Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...Σρο αρχειο κλισεων οταν εχουμε σε διαφορετικες ημερομηνιες πολλες κλισεις προς ή απο ενα συγεκριμενο αριθμο απο τις επαφες μας πως μπορουμε να τις διαγραψουμε ομαδικα χωρις να χρειαζεται να κλικαρουμε μια μια ?

 

Ευχαριστω.

 

Για αυτο καποια προταση παιδια ??? Για ομαδικη διαγραφη κλισεων μιας συκσκρομενης επαφης απο το ιστορικο κλισεων .

 

Στο S4 γινοταν απο την επαφη /ιστορικο κλισεων/διαγραφη

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Θα την παρουμε κανονικα απλα θα περιμενουμε παραπανω πρωτα αναβαθμιζονται τα τελευταια τους μοντελα

 

Ίσως έχεις δίκιο!

Προσωπικά όμως θα προτιμήσω να κάτσω στ' αυγά μου (κοινώς 5.1.Χ) παρά να πάρω μια πιθανών ψιλο-προβληματική Μ και να παρακαλάω να δώσουν κανένα τελευταίο repair patch για τα bugs που θα έχει.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αν παρουμε την 5.1 γιατι το t-mobile το εχει 3 μηνες και ολοι οι αλλοι δεν πηραμε ποτε
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία απλά. Το κινητό ήδη ρολαρει πολύ καλά με λολιποπ 5.0 που έχουμε. Γιατί καιγεστε όλοι τόσο για 5.1.1 και Android M; Δηλαδή αλλάζει κάτι στην εμπειρία χρήσης αν δεν έχεις το πιο πρόσφατο λογισμικό; Γιατί και πες πως έρχεται η Μ κανονικά, αν είναι κακογραμμενη και δε μπορείς να γυρίσεις σε 5.0 τι γίνεται μετά;
Link to comment
Share on other sites

Την 5.1 την θελω για να μπορω να κουμανταρω τα permissions των εφαρμογών
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Την 5.1 την θελω για να μπορω να κουμανταρω τα permissions των εφαρμογών

Κι αν σκαλώνει; αξίζει να χάσεις το smoothness της 5.0 για να ελεγξεις τις προσβασεις των εφαρμογών; Δεν το λέω ειρωνικά, απλά πιστεύω ότι κάθε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού γενικά βγαίνει για να αχρηστευσει παλιότερα μοντέλα ώστε να σε ωθουν να αγοράσεις νέα συσκευή. Γιαυτό ας έχουμε μικρό καλάθι για τις επόμενες εκδόσεις ανδροιδ γενικά

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.Χ θα ειναι η τελευταία έκδοση της L. Θεωρητικά αλλα και λογικά θα εχει λυμένα αν οχι ολα, την πλειονότητα των προβλημάτων της 5.0 & 5.0.Χ.

Γι' αυτό την θέλω ως τελική έκδοση για το τηλέφωνο και όχι την Μ που η λογική λέει οτι θα έχει τα bug της.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.Χ θα ειναι η τελευταία έκδοση της L. Θεωρητικά αλλα και λογικά θα εχει λυμένα αν οχι ολα, την πλειονότητα των προβλημάτων της 5.0 & 5.0.Χ.

Γι' αυτό την θέλω ως τελική έκδοση για το τηλέφωνο και όχι την Μ που η λογική λέει οτι θα έχει τα bug της.

Συμφωνω και επαυξανω!! Και εγω μετα την 5.1.x θα κατσω στα αυγα μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει που έκανε root την BOH με ποιο odin, ποια κουτάκια ήταν τσεκαρισμένα και πιο αρχείο χρησιμοποιησε; Όλο failed μου βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει που έκανε root την BOH με ποιο odin, ποια κουτάκια ήταν τσεκαρισμένα και πιο αρχείο χρησιμοποιησε; Όλο failed μου βγάζει.

 

Οντιν 3,10,6 τικαρισμενο το ΑΡ κι εκει μεσα διαλεξα αυτο το αρχειο, κι εγιναν ολα κομπλε. Μαλλον εκανες το λαθος να κατεβασεις το αρχειο cfroot της λολιποπ, ενω το ρουτ γινεται με αυτο που εχει στο σαιτ σαν κιτκατ... https://www.dropbox.com/s/z6ngkk598cpocn3/CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει που έκανε root την BOH με ποιο odin, ποια κουτάκια ήταν τσεκαρισμένα και πιο αρχείο χρησιμοποιησε; Όλο failed μου βγάζει.

 

Eχω δωσει την απαντηση αλλα δεν διαβαζετε τακτικα και λιγο πισω...το ξαναλεω...

"Με Odin 3.10.6 ...Ο σωστος τροπος που εκανα κι εγω ειναι..κατεβασα το τελευταιο firmware απο samobile...φουλ reset...περασμα με odin..reset παλι...μετα περασμα TWRP recovery και φλασαρισα απο twrp μονο το update SuperSU 2.47...και ολα οκ...το cf root ειχει κολληματα...και restore με titanium back up τις εφαρμογες μου..." :)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Eχω δωσει την απαντηση αλλα δεν διαβαζετε τακτικα και λιγο πισω...το ξαναλεω...

"Με Odin 3.10.6 ...Ο σωστος τροπος που εκανα κι εγω ειναι..κατεβασα το τελευταιο firmware απο samobile...φουλ reset...περασμα με odin..reset παλι...μετα περασμα TWRP recovery και φλασαρισα απο twrp μονο το update SuperSU 2.47...και ολα οκ...το cf root ειχει κολληματα...και restore με titanium back up τις εφαρμογες μου..." :)

 

να υποθέσω γράφει ο knox? αν και το εχω 6 μήνες σκέφτομαι να δοκιμάσω, έχω ξεκινήσει να διαβάζω για την διαδικασία root

Link to comment
Share on other sites

Eχω δωσει την απαντηση αλλα δεν διαβαζετε τακτικα και λιγο πισω...το ξαναλεω...

"Με Odin 3.10.6 ...Ο σωστος τροπος που εκανα κι εγω ειναι..κατεβασα το τελευταιο firmware απο samobile...φουλ reset...περασμα με odin..reset παλι...μετα περασμα TWRP recovery και φλασαρισα απο twrp μονο το update SuperSU 2.47...και ολα οκ...το cf root ειχει κολληματα...και restore με titanium back up τις εφαρμογες μου..." :)

Τι κολληματα σου έχει με cfroot; χάνει σε ταχύτητα το κινητό ή κάνει τυχόν fc εφαρμογές;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφηνει να μπω σε cwn recovery ...εχει ενεργοποιηθει το reactivaton lock και δεν μπορω να το ξετικαρω..καμια βοηθεια???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφηνει να μπω σε cwn recovery ...εχει ενεργοποιηθει το reactivaton lock και δεν μπορω να το ξετικαρω..καμια βοηθεια???

Εγω κατέβασα κιτκατ ρομ. Από εκεί μέσα στις ρυθμίσεις μπορείς να το ξετικαρεις το κλείδωμα επανενεργοποιησης. Απλά δεν ξέρω πόσο safe είναι το φλασαρισμα σε κιτκατ. Εγώ είχα boc7 ρομ τότε και φλασαρα απλά με οντιν το τελευταίο της κιτκατ, αλλά δεν ξέρω μήπως εμπεριέχει κάποιο ρίσκο. Στην δική μου περίπτωση πήγαν όλα καλά πάντως....

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω πανο για επαναφορα εργοστασιακων αλλιως odin μετα..πως ενεργοποιηθηκε αυτο?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω πανο για επαναφορα εργοστασιακων αλλιως odin μετα..πως ενεργοποιηθηκε αυτο?

Με επαναφορά δεν γίνεται το δοκιμάσα πολλές φορές. Μόνο με κιτκατ απενεργοποιειται. Έβαλες μήπως καστομ ρομ; και συγκεκριμένα xtrestolite;; γιατί ο βλακας ο ντεβ αυτός έβαλε επιλογή για αυτό το κλείδωμα όταν πρωτο ανοίγεις το κινητό, και πολλοί την πάτησαν έτσι

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εβαλα custom..εβαλα cwm recovery μονο!!!

Περίεργο. Μηπως το έβαλες καταλαθος, στις ρυθμίσεις ασφαλείας είναι η επιλογή. Χωρίς να σε πάρω στον λαιμό μου πάντως, φλασαρα 2 φορές κιτκατ απο λολιποπ χωρίς πρόβλημα. Αλλά νταξει νομίζω έχει ρίσκο, άρα δεν το προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Μηπως το έβαλες καταλαθος, στις ρυθμίσεις ασφαλείας είναι η επιλογή. Χωρίς να σε πάρω στον λαιμό μου πάντως, φλασαρα 2 φορές κιτκατ απο λολιποπ χωρίς πρόβλημα. Αλλά νταξει νομίζω έχει ρίσκο, άρα δεν το προτείνω

 

Το ρίσκο ποιο είναι? Να πέσει ο κνοξ?

Link to comment
Share on other sites

Το ρίσκο ποιο είναι? Να πέσει ο κνοξ?

 

Να γινει brick το κινητο και να χασει ιμει, δηλαδη να χασει τα παντα...ο knox ειναι ειναι γραμμενος αφου εβαλε recovery

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος.Δεν γίνεται. Κατι παιζει με την stock recovery. Εχω δοκιμάζει τα παντα foul reset ολα. faild συνέχεια. Ούτε TWRP recovery μπορώ να περάσω. faild και εχει. Εχω περάσει και την παλιά (BOE5) για να γυρίσω όπως ήμουν αλλά τίποτα. Τι θα απογίνω χωρίς root τωρα;;; :( :( Edited by Dr_chr82
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος.Δεν γίνεται. Κατι παιζει με την stock recovery. Εχω δοκιμάζει τα παντα foul reset ολα. faild συνέχεια. Ούτε TWRP recovery μπορώ να περάσω. faild και εχει. Εχω περάσει και την παλιά (BOE5) για να γυρίσω όπως ήμουν αλλά τίποτα. Τι θα απογίνω χωρίς root τωρα;;; :( :(

Μήπως έχει τικαρισμενη αυτή τη ρύθμιση στις ρυθμίσεις ασφάλειας;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο ήρωας μου!! αυτή την επιλογή δεν την είχα δει ποτε ξανά

Ναι αλλά το τικ δεν βγαίνει με λολιποπ. Το γράφουμε 2-3 μηνύματα πριν την λύση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...