Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και Χρονια Πολλα.Σημερα δοκιμασα το GPS,το οποιο βρηκε 12 δορυφορους και κλειδωσε τους 8 σε δευτερολεπτα.Εντυπωσιαστηκα δεν το κρυβω.

Υ.Γ.Σε CUBOT S200,ομως.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα το βρηκα, επρεπε να παω στο security...

 

καλησπέρα, με ποιο από τις 2 εφαρμογές έκανες root το κινητό? kingroot ή framaroot?

ευχαριστώ

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, με ποιο από τις 2 εφαρμογές έκανες root το κινητό? kingroot ή framaroot?

ευχαριστώ

 

Γιατί δεν τα δοκιμάζεις να μας πεις ποιο σου δούλεψε; Δεν παθαίνει τίποτα η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα κάνω, αλλά αν το έχει δοκιμάσει κανείς πριν δε θα γλύτωνα τον κόπο? (αυτές τις 2 και άλλες 4-5 μεθόδους που κυκλοφορούν)

αυτό δεν είναι και το βαθύτερο νόημα της ύπαρξης τέτοιων forum/topic etc?

θα δοκιμάσω πρώτα το framaroot που προτείνει ο faraomc και θα ενημερώσω να ξέρουν και οι υπόλοιποι

 

Γιατί δεν τα δοκιμάζεις να μας πεις ποιο σου δούλεψε; Δεν παθαίνει τίποτα η συσκευή.

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό δεν είναι και το βαθύτερο νόημα της ύπαρξης τέτοιων forum/topic etc?

 

Αυτό ακριβώς. Εκτός από τις απορίες... να παραθέτουμε και τις απαντήσεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα με towelroot

 

Εναν εύκολο τροπο να περασω μια καλη 4.4.2 χωρίς να διαγραψω την sd πρωτη φορά θα επιχειρησω κατι τέτοιο μια βοήθεια..εχω κανει ρουτ οπως γράφω απο πανω ευχαριστώ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις εβαλα να δουλεψει το GPS,μετα απο καιρο,στο g4s.Βρηκε 11 και κλειδωσε τους 6 σε 20'' περιπου.Καθολου ασχημα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις εβαλα να δουλεψει το GPS,μετα απο καιρο,στο g4s.Βρηκε 11 και κλειδωσε τους 6 σε 20'' περιπου.Καθολου ασχημα.

 

Με την 4.4.2 του Οκτωβρίου;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν παίζει με framaroot και την επίσημη ευρωπαική 4.4.2 ,και στα 3 exploit λέει error #9 που σύμφωνα με τον developer σημαίνει ότι είναι αρκετά ασφαλής η συσκευούλα μας (αλλά ρουτ δεν εγινε), θα το ψάξω με άλλο τρόπο και θα ενημερώσω, αν κάποιος έχει κάνει ρουτ την 4.4.2 ας ποστάρει οδηγίες

ούτε με το kingroot έγινε, διαβάζω άσχημα λόγια για το iroot - vroot οπότε άστο, μένει μόνο το kingo root .....

 

αυτό θα κάνω, αλλά αν το έχει δοκιμάσει κανείς πριν δε θα γλύτωνα τον κόπο? (αυτές τις 2 και άλλες 4-5 μεθόδους που κυκλοφορούν)

αυτό δεν είναι και το βαθύτερο νόημα της ύπαρξης τέτοιων forum/topic etc?

θα δοκιμάσω πρώτα το framaroot που προτείνει ο faraomc και θα ενημερώσω να ξέρουν και οι υπόλοιποι

Edited by a123xxsp
update

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.2 του Οκτωβρίου;

Καλημερα φιλε Θεσσαλε.Απο οτι βλεπω τωρα,εχω βαλει την 13 Νοεμβρη 2014-154404

Τωρα μολις 17.06' εκανα ενα τεστ παλι και κλειδωνει σε 15'' 6 δορυφορους.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα jiayu g4s το οποιο ειχε στοκ πανω το official 4,2,2 android της jiayu. Σημερα εβαλα πανω ενα custom rom απο το needrom(οχι μονο ενα δοκιμασα αρκετα) και με το που ανοιγει ολα μια χαρα αλλα δεν ανοιγουν τα δεδομενα ωστοσο τηλεφωνο μια χαρα μπορουσα να παρω. Επειτα εγκαθηστω την Official 4.4.2 και τωρα δεν εχω ουτε σημα για τηλεφωνο και φυσικα ουτε δεδομενα μπορω να δω αν δουλευουν. το custom rom το εβαλα και με cwm και με tbwm. το official με το προγραμμα flashtools. οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη. ειναι κριμα να χασω καποιες δυνατοτητες του jiayu απο τοσο νωρις. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα jiayu g4s το οποιο ειχε στοκ πανω το official 4,2,2 android της jiayu. Σημερα εβαλα πανω ενα custom rom απο το needrom(οχι μονο ενα δοκιμασα αρκετα) και με το που ανοιγει ολα μια χαρα αλλα δεν ανοιγουν τα δεδομενα ωστοσο τηλεφωνο μια χαρα μπορουσα να παρω. Επειτα εγκαθηστω την Official 4.4.2 και τωρα δεν εχω ουτε σημα για τηλεφωνο και φυσικα ουτε δεδομενα μπορω να δω αν δουλευουν. το custom rom το εβαλα και με cwm και με tbwm. το official με το προγραμμα flashtools. οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη. ειναι κριμα να χασω καποιες δυνατοτητες του jiayu απο τοσο νωρις. ευχαριστω

 

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αν δεν γινει κατι κανε μετα και ενα hard reset.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ειμαι καινούργιο μέλος. Μόλις χθες παρέλαβα το jiayu G4S. ήρθε με εγκατεστημένο android 4.4.2 και root. όλη μέρα χθες δούλευε κανονικά. Δεν κολλάει πουθενά κατέβασα και διάφορα apps που ήθελα και όλα οκ. Σήμερα το πρωι όμως είναι λες και τρελάθηκε. Αρχικά έμπαινε αθόρυβο από μόνο του. Του έκανα επανεκκίνηση και μετά μου έβγαζε 2 μηνύματα διαδοχικά το ένα μετά το άλλο συνέχεια: unfortunately, the process com.android.phone has stopped και Unfortunately, JIAYU has stopped . Γενικά δοκίμασα να βγάλω μια απο τις 2 σιμ αλλα και παλι κατι δεν πηγαινε καλά. Εν τέλη έβαλα και τις 2 σιμ πάλι και συνεχίζει να έχει θέμα. Καποιες φορές και τα κουμπάκια στο πλαι δεν δουλευουν καλά εκτός αυτου που αυξάνει την ένταση. Μέσα όμως το κινητό δεν κολλάει όταν μπορεσα να το χρησιμοποιήσω λιγο. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πλζζ γιατί είμαι λίγο άσχετη και δεν ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ειμαι καινούργιο μέλος. Μόλις χθες παρέλαβα το jiayu G4S. ήρθε με εγκατεστημένο android 4.4.2 και root. όλη μέρα χθες δούλευε κανονικά. Δεν κολλάει πουθενά κατέβασα και διάφορα apps που ήθελα και όλα οκ. Σήμερα το πρωι όμως είναι λες και τρελάθηκε. Αρχικά έμπαινε αθόρυβο από μόνο του. Του έκανα επανεκκίνηση και μετά μου έβγαζε 2 μηνύματα διαδοχικά το ένα μετά το άλλο συνέχεια: unfortunately, the process com.android.phone has stopped και Unfortunately, JIAYU has stopped . Γενικά δοκίμασα να βγάλω μια απο τις 2 σιμ αλλα και παλι κατι δεν πηγαινε καλά. Εν τέλη έβαλα και τις 2 σιμ πάλι και συνεχίζει να έχει θέμα. Καποιες φορές και τα κουμπάκια στο πλαι δεν δουλευουν καλά εκτός αυτου που αυξάνει την ένταση. Μέσα όμως το κινητό δεν κολλάει όταν μπορεσα να το χρησιμοποιήσω λιγο. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πλζζ γιατί είμαι λίγο άσχετη και δεν ξέρω τι να κάνω.

 

Καλημερα.. καλως ηρθες στην ομαδα.. Αρχικα θα σου προτεινα να κανεις ενα Factory reset μεσω CWM, αφου πρωτα κανεις backup τις επαφες σου και οτι αλλο εχεις στο κινητο σου, γιατι ολα τα δεδομενα του θα επανελθουν στις εργοστασιακες ρυθμισεις.. Ισως ετσι στρωσει χωρις να μπεις στον κοπο να κανεις κατι αλλο πιο περιπλοκο..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. καλως ηρθες στην ομαδα.. Αρχικα θα σου προτεινα να κανεις ενα Factory reset μεσω CWM, αφου πρωτα κανεις backup τις επαφες σου και οτι αλλο εχεις στο κινητο σου, γιατι ολα τα δεδομενα του θα επανελθουν στις εργοστασιακες ρυθμισεις.. Ισως ετσι στρωσει χωρις να μπεις στον κοπο να κανεις κατι αλλο πιο περιπλοκο..

 

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο στο πως το κάνω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις factory reset και μέσα από τις ρυθμίσεις του.

Ρυθμίσεις >αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλά συνεχίζει τα προβλήματα....δεν λειτουργουν τα κουμπια στο πλαι και μπαινει μονο του αθορυβο (και επισης πολλά ειναι κινλεζικα παρόλο που άλλαξα γλώσσα). Ξερει κανείς τι πρεπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Αν δεν γινει κατι κανε μετα και ενα hard reset.

 

πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

μηπως εχει να κανει κατι με το imei; αν αλλαξει το imei τοτε σημαινει οτι δεν εχω σημα;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Συνένωση Θεμάτων και Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλά συνεχίζει τα προβλήματα....δεν λειτουργουν τα κουμπια στο πλαι και μπαινει μονο του αθορυβο (και επισης πολλά ειναι κινλεζικα παρόλο που άλλαξα γλώσσα). Ξερει κανείς τι πρεπει να κάνω?

 

όταν λες δεν λειτουργούν τα κουμπιά στο πλάι εννοείς της φωνής? και μπαίνει και σε αθόρυβο , μοιαζει σαν να έχει κολλήσει πατημένο το κάτω, για βγάλε βάλε το καπάκι (και θήκη αν έχεις) και κοίτα τι παίζει μήπως το πιεζουν ή απλά κόλλησε πατημένο

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά φαινεται το πρόβλημα να μην είναι στο καπάκι μιας και χωρίς αυτό μπαινει στο αθορυβο και δεν λειτουργουν πάντα τα κουμπιά... μόνο το κουμπι vol up λειτουργεί κανονικά... το περιεργο ειναι οτι χθεσ δουλευε άψογα και ξαφνικά σημερα αυτό...

και επισης οταν είναι κλειδωμένο το κινητό το κουμπι power δουλευει κανονικά...

Edited by lenakaz
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο εικονίδιο του facebook δεν μου βγάζει ειδοποίησεις? Το κάνει σε όλους αυτο?????

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά φαινεται το πρόβλημα να μην είναι στο καπάκι μιας και χωρίς αυτό μπαινει στο αθορυβο και δεν λειτουργουν πάντα τα κουμπιά... μόνο το κουμπι vol up λειτουργεί κανονικά... το περιεργο ειναι οτι χθεσ δουλευε άψογα και ξαφνικά σημερα αυτό...

και επισης οταν είναι κλειδωμένο το κινητό το κουμπι power δουλευει κανονικά...

 

Έτσι όπως το περιγράφεις μοιάζει σαν να έχει κολλήσει το κουμπί από τη μεριά που χαμηλώνει τη φωνή.

Όταν βγάλεις το καπάκι, θα δεις ότι κάτω από το κουμπί έχει δυο χρυσά στρόγγυλα (επαφές)

Δοκίμασε να τις καθαρίσεις με μια μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα ή ακόμα καλύτερα (αν έχεις) καθαρή βενζίνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα φιλε Θεσσαλε.Απο οτι βλεπω τωρα,εχω βαλει την 13 Νοεμβρη 2014-154404

Τωρα μολις 17.06' εκανα ενα τεστ παλι και κλειδωνει σε 15'' 6 δορυφορους.

 

Όταν διαβάζω τέτοια πολύ τρελαίνομαι με το δικό μου...

Με τι πρόγραμμα έκανες το τεστ; Έχεις κάνει και όλα τα υπόλοιπα tricks με FasterGPS, epo files κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Μπα κανένα αποτέλεσμα...δεν ξέρω τι να κάνω...είναι τρελό αυτό που κάνει...απλά μπαίνει μόνο του στο αθόρυβο λες και πατάω συνέχεια το vol down και επισης το power δουλεύει όποτε θέλει...μόνο οταν είναι κλειδωμένο λειτουργεί....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...