Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο! Πρόσεχε γιατί δεν είναι όλα τα κινητά συμβατά. Νομίζω μόνο Samsung και από αυτά κάποια.

 

Ασε και έφαγα φρίκη. Είπα να εγκαταλείψω το τσαντάκι στο γυμναστήριο και να παίρνω μαζί μου ενα S3 αντι για το note και να το χω στην τσέπη που να μου πέσει δεν με νοιάζει...και προσπαθούσα να συνδέσω το ρολόι με το S3 και ξαναπροσπαθούσα, κι εκανα επανεκκινήσεις.. και στο τέλος θυμήθηκα οτι δεν συνδέεται με το S3 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Έχω το Galaxy Gear ( το πρώτο ) και απο την ημέρα που έκανα την αλλαγή του software απο Android σε Tizen αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.Όταν απομακρυνθώ απο το τηλέφωνο ( Galaxy S4 ) η σύνδεση Bluetooth κόβεται φυσιολογικά αλλά όταν ξαναπλησιάσω το τηλέφωνο δεν ξανασυνδέεται αυτόματα όπως γινόταν μέχρι την αλλαγή του λειτουργικού.Όπως φαντάζεστε το πρόβλημα αυτό είναι πολύ ενοχλητικό.Θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος απο σας έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο η αν έχει κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται.Οποιος θέλει και μπορεί ας απαντήσει.:confused:

Ναι, μου το έκανε σήμερα.

Συνήθως είναι μέσα σε εμβέλεια με την συσκευή. Θα το παρακολουθήσω και θα ξαναγράψω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας παιδια.σκεφτομαι να παρω το samsung galaxy gear (το πρωτο smartwatch της samsung) και θα ηθελα την γνωμη σας απο τα παιδια που το εχουν-ειχαν.Καταρχας το πρωτο θετικο ειναι οτι εχει πεσει παρα πολυ η τιμη του και το βρισκω με 140 ευρω απο σκρουτζ.αξιζει και παλι τοσο το συγκεκριμενο ρολοι;διοτι οταν πρωτο βγηκε δεν συγκινησε και πολυ κοσμο.δευτερο θετικο απο οτι ειδα παιρνει μια αναβαθμιση και αλλαζει το λειτουργικο σε tizen απο android;εχετε κανει εσεις αυτη την αναβαθμιση;αξιζει;η αν το παρω να μη τη κανω;και τελος ειμαι αναμεσα σε δυο χρωματα στο lime green και το μαυρο.εσας ποια ειναι η γνωμη σας;εχει κανεις το lime green;μηπως λερωνει το λουρακι;σας παρακαλω βοηθηστε.ευχαριστω παρα πολυ.
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πλέον τρόπος επιστροφής από το tizen στο android. έφτιαξα ένα οδηγό "λιγο" πιο αναλυτικό από αυτόν που υπάρχει στο xda για τυχόν ενδιαφερόμενους. http://goo.gl/j50bu9
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έχω το Galaxy Gear ( το πρώτο ) και απο την ημέρα που έκανα την αλλαγή του software απο Android σε Tizen αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα.Όταν απομακρυνθώ απο το τηλέφωνο ( Galaxy S4 ) η σύνδεση Bluetooth κόβεται φυσιολογικά αλλά όταν ξαναπλησιάσω το τηλέφωνο δεν ξανασυνδέεται αυτόματα όπως γινόταν μέχρι την αλλαγή του λειτουργικού.Όπως φαντάζεστε το πρόβλημα αυτό είναι πολύ ενοχλητικό.Θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος απο σας έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο η αν έχει κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται.Οποιος θέλει και μπορεί ας απαντήσει.:confused:

 

Ναι, μου το έκανε σήμερα.

Συνήθως είναι μέσα σε εμβέλεια με την συσκευή. Θα το παρακολουθήσω και θα ξαναγράψω.

 

Το δοκίμασα άλλες 2-3 φορές φεύγοντας από την εμβέλεια του ΒΤ και όλα καλά, δεν μου το ξανάκανε.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό:D Το λατρεμένο συνδέεται αμέσως:happy:

Να πούμε ένα big ευχαριστώ στον jig ο οποίος μας ενημερώνει για κάθε τι νέο που συμβαίνει όσον αφορά το λατρεμενο:love::D

Σε ευχαριστούμε :up::bow:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

ThanXxx Εβελίνα!

Eίσαι η Βασίλισσα του Νote και του Gear!!! :D

 

Είμαι είμαι:happy:

:p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση το gear το πρωτο ειναι αδιαβροχο?

 

Το πρώτο Gear επισήμως δεν ήταν αδιάβροχο. Τουλάχιστον η Samsung δεν το ανέφερε στις προδιαγραφές της συσκευής αν θυμάμαι καλά. Έχω δει όμως βιντεάκια στο youtube τα οποία αποδεικνύουν ότι ήταν αδιάβροχο σε κάποιο βαθμό , ίσως όμως να μην πληρούσε όλες τις προδιαγραφές και προυποθέσεις για να χαρακτηριστεί ανθεκτικό σε σκόνη και νερό και να λάβει την πιστοποίηση IP67, όπως το Gear 2.

 

Επίσης κάπoυ διάβασα ότι το πρώτο Gear είχε την πιστοποίηση IP55 αλλά δεν το προμόταρε έτσι η Samsung.

To 1o πεντάρι σημαίνει Protected against dust, limited ingress -- δηλαδή Προστατεύεται από τη σκόνη, η περιορισμένη διείσδυση

Το 2ο πεντάρι σημαίνει Protected against low pressure jets of water from all directions – limited ingress permitted --- δηλαδή Προστασία από ρίψη χαμηλής πίεσης του νερού από όλες τις κατευθύνσεις - περιορισμένη διείσδυση επιτρέπεται

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα! Με την εφαρμογη fleksy messenger μπορούμε πια να γράφουμε μηνύματα απ το ρολοι μας! Θέλει δουλίτσα η εφαρμογή, αλλα ειμαστε σε καλο δρομο
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Gear επισήμως δεν ήταν αδιάβροχο. Τουλάχιστον η Samsung δεν το ανέφερε στις προδιαγραφές της συσκευής αν θυμάμαι καλά. Έχω δει όμως βιντεάκια στο youtube τα οποία αποδεικνύουν ότι ήταν αδιάβροχο σε κάποιο βαθμό , ίσως όμως να μην πληρούσε όλες τις προδιαγραφές και προυποθέσεις για να χαρακτηριστεί ανθεκτικό σε σκόνη και νερό και να λάβει την πιστοποίηση IP67, όπως το Gear 2.

 

Επίσης κάπoυ διάβασα ότι το πρώτο Gear είχε την πιστοποίηση IP55 αλλά δεν το προμόταρε έτσι η Samsung.

To 1o πεντάρι σημαίνει Protected against dust, limited ingress -- δηλαδή Προστατεύεται από τη σκόνη, η περιορισμένη διείσδυση

Το 2ο πεντάρι σημαίνει Protected against low pressure jets of water from all directions – limited ingress permitted --- δηλαδή Προστασία από ρίψη χαμηλής πίεσης του νερού από όλες τις κατευθύνσεις - περιορισμένη διείσδυση επιτρέπεται

 

ευχαριστω πολυ φιλε και εγω για λιγες σταγονες με ενδιαφερει ποιο πολυ οχι να το κανω μπανιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ενημερωτικα εχει βγει αναβαθμιση για το Gear 2 και για το Gear 2 Neo. Firmware R380XXU0BNE5 για το Gear 2, και R381XXU0BNE5 για το Gear 2 Neo.

 

Μολις την περασα στο Neo.

 

Εχει μεγεθος 19,94mb και απο αλλαγες αναφερει:

 

-Βελτιωση της αποδοσης της εφαρμογης S health

-Προσθηκη νεας λειτουργιας αποκλεισμου ειδοποιησεων

-Βελτιστοποιηση της αποδοσης.

 

;)

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

πηρα κι εγω το neo gear και με βολευει αρκετα για τον δρομο , οδηγηση κλπ αλλα βλεπω οτι δεν συνεργαζονται το fit for gear με το shealth στο περασμα δεδομενων ...λιγο βλακεια της εταιρειας ..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην συνεργάζονται;; Μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην συνεργάζονται;; Μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά;;

δεν μπορεις να περασεις πχ τα αποτελεσματα βαδισματος απο το gear sto s health παρα μονο στο δικο του app .. sto fitness with gear

to λενε κι εδω http://forums.androidcentral.com/samsung-gear-2-gear-2-neo/379797-sync-s-health-fitness-gear-2.html

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε χρησιμοποίησε αυτό καλύτερα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.τροπος για να δουλεψουν με αλλα smartphone υπαρχει?

?

Υπάρχει, αλλά χρειάζεται ρουτ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα gear μπορούν να φλασαριστούν με odin όπως τα κινητά samsung;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τα gear μπορούν να φλασαριστούν με odin όπως τα κινητά samsung;;

 

Λογικά ναι, ομως γιατι δεν περιμένεις το gear live με android wear που θα ειναι συμβατο με ολα τα android;; Αν και προσωπικά δεν με επεισε καθόλου το android wear.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...