Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσα στα μενού, στις ρυθμίσεις, στον dialer, ολα εγιναν απο μαύρα άσπρα! (Το φόντο εννοώ) . Σαν να το γύρισα ξαφνικα σε inverse.

Παντως φτου, φτου, φτου, ολα πάνε ρολόι! Τόσο που εκπλήσσομαι με όλα αυτά που εχω διαβάσει.

Αυριο θα έχει γερο crass test και η κάμερα, λογω της γιορτής που θα εχουν στον παιδικό σταθμό που παει η πιτσιρίκα μου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μεσα στα μενού, στις ρυθμίσεις, στον dialer, ολα εγιναν απο μαύρα άσπρα! (Το φόντο εννοώ) . Σαν να το γύρισα ξαφνικα σε inverse.

Παντως φτου, φτου, φτου, ολα πάνε ρολόι! Τόσο που εκπλήσσομαι με όλα αυτά που εχω διαβάσει.

Αυριο θα έχει γερο crass test και η κάμερα, λογω της γιορτής που θα εχουν στον παιδικό σταθμό που παει η πιτσιρίκα μου.

Περιμένουμε αποτελέσματα! Εμένα μέχρι στιγμής όλα Οκ. Πριν με την πολωνική πολλές φορές κολλούσε και ήθελε επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

περναω και εγω τωρα μια ενημερωση της αγγλικης που ειναι γυρω στα 375 mb τι λετε να κανω factory reset μετα το περασμα?η να το αφησω ετσι?με wifi την περναω.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

περναω και εγω τωρα μια ενημερωση της αγγλικης που ειναι γυρω στα 375 mb τι λετε να κανω factory reset μετα το περασμα?η να το αφησω ετσι?με wifi την περναω.ευχαριστω.

 

Εννοεις ΟΤΑ απο ΒΟΒ7 σε ΒΟC 7 ετσι ?..αν δεν ειχες κανενα θεμα πριν να μην κανεις..και γω απο πανω τη περασα χωρις reset.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις/Δικτυα κλπ μου βγαζει

 

LTE/WCDMA/GSM

 

WDCDMA/GSM

κλπ

 

Εφοσον μου βγαζει την επιλογη για LTE σημαινει οτι η καρτα sim μου ειναι καινουρια και εχει LTE ; Η απλα το βγαζει οτι και καρτα sim να εχεις μεσα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις/Δικτυα κλπ μου βγαζει

 

LTE/WCDMA/GSM

 

WDCDMA/GSM

κλπ

 

Εφοσον μου βγαζει την επιλογη για LTE σημαινει οτι η καρτα sim μου ειναι καινουρια και εχει LTE ; Η απλα το βγαζει οτι και καρτα sim να εχεις μεσα ;

Το lte υπάρχει έτσι κι αλλιώς σαν επιλογή. Αν δεν έχεις κάρτα που να υποστηρίζει απλά δεν θα μπει ξέρω γω

Link to comment
Share on other sites

Το lte υπάρχει έτσι κι αλλιώς σαν επιλογή. Αν δεν έχεις κάρτα που να υποστηρίζει απλά δεν θα μπει ξέρω γω

 

πως θα καταλαβω αν εχω καρτα που υποστηριζει ομως ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πως θα καταλαβω αν εχω καρτα που υποστηριζει ομως ;

Εγω που την είχα αλλάξει πριν 2-3 χρόνια δουλεύει κανονικά, δεν ξέρω σίγουρα να σε πω

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε αποτελέσματα! Εμένα μέχρι στιγμής όλα Οκ. Πριν με την πολωνική πολλές φορές κολλούσε και ήθελε επανεκκίνηση

Η ρομ, ειναι καλή. Μιλαω για την BΟC7. Ειναι σταθερή, αρκετά γρήγορη, χωρίς "περιεργα μυνηματα" εφαρμογων που σταματησαν. Πολυ παρδαλή ομως βρε παιδι μου. Μετα την "σοβαρή" ΚΚ, ολα αυτα τα ασπρα, πρασσινα, πορτοκαλια κλπ, μου ήρθαν καπως......

Δεν κόλλησε καθόλου και πουθενα. Ειδα μερικους δισταγμούς κατά την εγκατάσταση και την ρύθμιση των εφαρμογων μου αλλα ηταν πραγματικά άνευ ουσίας και πολυ πιθανών να οφείλονταν στην ταυτοχρονη εκτέλεση και αλλων εργασιων. Δεν θα πρεπε βεβαια να συμβαίνουν αλλα προφανώς οφείλονται στις προχειρογραμμενες εφαρμογές που το time sharing ειναι αγνωστη έννοια.

Απο θεμα ταχύτητας, νομιζω ότι η lolli εχει δρομο ακομη μπροστά της. Το "ουαου" του Βαρουφακη, δεν το είπα με τίποτα! Δεν θα εξετάσω αν ειναι δέκατα του δευτερολέπτου γρηγοροτερη απο την ΚΚ. Σιγουρα ειναι! Αλλά σίγουρα δεν ειναι λογος αλλαγής αυτος.

Ολη αυτη την ωρα που το σκαλισμα πηγαινε σύννεφο, δεν είδα κάποιο περιεργο μυνημα, ουτε ειδα κατι παράξενο στις καταναλώσεις και στην χρηση των εφαρμογών. Από θερμοκρασίες, απλά δεν νιωθει τιποτα. Ουτε καν σαν αίσθηση, κατι.

Αυτη τη στιγμή, αναπαύεται, ανακτωντας δυνάμεις. Κοινως φορτίζεται, αφημένο στην ησυχία του, αφου λιγο πιο πριν του έβγαλα τα μάτια, κανονικα.

 

Αύριο θα περασει γερο crass test η κάμερα, στην γιορτουλα που θα κάνουν στον παιδικο σταθμό που πάει η κορη μου. Οπότε θα ενημερωσω και εκεί τι θα δω.

 

Για μπαταρία, δεν το συζητάω καν, αφου μετα απο 2 factory reset και cache clear θελει στάνταρ 3~4 κύκλους για να δείξει τους σκοπους της η ρομ. Θα υπαρχουν βεβαια οι "αποχρώσες ενδείξεις" αλλα οι αποδείξεις θελουν τον χρονο τους!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ΟΤΑ απο ΒΟΒ7 σε ΒΟC 7 ετσι ?..αν δεν ειχες κανενα θεμα πριν να μην κανεις..και γω απο πανω τη περασα χωρις reset.

 

ακριβως αυτο εννοω,δεν ειχα θεμα πριν αρα την περασα και εγω απο πανω χωρις reset.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Εμένα η συσκευή μου είναι από Αυστρία άρα κ η ρομ. Αν περάσω την αγγλική που λέτε θα έρχονται ΟΤΑ; Η πρέπει να αλλάξω κ csc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ...

Απο που κατεβάζουμε το λογισμικό για να το περάσουμε μέσω odin στο κινητό ?

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Εμένα η συσκευή μου είναι από Αυστρία άρα κ η ρομ. Αν περάσω την αγγλική που λέτε θα έρχονται ΟΤΑ; Η πρέπει να αλλάξω κ csc

 

Kαλημερα,εφοσον περασεις επισημη rom πχ την αγγλικη θα σου αλλαξει αυτοματα και το csc,(θα το τσεκαρεις με το phone info)οποτε ναι θα παιρνεις ΟΤΑ της αγγλικης (με επισημη δεν γραφει knox αν ρωτησεις).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους ...

Απο που κατεβάζουμε το λογισμικό για να το περάσουμε μέσω odin στο κινητό ?

 

Καλημερα,απo εδω http://www.sammobile.com/ πας στα firmware..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει πολύ κόλλημα και δεν αντέχετε , Θα τα ξαναπερασω από την αρχή. Τώρα έχω bnl9, αυτή να ξαναπερασω ή την αγγλική που δοκιμάσετε εσείς; boc7; ποια είναι η καλύτερη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω; factory reset και Odin μετά και πάλι factory reset; o Knox οπως γράφετε παραπάνω φαντάζομαι δεν γράφει, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει πολύ κόλλημα και δεν αντέχετε , Θα τα ξαναπερασω από την αρχή. Τώρα έχω bnl9, αυτή να ξαναπερασω ή την αγγλική που δοκιμάσετε εσείς; boc7; ποια είναι η καλύτερη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω; factory reset και Odin μετά και πάλι factory reset; o Knox οπως γράφετε παραπάνω φαντάζομαι δεν γράφει, σωστά;

Σωστά είναι όλα, έτσι γίνεται, και ούτε ο Knox γράφει

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γραφτούμε στην Sammy για να κατεβάσουμε την αγγλική ρε παιδια; υπάρχει κάποιο Λίνκ έτοιμο ισως;

Για όλα τα λινκ πρέπει να είσαι γραμμένος στο sammobile

Link to comment
Share on other sites

Factory reset απο το μενού ή πατώντας τα 3 πλήκτρα και Hard reset?

Το ιδιο κανει, οποιο σου φαινεται πιο ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειχα την ευκαιρία να τσεκαρω την κάμερα μετα την αναβαθμιση σε BOC7.

Οσο καλη είναι σε εξωτερικούς χώρους, τοσο μέτρια ειναι σε εσωτερικούς χωρους, οταν δεν υπαρχει εντονος φωτισμός.

Εχει την τάση να κρατάει χαμηλα το iso και να ρίχνει την ταχυτητα διαφράγματος. Αυτο βέβαια σημαίνει λιγοτερος θόρυβος στην φωτογραφία αλλα ταυτοχρονα σημαίνει μεγαλο ποσοστό "κουνημενων" φωτογραφιών. Εκτος αν εισαι καρδιοχειρουργος. Ειδικά οταν το αντικείμενο σου ειναι σε κίνηση, καλα κρασιά.

Σε auto απλά ξεχνάς την καθαρή σταση. Θα πρεπει να γυρίσεις σε χειροκίνητο, όποτε να δοκιμάσεις με υψηλότερες τιμες iso και να ισορροπήσεις με τον θόρυβο που θα βάλει.

Εντάξει θα μου πείτε καμερα κινητου ειναι. Δεκτό. Οπως και το οτι δεν ειμαι φωτογράφος ουτε και καρδιοχειρουργος.

Απο κόλπα, κολλήματα, κρασαρισματα κλπ. Τιποτα. Βράχος.

Ευχαριστη εκπληξη ηταν το βίντεο, που το δουλεψα οταν η μικρη ειπε το ποίημά της. Πολύ, πολύ καλό!

 

Edit:

Η μπαταρία τωρα ειναι 12%, με μια πολυ γεμάτη χρήση, φωτογραφιες, βίντεο, ομιλία, internet κλπ. Απ' ολα ειχε ο μπαχτσές. Την έβγαλε, όμως! Και ειναι μόλις η δεύτερη φόρτιση!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειχα την ευκαιρία να τσεκαρω την κάμερα μετα την αναβαθμιση σε BOC7.

Οσο καλη είναι σε εξωτερικούς χώρους, ροσο μέτρια ειναι σε εσωτερικούς χωρους οταν δεν υπαρχςι εντονος φωτισμός.

Εχει την τάση να κρατάει χαμηλα το iso και να ρίχνει την ταχυτητα διαφράγματος. Αυτο βέβαια σημαίνει λιγοτερος θόρυβος στην φωτογραφία αλλα ταυτοχρονα σημαίνει μεγαλο ποσοστό "κουνημενων" φωτογραφιών. Εκτος αν εισαι καρδιοχειρουργος. Ειδικά οταν το αντικείμενο σου ειναι σε κίνηση, καλα κρασιά.

Σε auto απλά ξεχνάς την καθαρή σταση. Θα πρεπει να γυρίσεις σε χειροκίνητο, όποτε να δοκιμάσεις με υψηλότερες τιμες iso και να ισορροπήσεις με τον θόρυβο που θα βάλει.

Εντάξει θα μου πείτε καμερα κινητου ειναι. Δεκτό. Οπως και το οτι δεν ειμαι φωτογράφος ουτε και καρδιοχειρουργος.

Απο κόλπα, κολλήματα, κασαρισματα κλπ. Τιποτα. Βράχος.

Ευχαριστη εκπληξη ηταν το βίντεο, που το δουλεψα οταν η μικρη ειπε το ποίημά της. Πολύ, πολύ καλό!

 

Edit:

Η μπαταρία τωρα ειναι 12%, με μια πολυ γεμάτη χρήση, φωτογραφιες, βίντεο, ομιλία, internet κλπ. Απ' ολα ειχε ο μπαχτσές. Την έβγαλε, όμως!

Η κάμερα του είναι όπως η τυπικη κάμερα Samsung που έχουν τα κορυφαία μοντέλα της κάθε χρόνο.

Που σημαίνει πολύ δυνατά αποτελέσματα έξω τη μέρα και μέτρια σε δύσκολος συνθήκες.

Δυστυχώς η έλλειψη OIS δε το βοηθά όπως το note 4 που έχει ένα bonus σε αυτό το θέμα και όχι μόνο στη ποιότητα των φωτογραφιών αλλά και στην ευκολία που αυτές έρχονται.

Αυτή είναι ή κύρια ένσταση μου τόσα χρόνια με τις κάμερες των τοπ Samsung που δυστυχώς χωλαίνουν σε αυτό το θέμα και που ευτυχώς με το S6 φαίνεται να διορθώνεται( OIS & f/1.9)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει μια ωραία ανάλυση για το θέμα εγγύηση - ευρωπαϊκή ένωση - root - knox.

 

http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το s health και τον μετρητή βημάτων έχει κανείς θέμα; Μετά την αναβάθμιση σε Lolipop κάθε λίγο και λιγάκι μου πετάει κάτι σαν ειδοποίηση οτι ο μετρητής βημάτων είναι έτοιμος για εκκίνηση κτλ. Το κάνει σε κανέναν αυτό;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...