Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε μαγκες δεν γινεται να κανουμε συνεχεια format , εχω 20 email,facebook και καμια 20 ακομα account δεν γινεται καθεα φορα φτου και απο την αρχη. ΚΑποια λυση σε αυτο δεν εχει βρεθει ;

Το κάνεις ρουτ και με titanium backup τα επαναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το κάνεις ρουτ και με titanium backup τα επαναφέρεις

 

Βρέθηκε εύκολος τρόπος να κάνεις ρουτ χωρίς να γράψει ο μετρητής?

Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις ρουτ και με titanium backup τα επαναφέρεις

 

επαναφερει και τους κωδικους ; εισαι σιγουρος ; Αν το κανει αυτο γλυτωνω τουλαχιστον 2 ωρες!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

επαναφερει και τους κωδικους ; εισαι σιγουρος ; Αν το κανει αυτο γλυτωνω τουλαχιστον 2 ωρες!

Όλα τα επαναφέρει το titanium

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα επαναφέρει το titanium

 

Πρεπει ομως να το κανω ΡΟΟΤ σωστα ; Θα γραψει τιποτα Ο κνοΧ ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ομως να το κανω ΡΟΟΤ σωστα ; Θα γραψει τιποτα Ο κνοΧ ;

Για το τιτανιουμ χρειάζεται απλά ρουτ, όχι κάποιο recovery το οποίο απαιτεί να γράψεις τον knox. Τώρα το πως κάνεις χωρίς να γράψει ο knox δεν το ξέρω. Εγώ αφού πέρασε ένας μήνας και είδα ότι δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα τον έγραψα τον μετρητή

Link to comment
Share on other sites

Τι αναβάθμιση σου ήρθε; τι firmware έχεις τώρα δηλαδή;

 

Περίπου 320MB.

 

[ATTACH]61589[/ATTACH][ATTACH]61590[/ATTACH][ATTACH]61591[/ATTACH]

 

 

Δηλαδή σε κάθε update που θα βγαίνει χρειάζεται να κάνουμε και εργοστασιακη επαναφορά??

 

Για μενα ναι!

Αλλα βέβαια. .... Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 320MB.

Νταξει το τελευταίο σου ήρθε, εγώ δεν το έβαλα ακόμα. Έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά; αξίζει δηλαδή το στήσιμο απ την αρχή ή και με το προηγούμενο καλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

Νταξει το τελευταίο σου ήρθε, εγώ δεν το έβαλα ακόμα. Έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά; αξίζει δηλαδή το στήσιμο απ την αρχή ή και με το προηγούμενο καλά είναι;

Πολύ νωρις ακόμη! Κάτι εικαστικά νομίζω και η μπαταρία πρεπει να πάει ακομη καλύτερα, αν και θέλει χρόνο ακόμη για να υπάρχει ασφαλές συμπέρασμα.

 

Εχετε βρει κανένα change log?

 

Α! Και το "υπηρεσίες google play" εξαφανίστηκε πλέον απο τις καταναλώσεις. Ίσως γι' αυτό και "δείχνει" καλύτερη η μπαταρία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρις ακόμη! Κάτι εικαστικά νομίζω και η μπαταρία πρεπει να πάει ακομη καλύτερα, αν και θέλει χρόνο ακόμη για να υπάρχει ασφαλές συμπέρασμα.

 

Εχετε βρει κανένα change log?

Τα πρόσφατα μήπως ανοίγουν πιο γρήγορα ή πάλι το ίδιο; αν είναι μόνο η μπαταρία νταξει δεν θα την βάλω ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Τα πρόσφατα μήπως ανοίγουν πιο γρήγορα ή πάλι το ίδιο; αν είναι μόνο η μπαταρία νταξει δεν θα την βάλω ακόμα

Μπα! Το ίδιο!

Οπως ειπα εξαφανίστηκε το "υπηρεσίες google play " απο τις καταναλώσεις. Πραγμα που με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι μάλλον περισσότερο "ξεμαμούνιασμα" είναι η εκδοση και ισως με ολίγη απο "memory tunning".

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 320MB.

 

[ATTACH]61589[/ATTACH][ATTACH]61590[/ATTACH][ATTACH]61591[/ATTACH]

 

 

 

 

Για μενα ναι!

Αλλα βέβαια. .... Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα!

 

Έμενα γιατί δεν ήρθε τίποτα??Και εγώ την αγγλική έχω περάσει με οντιν...

Μήπως έχεις κανένα κόλπο για να ξαναπεράσεις τα πάντα όπως ήταν???Γιατί είναι βαρετό να στήσεις ξανά το κινητό όπως το είχες πριν..

Link to comment
Share on other sites

Έμενα γιατί δεν ήρθε τίποτα??Και εγώ την αγγλική έχω περάσει με οντιν...

Μήπως έχεις κανένα κόλπο για να ξαναπεράσεις τα πάντα όπως ήταν???Γιατί είναι βαρετό να στήσεις ξανά το κινητό όπως το είχες πριν..

 

Με την αγγλική ποτέ δεν μου ήρθε μόνο του το update ενώ έχω την επιλογή ενεργοποιημένη. Δοκίμασε χειροκίνητα. Αν αποτύχει μάλλον μπούκωσαν οι server. Εγώ την πέρασα αμέσως μόλις βγήκε αλλά άργησε να κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα γιατί δεν ήρθε τίποτα??Και εγώ την αγγλική έχω περάσει με οντιν...

Μήπως έχεις κανένα κόλπο για να ξαναπεράσεις τα πάντα όπως ήταν???Γιατί είναι βαρετό να στήσεις ξανά το κινητό όπως το είχες πριν..

Το τσέκαρες και δεν σου βγάζει αναβάθμιση? :rolleyes:

Οχι δεν εχω κάποιο άλλο κόλπο. Τα ξαναπερναω με το χέρι. Αλλα βέβαια έχω νορμαλ πράγματα. Ούτε 300 εφαρμογές (απο τις οποίες τις 290 δεν τις έχω χρησιμοποιείσει ποτέ), ούτε 30 email account (1 για καθε μέρα του μήνα)! :p

 

SMS, τηλέφωνα και επαφές τα συγχρονίζω και τις εφαρμογές τις ξαναπερναω.

Παιχνίδια δεν παίζω ουτως ή αλλως, οπότε δεν φοβάμαι μην χάσω καμιά πίστα. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρες και δεν σου βγάζει αναβάθμιση? :rolleyes:

Οχι δεν εχω κάποιο άλλο κόλπο. Τα ξαναπερναω με το χέρι. Αλλα βέβαια έχω νορμαλ πράγματα. Ούτε 300 εφαρμογές (απο τις οποίες τις 290 δεν τις έχω χρησιμοποιείσει ποτέ), ούτε 30 email account (1 για καθε μέρα του μήνα)! :p

 

 

SMS, τηλέφωνα και επαφές τα συγχρονίζω και τις εφαρμογές τις ξαναπερναω.

Παιχνίδια δεν παίζω ουτως ή αλλως, οπότε δεν φοβάμαι μην χάσω καμιά πίστα. ;)

 

Χειροκίνητα το έκανα και με λέει ότι έχω την ποιο πρόσφατη έκδοση. Αν και την πρώτη φορά που το πάτησα έλεγε ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με τον διακόσμηση....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ν' ανεβάσεις print screen απο τις οθονες (που ανεβασα και εγω) να δουμε μηπως τρέχει κατι.

Μηπως το εχεις ρουταρει?

 

EDIT:

Μπορεί να ειναι και placebo αλλα εχω την αίσθηση οτι και η ένταση των ήχων (ringtones, notifications κλπ) εχει αυξηθεί!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ν' ανεβάσεις print screen απο τις οθονες (που ανεβασα και εγω) να δουμε μηπως τρέχει κατι.

Μηπως το εχεις ρουταρει?

 

EDIT:

Μπορεί να ειναι και placebo αλλα εχω την αίσθηση οτι και η ένταση των ήχων (ringtones, notifications κλπ) εχει αυξηθεί!

 

Δεν έχω ρουταρει το κινητό. Ξερω ότι άμα ρουταρο κινητό πρέπει να κάνω εργοστασιακή επαναφορα για να φύγει το ρουτ και μετά να κάνω αναβάθμιση λογισμικού...

 

http://prntscr.com/7cdt4k

http://prntscr.com/7cdtfd

http://prntscr.com/7cdtlq

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ρουταρει το κινητό. Ξερω ότι άμα ρουταρο κινητό πρέπει να κάνω εργοστασιακή επαναφορα για να φύγει το ρουτ και μετά να κάνω αναβάθμιση λογισμικού...

 

http://prntscr.com/7cdt4k

http://prntscr.com/7cdtfd

http://prntscr.com/7cdtlq

Εσυ ρε φιλε εχεις γερμανικη ρομ, πως να παρεις την αναβαθμιση της αγγλικης :P

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ρε φιλε εχεις γερμανικη ρομ, πως να παρεις την αναβαθμιση της αγγλικης :P

 

Τώρα μόλις το είδα. ..πως γίνετε αυτό? Αφού κατέβασα από το λινκ που μου έστειλες. ....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις το είδα. ..πως γίνετε αυτό? Αφού κατέβασα από το λινκ που μου έστειλες. ....

Δεν ξερω τι να πω, ισως κατεβασες λαθος ρομ, ή ισως δεν εγινε σωστα η εγκατασταση. Δεν ξερω τι να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω, ισως κατεβασες λαθος ρομ, ή ισως δεν εγινε σωστα η εγκατασταση. Δεν ξερω τι να σου πω

 

Οκ,ευχαριστώ...την έκανα την πατάτα πάλι.θα ξαναδοκιμάσω να την περάσω άμα είναι. .

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οκ,ευχαριστώ...την έκανα την πατάτα πάλι.θα ξαναδοκιμάσω να την περάσω άμα είναι. .

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

:worry:

Κοιτα αν κατεβασεις αυτο εδω http://www.sammobile.com/firmwares/download/47822/G900FXXU1BOE5_G900FOXA1BOE5_BTU/

και επειτα:

1)κανεις επαναφορα εργοστασιακων

2)μετα φλασαρεις την ρομ με οντιν(πρεπει να την εχεις κανει πριν extract πιστευω το ξερεις)

3)κανεις αλλη μια επαναφορα οταν ανοιξει για επιβεβαιωση

θα εχεις σιγουρα την τελευταια αγγλικη 1000% :P

Link to comment
Share on other sites

Τα ειπε ολα ο Πανος! :lol:

 

Βρέθηκε λοιπον η αιτία! Αντε ενα φλασαρισμα είναι! (Και 2 ώρες φτιάξιμο μετά, χε χε!) :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...