Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα προηγούμενα μοντέλα Gear και Gear 2 ?

Απ ότι θυμάμαι και εκείνα δουλεύουν μόνο με samsung. Απο το gear s2 και μετά άλλαξε και χρησιμοποιείται και με άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ ότι θυμάμαι και εκείνα δουλεύουν μόνο με samsung. Απο το gear s2 και μετά άλλαξε και χρησιμοποιείται και με άλλες συσκευές.

 

Ναι μονο με Sammy συσκευές αυτά τα 2. Το Gear S2 βασίζεται σε Wear οπότε παίζει με όλα τα Android (και iPhone).

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο με Sammy συσκευές αυτά τα 2. Το Gear S2 βασίζεται σε Wear οπότε παίζει με όλα τα Android (και iPhone).

Μάλλον το έχεις καταλάβει λάθος φίλε μου. Μια χαρά Tizen OS φοράει και το S2 αλλά η Samsung αποφάσισε επιτέλους να δώσει συμβατότητα με όλα τα android και θα ακολουθήσει το iOS μέσα στο 2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες σκεφτομαι το gear 2 neo αξιζει?συνδεεται κανονικα με strava?για αθλητικες δραστηριοτητες?ειδα οτι απανταει κανονικα στις κλησεις...η μπαταρια του κραταει η θ θελει καθε μιση μερα φορτιση...ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι φοβερό.Το gear s είναι πολύ πιο ακριβό απο το gear s2 στο scroutz.Βέβαια το πρώτο είναι πολύ καλύτερο,αλλά και πάλι αυτή η διαφορά τιμής δεν δικαιολογείται.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις παρέλαβα ένα gear s από Κορέα.

Οταν κάνει boot το κινητό μου γράφει sk telecoms.

Αν αγοράσω δεύτερη καρτούλα θα μπορώ να κάνω κλήσεις?

 

Ποιες εφαρμογές προτείνεται?

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα gear s από Κορέα.

Οταν κάνει boot το κινητό μου γράφει sk telecoms.

Αν αγοράσω δεύτερη καρτούλα θα μπορώ να κάνω κλήσεις?

 

Ποιες εφαρμογές προτείνεται?

Φίλε μου καλορίζικο.Ελπίζω να σου αφήσει καλές εντυπώσεις.Με τα CC μπορείς να παραγγείλεις τέτοια ποσά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλορίζικο.Ελπίζω να σου αφήσει καλές εντυπώσεις.Με τα CC μπορείς να παραγγείλεις τέτοια ποσά;

 

Και με πιστωτική αλλά και μέσω PayPal το τελευταίο δίμηνο αγόρασα από Amazon.com/de και ebay συνολικά 7 πράγματα χωρίς κανένα πρόβλημα. Και χωρίς να χρειάζεται να κάνω το κόλπο με το balance στην PayPal. Και το καλοκαίρι είχα αγοράσει το gear 2.

 

Στα του ρολογιού να πω ότι για μεγάλη απόσταση με χαμηλό pace το hr monitor του s health λειτούργησε τέλεια και έκανε καταγραφή διαδρομής standalone ακούγοντας παράλληλα και μουσική με bt ακουστικά. Το rundastic θέλει να έχεις μαζί και το κινητό.

Με το endomondo και έχοντας μαζί και το κινητό κατάφερα να τρέξω και να βλέπω τα stats στο ρολόι καθώς και να μετρώ σφύζει με εξωτερικό strap.

Δεν έχω βάλει ακόμα καρτούλα στο ρολόι.

Το gps κλέιδωσε σε 30 sec.

Αγόρασα μια εφαμογή τύπου file manager για να στέλνω ασύρματα βίντεο στο ρολόι αλλά δούλεψε μόνο μια φορά....

 

Edit. Δοκίμασα να βάλω την καρτούλα από note edge αλλά δεν χωράει ή κάνω κάτι λάθος. Παίρνει ακόμα πιο μικρή?

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Και με πιστωτική αλλά και μέσω PayPal το τελευταίο δίμηνο αγόρασα από Amazon.com/de και ebay συνολικά 7 πράγματα χωρίς κανένα πρόβλημα. Και χωρίς να χρειάζεται να κάνω το κόλπο με το balance στην PayPal. Και το καλοκαίρι είχα αγοράσει το gear 2.

 

Στα του ρολογιού να πω ότι για μεγάλη απόσταση με χαμηλό pace το hr monitor του s health λειτούργησε τέλεια και έκανε καταγραφή διαδρομής standalone ακούγοντας παράλληλα και μουσική με bt ακουστικά. Το rundastic θέλει να έχεις μαζί και το κινητό.

Με το endomondo και έχοντας μαζί και το κινητό κατάφερα να τρέξω και να βλέπω τα stats στο ρολόι καθώς και να μετρώ σφύζει με εξωτερικό strap.

Δεν έχω βάλει ακόμα καρτούλα στο ρολόι.

Το gps κλέιδωσε σε 30 sec.

Αγόρασα μια εφαμογή τύπου file manager για να στέλνω ασύρματα βίντεο στο ρολόι αλλά δούλεψε μόνο μια φορά....

 

Edit. Δοκίμασα να βάλω την καρτούλα από note edge αλλά δεν χωράει ή κάνω κάτι λάθος. Παίρνει ακόμα πιο μικρή?

Κουμπώνει επάνω στο καπάκι. Δεν την βάζεις χυμα

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να πάρω nano sim.

Το θέμα είναι αν θα λειτουργήσει η κάρτα διότι το τηλ είναι από Κορέα και στο μπουτάρισμα γράφει sk Telekom.

Πως μπορώ να το τσεκάρω αυτό ώστε να μην αγοράσω τσάμπα την κάρτα.

Στην ουσία κάνω mirror τον αριθμό που έχω με κόστος 5€το μήνα?

Και κάτι ακόμα αν δοκιμάσω nano sim από μήλο φίλου μετά δέχεται να βάλω άλλη κάρτα?κλειδώνει? απλά κάνει reset.?

Ευχαριστώ

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Ακου τι θα κανεις για να μην ξοδευτεις και πληρωνεις τους μαμακες 5 ευρω το μηνα ,πηγαινε παρε μια νανο σιμ απο τον παροχο σου και πες αλλαξα τηλ και παιρνει νανο σιμ κτλ,πηγαινε πλαισιο παμπλικ και παρε ενα σιμ ανταπτορακι για ολα τα μεγεθη σιμ (θα σου χρειαστει καποια στιγμη ουτος η αλλο)ς και καθαρισες απλα οταν θες να εχεις μονο το ρολοι επανω σου αλλαζεις την σιμ και τελειωσες εκτος βεβαια εαν βαριεσαι να αλλαζεις σιμ απο το κινητο στο ρολοι,εγω τουλαχιστο δεν το κανω συχνα και δεν πληρωνω κοροιδεια 5 ευρω το μηνα στον παροχο.ετσι μπορεις να κανεις τα τεστακια σου με το ρολοι χωρις θεμα,και οχι δεν κλειδωνει το ρολοι οτι θες το κανεις,ελπιζω να βοηθησα λιγο
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους ΟΠΧ του φόρουμ δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός του ειδικού για αυτές θέματος.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι με ανοιχτά δεδομένα GPS S-health και μουσική η μπαταρία διαρκεί περίπου 3 ώρες.

Επίσης η διπλή κάρτα πλέον έχει κόστος 2 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι με ανοιχτά δεδομένα GPS S-health και μουσική η μπαταρία διαρκεί περίπου 3 ώρες.

Επίσης η διπλή κάρτα πλέον έχει κόστος 2 ευρώ το μήνα.

 

Τρείς ώρες μόνο;Πολύ λίγο μου φαίνεται.Εγώ νόμιζα οτι θα βγάζει τη μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά τα δεδομένα standalone μια ημέρα.

Μαζί με το κινητό και αν το σβήσω το βράδυ οριακά 3 ημέρες.

Αλλά για άσκηση με μουσική και GPS S-health περίπου 3 ώρες το τσέκαρα στο τρέξιμο και μάλιστα με χαλαρό pace μετράει αρκετά καλά τις σφυξεις.

Link to comment
Share on other sites

Και με πιστωτική αλλά και μέσω PayPal το τελευταίο δίμηνο αγόρασα από Amazon.com/de και ebay συνολικά 7 πράγματα χωρίς κανένα πρόβλημα. Και χωρίς να χρειάζεται να κάνω το κόλπο με το balance στην PayPal. Και το καλοκαίρι είχα αγοράσει το gear 2.

 

Στα του ρολογιού να πω ότι για μεγάλη απόσταση με χαμηλό pace το hr monitor του s health λειτούργησε τέλεια και έκανε καταγραφή διαδρομής standalone ακούγοντας παράλληλα και μουσική με bt ακουστικά. Το rundastic θέλει να έχεις μαζί και το κινητό.

Με το endomondo και έχοντας μαζί και το κινητό κατάφερα να τρέξω και να βλέπω τα stats στο ρολόι καθώς και να μετρώ σφύζει με εξωτερικό strap.

Δεν έχω βάλει ακόμα καρτούλα στο ρολόι.

Το gps κλέιδωσε σε 30 sec.

Αγόρασα μια εφαμογή τύπου file manager για να στέλνω ασύρματα βίντεο στο ρολόι αλλά δούλεψε μόνο μια φορά....

 

Edit. Δοκίμασα να βάλω την καρτούλα από note edge αλλά δεν χωράει ή κάνω κάτι λάθος. Παίρνει ακόμα πιο μικρή?

 

Καλημέρα! Κάτι γράφεις λάθος ή καταλαβαίνω λάθος. Γράφεις ότι κλείδωσε το GPS σε 30 sec. Ποιο GPS; αφού δεν έχει GPS chip το smartwatch! Του κινητού εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ανοιχτά τα δεδομένα standalone μια ημέρα.

Μαζί με το κινητό και αν το σβήσω το βράδυ οριακά 3 ημέρες.

Αλλά για άσκηση με μουσική και GPS S-health περίπου 3 ώρες το τσέκαρα στο τρέξιμο και μάλιστα με χαλαρό pace μετράει αρκετά καλά τις σφυξεις.

Βλέπω το γράφεις και εδώ. Δεν έχει GPS το ρολόι. Αν έχεις το κινητό ανοιχτό και συνδεδεμένο με το ρολόι καλώς. Αλλιώς ΔΕΝ έχει GPS μόνο του.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο τρυπακι .... Προ το παρών διαβάζω....
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Βλέπω το γράφεις και εδώ. Δεν έχει GPS το ρολόι. Αν έχεις το κινητό ανοιχτό και συνδεδεμένο με το ρολόι καλώς. Αλλιώς ΔΕΝ έχει GPS μόνο του.

 

Πώς κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα.?

Εχεις στην κατοχή σου το ρολόι.?

Έχει a-GPS και μάλιστα υποστηρίζει και glonas!

Σήμερα έκανα νέο τεστ στα ποζαρ με τρέξιμο.

Χωρίς δεδομένα κλείδωσε σε 25 λεπτά.

Με δεδομένα on κλείδωσε σε 5 sec. Μόνο το ρολόι είχα μαζί μου και μάλιστα μου έγινε και μια κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάτι γράφεις λάθος ή καταλαβαίνω λάθος. Γράφεις ότι κλείδωσε το GPS σε 30 sec. Ποιο GPS; αφού δεν έχει GPS chip το smartwatch! Του κινητού εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω το γράφεις και εδώ. Δεν έχει GPS το ρολόι. Αν έχεις το κινητό ανοιχτό και συνδεδεμένο με το ρολόι καλώς. Αλλιώς ΔΕΝ έχει GPS μόνο του.

 

Σαφώς και έχει GPS.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει.... GPS
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει από τους πρώτους πέρυσι το ρολόι, μιλάμε πάντα για το Gear S. Εντυπωσιακό σε όλα του. Το έδωσα για δύο λόγους μετά από 1 μήνα καθημερινής χρήσης. 1) Μέχρι τις 16:00 κρατούσε η μπαταρία (έχοντας μέσα και κάνοντας χρήση της SIM). 2) Δεν μπόρεσα να κάνω πλοήγηση και κυρίως route tracking χωρίς κινητό και/ή κάρτα SIM. Να έχω δηλαδή ένα πρόγραμμα τύπου endmondo, Nike+, mapmyride και ΧΩΡΙΣ κάρτα SIM, ΧΩΡΙΣ κινητό να κάνω καταγραφή διαδρομής. Έψαξα στο μενού επιλογή για GPS και δεν βρήκα πουθενά.

 

Αν δω πουθενά κάποιο βιντεακι που να επιβεβαιώσει το αντίθετο, αύριο πάω και το αγοράζω ξανά.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αν δω πουθενά κάποιο βιντεακι που να επιβεβαιώσει το αντίθετο, αύριο πάω και το αγοράζω ξανά.

 

Αφού σου είπαμε τρία άτομα ότι το κάνει δεν αρκεί αυτό?

 

Δεν ξέρω πόσο διάρκεια μπαταρίας είχε όταν κυκλοφόρησε διότι τότε είχα το Gear 2.

Για το GPS πας ρυθμίσεις - συνδέσεις - θέση και επιλέγεις Μόνο GPS.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είπαμε τρία άτομα ότι το κάνει δεν αρκεί αυτό?

 

Δεν ξέρω πόσο διάρκεια μπαταρίας είχε όταν κυκλοφόρησε διότι τότε είχα το Gear 2.

Για το GPS πας ρυθμίσεις - συνδέσεις - θέση και επιλέγεις Μόνο GPS.

 

Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά εννοείται πως όχι. Βιντεάκι για να είμαι σίγουρος ότι λέμε το ίδιο πράγμα. Καταγραφή διαδρομής δηλαδή. Κάτι τέτοιο δηλαδή:

https://connect.garmin.com/modern/activity/849564029

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Android του εχει περάσει κανεις ; Λειτουργικά κερδίζει η χάνει;
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...