Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πάντως εμένα διορθώνεται με ένα απλό reboot. By the way έκανα ένα ακόμα πείραμα. Σκέφτηκα μήπως έτρωγε κανένα χαζό σκάλωμα από τη συντόμευση στη lock screen και από την ώρα που την απενεργοποίησα δεν το έχει ξανακάνει. Θα δούμε πώς θα πάει.

 

Ειναι το κινητο σου απο αυτα της Verizon η Sprint ?

Ποτε ξεκινησε να στο κανει ? Κολαει κανοντας κατι συγκεκριμενο ?

Ρωταω μηπως μπορεσω να τσεκαρω και εγω αν θα μου το κανει η οχι.

--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το κινητό μου είναι ελληνικό αγορασμένο από πλαίσιο πριν 2 μήνες. Δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμενό που προκαλεί το πρόβλημα. Δοκίμασε να βγάλεις τη συντόμευση από τη lockscreen , δε χάνεις και τπτ...
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω θεμα. Απλα ρωταω μηπως συμβαινει μετα απο καποια συγκεκριμενη ενεργεια.
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Νεα απο το μετωπο.Πηγα χτες το κινητο σε επισημο σαμσουνγκ σερβις και σημερα μου ειπαν πως εγινε παραγγελια νεας καμερας.....
Link to comment
Share on other sites

Νεα απο το μετωπο.Πηγα χτες το κινητο σε επισημο σαμσουνγκ σερβις και σημερα μου ειπαν πως εγινε παραγγελια νεας καμερας.....

 

Οποτε το προβλημα που εμφανιζεται σε καποια κομματια δεν ειναι θεμα software αποτι καταλαβα.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το γιατι σε τοσο καινουριο κινητο με προβλημα που δεν προηλθε απο χρηση, δεν το αντικαθιστουν.

Εγω τρεμω μονο στην ιδεα που καποιος θα εκανε το παρακατω στο κινητο μου:

 

Ελπιζω ολα να πανε καλα και να στο επιστρεψουν καλυτερο και απο καινουριο

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οτι ξέρω κυκλοφορεί ...
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γαλάζιο μπρος πίσω πάντως είναι σούπερ. Τώρα βέβαια είναι αργά!

Btw ξέρει κάποιος αν μπορούμε να προσθέσουμε custom ήχους για ειδοποιήσεις πχ email;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται ,πιστεύω οτι θα βρεις πολύ χρήσιμο αυτο το άρθρο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση..γιατι μου κολλαει το youtube οταν το βαζω να παιξει απο την εφαρμογη κολλαει η εικονα ενω ο ηχος εξακολουθει να παιζει κανονικα ,μου το εκανε κ στο νοτε 3 που ειχα κ εφτιαχνε μονο οταν εκανα restart το κινητο οπως κ τωρα ..γεμιζει η μνημη cash ,φταιει η εφαρμογη η ειναι λιγη η ραμ?? Γενικοτερα οταν κανω restart το κινητο μετα απο μερες φτιαχνει γινεται πιο γρηγορο.. Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται ,πιστεύω οτι θα βρεις πολύ χρήσιμο αυτο το άρθρο .

 

Ευχαριστώ. Το έφτιαξα ακριβώς όπως ήθελα! Βρήκα κάποιους ήχους από παλιότερα Galaxy που μου φαίνονται πιο διακριτικοί. Αν κάποιος ενδιαφέρεται: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1077596

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση..γιατι μου κολλαει το youtube οταν το βαζω να παιξει απο την εφαρμογη κολλαει η εικονα ενω ο ηχος εξακολουθει να παιζει κανονικα ,μου το εκανε κ στο νοτε 3 που ειχα κ εφτιαχνε μονο οταν εκανα restart το κινητο οπως κ τωρα ..γεμιζει η μνημη cash ,φταιει η εφαρμογη η ειναι λιγη η ραμ?? Γενικοτερα οταν κανω restart το κινητο μετα απο μερες φτιαχνει γινεται πιο γρηγορο..

 

Το κάνει και σε εμένα και από οτι ακούω σε πολλούς. Προφανώς είναι θέμα εφαρμογής. Δεν μπορεί όλα να δουλεύουν οκ και το youtube να κάνει νερά. Είναι πάντως εκνευριστικό. Ας ελπίσουμε σε update σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν έχει κυκλοφορήσει δίκαρτη έκδοση του S5;

 

Το έχω εγώ. Το έφερε το e-shop την προηγούμενη Παρασκευή 600€ και εξαντλήθηκε την ίδια ημέρα. Πρόλαβα το τελευταίο. Δεν είναι Ευρωπαϊκό, αλλά από Dubai. Το κουτί έχει Αγγλικά & Αράβικα γράμματα, αλλά έχει κανονικά Ελληνικά. Το καλό είναι ότι υποστηρίζουν 4G και οι δύο sim (όχι ταυτόχρονα). Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απορώ γιατί η Samsung δεν κυκλοφορεί αυτά τα μοντέλα στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ. Το έφερε το e-shop την προηγούμενη Παρασκευή 600€ και εξαντλήθηκε την ίδια ημέρα. Πρόλαβα το τελευταίο. Δεν είναι Ευρωπαϊκό, αλλά από Dubai. Το κουτί έχει Αγγλικά & Αράβικα γράμματα, αλλά έχει κανονικά Ελληνικά. Το καλό είναι ότι υποστηρίζουν 4G και οι δύο sim (όχι ταυτόχρονα). Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απορώ γιατί η Samsung δεν κυκλοφορεί αυτά τα μοντέλα στην Ευρώπη.

 

Πολλά τα λεφτά.

κι από εγγύηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά.

κι από εγγύηση?

 

Δύο χρόνια. Φυσικά η Samsung δεν θα το καλύψει, γιατί δεν είναι από Ευρώπη, αλλά θα το καλύψει το e-shop. Παλιά είχα πάρει ένα router linksys εισαγωγή δική τους, και μετά από μερικούς μήνες κάηκε το τροφοδοτικό του. Χωρίς δυσκολία το πήραν και μου πίστωσαν το ποσό που το αγόρασα επειδή δεν υπήρχε ίδιο. Αν δεν το είχε το e-shop, δεν θα διακινδύνευα να το πάρω από αλλού, έστω και πιο φθηνά.

Τώρα η τιμή, σε σχέση με το μονόκαρτο είναι τσιμπημένη, αλλά δεν υπάρχει καλύτερο δίκαρτο. Ακόμα και το HTC one dual sim δεν έχει 4G στην δεύτερη sim. Είναι μόνο gsm.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια εγγύηση 0...το αύριο του eshop ουδείς γνωρίζει και σίγουρα δεν θα έδινα ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσόν για να μην έχω εγγύηση αντιπροσωπείας πού είναι το βασικότερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.οταν πατε να ξεκλειδωσετε το τηλεφωνο με το δακτυλικο αποτυπωμα και περνατε το δακτυλο απο την οθονη στο home button το πατατε κιολας η απλα το ακουμπατε; ευχαριστω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.οταν πατε να ξεκλειδωσετε το τηλεφωνο με το δακτυλικο αποτυπωμα και περνατε το δακτυλο απο την οθονη στο home button το πατατε κιολας η απλα το ακουμπατε; ευχαριστω.

Δεν το πατας οσο σερνεις το δάχτυλο. Απλα το ακουμπας. (και να το πατησεις δουλευει, απλα ποιο δύσκολα θα το ανίχνευσει ετσι..

Φυσικα πατας το κουμπι πριν ωστε να ανοίξει η οθονη. Εκτός και αν έχεις ανοιξει την οθονη με το αλλο κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια. Φυσικά η Samsung δεν θα το καλύψει, γιατί δεν είναι από Ευρώπη, αλλά θα το καλύψει το e-shop. Παλιά είχα πάρει ένα router linksys εισαγωγή δική τους, και μετά από μερικούς μήνες κάηκε το τροφοδοτικό του. Χωρίς δυσκολία το πήραν και μου πίστωσαν το ποσό που το αγόρασα επειδή δεν υπήρχε ίδιο. Αν δεν το είχε το e-shop, δεν θα διακινδύνευα να το πάρω από αλλού, έστω και πιο φθηνά.

Τώρα η τιμή, σε σχέση με το μονόκαρτο είναι τσιμπημένη, αλλά δεν υπάρχει καλύτερο δίκαρτο. Ακόμα και το HTC one dual sim δεν έχει 4G στην δεύτερη sim. Είναι μόνο gsm.

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πραγματάκια...

 

Λειτουργούν και οι δύο γραμμές ταυτόχρονα; λειτουργεί αξιόπιστα;;;

 

Με ενδιαφέρει πολύ για να το πάρω.

Απλά επειδή θέλω να βάλω 2 επαγγελματικό αριθμούς, δεν θέλω να χάνω κλήσεις και να γίνονται μπέρδεμα τα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Android οι δύο αριθμοί είναι ενεργοί σε αναμονή. Όταν μιλάμε στον ένα, ο άλλος δείχνει εκτός σύνδεσης. Κατά τα άλλα η συσκευή λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πατας οσο σερνεις το δάχτυλο. Απλα το ακουμπας. (και να το πατησεις δουλευει, απλα ποιο δύσκολα θα το ανίχνευσει ετσι..

Φυσικα πατας το κουμπι πριν ωστε να ανοίξει η οθονη. Εκτός και αν έχεις ανοιξει την οθονη με το αλλο κουμπι.

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση.για το άνοιγμα της συσκευή στο s4 το κάνω με την εφαρμογή gravity που χρησιμοποιεί τον αιςθητηρα εγγυτητας και στο s5 σαν μελλοντική μου αγορά,σε συνδυασμό την εφαρμογής gravity,την επαφή στο αισθητήρα του δακτυλικού αποτυπώματος στο s5 και με την εφαρμογή screen off δεν θα πατάω κανένα hard button στο άνοιγμα και κλείσιμο του τηλεφώνου.

Απλά περιμένω να πέσει η τιμή του s5.ευχαριστω και πάλι καλημέρα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση..γελοία..αλλα εχω κολλήσει...Που αλλάζω τον τρόπο αποθήκευσης από sd μνήμη τηλεφώνου κ τούμπαλιν..?Έχω θέμα με το video.. ψιλοκολαει οταν τραβάω video...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση..γελοία..αλλα εχω κολλήσει...Που αλλάζω τον τρόπο αποθήκευσης από sd μνήμη τηλεφώνου κ τούμπαλιν..?Έχω θέμα με το video.. ψιλοκολαει οταν τραβάω video...

 

Ανοίγεις την φωτογραφική και πας ρυθμίσεις. Από εκεί επιλέγεις που θα αποθηκεύεται η φωτογραφία. Για βίντεο να επιλέξεις κάρτα υψηλής ταχύτητας. Class 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...