Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ενδιαφέρομαι πολύ να αγοράσω ένα smartband και αυτή την στιγμή θεωρώ το καλύτερο οτι είναι το Gear Fit. Μόνο που δεν έχω Samsung συσκευή και ούτε θέλω να αλλάξω κινητό.

Σε περίπτωση που ρουτάρω το κινητό μου θα δουλεύει κανονικά/πλήρως, μερικώς ή καθόλου;

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει;

Ericsson T28s, Nokia 6510, Sony Ericsson W550i, Apple iPhone 3, Sony Erricson C510, Sony Xperia S, Meizu MX4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω εδώ και μέρες να βρώ το Gear 2 ή το Gear 2 Neo αλλά δεν βρίσκω πουθενά. (Ψάχνω μέσω skroutz). Τα βρίσκω μόνο σε πορτοκαλί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Το Gear 2 είναι και αυτό πλαστικό (το σώμα του) όπως το Gear 2 neo ;

Η αυτονομία του s είναι ίδια με το Gear 2 αν δεν τοποθετηθεί κάρτα SIM στο πρώτο;

 

To Gear 2 (αυτό με την κάμερα δηλαδή) λέει στα χαρακτηριστικά ότι είναι "μεταλλική κατασκευή"....

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα ρε παιδια εχω μπερδευτει παρα πολυ.

πιο να πάρω για αθλητικες δραστηριοτητες,αδιαβροχο και να έχει ακουστικο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το ........κινητό :)

Το ρολόι ήθελα να πω. :)

Είναι φανταστικό και κάνει όλα όσα χρειάζεσαι από μια τέτοια συσκευή.

Άνετη ομιλία ακόμα και στον δρόμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το ........κινητό :)

Το ρολόι ήθελα να πω. :)

Είναι φανταστικό και κάνει όλα όσα χρειάζεσαι από μια τέτοια συσκευή.

Άνετη ομιλία ακόμα και στον δρόμο.

Τεράστιο εργαλείο φίλε και δεν χάνεις τίποτα και ποτε, επίσης όπως λες είναι φορές που δεν χρειάζεται να βγάλεις το τηλέφωνο από την τσέπη για να μιλήσεις αν το επιτρέπουν οι συνθήκες.

Αξίζει τα λεφτά του για μένα.

Άνετα και λόγω dising κρατάει για ακόμα 2 ναυαρχιδες της σαμμυ τα επόμενα χρόνια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπορείς να στείλεις mail μεσω gmail? δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή mail της samsung.

Ναι μεν λαμβάνω τα mail αλλα δεν μπορώ να να γράψω νέο mail.

 

@@ Να πω οτι είμαι ενθουσιασμένος με την μπαταρία. Το παρέλαβα με 80% και τωρα 12 ωρες μετά είναι στο 44%. Υποτιθεται δύσκολη μέρα που περιελάμβανε στησιμο και πολύ σκάλισμα.

Με φυσιολογική χρήση βγάζει σίγουρα δυο μέρες, την ώρα που moto 360 και apple watch δυσκολευονται στην μια μέρα.

Δεν του έχω βέβαια κάρτα sim αλλά είναι μια λειτουργία που θα την χρησιμοποιήσω μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις.

 

Το μόνο κακό: το μέγεθος που τραβά το μάτι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπορείς να στείλεις mail μεσω gmail? δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή mail της samsung.

Ναι μεν λαμβάνω τα mail αλλα δεν μπορώ να να γράψω νέο mail.

 

@@ Να πω οτι είμαι ενθουσιασμένος με την μπαταρία. Το παρέλαβα με 80% και τωρα 12 ωρες μετά είναι στο 44%. Υποτιθεται δύσκολη μέρα που περιελάμβανε στησιμο και πολύ σκάλισμα.

Με φυσιολογική χρήση βγάζει σίγουρα δυο μέρες, την ώρα που moto 360 και apple watch δυσκολευονται στην μια μέρα.

Δεν του έχω βέβαια κάρτα sim αλλά είναι μια λειτουργία που θα την χρησιμοποιήσω μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις.

 

Το μόνο κακό: το μέγεθος που τραβά το μάτι.

 

Οχι, με τη μαμα εφαρμογη Κωστα δε γινεται να γραψεις gmail.

Εμενα το μεγεθος μου αρεσε πολυ, ειναι επιβλητικο :lol:

Βεβαια,αναφορικα με την αυτονομια, αν του βαλεις sim (και φυσικα ανοιξεις gsm) η αυτονομια θα υποπενταπλασιαστει, αλλα και παλι ειναι τρομερο feauture, για ωρα αναγκης (να εχεις μια δευτερη καρτα μαζι σου).

Καλοριζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, με τη μαμα εφαρμογη Κωστα δε γινεται να γραψεις gmail.

Εμενα το μεγεθος μου αρεσε πολυ, ειναι επιβλητικο :lol:

Βεβαια,αναφορικα με την αυτονομια, αν του βαλεις sim (και φυσικα ανοιξεις gsm) η αυτονομια θα υποπενταπλασιαστει, αλλα και παλι ειναι τρομερο feauture, για ωρα αναγκης (να εχεις μια δευτερη καρτα μαζι σου).

Καλοριζικο!!!

 

Ευχαριστώ. Θα του βάλω sim αλλα θα είναι σε fly mode και θα ανοίγει μόνο αν την χρειαστώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα να βρω ημερολόγιο στο Gear S...Πείτε μου ότι δεν κοιτάω καλά γιατί αν δεν έχει ημερολόγιο(και όχι πρόγραμμα),το δίνω για πούλημα αύριο κιόλας..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα να βρω ημερολόγιο στο Gear S...Πείτε μου ότι δεν κοιτάω καλά γιατί αν δεν έχει ημερολόγιο(και όχι πρόγραμμα),το δίνω για πούλημα αύριο κιόλας..

Δοκίμασε με κάποια εφαρμογή από το market.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε Samsung...Είναι δυνατόν να μην έχει ημερολόγιο; Απαράδεκτη.

Σωστά. Τι πιο βασικό από το να δημιουργείς από το ρολόι ένα appointment. Εδώ κάνει τόσα άλλα περιττά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Gear 2 είναι συμβατό με το Note 4 ???

Φυσικά και είναι. Γιατί ρωτάς? Δεν κατάφερες να τα κάνεις pair ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι χαζό... Έκανα αναζήτηση στο app Store και δεν μου εμφανίζει το Gear Manager που έχω δει σε βίντεο στο youtube... μου εμφανίζει μια άλλη εφαρμογή για σύνδεση μέσω NFC....

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να τα συνδέσω γιατί δεν μου έχει έρθει το ρολόι... Το "χτύπησα" χθες στο ebay και το περιμένω :P

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι χαζό... Έκανα αναζήτηση στο app Store και δεν μου εμφανίζει το Gear Manager που έχω δει σε βίντεο στο youtube... μου εμφανίζει μια άλλη εφαρμογή για σύνδεση μέσω NFC....

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να τα συνδέσω γιατί δεν μου έχει έρθει το ρολόι... Το "χτύπησα" χθες στο ebay και το περιμένω :P

 

ειναι στο samsung store.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

θα ηθεκα να ρωτησω τους κατοχους του gear s,τελικα τι λεει απο θεμα μπαταριας?πως μιλαμε,εχει νομιζω και ανοιχτη ακροαση αλλα συνδεεται και με οποιοδηποτε bluetooth hands free?προσοχη το θελω για να εχει μονιμα μια καρτα μεσα με σχετικα καλη χρηση.οχι δεδομενα η gps.

και κατι βασικο,το μεγεθος,λογω του οτι εχω συνηθισει ρολογια μεγεθους arctura kinetic,δηλαδη μεγαλα ρολογια θα ηθελα κι αυτο να ειναι μεγαλο στο μεγεθος αλλα βολικο στο χερι.

δυστυχως δεν το εχω δει απο κοντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@Ταξιδιωτης22

Δεν το έχω δοκιμάσει με κάρτα μέσα αλλά απ απ ότι λένε δύσκολα βγάζει μέρα έτσι.

Χωρίς κάρτα μου βγάζει 2 μέρες εφόσον το κλείνω το βράδυ όταν κοιμάμαι.

Το ρολόι είναι μεγάλο. Το σώζει το σχήμα του που ακολουθεί τον καρπό.

 

Το ατού είναι ότι κάνει όλα όσα θα ήθελε κάποιος από ένα smartwatch.

Θεωρώ ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο αυτή την στιγμή εφόσον μπορεί κάποιος να συμβιβαστεί με το μέγεθος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μπορω να μιλησω κανενα διωρο συνολο αν χρειαστει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το Gear S είναι το μοναδικό smartwatch που κάνει όλα όσα θα θέλαμε.

Είμαι στο τέλος της δεύτερης μέρας και η μπαταρία βρίσκεται στο 28%. Το το κλείνω το βράδυ που κοιμάμαι.

Αν το θες σαν δεύτερο τηλέφωνο θα πρέπει να το φορτίζεις κάθε απόγευμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Gear Fit έχει δόνηση;

Επειδή το θέλω για συνεργασία με το Note 2 γίνετε να έχω σύνδεση bluetooth και με το ρολόι και το ακουστικό bluetooth ταυτόχρονα και σε περίπτωση κλήσης να την βλέπω από το ρολόι και να απαντώ από το ακουστικό; (Εννοείτε οι 2 συνδέσεις με το Note και όχι με το ρολόι)

Aν το έχει κάποιος αξίζει η αγορά του;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θεωρώ από όλη τη σειρά μέχρι τώρα αξεπέραστο το gear 2 με την κάμερα. Αν το έβρισκα θα το ξαναχτυπούσα άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θεωρώ από όλη τη σειρά μέχρι τώρα αξεπέραστο το gear 2 με την κάμερα. Αν το έβρισκα θα το ξαναχτυπούσα άνετα.

 

Ebay. Εγώ το βρήκα μεταχειρισμένο (ένα μήνα χρήση) σε άριστη κατάσταση. 140€.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ebay. Εγώ το βρήκα μεταχειρισμένο (ένα μήνα χρήση) σε άριστη κατάσταση. 140€.

 

Το γρουσούζεψα. Πριν λίγο μου έστειλε μήνυμα ο πωλητής ότι δεν τον άφηναν στο ταχυδρομείο να στείλει το ρολόι Ελλάδα.... Λίγο κουφό δεν είναι ; Ευτυχώς μου επέστρεψε αμέσως όλα τα χρήματα.

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...