth και το μόνο που κρατάω είναι το κλειδί του αυτοκινήτου .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στέλνεις μνμ από το ρολόι; Facebook και λοιπά;

Link to comment
Share on other sites

Και στέλνεις μνμ από το ρολόι; Facebook και λοιπά;

Fb δεν έχω και δεν ασχολούμαι. Ναι ξέρω με κοιτάνε περίεργα όταν λέω ότι δεν έχω fb. Μήνυμα δεν στέλνω ποτέ γιατί αν χρειαστεί θα πάρω τηλ. Έχω σύνδεση και έχω πολλές ώρες δωρεάν. Συνήθως δεν παίρνω κινητό όταν βγαίνω με το παιδί ή πάω κάπου που απλά θέλω να απολαύσω το έξω. Καφέ φαγητό κτλ. Τώρα αν θέλω να κάθομαι και να ασχολούμαι με Tapatalk instagram κτλ σαφώς και θα πάρω το κινητό. Αν και για το ινστα υπάρχει εφαρμογή και στο gear.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικότατα σαν sleep tracker αλλά θα πρέπει να συγχρονίζει με συσκευή που έχει εγκατέστημενο το s health
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια σας παιδια

 

Εχω εντονο προβλημα...Δεν συγχρονιζει το gear s2 τις επαφες μου στο τηλεφωνο

 

Τι να κανω??

 

Εκανα reset τηλ κ ρολοι κ τιποτα...

Ανοιγοκλεισα bluetooth κ τιποτα...

Εκανα sunc τα παντα απο google account τιποτα...

 

:(

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικότατα σαν sleep tracker αλλά θα πρέπει να συγχρονίζει με συσκευή που έχει εγκατέστημενο το s health

 

Πωπω αδερφε τι πηρες και κοιμηθηκες ετσι;Εγω πανω απο 92% δεν εχω παει ποτε :( :(

 

Εγω εχω το Gear Fit 2.Το πηρα αφου ειχα δωσει το Gear S2 Classic που ειχα.Ειλικρινα δεν μου λειπει τιποτα εχω οτι χρειαζομαι.Ολα τα notifications,ολα τα προγραμματα γυμναστικης,sleep tracking,floor count και gps.Η μπαταρια κραταει καμια 3 μερες.Το εχω εδω και 3 μηνες σχεδον και μπορω να πω ειμαι ευχαριστημενος δεν χρειαζομαι αλλο smartwatch.

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα σας

Μου δίνει φίλος ένα fit, (το δουλεύει με Note) ή απορία μου είναι αν θα δουλέψει με άλλο Android, αν θα βγάλει ελληνικά, τις ειδοποιήσεις για τα εισερχόμενα (SMS, Viper, κλπ) τα ονόματα των καλουντων και γενικά αν είναι συμβατό με μη Samsung συσκευή.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορα ενός gear .ειχα παλια το gear s2 classic και με το iphone ειχα το apple watch. Τωρα ειμαι ετσι και ετσι να παρω ενα gear s2 να κανω την δουλεια μου η να παω σε gear s3 αξιζει την διαφορα τον 150 ευρω ;να παρω το απλο το gear s2 η το classic 3g που παιζει και εκεινο στα 200 και κατι .αραγε το 3g στο gear s2 τη κανει ; πολλες ερωτήσεις ας απαντηση καποιος που το εχει ψαξει :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για την αγορά του fit 2. Το έχει κανείς; Εντυπώσεις;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Και εγώ. Με ενδιαφέρουν εντυπώσεις για το κομμάτι των Notifications όχι για το fitness

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και εγώ. Με ενδιαφέρουν εντυπώσεις για το κομμάτι των Notifications όχι για το fitness

 

Βρήκα ενα Gear Fit 2 μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και λέω να το πάρω. Είναι εξαιρετικό στις ειδοποιήσεις (απ' ότι λένε τα review) . Τόσο καλό, που προσομοιάζει τα smartwatches γιατί μπορείς να διαβάσεις στην οθόνη του και το περιεχόμενο οποιασδήποτε ειδοποίησης του κινητού (sms, mail κλπ) .

Το μεγάλο του αρνητικό είναι η έλλειψη εφαρμογών (εκτός απο πολλά watch faces) και η όχι καλή αναμονή του.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω κάποιον κάτοχο του είναι το εξής: Ξέρω οτι το ξυπνητήρι του δουλεύει με δόνηση και αυτόνομα. Δεν χρειάζεται να είναι σε σύνδεση με το κινητό δηλαδή, ούτε να προγραμματιστεί απο εκεί. Γίνεται απ΄ευθείας απο το ρολόι, κάτι το οποίο είναι εξαιρετικό.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν υπάρχει περίπτωση να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή. Να το βάλω απο πριν δηλαδή να ενεργοποιηθεί κάποια ώρα το πρωί και πριν πέσω για ύπνο, να κλείσω (power off) τη συσκευή. Για εξοικονόμηση ενέργειας τη νύχτα, καταλάβατε. Χλωμό το βλέπω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Το ίδιο ήξερα και για τα smartphones, μέχρι που έπεσε στα χέρια μου ένα Huawei. Ξέρατε οτι σε όλα τα Huawei, το ξυπνητήρι χτυπά και με κλειστή τη συσκευή; Ακόμη αναρωτιέμαι γιατί δεν το κάνουν όλες οι εταιρίες.

 

Θα βοηθήσει πολύ όποιος κάτοχος Gear Fit 2 απαντήσει. Ευχαριστώ.

 

Edit: Τελικά το τεστ το έκανα ο ίδιος αφότου ήρθε στα χέρια μου το ρολόι. Όχι, δεν χτυπά το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή, δυστυχώς. Κατά τα άλλα, πρόκειται για υπέροχη συσκευή, με εξαιρετικές και καλοσχεδιασμένες ειδοποιήσεις (και για το περιεχόμενο τους) απο οποιαδήποτε εφαρμογή. Διαβάζονται ευχάριστα στην S Amoled οθόνη του, με μεγάλο κόστος στην μπαταρία φυσικά. Επίσης δεν υπάρχουν άλλες εφαρμογές στο Samsung Store εκτός απο πάρα πολλά και πάσης φύσεως watch faces.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το gear S2 sport και εμφανίστηκε στην οθόνη ένα μαύρο στίγμα. Προφανώς καμμένο pixel. Στην αντιπροσωπεία της Samsung στην Θεσσαλονίκη επισκευάστηκε με αλλαγή οθόνης και μάλιστα εντός εγγύησης. Το μόνο κακό ήταν πως το κράτησαν λίγο περισσότερο από τρεις βδομάδες. Προφανώς δεν υπήρχε διαθέσιμο το ανταλλακτικό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...