Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και wifi και με mobile internet στο κανει?

 

Με τα παντα το ιδιο μου βγαζει. Ξανα περναω με οντιν μπας και στρωσει τιποτα, αλλιως θα βαλω το αμεσως προηγουμενο firmware που ηταν κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδί καλησπέρα. Με την τελευταία αγγλική ρομ, boh4, έχω παρατηρήσει ότι κολλάει κάπως το SwiftKey. Δηλαδή δεν είναι τόσο smooth όπως ήταν πιο παλιά. Το έχει παρατηρήσει και κανας άλλος ή μόνο εμένα σκαλώνει λίγο; Είναι λέτε θέμα της ρομ ή απλά κακή ενημέρωση του SwiftKey;;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω πλεον το τηλέφωνο, δύσκολο το βλεπω να φταίει καπου η ρομ για μια τρίτη εφαρμογή. Το πιθανότερο είναι να χρειάζονται αλλαγές στον κώδικά της απο τον δημιουργο της, μετα την τελευταία αναβάθμιση.

Μην ξεχνάμε και το τι ειχε γίνει με το viber!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω πλεον το τηλέφωνο, δύσκολο το βλεπω να φταίει καπου η ρομ για μια τρίτη εφαρμογή. Το πιθανότερο είναι να χρειάζονται αλλαγές στον κώδικά της απο τον δημιουργο της, μετα την τελευταία αναβάθμιση.

Μην ξεχνάμε και το τι ειχε γίνει με το viber!

Ναι ναι κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ. Έχουμε μήπως πρόχειρη πουθενά, παλαιότερη έκδοση του SwiftKey;;

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω δεν μπορω να κανω root με το τελευταιο update???δεν μπαινει με τιποτα αλλο recovery kai με cf root δεν δουλευει το κινητο σωστα ολο fc εχει
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω δεν μπορω να κανω root με το τελευταιο update???δεν μπαινει με τιποτα αλλο recovery kai με cf root δεν δουλευει το κινητο σωστα ολο fc εχει

Εγω το έκανα με cfroot κανονικά. Σε τι σου κάνει fc εσένα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Σρο αρχειο κλισεων οταν εχουμε σε διαφορετικες ημερομηνιες πολλες κλισεις προς ή απο ενα συγεκριμενο αριθμο απο τις επαφες μας πως μπορουμε να τις διαγραψουμε ομαδικα χωρις να χρειαζεται να κλικαρουμε μια μια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Σρο αρχειο κλισεων οταν εχουμε σε διαφορετικες ημερομηνιες πολλες κλισεις προς ή απο ενα συγεκριμενο αριθμο απο τις επαφες μας πως μπορουμε να τις διαγραψουμε ομαδικα χωρις να χρειαζεται να κλικαρουμε μια μια ?

 

Ευχαριστω.

Κρατάς παρατεταμένα μια επαφή απ όλες και μετά σου βγάζει να επιλέξεις όσες θες

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς παρατεταμένα μια επαφή απ όλες και μετά σου βγάζει να επιλέξεις όσες θες

 

Αυτο το ξερω αλλα μου βγαζει πολλες φορες την ιδια επαφη αναλογα ποσες κλισεις εχει και πρεπει να κλικαρω καθε φορα για να τις διαγραψω μετα .

 

Σε προηγουμενα Samsung καπου θυμαμαι οτι ειχε επιλογη να σβηστουν ολλες μαζι οι κλισεις μιας επαφης καπου απο ιστορικο κλισεων αν θυμαμαι καλα.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα μου δεν ηταν καποια εφαρμογη αλλα η ρομ η BOH4. Πολυ κακογραμμενη κολλουσε το κινητο αφανταστα και δεν ηταν οσο smooth ηταν παλια. Για να προλαβω τυχον σχολια, την εκανα 2 φορες καθαρη εγκατασταση σε διαστημα μιας εβδομαδας, και τις 2 φορες κολλουσαν τα παντα. Οι υπολοιποι που κανατε την αναβαθμιση πως σας παει;;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Αέρας πήγαινε. Δεν είχα κανένα κόλλημα ή πρόβλημα πουθενά!

Με ΟΤΑ την ειχα περάσει, παντα με factory πριν & μετά και στήσιμο σαν καινούργιο. (Οχι backup/restore).

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , να κάνω μια ερώτηση.. ήμουν ροοτ και καστομ ρομ , ξερω οτι το knox ειχε γραψει 0x1 , τωρα γυρισα σε καστομ ολα μια χαρα (τελεια μπορω να πω) φουλ μαμα και καθαρος , αλλα ειδα στις πληροφοριες απο το samsung info app ότι ο knox ακόμα είναι 0x1. Απο ό,τι κατάλαβα αυτό δεν γίνεται reset???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , να κάνω μια ερώτηση.. ήμουν ροοτ και καστομ ρομ , ξερω οτι το knox ειχε γραψει 0x1 , τωρα γυρισα σε καστομ ολα μια χαρα (τελεια μπορω να πω) φουλ μαμα και καθαρος , αλλα ειδα στις πληροφοριες απο το samsung info app ότι ο knox ακόμα είναι 0x1. Απο ό,τι κατάλαβα αυτό δεν γίνεται reset???

 

Οχι φυσικα...οτι γραφει δεν ξεγραφει...:) αλλα με "μαμα" και χωρις root θα παιρνεις ΟΤΑ αναβαθμισεις...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω δεν μπορω να κανω root με το τελευταιο update???δεν μπαινει με τιποτα αλλο recovery kai με cf root δεν δουλευει το κινητο σωστα ολο fc εχει

 

Πως εκανες το update?OTA η Odin?...Ο σωστος τροπος που εκανα κι εγω ειναι..κατεβασα το τελευταιο firmware απο samobile...φουλ reset...περασμα με odin..reset παλι...μετα περασμα TWRP recovery και φλασαρισα απο twrp μονο το update SuperSU 2.47...και ολα οκ...με cf root ειχα κολληματα...και restore με titanium back up τις εφαρμογες μου...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ξανα clean install με odin κατεβασα το τελευταιο twrp Και ευτυχως ολα δουλεψαν μια χαρα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακουστε τι επαθα τριτη βραδυ καθομουνα στα σκαλια στο σπιτι μου με τσιμπαει ενα κουνουπι και μου πεφτει το κινητο απο το 1 σκαλι στο 3 υψος 50 εκατ το πολυ το κινητο ηταν με θηκη και tempered glass μετα απο την πτωση η οθονη δεν αναβε ειδα στο youtube κατι video εκανα clean install τιποτα. το παω τεταρτη πρωι στη smartec (ειχα knox 0x1) περιμενω μια ωρα μου λενε ειναι χαλασμενη η οθονη! και θα με καλεσουν μολις ετοιμασουν το κινητο με περνουν τηλεφωνο το απογευμα και μου λενε οτι επειδη το κινητο ηταν root επρεπε να αλλαξουμε και την μητρικη και ολα αυτα κοστιζουν 300 ΕΥΡΩ!!!(το κινητο το ειχα παρει σε προσφορα 260) τους λεω να το κλεισουν και να βαλουν την παλια οθονη και την μητρικη πηγαινω το περνω δεν μου ζητανε λεφτα και καλα για την διαγνωση γυρναω σπιτι για να δω αν δουλευει για να το παω στο irepair που αλλαζει οθονη με 150 ευρω και τι να δω η οθονη δουλευει κανονικα ... και η ερωτηση μου ειναι η εξης ελεγξαν αν η οθονη ειναι χαλασμενη η απλα το ειπαν ετσι για να με κοροιδευψουν μηπως κοροιδευουν και αλλους ανθρωπους ετσι??? :angry:

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το s5+ (901f) και επειδή εχει λογισμικο της βοντα ειπα να βαλω ενα αλλο πιο καινούριο. Δεν μπορω με τιποτα να περασω αλλο λογισμικο! Εχω τρελαθεί. Εχω δοκιμάσει διάφορα λογισμικα απο διαφορετικές χώρες αλλα τιποτα. Παντα μου κολλάει στο τελος και μου λεει αποτυχία στο οντιν. Το θεμα ειναι οτι το κινητο μετα δεν ανοιγει και θελει το κιες να περασω το λογισμικο εκτακτης αναγκης.Εχω φλασαρει άπειρες φορές το s4 (9506) που ειχα, οποτε δεν ειμαι ασχετος με το αθλημα. Καμία ιδέα τι μπορει να φταίει ή να κανω λάθος;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το s5+ (901f) και επειδή εχει λογισμικο της βοντα ειπα να βαλω ενα αλλο πιο καινούριο. Δεν μπορω με τιποτα να περασω αλλο λογισμικο! Εχω τρελαθεί. Εχω δοκιμάσει διάφορα λογισμικα απο διαφορετικές χώρες αλλα τιποτα. Παντα μου κολλάει στο τελος και μου λεει αποτυχία στο οντιν. Το θεμα ειναι οτι το κινητο μετα δεν ανοιγει και θελει το κιες να περασω το λογισμικο εκτακτης αναγκης.Εχω φλασαρει άπειρες φορές το s4 (9506) που ειχα, οποτε δεν ειμαι ασχετος με το αθλημα. Καμία ιδέα τι μπορει να φταίει ή να κανω λάθος;

 

Πως γινεται αυτο να ξερουμε για ωρα αναγκης ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το s5+ (901f) και επειδή εχει λογισμικο της βοντα ειπα να βαλω ενα αλλο πιο καινούριο. Δεν μπορω με τιποτα να περασω αλλο λογισμικο! Εχω τρελαθεί. Εχω δοκιμάσει διάφορα λογισμικα απο διαφορετικές χώρες αλλα τιποτα. Παντα μου κολλάει στο τελος και μου λεει αποτυχία στο οντιν. Το θεμα ειναι οτι το κινητο μετα δεν ανοιγει και θελει το κιες να περασω το λογισμικο εκτακτης αναγκης.Εχω φλασαρει άπειρες φορές το s4 (9506) που ειχα, οποτε δεν ειμαι ασχετος με το αθλημα. Καμία ιδέα τι μπορει να φταίει ή να κανω λάθος;

Δοκιμασε ίσως κάποια άλλη έκδοση οντιν. Κατέβασες σίγουρα για το πλας την ρομ ή μήπως μπερδεύτηκες και κατέβασες του απλού σ5?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το s5+ (901f) και επειδή εχει λογισμικο της βοντα ειπα να βαλω ενα αλλο πιο καινούριο. Δεν μπορω με τιποτα να περασω αλλο λογισμικο! Εχω τρελαθεί. Εχω δοκιμάσει διάφορα λογισμικα απο διαφορετικές χώρες αλλα τιποτα. Παντα μου κολλάει στο τελος και μου λεει αποτυχία στο οντιν. Το θεμα ειναι οτι το κινητο μετα δεν ανοιγει και θελει το κιες να περασω το λογισμικο εκτακτης αναγκης.Εχω φλασαρει άπειρες φορές το s4 (9506) που ειχα, οποτε δεν ειμαι ασχετος με το αθλημα. Καμία ιδέα τι μπορει να φταίει ή να κανω λάθος;

 

μηπως εχεις reactivation lock?

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις reactivation lock?

Εγω το είχα ενεργοποιήσει μια φορά, αλλά με οντιν φλασαρα κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το είχα ενεργοποιήσει μια φορά, αλλά με οντιν φλασαρα κανονικά...

 

εμενα μου εβγαζε fail

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/confirm/54069/G901FXXU1BOH4_G901FNEE1BOH4_NEE/

Εδω εισαι...δεν μπορει να μην μπαινει;δοκιμασε αλλο odin

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ρώταγα τωρα. Με ποιο odin φλασαρεις? Με το 3.09, οσες φορές φλασαρα, δεν ειχα ποτε πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαζε fail

Εμενα fail μου έβγαζε μόνο όταν φλασαρα το ρουτ, στην στοκ ρομ δεν είχα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...