Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Νομίζω ότι η απάντηση είναι πανεύκολη. Iphone 6 plus, note 4, mate 7, s5 και πολλά άλλα κινητά βγάζουν την ημέρα αξιοπρεπέστατα.

 

Εγώ θα ξαναρωτήσω επαναλαμβάνοντας τα όσα γράφετε: Τα Iphone 6+, S5 (που έχω), Note 4 με ανοιχτό το Bluetooth, ανοιχτό το WiFi και ανοιχτό το GPS να κάνει πλοήγηση σου βγάζει την ημέρα!;!;!;!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ θα ξαναρωτήσω επαναλαμβάνοντας τα όσα γράφετε: Τα Iphone 6+, S5 (που έχω), Note 4 με ανοιχτό το Bluetooth, ανοιχτό το WiFi και ανοιχτό το GPS να κάνει πλοήγηση σου βγάζει την ημέρα!;!;!;!

Φίλε μου εγώ δεν έχω κάποια από τις συσκευές που αναφέρεις, έχω το samsung Alpha. Λοιπόν με τη χρήση που λες, τη μία μέρα την έχει για πλάκα και άνετα τη 1,5+. Να διευκρινίσω μόνο ότι το Gps ανοιχτό , αλλά δε κατάλαβα τι εννοείς όταν λες να κάνει πλοήγηση; Εννοείς συνεχώς όλη τη μέρα ( είναι δυνατόν; ), ή να είναι ανοιχτό και να κάνει πλοήγηση κάποιες φορές μες την ημέρα όταν το ζητήσεις; Εγώ αυτό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναρωτήσω επαναλαμβάνοντας τα όσα γράφετε: Τα Iphone 6+, S5 (που έχω), Note 4 με ανοιχτό το Bluetooth, ανοιχτό το WiFi και ανοιχτό το GPS να κάνει πλοήγηση σου βγάζει την ημέρα!;!;!;!

 

Μαλλον δεν διαβασες σωστα, αν και ημασταν ξεκαθαροι σε αυτα που γραφουμε.

Παμε παλι λοιπον:

Με λιγα λεπτα κλησεων και ακομα λιγα λεπτα πλοηγησης στα μενου, η αυτονομια της συσκευης (ειδικα αν κινεισαι και το σημα εναλλασσεται απο 2G - 3G), τοτε μετρας ελαχιστες ωρες αυτονομιας (κανα 4ωρο). Οι κεραιες (WiFi, GPS) απλα παραμενουν ανοιχτες, standby σε περιπτωση που χρειαστω να το χρησιμοποιησω.

Ε, οχι, τετοια αυτονομια κανενα συγχρονο κινητο δεν εχει και, ναι, ειναι της πλακας...

Dealbreaker για αυτη τη συσκευη η αυτονομια στα ματια μου...

Αν, τελικα, απαξιωσω τη χρηση με καρτα σιμ, κραταω το πανεμορφο moto 360 για να εχω τις ειδοποιησεις που θελω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα μαντάτα πού γράφετε ρε κοπέλια.

Κι ήταν το μοναδικό πού μου άρεσε,καθώς τα υπόλοιπα τα βλέπω με καθαρή απαξίωση.δε νομίζω ότι μου χρειάζεται ένα ρόλοι απλά και μόνο για ειδοποιήσεις.

Για να βάλω κάρτα όμως και να εχω μία δεύτερη συσκευή πάνω μου,ναι.αλλα με τέτοια αυτονομία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρηση με χρήση διαφέρει, να ρωτήσω με το gear 2 πόσο σας κρατουσε η μπαταρία; ;;

 

3 μέρες. Και το gear s χωρίς σιμ και με κλειστές τις κεραίες εκεί κινείται σαν αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες. Και το gear s χωρίς σιμ και με κλειστές τις κεραίες εκεί κινείται σαν αυτονομία...

 

Εγω γυρω στις 4 βγαζω. Εκανα την ερώτηση για να δω εαν είστε υπερβολικοί αλλά μάλλον έχετε δίκιο :p

 

Εγω παντως δεν σκάω αλλα λεφτα για smartwatch, ενα χρονο σχεδον με το gear 2 δεν εχω παραπονο. Του χρόνου παλι οταν θα βγει το gear 4 ή το gear s 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρω στις 4 βγαζω. Εκανα την ερώτηση για να δω εαν είστε υπερβολικοί αλλά μάλλον έχετε δίκιο :p

 

Εγω παντως δεν σκάω αλλα λεφτα για smartwatch, ενα χρονο σχεδον με το gear 2 δεν εχω παραπονο. Του χρόνου παλι οταν θα βγει το gear 4 ή το gear s 2

 

Μετά από καμιά 20αρια smartwatch που πέρασαν από τα χέρια μου (όλα των μεγάλων αλλά και αρκετά κινέζικα) πίστεψε με ξέρω καλά τι λεω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι λοιπόν το smartwatch που θα λέγαμε είναι το πιο ολοκληρωμένο, ανεξάρτητα από την τιμή του;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι λοιπόν το smartwatch που θα λέγαμε είναι το πιο ολοκληρωμένο, ανεξάρτητα από την τιμή του;

 

Το gear s φυσικά. Αλλά με κάποια μειον, με σημαντικότερο μειον την αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

Το gear s φυσικά. Αλλά με κάποια μειον, με σημαντικότερο μειον την αυτονομία...

 

Πέρυσι το gear 2 μετα απο κανα δυο updates η μπαταρία καλυτερευσε κατα πολύ. Αν δε γινει το ιδιο και με το Gear S, για μενα τρώει Χ.

 

Δεν μπορω με τιποτα μετα τις 4 μερες που μου βγάζει το gear 2, να πεσω στην 1 μερα του Gear S.

 

Εκτος βέβαια κι αν το χρησιμοποιει καποιος διχως sim.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι λοιπόν το smartwatch που θα λέγαμε είναι το πιο ολοκληρωμένο, ανεξάρτητα από την τιμή του;

 

Το αγόρασες τελικά?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κατι με το gear s και δεν μπορω να το αγορασω απο κανενα ελληνικο κατάστημα??????Ειναι παντου εξαντλημένο!γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει και απο που μπορώ να το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει κατι με το gear s και δεν μπορω να το αγορασω απο κανενα ελληνικο κατάστημα??????Ειναι παντου εξαντλημένο!γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει και απο που μπορώ να το αγοράσω?

 

Ε ποσο δύσκολο ειναι να το κάνεις παραγγελία απο ενα public/plaisio/kotsovolo klp;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ε ποσο δύσκολο ειναι να το κάνεις παραγγελία απο ενα public/plaisio/kotsovolo klp;;;;

 

Το εχω κανει ήδη(και media markt) αλλά δεν ξέρει κανείς αν και ποτε θα το φέρουν.Απο πριν τα Χριστούγεννα το παλεύω....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το Gear 2 μου. Και σε μένα βγάζει 4 μέρες για πλάκα. Εγώ βέβαια το αγόρασα γιατί μου καλύπτει συγκεκριμένες ανάγκες. Όταν οδηγώ ή όταν κρατάω το μωρό και τα χέρια μου είναι δεμένα, το να απαντάω κλήσεις με φωνητικές εντολές είναι μεγάλη υπόθεση. Επίσης του έχω περάσει και παιδικά τραγούδια και τα ακούει το μωρό όταν το έχω αγκαλιά.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ήδη(και media markt) αλλά δεν ξέρει κανείς αν και ποτε θα το φέρουν.Απο πριν τα Χριστούγεννα το παλεύω....

 

Στο πλαισιο βλεπω οτι ειναι διαθέσιμο http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/smartwatch/Samsung-Gear-S-White-SM-R7500ZWAEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο βλεπω οτι ειναι διαθέσιμο http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/smartwatch/Samsung-Gear-S-White-SM-R7500ZWAEUR.htm

 

Δυστυχως ομως εδω και καιρο μονο το ασπρο....Μου κάνει εντύπωση παντως...Κανενα καταστημα δεν εχει το μαυρο...Μπήκα και στο e-shop που ελεγε διαθεσιμο απο 9 Ιανουαριου το παρηγγειλα (δεν το ειχαν σε αποθεμα)και την επόμενη μερα μου είπαν οτι ειναι εξαντλημενο και δεν ξερουν ποτε θα το έχουν...Τι μπορει να συμβαινει δε καταλαβαίνω.:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως εδω και καιρο μονο το ασπρο....Μου κάνει εντύπωση παντως...Κανενα καταστημα δεν εχει το μαυρο...Μπήκα και στο e-shop που ελεγε διαθεσιμο απο 9 Ιανουαριου το παρηγγειλα (δεν το ειχαν σε αποθεμα)και την επόμενη μερα μου είπαν οτι ειναι εξαντλημενο και δεν ξερουν ποτε θα το έχουν...Τι μπορει να συμβαινει δε καταλαβαίνω.:(

 

Και στο expancys μονο το λευκο ειναι αμεσα διαθέσιμο, για το μαυρο γράφει οτι αναμένεται σε 4 μερες http://www.expansys.com.gr/s.aspx?sid=66043000&search=gear%20s#listing

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το Gear 2 μου. Και σε μένα βγάζει 4 μέρες για πλάκα. Εγώ βέβαια το αγόρασα γιατί μου καλύπτει συγκεκριμένες ανάγκες. Όταν οδηγώ ή όταν κρατάω το μωρό και τα χέρια μου είναι δεμένα, το να απαντάω κλήσεις με φωνητικές εντολές είναι μεγάλη υπόθεση. Επίσης του έχω περάσει και παιδικά τραγούδια και τα ακούει το μωρό όταν το έχω αγκαλιά.

 

Σε κανα μηνα έρχεται και το gear 3 μαζι με το S6 κι ελπιζω να ναι χαλια. Δε θελω να μπω παλι σε έξοδα γιατι η κυκλοφορία του θα συμπέσει παλι με τα γενέθλια μου και αν αξιζει δε με βλεπω να το γλιτώνω

Link to comment
Share on other sites

Και στο expancys μονο το λευκο ειναι αμεσα διαθέσιμο, για το μαυρο γράφει οτι αναμένεται σε 4 μερες http://www.expansys.com.gr/s.aspx?sid=66043000&search=gear%20s#listing

 

Επειδη το παρακολουθω ολοι λενε σε 2-4 μερες και μολις περασουν ξανα το ιδιο κ.ο.κ....Λες να στείλω στη samsung ενα mail ή θα με γειώσουν?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το παρακολουθω ολοι λενε σε 2-4 μερες και μολις περασουν ξανα το ιδιο κ.ο.κ....Λες να στείλω στη samsung ενα mail ή θα με γειώσουν?

 

Καντο παραγγελία απο ολα τα μεγάλα καταστήματα κι οποιο το φέρει πρώτο, πας και το παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω "κολλήσει" προφανώς με το Gear S και μου δημιουργούνται όλο απορίες: Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το κινητό. "Χωράει" με κάποιον τρόπο παράλληλη σύνδεση είτε του κινητού είτε του ρολοιού με κάποιο Bluetooth Headset;

 

Επίσης, ξανά υπόθεση ότι κινητό και ρολόι είναι συνδεδεμένο. Εκτός από την αρχική ρύθμιση, όταν απομακρύνεται το ένα από το άλλο, περνάει σε κατάσταση προώθησης κλήσης/μηνυμάτων κλπ αυτόματα; όταν μπει ξανά εντός πεδίου του κινητού γυρνάει αυτόματα; ή εξακολουθεί να ισχύει η προώθηση;

 

Ευχαριστώ!

Edited by gnikolai

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω "κολλήσει" προφανώς με το Gear S και μου δημιουργούνται όλο απορίες: Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι το ρολόι είναι συνδεδεμένο με το κινητό. "Χωράει" με κάποιον τρόπο παράλληλη σύνδεση είτε του κινητού είτε του ρολοιού με κάποιο Bluetooth Headset;

 

Επίσης, ξανά υπόθεση ότι κινητό και ρολόι είναι συνδεδεμένο. Εκτός από την αρχική ρύθμιση, όταν απομακρύνεται το ένα από το άλλο, περνάει σε κατάσταση προώθησης κλήσης/μηνυμάτων κλπ αυτόματα; όταν μπει ξανά εντός πεδίου του κινητού γυρνάει αυτόματα; ή εξακολουθεί να ισχύει η προώθηση;

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι και στα 2. Καλημερα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα 2. Καλημερα :)

 

Καλησπέρα!

 

θα μπορούσες σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο σαφής:

αν είναι συνδεδεμένο το κινητό με το ρολόι, το headset με ποια από τις δυο συσκευές θα συνδεθεί; με ποιο τροπο; αφού το Bluetooth θα είναι απασχολημένο...

 

ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

θα μπορούσες σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο σαφής:

αν είναι συνδεδεμένο το κινητό με το ρολόι, το headset με ποια από τις δυο συσκευές θα συνδεθεί; με ποιο τροπο; αφού το Bluetooth θα είναι απασχολημένο...

 

ευχαριστώ!

 

Συνδεεις το smartphone με το smartwatch και απ το smartwatch συνδεεις το bt Headset. Την πρώτη φορά, μετα θα γίνεται αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...