Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανε και σε μένα

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι. Αυτό δεν σημαίνει και κάποια αναβάθμιση στο ρολόι;

 

Οχι. Ειναι απλα αναβάθμιση της εφαρμογής οχι του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιείται ο ήχος από την κάμερα;

Και εγώ αυτήν την απορία έχω. Πρέπει να γίνετε αλλά πως.

Επίσης η δόνηση στο gear 2 είναι κάπως ασθενική. Την περίμενα πιο ζωηρή για τις ειδοποιήσεις αλλά κατά τα αλλά πολύ καλό ρολόι.

Παιδιά γιατί παρατήσατε το θέμα με τα συγκεκριμένα smartwatch είναι ενδιαφέρον αυτά που προσφέρουν και υπάρχουν απορίες να συζητάμε.

Πήρα το gear 2 ενώ αρχικά πήγαινα για το neo αλλά με κέρδισε ή καλύτερη ποιότητα και η καλή κάμερα που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν την απορία έχω. Πρέπει να γίνετε αλλά πως.

Επίσης η δόνηση στο gear 2 είναι κάπως ασθενική. Την περίμενα πιο ζωηρή για τις ειδοποιήσεις αλλά κατά τα αλλά πολύ καλό ρολόι.

Παιδιά γιατί παρατήσατε το θέμα με τα συγκεκριμένα smartwatch είναι ενδιαφέρον αυτά που προσφέρουν και υπάρχουν απορίες να συζητάμε.

Πήρα το gear 2 ενώ αρχικά πήγαινα για το neo αλλά με κέρδισε ή καλύτερη ποιότητα και η καλή κάμερα που έχει.

 

Οι πωλήσεις τους μάλλον ήταν πολύ χαμηλές. Είναι αναμφισβήτητα ένα πολύ καλό ρολόι gadget. Προσωπικά έχω και τα 2 μοντέλα, το Gear 2 καθλως και το Gear 2 neo. Το καθένα έχει την δική του ομορφιά. Αν δεις το neo σε μαύρο χρώμα με πορτοκαλί λουράκι, θα εντυπωσιαστείς (έτσι το έχω εγώ). Η αυτονομία της μπαταρίας του είναι τρομερά βελτιωμένη σε σχέση με το Gear 1, καθώς και αμεσότητα σύνδεσης με το κινητό.. Κρίμα που δεν κινήθηκαν πολύ στην αγορά, θα είχαμε πολλές συμμετοχές στο παρών νήμα..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

7 Νοεμβρίου η επίσημη κυκλοφορία του από ότι ξέρω για το gear s...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις τους μάλλον ήταν πολύ χαμηλές. Είναι αναμφισβήτητα ένα πολύ καλό ρολόι gadget. Προσωπικά έχω και τα 2 μοντέλα, το Gear 2 καθλως και το Gear 2 neo. Το καθένα έχει την δική του ομορφιά. Αν δεις το neo σε μαύρο χρώμα με πορτοκαλί λουράκι, θα εντυπωσιαστείς (έτσι το έχω εγώ). Η αυτονομία της μπαταρίας του είναι τρομερά βελτιωμένη σε σχέση με το Gear 1, καθώς και αμεσότητα σύνδεσης με το κινητό.. Κρίμα που δεν κινήθηκαν πολύ στην αγορά, θα είχαμε πολλές συμμετοχές στο παρών νήμα..

Αφού φίλε μου τα έχεις και τα 2 θέλω την γνώμη σου στα εξής:

Με την δόνηση είσαι ευχαριστημένος ή πιστεύεις θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο ενισχυμένη;

Με την διάρκεια της μπαταρίας του gear 2 είσαι ικανοποιημένος; Νομίζω την καταναλώνει σχετικά γρήγορα. Ούτε μέρα βγάζει συνήθως. Για να πω την αλήθεια πήρα το εκθεσιακό γιατί δεν είχε ετοιμοπαράδοτο και μου έκανε ο υπάλληλος έκπτωση 50 ευρώ. Μήπως αυτό φταίει για την διάρκεια της μπαταρίας που και αυτό δεν είναι απόλυτο βέβαια.

Και μία γενική ερώτηση τώρα. Ο ήχος στην κάμερα πως απενεργοποιείτε και αν γίνετε σε σέρβις της samsung να αλλάξουν μπαταρία σε ένα τέτοιο ρολόι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να δουμε την υλοποιηση αυτονομου smartwatch. πολυ χρησιμο για μερικους... και για μενα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το 2. Χωρίς την οθόνη συνέχεια ανοιχτή και με καθημερινή χρήση κυρίως για να βλάπω τις ειδοποιήσεις (κλήσεις κάνω με άλλο bluetooth) μου βγάζει σχεδον μια εβδομάδα. Το s θα το δω αλλά ούτε το σχήμα του με ενθουσιάζει ούτε και οι λειτουργίες που έχει καλύπτουν κάποια άλλη ανάγκη μου (sim κλπ.)
Link to comment
Share on other sites

Αφού φίλε μου τα έχεις και τα 2 θέλω την γνώμη σου στα εξής:

Με την δόνηση είσαι ευχαριστημένος ή πιστεύεις θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο ενισχυμένη;

Με την διάρκεια της μπαταρίας του gear 2 είσαι ικανοποιημένος; Νομίζω την καταναλώνει σχετικά γρήγορα. Ούτε μέρα βγάζει συνήθως. Για να πω την αλήθεια πήρα το εκθεσιακό γιατί δεν είχε ετοιμοπαράδοτο και μου έκανε ο υπάλληλος έκπτωση 50 ευρώ. Μήπως αυτό φταίει για την διάρκεια της μπαταρίας που και αυτό δεν είναι απόλυτο βέβαια.

Και μία γενική ερώτηση τώρα. Ο ήχος στην κάμερα πως απενεργοποιείτε και αν γίνετε σε σέρβις της samsung να αλλάξουν μπαταρία σε ένα τέτοιο ρολόι. Ευχαριστώ.

 

Για την δόνηση συμφωνώ, θα έπρεπε να είναι λίγο ισχυρότερη.

 

Η μπαταρία μου κρατάει 3 μέρες με την δική μου χρήση και είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτό. Η μπαταρία του δικού σου σίγουρα θα αλλάζει στο service.

 

Για τον ήχο της κάμερας δεν πιστεύω ότι υπάρχει λύση μέσα από το μενού. Δεν το έψαξα πολύ γιατί δεν μου χρειάζεται η κάμερα

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα παραλαμβάνω Note 4 ! και θέλω να το συνδιάσω με κάποιο smartwatch , είμαι ανάμεσα σε gear Live και Gear S λόγω ότι αυτά είναι τα δύο τελευταία μοντέλα και για κανέναν άλλο λόγο....Βασικά δεν έχω καταλάβει ποιές οι διαφορές και γιατί η ύπαρξη 4 διαφορετικών μοντέλων....

Κάθε γνώμη και βοήθεια είναι αποδεκτή...:wacko:

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναγύρισα σε Samsung συσκευή πήρα πάλι Gear, αυτή την φορά το 2

Ας θυμηθούμε πάλι δυο πολύ χρήσιμα χαρακτηριστικά ασφαλείας.

 

Όταν απομακρυνθούμε 1.5μέτρο από την συσκευή κλειδώνει και ξεκλειδώνει αυτόματα όταν επιστρέψουμε (Auto Lock/Unlock) ... και άσε του άλλους να ψάχνονται με touch ID :p

Το δεύτερο είναι η Βοήθεια Ασφαλείας

Αν πατήσουμε το κουμπάκι τρεις φορές στέλνει ειδοποίηση στις επαφές που έχουμε επιλέξει(έως πέντε) για άμεση ανάγκη SOS μαζί με φωτογραφία, ηχογράφηση και χάρτη για το που βρισκόμαστε.

 

ps

αυτή την χρονική περίοδο την καλύτερη αυτονομία από όλα τα touch smart watches έχει το Gear αλλά και το SW2

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποιος που έχει το Gear 2 ας δοκιμάσει να δουλέψει λίγο την εφαρμογή 'Άσκηση'' στο περπάτημα λόγου χάρη και ας πει τι παλμούς του δείχνει μετά από 5 λεπτά.

Το έχω δοκιμάσει λίγες φορές και στην οθόνη δείχνει παλμούς 170, 190 και κάτι τέτοια τιμές που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Ο αισθητήρας είναι ότι να ναι ή μήπως το δικό μου ρολογάκι έχει θέμα. Αν πάλι η samsung το έβαλε μόνο για εντυπωσιασμό μεγάλο φάουλ. Όταν είδα ότι ανιχνεύει παλμούς στο πάνω μέρος του καρπού δεν το είδα με καλό μάτι αρχικά σε ένα γκατζετάκι που κατά τα άλλα είναι απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ωρες θα δειτε ελληνικο hands on για το gear s απο τον φιλο gkp .

Πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...