Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα...ελαβα μια αναβαθμιση για το gear s ...δυστυχως μετα την αναβαθμιση εχω προβληματα ιδιαιτερα οταν η μπαταρια φτανει στην μεση και αναγκαζομαι να κανω restart...συμβαινει σε κανεναν αλλο?

 

 

Καλησπέρα... σε εμένα δουλεύει μια χαρά και μετά την αναβάθμιση.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δει κανείς απο εσάς να πουλάνε εδώ στην Ελλάδα screen and body protector για το Gear 2 ??

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε δίλημμα πιο να πάρω και γιατί Gear S ή gear S2 ευχαριστώ

 

Ωραίο ερώτημα. Θα ήθελα και εγώ βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι μεγάλο ρόλο παιζει και το θέμα εμφάνισης.

 

Το S είναι αρκετά μεγάλο και σε "αδύνατα" χέρια είναι λες και είσαι αποφυλακισμένος με πομπό...

 

Αν και εγω έχω "κανονικά" χέρια, το S πάνω στο χέρι μου είναι "κάπως".

 

Οπότε μάλλον θα πρέπει να δείτε και το θέμα εμφάνισης, γιατί αν είναι να το πάρετε και να μην θέλετε να το φοράτε.... κρίμα.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι μεγάλο ρόλο παιζει και το θέμα εμφάνισης.

 

Το S είναι αρκετά μεγάλο και σε "αδύνατα" χέρια είναι λες και είσαι αποφυλακισμένος με πομπό...

 

Αν και εγω έχω "κανονικά" χέρια, το S πάνω στο χέρι μου είναι "κάπως".

 

Οπότε μάλλον θα πρέπει να δείτε και το θέμα εμφάνισης, γιατί αν είναι να το πάρετε και να μην θέλετε να το φοράτε.... κρίμα.

 

Καλημέρα. Σε αυτό που αναφέρεις για το μέγεθος, συμφωνώ. Δεν το λες μικρό. Το είδια σε μαγαζί και η αλήθεια είνια ότι αρχικά με παραξένεψε. Δε ξερω εαν ήταν η πρώτη επαφή και με την πάροδο του χρόνου αυτή η εντύπωση μπορεί να αλλάξει. Είναι ένας παράγοντας που εμένα προσωπικά με προβληματίζει. Από την άλλη, η δυνατότητα που σου δίνει να απαντήσεις αλλά και να πραγματοποιείς κλήσεις είναι στοιχεία αρκετά θελκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε αυτό που αναφέρεις για το μέγεθος, συμφωνώ. Δεν το λες μικρό. Το είδια σε μαγαζί και η αλήθεια είνια ότι αρχικά με παραξένεψε. Δε ξερω εαν ήταν η πρώτη επαφή και με την πάροδο του χρόνου αυτή η εντύπωση μπορεί να αλλάξει. Είναι ένας παράγοντας που εμένα προσωπικά με προβληματίζει. Από την άλλη, η δυνατότητα που σου δίνει να απαντήσεις αλλά και να πραγματοποιείς κλήσεις είναι στοιχεία αρκετά θελκτικά.

 

Εννοείτε ότι εάν προσπεράσει κάποιος το θέμα "εμφάνιση" για μένα είναι καλύτερο το S .... με μικρή διαφορά...αλλά είναι....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι εάν προσπεράσει κάποιος το θέμα "εμφάνιση" για μένα είναι καλύτερο το S .... με μικρή διαφορά...αλλά είναι....

 

Μικρή για ποιούς λόγους;

Link to comment
Share on other sites

Μικρή για ποιούς λόγους;

 

Επειδή το S δέχεται sim και έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι μεγάλο αλλά το σώζει που είναι κυρτή η οθόνη!Εγώ πάντως από όλα τα watches της samsung κατέληξα σε αυτό -με μεγάλη επιφύλαξη στην αρχή! !!Τώρα δεν το αλλάζω με τίποτα:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε πολλά video στο youtube ότι οι χρήστες κάνουν root το Gear 2. Ποια είναι τα θετικά και ποια τα αρνητικά αυτής της ενέργειας ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα μολις επιασα στα χερια μου το gear s2 πηγα και πηρα δαγκωτο το gear s,ημερα με την νυχτα ειναι παιδια ,οθοναρα το ενα ,το αλλο δεν βλεπεις τιποτα παρα πολυ μικρο,υπερευχαριστημενος με το s και απο μπαταρια και απο σημα και απο ολα και αγκαλιαζει μια χαρα το χερι και δεν ειναι ογκος καθολου με την καμπυλοτητα του, για αυτο βεβαια δεν εχει πεσει και η τιμη του !!
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα μολις επιασα στα χερια μου το gear s2 πηγα και πηρα δαγκωτο το gear s,ημερα με την νυχτα ειναι παιδια ,οθοναρα το ενα ,το αλλο δεν βλεπεις τιποτα παρα πολυ μικρο,υπερευχαριστημενος με το s και απο μπαταρια και απο σημα και απο ολα και αγκαλιαζει μια χαρα το χερι και δεν ειναι ογκος καθολου με την καμπυλοτητα του, για αυτο βεβαια δεν εχει πεσει και η τιμη του !!

 

Καλημέρα. Να κάνω μια ερώτηση, ίσως χαζή αλλά για εμένα σημαντική. Φορώντας πουκάμισο καλύπτεται από αυτό ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να κάνω μια ερώτηση, ίσως χαζή αλλά για εμένα σημαντική. Φορώντας πουκάμισο καλύπτεται από αυτό ή όχι;

Με μανικετοκουμπα οχι :lol::lol:,αλλα ουτε και με το απλο ισως λιγακι ,εγω τα φοραω στενα ,αλλα γιατι να το κρυψεις κοσμημα ειναι,το βλεπει ο αλλος και κολλαει :p,ειδικα με μαυρα ρουχα τα σπαει δεν φαινεται πολυ μονο το ασημενιο γυρο γυρο της οθονης,ενταξει δεν ειναι και rolex αλλα εγω το rolex που εχω το παρατησα με το που το πηρα ;) γενικα δεν φαινεται πολυ γιατι οι καμπυλη του το κανει ενα με το χερι.Δεν βολευει αμα κρυβεται γιατι δεν βλεπεις ειδοποιησεις της οθονης ,δεν την κρατανε πολυ αναμενη και μεχρι να σηκωσεις πουκαμισο να δεις καλημερα

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το gear s2, μιας και υποστηρίζει και άλλες συσκευές εκτός από samsung, και αναρωτιέμαι αν θα δουλεύει με τη συσκευή μου, xiaomi mi4c. Αν κάποιος έχει καμιά πληροφορία ας μου πει.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το gear s2, μιας και υποστηρίζει και άλλες συσκευές εκτός από samsung, και αναρωτιέμαι αν θα δουλεύει με τη συσκευή μου, xiaomi mi4c. Αν κάποιος έχει καμιά πληροφορία ας μου πει.

 

Ευχαριστώ!

 

Edit: Delete

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω το gear s2, μιας και υποστηρίζει και άλλες συσκευές εκτός από samsung, και αναρωτιέμαι αν θα δουλεύει με τη συσκευή μου, xiaomi mi4c. Αν κάποιος έχει καμιά πληροφορία ας μου πει.

 

Ευχαριστώ!

 

εδώ είναι μια ενδεικτική λίστα από τη Samsung με τις συμβατές συσκευές. Η λίστα περιλαμβάνει και συσκευές τις xiaomi αλλά όχι αυτή που αναφέρεις. Υποτίθεται όμως ότι ο περιορισμός είναι το android 4.4 και 1,5GB ram για να δουλέψει με οποιαδήποτε συσκευή. δυστυχώς δεν έχω δει αναφορά συγκεκριμένα για το mi4c για να είμαι σίγουρος 100%

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι μια ενδεικτική λίστα από τη Samsung με τις συμβατές συσκευές. Η λίστα περιλαμβάνει και συσκευές τις xiaomi αλλά όχι αυτή που αναφέρεις. Υποτίθεται όμως ότι ο περιορισμός είναι το android 4.4 και 1,5GB ram για να δουλέψει με οποιαδήποτε συσκευή. δυστυχώς δεν έχω δει αναφορά συγκεκριμένα για το mi4c για να είμαι σίγουρος 100%

 

Ναι, την έχω δει την λίστα. Ελπίζω να είναι οκ.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι χαζό.Δεδομένου οτι είναι ρολόι και το φοράς συνέχεια και όπως είναι φυσικό απομακρύνεσαι συχνά απο το κινητό για διάφορους λόγους, τότε τι γίνεται;Χάνεται φυσικά συνέχεια η σύνδεση με το bluetooth και μόλις επανέρχεσαι συνδέεται μόνο του;Αν έχουν έρθει στο μεταξύ notifications και events τι γίνεται;Ρωτάω γιατί ψήνομαι μιας και το βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 180.Ελπίζω να είναι καλή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται αυτόματα ξανά. .. Για notifications δεν ξέρω μιας και όσες φορές έφυγα μακρυά έγινε για λίγα λεπτά και δεν μου είχε έρθει κάτι εκείνη την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι χαζό.Δεδομένου οτι είναι ρολόι και το φοράς συνέχεια και όπως είναι φυσικό απομακρύνεσαι συχνά απο το κινητό για διάφορους λόγους, τότε τι γίνεται;Χάνεται φυσικά συνέχεια η σύνδεση με το bluetooth και μόλις επανέρχεσαι συνδέεται μόνο του;Αν έχουν έρθει στο μεταξύ notifications και events τι γίνεται;Ρωτάω γιατί ψήνομαι μιας και το βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 180.Ελπίζω να είναι καλή τιμή.

Έχω την εντύπωση ότι σου έρχονται μαζεμένα. Τουλάχιστον αυτό μου κάνει εμένα όταν το έχω κλειστό και το ανοίγω και συνδέεται... Μιλήσω για το gear s

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι χαζό.Δεδομένου οτι είναι ρολόι και το φοράς συνέχεια και όπως είναι φυσικό απομακρύνεσαι συχνά απο το κινητό για διάφορους λόγους, τότε τι γίνεται;Χάνεται φυσικά συνέχεια η σύνδεση με το bluetooth και μόλις επανέρχεσαι συνδέεται μόνο του;Αν έχουν έρθει στο μεταξύ notifications και events τι γίνεται;Ρωτάω γιατί ψήνομαι μιας και το βρήκα ελαφρώς μεταχειρισμένο στα 180.Ελπίζω να είναι καλή τιμή.

 

Έρχονται μαζεμένες όλες οι ειδοποιήσεις όταν βρεθείς πάλι κοντά στο κινητό σου.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...