Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!Έβαλα την τελευταία ενημέρωση αλλα το κινητό κυλάει που και που. Έκανα και επαναφορά της εργοστασιακές ρυθμίσεις 2 φορες αλλά δεν λέει να στρώσει?.Καμία άλλη ιδέα κανείς έχει? Τα λολιποπ τα είχα περάσει με επαναφορά εργοστασιακον ρυθμίσεων..

Αφου εκανες επαναφορα και δεν εχεις θεμα να στησεις το κινητο απ το 0, κανε μια καθαρη εγκατασταση την αγγλικη ρομ με οντιν απο sammobile. Επαναφορα εργοστασιακών αρχικά και μετα φλασαρισμα με οντιν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αφου εκανες επαναφορα και δεν εχεις θεμα να στησεις το κινητο απ το 0, κανε μια καθαρη εγκατασταση την αγγλικη ρομ με οντιν απο sammobile. Επαναφορα εργοστασιακών αρχικά και μετα φλασαρισμα με οντιν.

 

Το κινητό είναι γερμανικό. Δεν θα έχω πρόβλημα άμα βάλω την αγγλική?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι γερμανικό. Δεν θα έχω πρόβλημα άμα βάλω την αγγλική?

Οχι κι εγώ τσεχικο είχα, και έβαλα τώρα αγγλική από πριν 2 εκδόσεις ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι Ελληνικό και του εχω την bod3 την Αγγλική. Κανενα πρόβλημα και με τον τρόπο που σου λενε τα παιδιά (factory reset κλπ), δεν θα πιστεύεις την διαφορά που θα δεις στο κινητό! (Και εγώ δεν το πιστευα!)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια παιχνίδια που δεν συνδέονται στο Gmail μου,ξέρει κάνεις πως μπορώ να πάρω τα save από αυτά τα παιχνίδια??Να πάρω bakup με το kies 3 η δεν είναι κάλο??
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάει η ερώτηση?

 

Εννοείς το υποτίθεται ελαφρωμένο που έχει το s6?

 

EDIT:

@Jtkar, γρινιάζεις αλλά βλέπω ότι μόνον εσύ κάνεις δοκιμές!! :lol:

 

 

Ναι για αυτο που εχει το s6

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα και μου λεει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει....

Βάλε με οντιν τότε την τελευταία αγγλική ρομ BOD3

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε αυτο;;;

Ψαξε και λιγο το φορουμ, πριν λιγα μηνυματα παλι τα ιδια λεμε. Μη κοιτας μονο τα μηνυματα που απευθυνονται σ εσενα, δες και των αλλων

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε και λιγο το φορουμ, πριν λιγα μηνυματα παλι τα ιδια λεμε. Μη κοιτας μονο τα μηνυματα που απευθυνονται σ εσενα, δες και των αλλων

 

φιλε καλοπροαίρετα και χωρις να παρεξηγηθω....

ειναι 298 σελιδες με 4462 μηνυματα μονο σε αυτο το θεμα... προσπαθοντας να μεινω ενημερομενος στο θεμα εγω που δε εχω και πολυ ιδεα σε αυτα εχασα το μπουσουλα με τις πολλες ορολογιες που χρεισημοποιειτε εδω μεσα.... λογικο δεν ειναι να θελω μια εξτρα καθοδηγηση;

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλοπροαίρετα και χωρις να παρεξηγηθω....

ειναι 298 σελιδες με 4462 μηνυματα μονο σε αυτο το θεμα... προσπαθοντας να μεινω ενημερομενος στο θεμα εγω που δε εχω και πολυ ιδεα σε αυτα εχασα το μπουσουλα με τις πολλες ορολογιες που χρεισημοποιειτε εδω μεσα.... λογικο δεν ειναι να θελω μια εξτρα καθοδηγηση;

Ναι σίγουρα απλά ήταν πριν 2-3 σελίδες που λέμε για τον οντιν. Τεσπα μπες sammobile, κατηγορία firmware, βάλε το όνομα της συσκευής, και κατέβασε την τελευταία αγγλική BTU ρομ που είναι η Bod3. Έπειτα ακολούθησε τις οδηγίες κάτω από την ρομ και τελείωσες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Διαβασα της οδηγιες και σε ενα σημειο λεει αυτο,τι ειναι??(Make sure re-partition is NOT ticked)

Αλλα το εχω κανει με odin απο το βιντεακη που ειχε και δεν ξερω αμα το εκανα αυτο που λεει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Διαβασα της οδηγιες και σε ενα σημειο λεει αυτο,τι ειναι??(Make sure re-partition is NOT ticked)

Αλλα το εχω κανει με odin απο το βιντεακη που ειχε και δεν ξερω αμα το εκανα αυτο που λεει....

Στα κουτακια μεσα στο οντιν ειναι ενα που λεει re partition αυτο δεν πρεπει να ειναι τικαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Διαβασα της οδηγιες και σε ενα σημειο λεει αυτο,τι ειναι??(Make sure re-partition is NOT ticked)

Αλλα το εχω κανει με odin απο το βιντεακη που ειχε και δεν ξερω αμα το εκανα αυτο που λεει....

By default δεν είναι τικαρισμενο, άρα νταξει δεν θα έχεις θέμα αν δεν το ενεργοποιήσεις κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι φλασαρετε, ειναι πολυ σημαντικό το factory reset πριν και μετά το φλασαρισμα. Must θα έλεγα!

Μέχρι και να ξαναφλασαρετε θα έλεγα, τηρώντας ομως τα factory reset.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το πέρασμα της αγγλικής λολιποπ και την επαναφορά τον εργοστασιακον ρυθμίσεων πριν και μετά την εγκατάσταση το κινητό πετάει...... Ευχαριστώ για την βοήθεια,πρώτη φορά την έκανα αυτήν την διαδικασία ...
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απίστευτη η διαφορά εφόσον ακολουθηθεί η διαδικασία που δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο!

Θα το κατά - ευχαριστηθείς!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,τι παραπάνω έχει η αγγλική rom;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει πρωτη τις αναβαθμισεις

 

Ok ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...