Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης: εχω το lg g3 με λολλιποπ και θελω να αγορασω το gear neo. Χωρις root θα μπορεσω να το εκμεταλλευτω πληρως το smartwatch?? Οι εφαρμογες που υπαρχουν επι πληρωμη στο play store θα μου δωσουν πληρη συμβατότητα?? Ξερετε να μου προτεινετε καμία?? Ευχαριστω

 

Δεν συνδέεται με lg φιλε. Μονο με samsung αλλα και παλι οχι με ολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης: εχω το lg g3 με λολλιποπ και θελω να αγορασω το gear neo. Χωρις root θα μπορεσω να το εκμεταλλευτω πληρως το smartwatch?? Οι εφαρμογες που υπαρχουν επι πληρωμη στο play store θα μου δωσουν πληρη συμβατότητα?? Ξερετε να μου προτεινετε καμία?? Ευχαριστω

Οχι, πρέπει να έχεις Samsung κινητό (και συγκεκριμένα μοντέλα) για να το αξιοποιήσεις. Δεν είναι συμβατό με άλλες εταιρείες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω τραγικό λάθος, όχι στο έπακρο αλλά δεν θα μπορείς να δουλέψεις καθόλου τα smartwatch της samsung με μη samsung συσκευή με lollipop. κάτι έχει έχει κλειδώσει περισσότερο η Samsung αυτή τη φορά και ακόμα και οι εκδόσεις του Gear manager (samsung gear οπως λέγεται τώρα) που δουλεύουν σε lollipop samsung roms σε άλλα τηλέφωνα κρασαρουν αμέσως και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. θα συνιστούσα αναμονή ή να σκεφτείς για άλλο smartwatch
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους.. Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο smartwatch??

 

Θα σου ελεγα το lg g watch ή το moto 360 αλλά δεν έρχονται Ελλάδα ακομα , οποτε εαν τα παρεις απέξω ξεχνας την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει το moto 360 από e-shop π.χ θα έχει εγγύηση από το μαγαζί μέχρι να έρθει και επίσημα Ελλάδα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει το moto 360 από e-shop π.χ θα έχει εγγύηση από το μαγαζί μέχρι να έρθει και επίσημα Ελλάδα.

 

Δεν νομιζω οτι υπάρχει σε καποιο e-shop ομως

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι υπάρχει σε καποιο e-shop ομως

http://www.e-shop.gr/search?q=MOTO+360&x=0&y=0

Δύο από τα τρία, όπως αναφέρει, είναι άμεσα διαθέσιμα.

Από υποστήριξη τι συμβαίνει, δεν γνωρίζω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη η λειτουργία του να χειριζεσαι κλησεις απο το smartwatch μου ειναι απαραιτητη αναγκαστηκα να δωσω το αγαπητο lg g3 και ετοιμαζομαι για συνδυασμο note 4 + gear s.. βρηκε τελικα το κολπο να με ξανακερδισει η samsung
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη η λειτουργία του να χειριζεσαι κλησεις απο το smartwatch μου ειναι απαραιτητη αναγκαστηκα να δωσω το αγαπητο lg g3 και ετοιμαζομαι για συνδυασμο note 4 + gear s.. βρηκε τελικα το κολπο να με ξανακερδισει η samsung

Έχουν το τρόπο τους αυτοί ..... αμ πώς;;;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα με το gear s μπορώ να πω πως με έχει καλύψει απόλυτα.

Προώθηση κλήσεων με ένα πάτημα και φεύγω από το σπίτι για τρέξιμο/γυμναστήριο /έξοδο χωρίς να κουβαλάω κινητό.

Επίσης το remote connection με το Note (το έχω συνδεδεμένο στο wifi του σπιτιού όταν μένει πίσω) διασφαλίζει ότι έχω όλες τις ειδοποιήσεις από το σύνολο των εφαρμογών που έχω στο note!

2 μερες αυτονομία με την τελευταία αναβάθμιση, με κλειστό wifi /gps.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα με το gear s μπορώ να πω πως με έχει καλύψει απόλυτα.

Προώθηση κλήσεων με ένα πάτημα και φεύγω από το σπίτι για τρέξιμο/γυμναστήριο /έξοδο χωρίς να κουβαλάω κινητό.

Επίσης το remote connection με το Note (το έχω συνδεδεμένο στο wifi του σπιτιού όταν μένει πίσω) διασφαλίζει ότι έχω όλες τις ειδοποιήσεις από το σύνολο των εφαρμογών που έχω στο note!

2 μερες αυτονομία με την τελευταία αναβάθμιση, με κλειστό wifi /gps.

 

βγαζει μερα με ολα ανοιχτα; γνωριζεις αν ειναι απολυτα συμβατο με το alpha;

Edited by ppetross
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

βγαζει μερα με ολα ανοιχτα;

 

Βγάζει Ναι. Αλλά αν κάνεις πολύ χρήση (ώρες ομιλία μηνύματα κλπ Θα σε αφήσει το απόγευμα)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

έχει αγοράσει ήδη κανείς το Gear S;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα με το gear s μπορώ να πω πως με έχει καλύψει απόλυτα.

Προώθηση κλήσεων με ένα πάτημα και φεύγω από το σπίτι για τρέξιμο/γυμναστήριο /έξοδο χωρίς να κουβαλάω κινητό.

Επίσης το remote connection με το Note (το έχω συνδεδεμένο στο wifi του σπιτιού όταν μένει πίσω) διασφαλίζει ότι έχω όλες τις ειδοποιήσεις από το σύνολο των εφαρμογών που έχω στο note!

2 μερες αυτονομία με την τελευταία αναβάθμιση, με κλειστό wifi /gps.

 

Καλησπέρα, σχετικά με το remote connection, απο οτι καταλαβαίνω θα πρεπει η συσκευή που μένει σπιτι και το smartwatch να ειναι και οι δυο στο Ίντερνετ είτε μέσω Wifi είτε μέσω 3G. Σωστά;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σχετικά με το remote connection, απο οτι καταλαβαίνω θα πρεπει η συσκευή που μένει σπιτι και το smartwatch να ειναι και οι δυο στο Ίντερνετ είτε μέσω Wifi είτε μέσω 3G. Σωστά;

 

Σωστά. Χρειάζονται και οι δύο συσκευές δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει μαζικα σημερα νεο update για Gear 2/Gear 2 neo με built date 9/12. Δεν εχει παρει ακόμα το μάτι μου την Ελλάδα αλλα μεχρι αυριο πιστευω θα το παρουμε

 

Edit: Βγηκε και για Ελλαδα. Τωρα κατεβαζω

https://www.dropbox.com/sc/7n7aaujqldzzjul/AACxCdTDTJcyAOaQQWmXg49da

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει μαζικα σημερα νεο update για Gear 2/Gear 2 neo με built date 9/12. Δεν εχει παρει ακόμα το μάτι μου την Ελλάδα αλλα μεχρι αυριο πιστευω θα το παρουμε

 

Edit: Βγηκε και για Ελλαδα. Τωρα κατεβαζω

https://www.dropbox.com/sc/7n7aaujqldzzjul/AACxCdTDTJcyAOaQQWmXg49da

 

Σαν να έγινε λίγο καλύτερο το touch ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έγινε λίγο καλύτερο το touch ή είναι η ιδέα μου;

 

Να σου πω, δε βλέπω κάποια διαφορά. Μια χαρά ηταν και πριν το update το touch, το ιδιο μου φαίνεται. Λίγο που ασχοληθηκα, δεν ειδα καποια αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ καλη χρονια σε ολους.Θελω τη γνωμη σας.Εχω το Note 3 κ εδω κ πολυ καιρο ψαχνω να αγορασω το Gear 2 σε Gold/Brown κ δεν το βρισκω πουθενα.Υπαρχει καποιο καταστημα να μου προτεινετε μηπως το βρω κ θα ηθελα κ μια αποψη για το Gear S...αν ειναι προτιμοτερο να καταληξω σε αυτο!Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ καλη χρονια σε ολους.Θελω τη γνωμη σας.Εχω το Note 3 κ εδω κ πολυ καιρο ψαχνω να αγορασω το Gear 2 σε Gold/Brown κ δεν το βρισκω πουθενα.Υπαρχει καποιο καταστημα να μου προτεινετε μηπως το βρω κ θα ηθελα κ μια αποψη για το Gear S...αν ειναι προτιμοτερο να καταληξω σε αυτο!Ευχαριστω!!!

 

Καντο παραγγελία απο οποιοδηποτε καταστημα (πλαίσιο, public, kotsovolo k.loipa) . Απο σκρουτζ το εχει το birdphone, αλλα για 10€ διαφορα με τα επισημα, παρτο απο επισημο να χεις και DOA στα σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...