Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά το τικ δεν βγαίνει με λολιποπ. Το γράφουμε 2-3 μηνύματα πριν την λύση

Κι όμως.... Όταν πάτησα να το ξετικαρω μου ζήτησε απλά password του Samsung account μου και όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ελα ομως που δεν βγαινει...του εκανα factory reset και οταν ανοιγει μου ζηταει απο το samsung account idei password...το βαζω κανονικα αλλα μου λεει οτι failed..δεν μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο...αλλα password και παλι μου γραφει failed...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως βγήκε κανονικά. Για αλλο λόγο το εκανα βέβαια αλλά μια χαρα βγήκε. Επειδή το πούλησα το τηλέφωνο, το έβγαλα και το εκανα factory reset. Το δοκίμασα και ολα πήγαν ρολόι. Το ξανά έκανα reset και το έδωσα.

Και ούτε το παλικάρι που το πήρε με πήρε καποιο τηλέφωνο, που σημαίνει οτι δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα.

 

EDIT: Στο samsung account έβαλες email account του Yahoo?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πήγες στην επιλογή, την ξετικαρησες, σoυ ζήτησε password, τα πηρε ολα κανονικά και μετα το factory στο ξανά ζητάει?

Μηπως μπερδεύεσαι και του ειχες βάλει κανενα Google account?

 

Επισης στο password του samsung account, σου ζητάει και κάποιο σπέσιαλ χαρακτήρα. Οπως, !?*&$#%. Θυμάσαι να το βάλεις και αυτο?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

το καταφερα..παλευα μεχρι τις 3.00 τα ξημερωματα..Θα ανεβασω ενα video που με βοηθησε σε περιπτωση που καποιος θελει να το απενεργοποιηση το reactivation lock..χρειαστηκε να κανω και downgrade στην kit kat οπως ειχε πει ο panos 27..Ευχαριστω ολα τα παιδια για την βοηθεια!!!

step by step

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το βιντεακι.

Πιστευω οτι αν δεν εκανες skip στο google account και

το περνουσες κανονικά, στην συνεχεια θα σου δεχονταν κανονικά το reactivation lock.

Σε μενα τουλάχιστον το δεχονταν και απ' οτι είδα ουσιαστικά εκανες login στο market (άρα ενεργοποιήσεις στο account το τηλεφωνο) και στην συνεχεια το πηρε κανονικα.

Τουλάχιστον αυτο κατάλαβα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις απο το τηλ samsung account για να ξεκλειδωσει...πατας ακριβως απο κατω εκει που λεει accessibility..ολη η δουλεια εκει ειναι..ισως να εκανα και

Skip στο λογαριασμο..παντως με lolilop δεν ξετικαρε το reactivation lock.επρεπε να γυρισω σε kitkat για να βγει

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις απο το τηλ samsung account για να ξεκλειδωσει...πατας ακριβως απο κατω εκει που λεει acessibility..ολη η δουλεια εκει ειναι..ισως να εκανα και

Skip στο λογαριασμο..παντως με lolilop δεν ξετικαρε το reactivation lock.επρεπε να γυρισω σε kitkat για να βγει

Επειδη ξαναείδα το βίντεο σου, εκανες login στο google account σου, μεσα από το playstore. Αυτό επεξε τον ρολο του και οχι το accessibility στο τηλέφωνο.

Τες πα, οπως θες! Δεν εχει νόημα να το συνεχίζουμε αλλο! Παρέθεσες την πληροφορία σου και φαντάζομαι με τον ενα ή τον αλλο τρόπο θα βοηθηθεί οποιος φίλος βρεθεί σε ανάλογη περίπτωση!

 

PS: Προσωπικά ομως αμφιβάλω αν ο φίλος που πήρε το τηλέφωνό μου το έχει απλά και το κοιτάει, μια εβδομάδα τώρα! Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, ειναι ακομη κλειδωμένο με το δικό μου user account και password.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιω τον ήχο της κάμερας κατά την λήψη φωτογραφίας;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μπορεί κάποιος να μου πει πως απενεργοποιω τον ήχο της κάμερας κατά την λήψη φωτογραφίας;;;

Ευχαριστώ

Δε γίνεται, παρά μόνο αν είσαι σε λειτουργία αθόρυβου

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται, παρά μόνο αν είσαι σε λειτουργία αθόρυβου

 

Ευχαριστώ για την απάντηση....Παντός στο moto g αλλά και στο lumia 1520 που έχω υπάρχει αυτή ή επιλογή...

Είναι πολύ σπαστικό κάθε φορά που βγαζεις φωτογραφία να ακούς τον ήχο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση....Παντός στο moto g αλλά και στο lumia 1520 που έχω υπάρχει αυτή ή επιλογή...

Είναι πολύ σπαστικό κάθε φορά που βγαζεις φωτογραφία να ακούς τον ήχο....

Είναι πολιτική της σαμσουνγκ επειδή σε κάποιες χώρες απαγορεύεται να βγάζεις φώτο χωρίς να ακούγεται, για να μην βγάζεις κάποιον χωρίς τη θέληση του. Έτσι το έχει υιοθετήσει σε όλες τις χώρες

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο της κάμερας....

 

page 107 - post #1594

 

Νεος κατοχος ενος S5 και με εκπληξη ανακαλυψα οτι ο σπαστικος ηχος οταν τραβας φωτογραφιες, δεν γινεται mute παρα μονο αν κανεις ολο το κινητο mute.

Αποσο εψαξα ευθυνεται σε restrictions που υπαρχουν απο το νομο σε καποιες χωρες και γιαυτο δεν υπρχει επιλογη camera shutter mute.

Ο τροπος να κανετε το παραπανω ειναι ο ακολουθος:

 

1. κατεβαζετε το Enforced Stream Silencer

2. το κανετε copy στο κινητο αν δεν το κατεβασατε απο αυτο

3. εγκατασταση

4. τρεχετε την εφαρμογη τσεκαρωντας την μοναδικη επιλογη που εχει

και εχουμε αθορυβο κλειστρο καμερας.

 

ΥΓ. Δοκιμασμενο στο δικο μου S5 G900F

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο της κάμερας....

 

page 107 - post #1594

Γιατί απλά δεν έγραψες την εφαρμογή;; δεν κερδίζεις κάτι έτσι με το να βάζεις τον άλλον να ψάχνει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν έγραψες την εφαρμογή;; δεν κερδίζεις κάτι έτσι με το να βάζεις τον άλλον να ψάχνει

 

Το αστειο ειναι οτι υπαρχει το λινκ αν πατησεις τα μπλε γραμματα

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μοντακι, να μπει φακός στις συντομεύσεις στην γραμμή κατάστασης;; ρουτ το κινητό προφανώς
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ota αναβαθμίση boi3 έγραφε για διορθώσεις bugs και κάτι άλλο δεν θυμαμαι.προς τι παρόν δεν βλέπω κάποια καινούργια προσθήκη παραμένει 5.0
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ota αναβαθμίση boi3 έγραφε για διορθώσεις bugs και κάτι άλλο δεν θυμαμαι.προς τι παρόν δεν βλέπω κάποια καινούργια προσθήκη παραμένει 5.0

 

μολις μου ηρθε και εμενα ειναι 384,33 mb θα γραψω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να παίρνουνε άλλο update ζήτημα αν θα πάρουμε την 5.1 να είναι καλα το cyanogenmod ... η επομενη συσκευη μου δεν θα ειναι σιγουρα samsung ... μονο nexus , windowsphone η iPhone μονο αυτες σέβονται λίγο τους πελάτες τους και δίνουν τα updates ...
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να παίρνουνε άλλο update ζήτημα αν θα πάρουμε την 5.1 να είναι καλα το cyanogenmod ... η επομενη συσκευη μου δεν θα ειναι σιγουρα samsung ... μονο nexus , windowsphone η iPhone μονο αυτες σέβονται λίγο τους πελάτες τους και δίνουν τα updates ...

 

δηλαδη να καταλαβω η συσκευη σου αυτη τη στιγμη υπολειτουργει, δεν κανει την δουλεια της? μου φαινεται φταις εσυ πιο πολυ που κατι αλλο ηθελες και διαλεξες λαθος συσκευη και οχι η συσκευη η ιδια ή η samsung. Στο λεω φυσικα χωρις ιχνος ειρωνιας και κακης διαθεσης, αλλα nexus ειναι αλλη φαση, μην νομιζεις ομως οτι εκει ειναι ροδινα τα πραγματα. Με τον ερχομο της lollipop τα 6ρια ειδαν και επαθαν να σταθεροποιηθουν, μπαταρια αστα να πανε και φωτογραφικη τραγικη.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να καταλαβω η συσκευη σου αυτη τη στιγμη υπολειτουργει, δεν κανει την δουλεια της? μου φαινεται φταις εσυ πιο πολυ που κατι αλλο ηθελες και διαλεξες λαθος συσκευη και οχι η συσκευη η ιδια ή η samsung. Στο λεω φυσικα χωρις ιχνος ειρωνιας και κακης διαθεσης, αλλα nexus ειναι αλλη φαση, μην νομιζεις ομως οτι εκει ειναι ροδινα τα πραγματα. Με τον ερχομο της lollipop τα 6ρια ειδαν και επαθαν να σταθεροποιηθουν, μπαταρια αστα να πανε και φωτογραφικη τραγικη.

 

ειναι δυνατον περσινη ναυαρχιδα να μην την εχουν σε συσκευες που θα παρουν πρωτες το update ? (αν θα το παρει κιολας) ποια αλλη εταιρια το κανει αυτο?

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

ολες?

 

Μ8 ακομα ειναι στο 5.0.1

G3 ειναι ακομα 5.0

μονο η σονυ τα εχει αναβαθμισει σε 5.1.1

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...