Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ χθες γυρνώντας στο σπίτι από τη δουλειά, βρήκα την ειδοποίηση για το ταχυδρομείο, οπότε Δευτέρα θα το έχω κι εγώ.

 

Να δούμε και με τις rom τι παίζει...

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπεσα σε bootloop! Ξέρει κανείς πως ενεργοποιειται το recovery mode ή το safe boot σε αυτό το κινητό;

 

Σημείωση: Μην στήσετε το Xposed Framework υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με το g4s

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τη καμερα εχω να πω..

στο σκοταδι η μπροστινη καμερα δε βγαζει φλας..δε ξερω αν καποιο smartphone εχει..

η πισινη εχει φλας αλλα πρεπει να βγαλεις πρωτα για να δεις τι εβγαλες..πχ σε βιντεο δε θα βλεπεις τιποτα..ωραιο θα ηταν να ανοιγες το torch και να εβγαζες καμερα..αλλα οταν το ανοιγεις σου λεει οτι η καμερα δε δουλευει..και παλι δε ξερω αν γινεται σε καποιο smartphone αυτο αλλα μου φαινεται βλακεια που δεν εχει γινει κατι τετοιο..

 

btw το facebook app δε δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το πρωί το G4s!!! Κλάσεις ανώτερο από το G4A!!!! Το WiFi του δεν έχει θέμα! Έχει τέλεια λήψη!!!

Η κάμερα είναι καλύτερη και βγάζει καλύτερες λήψεις υπό σκότος!

Ήρθε με το Firmware με τα Ελληνικά και έχει και ωραία θέματα, από MIUI μέχρι στοκ Android

Βρέθηκα σήμερα με τον "αελ1964" (Leo) και ως πρωην χρήστης G4T μπορώ να σχολιάσω οτι πράγματι, το G4S είναι μέρα με νύχτα με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Στο WiFi Analyzer, το 3C μου είχε παρόμοιο (άντε κανα db καλύτερο σήμα) και στο GPS πιάνανε τους ίδιους δορυφόρους, με παραπλήσια ένταση / σήμα

Η οθόνη παραμένει κορυφαία!

Συστήνεται λοιπόν για τους οπαδούς των υψηλών επιδόσεων (8πύρηνο γαρ) με χαμηλό κόστος - οχι οτι το 3C μου έχει κάτι να ζηλέψει ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όλους:

Όσοι κάνατε flashing χρησιμοποιήσατε windows 7;

Χρησιμοποίησε κανείς windows 8 ή 8.1;

Αντιμετωπισε κανά πρόβλημα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα σήμερα με τον "αελ1964" (Leo) και ως πρωην χρήστης G4T μπορώ να σχολιάσω οτι πράγματι, το G4S είναι μέρα με νύχτα με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Στο WiFi Analyzer, το 3C μου είχε παρόμοιο (άντε κανα db καλύτερο σήμα) και στο GPS πιάνανε τους ίδιους δορυφόρους, με παραπλήσια ένταση / σήμα

Η οθόνη παραμένει κορυφαία!

Συστήνεται λοιπόν για τους οπαδούς των υψηλών επιδόσεων (8πύρηνο γαρ) με χαμηλό κόστος - οχι οτι το 3C μου έχει κάτι να ζηλέψει ...

 

G4S the redemptive device for the G4 series...

 

@ampalos95 η Jiayu και όλοι σχεδόν που ασχολούνται με flashing ζητάνε να γίνεται σε Windows XP. Με 7 δεν είχα προβλήματα αν και το θέμα είναι οι σωστοί drivers της Mediatek.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τη καμερα εχω να πω..

στο σκοταδι η μπροστινη καμερα δε βγαζει φλας..δε ξερω αν καποιο smartphone εχει..

η πισινη εχει φλας αλλα πρεπει να βγαλεις πρωτα για να δεις τι εβγαλες..πχ σε βιντεο δε θα βλεπεις τιποτα..ωραιο θα ηταν να ανοιγες το torch και να εβγαζες καμερα..αλλα οταν το ανοιγεις σου λεει οτι η καμερα δε δουλευει..

 

Για να βγαζει φλας με την μπροστινη καμερα, θα πρεπει να εχει φλας (hardware) η συσκευη, κατι που δεν εχει

Οσο για το βιντεο με φλας αναμενο δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις :wacko:

Μπορεις να ανοιξεις το φλας και στο βιντεο ή οχι?

Κανονικα θα πρεπει να εχεις την επιλογη να ειναι ή οχι αναμενο το φλας πριν ξεκινησεις να τραβας το βιντεο

Link to comment
Share on other sites

ναι στο βιντεο εχει φλας..αλλα στη φωτογραφια οχι.

 

Πηγες μεσα απο τις επιλογες της εφαρμογης Καμερας που χρησιμοποιεις, εχεις το φλας ενεργοποιημενο και δεν αναβει?

Μηπως ειναι προεπιλεγμενο (ή το αλλαξες εσυ καταλαθος) στο να ειναι off?

Link to comment
Share on other sites

το φλας ανάβει κανονικότατα και στο βίντεο και στη φωτογραφία. ο φίλος από πάνω ίσως εννοεί ότι το κινητό δεν έχει φλας και για την μπροστινή κάμερα.........................
Link to comment
Share on other sites

sos

καλησπερα εχω σοβαρο προβλημα , λοιπον εκανα επαναφορα στο κινιτο μετα εβαλα τιτανιουμ και ρεστορ μερικεσ εφαρμογεσ τωρα δεν ανοιγει κολαει στο λογκο κατα το ανοιγμα και δεν κανει τπτ ...

μπορει καποιοσ να βοηθήσει και αν υπαρχει και κανενασ οδηγοσ για το πωσ βαζουμε αλλη ρομ θα με έσωνε ...ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα έλαβα και το δικό μου. Θέλω να περάσω αυτή τη rom: http://www.needrom.com/mobile/mutrom-jiayu-rom-for-europe-cwm/

Έχει κάποιες οδηγίες εκεί, αλλά είναι κάπως λιτές και φοβάμαι μη γίνει καμιά βλακεία. Να προχωρήσω σύμφωνα με αυτές;

 

Το Flash Tool υπάρχει σε αυτό το θέμα.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα έλαβα και το δικό μου. Θέλω να περάσω αυτή τη rom: http://www.needrom.com/mobile/mutrom-jiayu-rom-for-europe-cwm/

Έχει κάποιες οδηγίες εκεί, αλλά είναι κάπως λιτές και φοβάμαι μη γίνει καμιά βλακεία. Να προχωρήσω σύμφωνα με αυτές;

 

Το Flash Tool υπάρχει σε αυτό το θέμα.

Τελικά την έβαλα σύμφωνα με τις οδηγίες που περιγράφει ο gerstavros2 στο αντίστοιχο θέμα. Φαίνεται να έχει παίξει σωστά. Αυτό που μένει είναι να πάρω ένα βασικό backup (sms, κτλ.), να αλλάξω sim και να ξεκινήσω να το δουλεύω. Αλήθεια, σε ποια θέση SIM πρέπει να βάλω την κάρτα; Έχω δει ότι μόνο μία από τις δύο είναι για 3G...

 

Έβαλα αυτή τη ROM: http://www.needrom.com/mobile/mutrom-jiayu-rom-for-europe-cwm/ που έχει και το επίσημο Google Keyboard. Βασίζεται στην τελευταία επίσημη (20140609-211642).

Edited by GoofyX
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω παραλαβει και εγω το κινητο jiauy g4s εδώ και 3 μερες, αρκετα καλο χωρις να εχω τις πολλες γνωσεις για να κρινω αυτά που διαβαζω στο φορουμ από καποιους που τα πειραζουν πολύ. Ερωτηση πως αλλαζω στα μηνυματα και γραφω ελληνικα διοτι μονο αγγλικα και κινεζικα μου βγαζει.

ευχαριστω εκ τον προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω παραλαβει και εγω το κινητο jiauy g4s εδώ και 3 μερες, αρκετα καλο χωρις να εχω τις πολλες γνωσεις για να κρινω αυτά που διαβαζω στο φορουμ από καποιους που τα πειραζουν πολύ. Ερωτηση πως αλλαζω στα μηνυματα και γραφω ελληνικα διοτι μονο αγγλικα και κινεζικα μου βγαζει.

ευχαριστω εκ τον προτερων.

 

είναι απλό, κατέβασε ένα keyboard από το google play. Προτείνω το swype

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δοκιμαστική κλήση (Cosmote->Cosmote) με ένα απλό Nokia κινητό (όχι smartphone), ο απέναντι μου είπε ότι έχει βουητό κατά την ομιλία.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δοκιμαστική κλήση (Cosmote->Cosmote) με ένα απλό Nokia κινητό (όχι smartphone), ο απέναντι μου είπε ότι έχει βουητό κατά την ομιλία.

 

Δοκίμασε και με άλλες συσκευές. Δυστυχώς υπάρχει αυτό. Με Hands Free λύνεται.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Σε πήρε ή πήρες εσυ? Για δοκίμασε να βάλεις το δίκτυο σε λειτουργλια 2G (gsm only) και δες μηπως ειναι απο εκει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλες συσκευές. Δυστυχώς υπάρχει αυτό. Με Hands Free λύνεται.

 

δε το λες λυση αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σε πήρε ή πήρες εσυ? Για δοκίμασε να βάλεις το δίκτυο σε λειτουργλια 2G (gsm only) και δες μηπως ειναι απο εκει
Πήρα εγώ. Θα το γυρίσω σε 2G και θα ξαναδοκιμάσω.

 

Για μένα είναι το χοντρό μείον του τηλεφώνου αυτό. Δε νοείται λύση του τύπου "πάρε handsfree" (που παρήγγειλα, τα περιμένω...), λογικά θα πρέπει να καθίσουν και να το διορθώσουν. Θα προσπαθήσω να στείλω κανά e-mail σε κανά support, μπας και...

 

Κατά τα άλλα, το κινητό φαίνεται όντως πολύ στυλάτο. Η οθόνη του είναι καταπληκτική σε ευκρίνεια, η απόκριση στο χειρισμό του είναι άμεση και με αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα.. Αρκεί να αποδειχθεί και ως τηλέφωνο καλό και χωρίς προβλήματα (όπως το παραπάνω).

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους κατοχους και μη. Ξερετε παιδες αν το caller id bug και sms id bug λυνεται με applications οπως exDialer και Go Sms Pro? Τα εχει δοκιμασει κανεις στο τηλέφωνο? Κάνουν δουλίτσα? Ή ειναι θέμα rom και δεν λύνεται το πρόβλημα ούτε με αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους κατοχους και μη. Ξερετε παιδες αν το caller id bug και sms id bug λυνεται με applications οπως exDialer και Go Sms Pro? Τα εχει δοκιμασει κανεις στο τηλέφωνο? Κάνουν δουλίτσα? Ή ειναι θέμα rom και δεν λύνεται το πρόβλημα ούτε με αυτά?
Ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα με αυτά;

 

Πήρα τηλέφωνο ο ίδιος και άκουσα αυτό το βουητό. Αυτό που μου θυμίζει είναι όταν πλησιάζεις ένα κινητό κοντά σε ραδιόφωνο ή ηχείο και ακούγεται ένα βουητό. Αυτό που επίσης παρατήρησα είναι ότι δεν είναι σταθερό, θυμίζει κάτι σαν παρεμβολή που μερικές φορές εξαφανίζεται. Και σε 2G που το γύρισα, κάνει το ίδιο. Δεν φαίνεται να το κάνει όταν μιλάς με σταθερό τηλέφωνο.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...