Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθές βράδυ έκανα το εξης. Το φορτισα χωρίς να το κλείσω και τελικά το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή κράτησε το 100%.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο κάνει και το δικό μου ακόμα και αν το αφήσω όλη τη νύχτα στην φόρτιση.

 

same here, το ίδιο και σε εμένα. ακριβώς 98% με κλειστο το gear s.

 

ps1: ξέρουμε κανέναν απο ελλάδα να έχει έστω καμία μεμβράνη ή οτιδήποτε μιας και με το σκατό capital control είμαστε με δεμένα τα χέρια για τις αγορές απο εξωτερικό?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

same here, το ίδιο και σε εμένα. ακριβώς 98% με κλειστο το gear s.

 

ps1: ξέρουμε κανέναν απο ελλάδα να έχει έστω καμία μεμβράνη ή οτιδήποτε μιας και με το σκατό capital control είμαστε με δεμένα τα χέρια για τις αγορές απο εξωτερικό?

Η ανθεκτικοτητα του γυαλιού τόσο στο Gear S όσο και στο Note Edge είναι τρομερή.

Δεν έχω βάλει σε κανένα από τα δύο protection.

Το μόνο που έκανα ήταν να τα περάσω με ειδικό υγρό που δημιουργεί μια μικρό επίστρωση και προστατεύει από τις μικρές γραμμούλες που γίνονται στις οθόνες.

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Δεν είμαι όμως απ αυτούς που κάθονται κάτω από την λάμπα να τσεκάρουν για σημαδακια.

Δεν έχω κάτι που διακρίνεται και δεν πρόκειται να χρησιμοποιησω μεγεθυντικό φακό για να τα δω.

 

Θεωρώ ότι το Gear διαθέτει πλεονέκτημα έναντι άλλων smartwatch λόγο σχήματος που ακολουθεί τον καρπό και αποτρέπει τα ακούσια χτυπήματα.

Είχα το pebble πριν και βλέπω την διαφορά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

paintbull έβαλες για υγρό? που πήγες να το βάλεις εάν επιτρέπεται και κατα πόσο βοήθησε στο να μην γίνει σαν τον scareface η οθόνη του

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

paintbull έβαλες για υγρό? που πήγες να το βάλεις εάν επιτρέπεται και κατα πόσο βοήθησε στο να μην γίνει σαν τον scareface η οθόνη του

Δεν θυμάμαι την ονομασία του. Η εφαρμογή είναι πανεύκολη. Καθαρίζεις την οθόνη το απλώνεις μ ένα σφουγγαρακι που έχει και μετά από λίγο το γυαλίζεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Σημερα παρεδωσα στο σερβις to Gear 2 neo το οποιο μετα απο ενα χρονο και κατι απλα σταματησε να φορτιζει..

Κι αυτο γιατι οι επαφες στο κατω μερος χαλασαν.. Προφανως απο τον ιδρωτα του χεριου.. Στο σερβις μου ειπαν οτι πριν μερικες μερες τους πηγαν ενα με ακριβως το ιδιο προβλημα...

Με λιγο ψαξιμο στο διαδυκτιο ειδα οτι ειναι γνωστο προβλημα..

 

Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που τους ρώτησα για αυτό (οξείδωση στα πινάκια φόρτισης) φάνηκε να ήξεραν για τι πράγμα τους μιλούσα αλλά μου άρχισαν τα (φέρε από εδώ να το δει ο τεχνικός) και πράσινα άλογα. στο εξωτερικό πάντως σχεδόν όλα τα καλύπτει η μαμά samsung (από σπάσιμο pin φόρτισης και μερών έως και να χαλάσουν από τον ιδρώτα). ελλάδα όμως είμαστε και μακάρι να βγάλεις άκρη

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ανησυχεί αν συμβαίνει μετά από ένα χρόνο χρήσης. Όταν τελειώσει η εγγύηση τι γίνεται.

Πάντως απ οτι διαβάζω είναι το smartwatch με τα λιγότερα προβλήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια* μου το επιβεβαίωσαν και αυτό σήμερα

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι απο περυσι το Μαιο μεχρι τωρα δουλευε αψογα.. Δεν ξαναεβαλα κανενα αλλο ρολοι στο χερι μου.. Αυτο το προβλημα ομως με τις επαφες φορτισης απλα καθιστα το ρολοι αχρηστο..

Τι να πω.. Ελπιζω να επισκευαστει συντομα και φυσικα να μην το ξαναπαθει..

 

Ισως που και που αν καθαριζετε τις επαφες με ενα νωπο πανακι θα μπορουσε να παραταθει η αναμενομενη φθορα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει 4-5 μέρες που μπήκα καταλάθος με το gear s στην θάλασσα ... το κατάλαβα μετά από αρκετή ώρα. .ευτυχώς όλα καλά αν και αδιάβροχο είχα έναν φοβο ...πιο πολύ μην ξεθωριάσει το λουράκι αλλά για την ώρα είμαστε οκ... πέρασε και το τεστ της θάλασσας επιτυχώς! !! -αν και καταλαθος-
Link to comment
Share on other sites

Έχει 4-5 μέρες που μπήκα καταλάθος με το gear s στην θάλασσα ... το κατάλαβα μετά από αρκετή ώρα. .ευτυχώς όλα καλά αν και αδιάβροχο είχα έναν φοβο ...πιο πολύ μην ξεθωριάσει το λουράκι αλλά για την ώρα είμαστε οκ... πέρασε και το τεστ της θάλασσας επιτυχώς! !! -αν και καταλαθος-

Φαντάζομαι το καθάρισες μετά.

Εγώ δεν τόλμησα ούτε στην πισίνα.

Είναι αδιάβροχο για να πλένεις τα χέρια σου. Το θαλασσινό νερό δεν παιζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ξέπλυνα με νερό και στο σπίτι το έκανα με κρεμοσαπουνο ... και εγώ αν δεν το έβαζα καταλάθος επειδή το ξέχασα ότι το φορούσα δεν υπήρχε περίπτωση να το βάλω. Ευτυχώς όλα καλά. ..
Link to comment
Share on other sites

Για το Gear S υπάρχουν μερικά ωραία ρολογάκια για αρχική οθόνη στο μάρκετ της samsung αλλά όλα τα καλά είναι με πληρωμή.

Δεν έχω πιστωτική κάρτα αλλά μία προπληρωμένη που έκανα αγορές στο μάρκετ και τώρα τις έχουνε μπλοκάρει με την υπάρχουσα κατάσταση με τις τράπεζες.

Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνεις αγορά από το μάρκετ όπως εφαρμογές κτλ.?

Link to comment
Share on other sites

Για το Gear S υπάρχουν μερικά ωραία ρολογάκια για αρχική οθόνη στο μάρκετ της samsung αλλά όλα τα καλά είναι με πληρωμή.

Δεν έχω πιστωτική κάρτα αλλά μία προπληρωμένη που έκανα αγορές στο μάρκετ και τώρα τις έχουνε μπλοκάρει με την υπάρχουσα κατάσταση με τις τράπεζες.

Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνεις αγορά από το μάρκετ όπως εφαρμογές κτλ.?

Δες απο το ποστ 2773 εως το 2786 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6207587#post6207587

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες απο το ποστ 2773 εως το 2786 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6207587#post6207587

Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση.

Οι προπληρωμένες κάρτες που έχουν μεγάλες αλυσίδες για αγορές εφαρμογών από το Play Store δεν υποστηρίζουν δυστυχώς το μάρκετ της Samsung για εφαρμογές.

Στο μάρκετ της Samsung έχει επιλογή αγοράς με Κάρτα δώρου/κουπόνι και ζητά κωδικό.

Ξέρει κανείς που μπορούμε να αγοράσουμε προπληρωμένο κουπόνι σε αυτήν την περίπτωση;

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μετα απο 2 βδομαδες που παρεδωσα το gear 2 neo στο σερβις (λογω των χαλασμενων επαφων) το περελαβα σημερα. Εγινε αντικατασταση (ισως να ειναι ανακατασκευη γιατι ηταν ρυθμισμενο στα Ισπανικα). Ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε κανει παλαιοτερα ενας φιλος root το samsung gear το πρωτο. Και ειχε βαλει custom rom. Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περασω και να επαναφερει τη συσκευη με την official ρομ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για το Gear S κυρίως για το built in GPS του. Εκτός από smartwatch θέλω να το χρησιμοποιώ σαν standalone συσκευή για τα τρεξίματα μου. Εκτός από το Runtastic που έχω δει ότι συνεργάζεται μαζί του υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή? Κυρίως με ενδιαφέρει το Runkeeper βέβαια γιατί έχω ιστορικό 3 χρονών μέσα αλλά ας πούμε ότι το παραβλέπω. Επίσης μπορούμε να περάσουμε μουσική μέσα και να ακούμε από Bluetooth Headset? Αν κάποιος έχει εμπειρία από αυτά που ρωτάω θα του ήμουν υπόχρεος. Η εάν έχει κάποιος την όρεξη να δοκιμάσει. Κυρίως η καταγραφή διαδρομής με ενδιαφέρει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε κανει παλαιοτερα ενας φιλος root το samsung gear το πρωτο. Και ειχε βαλει custom rom. Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να περασω και να επαναφερει τη συσκευη με την official ρομ

 

 

Κανεις δε μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσουμε κανένα ρολόι της προκοπής (τα δωρεάν δεν λένε) από την εφαρμογή Samsung Gear για το Gear S;

Για το Play store υπάρχει τρόπος με προπληρωμένες κάρτες. Για τα μάρκετ της Samsung κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσουμε κανένα ρολόι της προκοπής (τα δωρεάν δεν λένε) από την εφαρμογή Samsung Gear για το Gear S;

Για το Play store υπάρχει τρόπος με προπληρωμένες κάρτες. Για τα μάρκετ της Samsung κάποια λύση;

Νομίζω ότι από βδομάδα θα μπορείς με κάρτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από βδομάδα θα μπορείς με κάρτα.

Άντε μακάρι ελπίζω να είναι έτσι όπως το λες...;)

Πάντως σήμερα που δοκίμασα δεν δέχεται συναλλαγή και βγάζει σφάλμα...

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αν πουλάει κανείς το Gear S (σε μαύρο χρώμα) σε καλή τιμή, ας στείλει pm.

Το είχα στο παρελθόν, αλλά μου έλειψε και σκέφτομαι να το ξαναπάρω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...