Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ενδιαφερει ο συνδυασμος διπλης σιμ σε κινητο-ρολοι αλλα επειδη στην εργασιακη μου καθημερινοτητα θα αφηνω πολλες φορες το κινητο, σκεφτομαι το προβλημα που θα δημιουργηθει οταν ξεχασω να βαλω το κινητο σε flight mode. υπαρχει καποια λυση σε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ενδιαφερει ο συνδυασμος διπλης σιμ σε κινητο-ρολοι αλλα επειδη στην εργασιακη μου καθημερινοτητα θα αφηνω πολλες φορες το κινητο, σκεφτομαι το προβλημα που θα δημιουργηθει οταν ξεχασω να βαλω το κινητο σε flight mode. υπαρχει καποια λυση σε αυτο;

 

λοιπον μολις εκανα δοκιμη σε twin sim.εχω το ενα κινητο ανοιχτο σε stand by.ανοιγω την δευτερη συσκευη και συνδεεται στο δικτυο (χωρις να πειραξω την πρωτη συσκευη που παραμενει stand by.καλω στο νουμερο μου και καλει η δευτερη συσκευη.για σιγουρια κανεις μια κληση αποτην δευτερη συσκευη και εισαι οκ.αυτο το εκανα για δοκιμη,αυτο που κανω κλεινω την μια και ανοιγω την αλλη.ελπιζω να βοηθησα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχουμε κανένα ελληνικό κατάστημα για να πάρω screen protector για το gear s?

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις εκανα δοκιμη σε twin sim.εχω το ενα κινητο ανοιχτο σε stand by.ανοιγω την δευτερη συσκευη και συνδεεται στο δικτυο (χωρις να πειραξω την πρωτη συσκευη που παραμενει stand by.καλω στο νουμερο μου και καλει η δευτερη συσκευη.για σιγουρια κανεις μια κληση αποτην δευτερη συσκευη και εισαι οκ.αυτο το εκανα για δοκιμη,αυτο που κανω κλεινω την μια και ανοιγω την αλλη.ελπιζω να βοηθησα.

 

επειδη δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα, οταν ανοιγεις τη δευτερη συσκευη, το gear s εν προκειμενω, δεχομενος κληση παντα χτυπαει η τελευταια συσκευη που συνδεθηκε με το δικτυο; δηλαδη δε θα χρειαζεται να βαζω σε flight mode το κινητο πριν φυγω χωρις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα, οταν ανοιγεις τη δευτερη συσκευη, το gear s εν προκειμενω, δεχομενος κληση παντα χτυπαει η τελευταια συσκευη που συνδεθηκε με το δικτυο; δηλαδη δε θα χρειαζεται να βαζω σε flight mode το κινητο πριν φυγω χωρις αυτο;

 

Ακριβώς.ενεργη είναι η συσκευή που συνδέθηκε τελευταία στο δίκτυο,αλλά μπορείς να κανείς μια κλήση για σιγουριά.οσο για την πρώτη συσκευή η οδηγία είναι να την βάζεις σε airplane mode.καλο το gear s αλλά να πέσει και ητιμη του.φαντασου πήρα το s5 374€ ,μου φαίνονται πολλά τα 399€. Καλό βράδυ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

είμαι σχετικά νέος κάτοχος gear s... μπηκα στο gearfaces.com και βρηκα απειρα watchface... Δεν κατάλαβα όμως

πως τα φορτώνω στο ρολοι... χρησιμοποιουν τα dos και ειναι φοβερο το μπερδεμα...υπαρχει καποιο βιντεο για αρχάριους? μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για να θέσω ένα ερώτημα, αλλά αν δεν είναι συγχωρέστε με. Ενδιαφέρομαι εδώ και πολύ καιρό να αγοράσω το Gear 2 αλλά δυστυχώς δεν το βρίσκω. Αυτά που βρίσκω στο ebay ή το amazon δεν με καλύπτουν γιατί είναι αρκετά χρησιμοποιημένα και αυτά που είναι καλά δεν στέλνονται Ελλάδα. Για να μην πολυλογώ, θα καταφύγω στο Νο1 G2 που είναι ο κλώνος του Gear 2 και διατίθεται μέσω των κινεζομάγαζων. Το έχει πάρει κανείς απο εσάς ; Θα ήθελα εντυπώσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς καμία σχέση ποιοτικά και λειτουργικά. Άσε που μπάζει και η αδιαβροχοποίηση. Ήμουν έτοιμος να το πάρω πριν κάποιους μήνες και τώρα λέω καλά που κρατήθηκα και πήρα το moto 360. Για μένα κάνε υπομονή να πάρεις κάτι που αξίζει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα να μην μπορεί να βρεθεί το gear 2, που το θεωρώ το πληρέστερο ρολόι στην κατηγορία του, το οποίο το είχα και δυστυχώς το πούλησα...
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι μ#@κία να μην το έχουν πουθενά ;;; Και να φανταστείτε ρώτησα στην Samsung και μου είπαν ότι το έχουν αλλά δεν μπορούν να το δώσουν με λιανική...

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δε βρίσκω κάτι στο θέμα...

Υπάρχει η δυνατότητα να παίρνω ειδοποιήσεις από handsent στο gear s? Ή μόνο με τη μαμά εφαρμογή "μηνύματα" του κινητού (note 3)?

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το galaxy gear με custom rom ή χωρίς είναι συμβατό με αλλά κινητά εκτός samsung όσο αναφορά ειδοποιησεις; Σορρυ αν έχει απαντηθεί απλά με την αναζήτηση δε κατάφερα να βρω ξεκάθαρη απάντηση!!
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το galaxy gear με custom rom ή χωρίς είναι συμβατό με αλλά κινητά εκτός samsung όσο αναφορά ειδοποιησεις; Σορρυ αν έχει απαντηθεί απλά με την αναζήτηση δε κατάφερα να βρω ξεκάθαρη απάντηση!!

Γίνεται κάνε αναζήτηση στο xda.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το Gear S μην το δώσετε σε καμμιά περίπτωση. Σε λίγο καιρό θα τρέχει full Cyanogen Android και θα τρελένει κόσμο...

Ήδη παίζει μια pre alpha dev version αλλά έχει λίγα θεματάκια που πρέπει να λυθούν. Παρακολουθώ το thread στους XDA από την αρχή του και σας βεβαιώνω ότι ο dev που ασχολείται είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Ο ίδιος έφτιαξε το Android Wear για το Gear 2 .

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το Gear S μην το δώσετε σε καμμιά περίπτωση. Σε λίγο καιρό θα τρέχει full Cyanogen Android και θα τρελένει κόσμο...

Ήδη παίζει μια pre alpha dev version αλλά έχει λίγα θεματάκια που πρέπει να λυθούν. Παρακολουθώ το thread στους XDA από την αρχή του και σας βεβαιώνω ότι ο dev που ασχολείται είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Ο ίδιος έφτιαξε το Android Wear για το Gear 2 .

Παρόλο ότι σε λίγες μέρες θα είμαι με iPhone plus δεν πρόκειται να το δώσω γιατί εδώ διαβάσει όλα αυτά. Είναι πολύ καλύτερο από το iWatch.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο ότι σε λίγες μέρες θα είμαι με iPhone plus δεν πρόκειται να το δώσω γιατί εδώ διαβάσει όλα αυτά. Είναι πολύ καλύτερο από το iWatch.

Αλλαγή στρατοπέδου? :lol:

 

....... Cyanogen Android και θα τρελένει κόσμο...

Ήδη παίζει μια pre alpha .......Ο ίδιος έφτιαξε το Android Wear για το Gear 2 .

 

Θα κρατήσει τη δυνατότητα κλήσεων?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στρατοπέδου? :lol:

 

 

 

Θα κρατήσει τη δυνατότητα κλήσεων?

Όντως αλλαγή για να δω που βρίσκεται πλέον το iOS μετά από τις σημαντικές προσθήκες του 9.

 

Τηλεφωνικές κλήσεις μπορείς να κάνεις και να απαντάς μέσω gear S με οποιοδήποτε κινητό είναι συνδεδεμένο μέσω ΒΤ. Όλα τα υπόλοιπα δεν δουλεύουν.

 

Όταν λοιπόν γίνει λειτουργική η cyanogen θα τα έχεις όλα διαθέσιμα. Η μπαταρία όμως δεν ξέρω αν θα βγάζει μέρα

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στρατοπέδου? :lol:

 

 

 

Θα κρατήσει τη δυνατότητα κλήσεων?

 

Αυτή τη στιγμή δε δουλεύει το WiFi, το cellular data και όλοι οι αισθητήρες (HR, GPS,...).

Επίσης έχει θέμα με τη διαχείριση της οθόνης μετά από standby.

 

Όλα τα άλλα δουλεύουν. Είναι θέμα χρόνου να το τελειοποιήσει ο dev.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :D

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να πουλάει τα λουράκια για το gear s??

Εκτός του ebay:O

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα τα επεξε ο φορτιστής. Με το βάλε βγάλε σταμάτησε πλέον να κουμπώνει και παράγγειλα από Amazon έναν καινούριο. Πάντως ο τρόπος που πρέπει να βάλεις και να βγάλεις τον φορτιστή μόνο προβλήματα είναι. Ελπίζω στο gear 2 τα πράγματα να είναι καλύτερα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :D

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να πουλάει τα λουράκια για το gear s??

Εκτός του ebay:O

Νομίζω και στο Amazon μπορείς να τα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει κανείς απο εσάς το ρολόι ; (όχι χρυσό ή πορτοκαλί) και σε καλή κατάσταση, χωρίς χτυπήματα και γραντζουνιές στην οθόνη... :):D

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

  1. Στο s health στο κινητό, μου δίνει επιλογές άσκησης αρκετές (μπάσκετ, ποδόσφαιρο κλπ). Στο Gear δε μου δίνει τις ίδιες, παρά τρέξιμο, ορειβασία, ποδήλατο κλπ. Υπάρχει τρόπος να κάνω τις εφαρμογές που φαίνονται στη συσκευή να φαίνονται και στο Gear s?
  2. Επίσης παρατήρησα ότι οι εφαρμογές runtastic και endomondo (που υπάρχουν για το gear s), λειτουργούν στο gear s και μεταφέρουν δεδομένα μόνο όταν είναι συνδεδεμένο με τη συσκευή.... Αν το ρολόι δεν είναι συνδεδεμένο με το κινητό, δεν μπορούν να κάνουν καταγραφή δεδομένων και να τα "περάσουν" στην εφαρμογή της συσκευής με του που συνδεθεί ξανά? Κάνω κάτι λάθος?

 

Ευχαριστώ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς στο δεύτερο ερώτημα? Ότι με σκέτο το ρολόι δεν κάνουν καταγραφή διαδρομής και σωματομετρικών δεδομένων?

Ήμουν έτοιμος να πουλήσω το gear 2 για να πάρω το s ώστε να μπορώ να τρέχω μόνο με ρολόι.

Πάντως στο 2 τα runtastic και endomondo δείχνουν σφύζεις μόνο από το ρολόι. Στο s μπορείς να δέχεσαι μετρήσεις από ζώνη?

Τουλάχιστον μπορείς να τρέχεις με το s κάνοντας καταγραφή την οποία περνάς μετά στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...