Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα κανένα αποτέλεσμα...δεν ξέρω τι να κάνω...είναι τρελό αυτό που κάνει...απλά μπαίνει μόνο του στο αθόρυβο λες και πατάω συνέχεια το vol down και επισης το power δουλεύει όποτε θέλει...μόνο οταν είναι κλειδωμένο λειτουργεί....

 

Τι να πω, πολύ φοβάμαι ότι έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι...

Αν βάλεις μουσική και δυναμώσεις τέρμα τη φωνή, χαμηλώνει πάλι από μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι όπως το περιγράφεις μοιάζει σαν να έχει κολλήσει το κουμπί από τη μεριά που χαμηλώνει τη φωνή.

Όταν βγάλεις το καπάκι, θα δεις ότι κάτω από το κουμπί έχει δυο χρυσά στρόγγυλα (επαφές)

Δοκίμασε να τις καθαρίσεις με μια μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα ή ακόμα καλύτερα (αν έχεις) καθαρή βενζίνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν διαβάζω τέτοια πολύ τρελαίνομαι με το δικό μου...

Με τι πρόγραμμα έκανες το τεστ; Έχεις κάνει και όλα τα υπόλοιπα tricks με FasterGPS, epo files κλπ?

Χρησιμοποιησα το FasterGPS και μετα το GPS TEST.Βασικα το εκανα, γιατι με εντυπωσιασε το Cubot S200 με το GPS του.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

ναι μετά από λίγο και απλά το δυναμώνω ξανά και ούτω καθεξής...παίζει να φτιάχνεται αν ειναι προβλημα εκεί στα κουμπιά?

 

Αν το έχεις πάρει πρόσφατα επικοινώνησε με το μαγαζί που το πήρες, αν το έχεις καιρό υπάρχει σαν ανταλλακτικό η καλωδιοταινία με τα κουμπιά (Vol +/-) το οποίο μπορείς να παραγγείλεις και να βρεις κάποιος να σου το αντικαταστήσει.

(Έχω κάνει κάτι ανάλογο με το Power Button).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει κολλήσει το κουμπί το ειχες βάλει στην θήκη η στην τσάντα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγω έχει 15 μέρες που το πήρα έχω δοκιμάσει τα παντα και δεν εχω καταφέρει ακόμα να κλειδωσω δορυφόρο......

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

όχι σε τίποτα...μόλις χθες το παρέλαβα...δεν έχω προλάβει να το κάνω τίποτα εκτός από το να κατεβάσω καποιες εφαρμογές... χθες δεν μου είχε βγάλει κανενα προβλημα (πρώτη μέρα χρησης) και ξαφνικά σήμερα αυτό..
Link to comment
Share on other sites

όχι σε τίποτα...μόλις χθες το παρέλαβα...δεν έχω προλάβει να το κάνω τίποτα εκτός από το να κατεβάσω καποιες εφαρμογές... χθες δεν μου είχε βγάλει κανενα προβλημα (πρώτη μέρα χρησης) και ξαφνικά σήμερα αυτό..

 

Μάλλον κολλημένο κουμπί είναι όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, αν στο κάνει και χωρίς καπάκι τότε σίγουρα αυτό είναι ....

 

Εδώ φαίνεται τα κουμπιά πως είναι : http://www.ownta.com/replacement-compatible-cellphone-power-button-volume-button-flex-cable-fpc-for-jiayu-g4-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά... μάλλον θα απευθυνθώ σε κάποιον για να τα αλλάξω... (το λινκ που έβαλες είναι για το g4.. είναι συμβατά και με το g4s?) Edited by lenakaz
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά... μάλλον θα απευθυνθώ σε κάποιον για να τα αλλάξω...

 

Ρωτα κάποιον δικό σου τεχνικο αν έχεις δεν είναι τίποτα σοβαρό μάλλον .το κινητό είναι πολύ καλό γενικά Μονό λιγα θέματα με το gps εχει

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα κάποιον δικό σου τεχνικο αν έχεις δεν είναι τίποτα σοβαρό μάλλον .το κινητό είναι πολύ καλό γενικά Μονό λιγα θέματα με το gps εχει

 

Ακόμα και με αυτό που μου έβγαλε εξακολουθώ να είμαι ενθουσιασμένη.. το κινητό φαίνεται τέλειο... για αυτό και ρωτάω έτσι ώστε να μην αναγκαστώ να το επιστρέψω :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο εικονίδιο του facebook δεν μου βγάζει ειδοποίησεις? Το κάνει σε όλους αυτο?????

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Παιδιά εγω έχει 15 μέρες που το πήρα έχω δοκιμάσει τα παντα και δεν εχω καταφέρει ακόμα να κλειδωσω δορυφόρο......

 

Welcome to the club :)

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club :)

 

Γιατί στο εικονίδιο του facebook δεν μου βγάζει ειδοποίησεις? Το κάνει σε όλους αυτο?????

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή.

Μπαίνω στο Facebook μέσω

Edited by thepre913

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ώρα σας κάνει περίπου να φορτίσει το κινητό πληρως (από ~20%)? Κανει πολλες ώρες ή μόνο το δικό μου?

 

Κανα 2ωρες και

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε Θεσσαλε.Απο οτι βλεπω τωρα,εχω βαλει την 13 Νοεμβρη 2014-154404

Τωρα μολις 17.06' εκανα ενα τεστ παλι και κλειδωνει σε 15'' 6 δορυφορους.

 

Καλησπέρα. Αυτή η ROM έχει παρουσιάσει κάνα προβληματάκι/ δυσλειτουργία σε σχέση με την 4.2.2 (20140609-211642); Είμαι σε σκέψη να κάνω update σε kitkat αλλα έχω κάποιες επιφυλάξεις.

Ποιά η άποψή σου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα tempered glass και θήκη για το G4S; Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Η ρομ ειναι σταθερη,αλλα δεν ειμαι και ο πιο ειδικος να σου απαντησει.Σιγουρα πολυ καλυτερη απο αυτη που εχεις τωρα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

[/color]Υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα tempered glass και θήκη για το G4S; Γνωρίζει κανείς;

 

Τι να το κάνεις; Δεν χρειάζεται. Δέκα μήνες ούτε μια γρατσουνιά σε 'μένα. Και μου έχει πέσει κάτω ουκ ολίγες φορές...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις; Δεν χρειάζεται. Δέκα μήνες ούτε μια γρατσουνιά σε 'μένα. Και μου έχει πέσει κάτω ουκ ολίγες φορές...

 

Το tempered glass το θέλω γιατί φοβάμαι μην κάνει καμιά γρατζουνιά στην οθόνη το τσαντάκι που το έχω μέσα. Gorilla Glass μεν, αλλα φύλαγε τα ρούχα σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να το κάνεις; Δεν χρειάζεται. Δέκα μήνες ούτε μια γρατσουνιά σε 'μένα. Και μου έχει πέσει κάτω ουκ ολίγες φορές...

 

Είσαι απλά τυχερός, δες εδώ για να δεις από τι μπορεί να σε σώσει ένα tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς η έχει κατεβασει άλλα θέματα για την κινηταρα μας????

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. θελω να δοκιμασω εγκατασταση του Link2SD σε μια καρτα 32GB που εχω παρει για το κινητο. Ωστοσο δεν γνωριζω το 2ο partition σε τι format να το εχω.. δηλαδη ext2 ή ext4 και για ποιο λογο? Επισης ποσο χωρο ειναι καλο να αφησω γι αυτο το partition? Το εχει κανει κανεις στο κινητο μας για να με βοηθησει?

Το κινητο αυτη τη στιγμη φοραει ROM Chilapos v2.2 G4S-20141113-154404 (kitkat).

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...