Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω θα ρωταγα το αναποδο.εμενα δε μου αναβει η οθονη παρα μονο το λαμπακι!Πως γινεται να αναβει η οθονη?

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής sms δεν έχει κάτι, δεν ξέρω αν βρίσκεται αλλού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής sms δεν έχει κάτι, δεν ξέρω αν βρίσκεται αλλού

Οταν ειναι ξεκλειδωτο το τηλεφωνο τοτε αναβει η οθονη,οταν ειναι κλειδωμενο αναβει μονο το led

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι ξεκλειδωτο το τηλεφωνο τοτε αναβει η οθονη,οταν ειναι κλειδωμενο αναβει μονο το led

Εμενα μ ανάβει και η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο γι αυτό το ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε περιπου σε πιο βαθος νερου αποκτα οντως προβλημα το κινητο.(ξερω πως γραφει 1μ η samsung αλλα επισης γραφει και μιση ωρα και το εχω κρατησει μεχρι και μιαμιση ωρα χωρις να παθει κατι).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να ρωτησω αν ξερουμε περιπου σε πιο βαθος νερου αποκτα οντως προβλημα το κινητο.(ξερω πως γραφει 1μ η samsung αλλα επισης γραφει και μιση ωρα και το εχω κρατησει μεχρι και μιαμιση ωρα χωρις να παθει κατι).

 

Γιατί να το κάνεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

γιατι να το κρατησω μιαμιση ωρα χωρις να παθει κατι?

 

Γιατί να έχεις 90 λεπτά το κινητό σου στο νερό;Υποβρύχιες κλήσεις θα κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Φτου...το δαιμονιον της καμερας χτυπησε και μενα..το καταλαβα απ το ζεσταμα...και δε θυμαμαι τι εκανα εκεινη τη στιγμη για να βρω ισως τι το προκαλεσε,βρηκαμε τιποτα εκτος της επανεκινησης και της εφαρμογης μπλοκ της καμερας...παντως και με επανεκινηση ακομα το δειχνει στη μπαταρια ...:(
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαι με το μπλοκ της κάμερας μπορεί να ξεμπλοκάρεις την κάμερα και να πρέπει πάλι να κανεις επανεκκίνηση.

 

Η αντιμετώπιση του σερβις ποιά είναι? Υπαρχει κάποιος που να έχει πετύχει αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Είχα εκνευριστεί αρκετά γιατί δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία να ξαναπεράσω firmware μεσω odin κλπ... Έκανα wipe cache από το recovery boot κι ενώ αρχικά φαινόταν να τρέχει το daemon στις εφαρμογές που καταναλώνουν μπαταρία, την επόμενη μέρα είχε εξαφανιστεί! Τυχερός προς το παρόν λοιπον.

 

Η εφαρμογή που αναφέρεις είναι αυτή;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bettertomorrowapps.camerablockfree&hl=en

 

Ναι αυτη ειναι!

Σου δινει και επιλογη να διαλεξεις μια εφαρμογη (πχ. καμερα) που να ανοιγεις κατευθειαν την καμερα αν θες μια γρηγορη φωτογραφια.

Προσωπικα και μεχρι να φτιαξουν το bug με εχει σωσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω την εκδοση 5.0 και προχθες ειχα update 390mb. Παρατηρησα οτι εχω ξανα 3 επιλογες στον ηχο δλδ ηχο, δονηση και σιγαση **********

 

Επιτελους!!!

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις όμως οτι αν ξεμπλοκάρεις την κάμερα απο τη συγκεκριμένη εφαρμογή, τότε μπορεί πάλι να σου βγάλει camera failed και να πρέπει να ξανακάνεις restart το κινητό σου για να μπορέσεις να τραβήξεις την φωτογραφία.. Είναι λύση αυτή? Επίσης στην free version δεν λειτουργεί η εφαρμογή για ένα δίωρο τη μέρα!

 

Ξαναρωτάω, έχει κάποιος εμπειρία απο την αντιμετώπιση του σερβις στο συγκεκριμένο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Kαι με το μπλοκ της κάμερας μπορεί να ξεμπλοκάρεις την κάμερα και να πρέπει πάλι να κανεις επανεκκίνηση.

 

Η αντιμετώπιση του σερβις ποιά είναι? Υπαρχει κάποιος που να έχει πετύχει αντικατάσταση?

 

αν εχεις εγγυηση το πας σμαρτεκ αθηνα-σαλαμινος θεσσαλονικη(μονο σε αυτα)και σε 2 μερες το πολυ κανουν αλλαγη μηχανισμου καμερας με περασμα συγκεκριμενης ρομ

 

εχω 2 βδομαδες εκατονταδες φωτο με viber κτλ χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις όμως οτι αν ξεμπλοκάρεις την κάμερα απο τη συγκεκριμένη εφαρμογή, τότε μπορεί πάλι να σου βγάλει camera failed και να πρέπει να ξανακάνεις restart το κινητό σου για να μπορέσεις να τραβήξεις την φωτογραφία.. Είναι λύση αυτή? Επίσης στην free version δεν λειτουργεί η εφαρμογή για ένα δίωρο τη μέρα!

 

Ξαναρωτάω, έχει κάποιος εμπειρία απο την αντιμετώπιση του σερβις στο συγκεκριμένο θέμα?

 

Δε μου εχει τυχει κατι τετοιο με το ξεμπλοκαρισμα.. Ανοιγω απλα την καμερα, βγαζω την οποια φωτο θελω και την κλεινω ως συνηθως!

Το app λογικα θα συνεχιζει να μπλοκαρει το bug.

Επισης δεν μου φαινεται να δουλευει ως Free μονο για 2 ωρες τη μερα, νομιζω δουλευει 24/7.. και το εχω μηνες ετσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν εχεις εγγυηση το πας σμαρτεκ αθηνα-σαλαμινος θεσσαλονικη(μονο σε αυτα)και σε 2 μερες το πολυ κανουν αλλαγη μηχανισμου καμερας με περασμα συγκεκριμενης ρομ

 

εχω 2 βδομαδες εκατονταδες φωτο με viber κτλ χωρις κανενα προβλημα

 

Να κατι που δεν ειχα ξανακουσει..

Φιλε μου το πηγες στη σμαρτεκ για το σφαλμα της καμερας και μονο?

Αυτη η λυση (αλλαγη μηχανισμου) ειναι η επισημη λυση/απαντηση της σαμμυ?

Μπας και γνωριζουμε την εκτος εγγυησης χρεωση? Ευχαριστω

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εγγυηση το πας σμαρτεκ αθηνα-σαλαμινος θεσσαλονικη(μονο σε αυτα)και σε 2 μερες το πολυ κανουν αλλαγη μηχανισμου καμερας με περασμα συγκεκριμενης ρομ

 

εχω 2 βδομαδες εκατονταδες φωτο με viber κτλ χωρις κανενα προβλημα

 

Σε ευχαριστώ πολύ, με το whats app έχεις κάποιο θέμα?

 

Να μην προτιμήσω δηλαδή σερβις της πόλης που μένω (Λάρισα).

 

GoldMike δοκίμασα το app που πρότεινες, και στην 2η, 3η εναλλαγή, μου έβγαλε camera failed!

Link to comment
Share on other sites

GoldMike δοκίμασα το app που πρότεινες, και στην 2η, 3η εναλλαγή, μου έβγαλε camera failed!

 

Ωω!! Τι να πω!

Ευτυχως δε μου εχει κανει κιχ τοσο καιρο..

- Αν υπαρχει οντως η λυση με την αλλαγη μηχανισμου, στειλτο μια με κουριερ Θεσσ/νικη να ξεμπερδευεις.

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ωω!! Τι να πω!

Ευτυχως δε μου εχει κανει κιχ τοσο καιρο..

- Αν υπαρχει οντως η λυση με την αλλαγη μηχανισμου, στειλτο μια με κουριερ Θεσσ/νικη να ξεμπερδευεις.

 

Ναι, ευτυχώς είσαι τυχερός εσύ.

 

Να μην το στείλω στη smartec? Έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Εννοείται πως τα μεταφορικά θα τα χρεωθώ εγώ έτσι? Α ρε samsung..

 

Y.Γ. Πλάκα έχει πάντως να μη βρούν το bug σε Ασφαλή λειτουργία, και να κληθώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας, και πως smartphone χωρίς viber&whats app δε νοείται. Γιατί εμμέσως, στο live chat μου είπαν πως (αφού τους εξήγησα πως είναι μόνο 2 οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει - οι προαναφερθείσες) δεν εγγυάται η σαμσουγκ για 3rd party εφαρμογές και πως αν το πρόβλημα το δημιουργούν αυτές, δε μπορεί να γίνει τίποτα!

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Για να μην βγαζει την ειδοποιηση να κλεισω το καπακι του usb τι πρεπει να σβησω ή να τροποποιησω; ειμαι ρουτ αλλα με την στοκ ρομ
Link to comment
Share on other sites

πως έχουν τα πράγματα πάνω κάτω:

Επίσημη λύση δεν υπάρχει γιατί το πρόβλημα δεν έχει αναγνωριστεί. Γιατί φυσικά η σαμσουνγκ(η κορεατικη) δεν γίνεται να παραδεχτεί κάτι τέτοιο . Αλλιώς θα έπρεπε να γίνει ανάκληση επίσημα.

Επειδή όμως το θέμα της κάμερας υπάρχει για τα καλά (αναφορές παντού σε χιλιάδες συσκευές) έχουν ενημερώσει αθόρυβα σε κάποιες χώρες (UK, usa) ότι αν σου συμβεί να ενημερώσεις το σέρβις. Έτσι και σε μας στην σαμσουνγκ (χελλας) με τα πολλά παράπονα έχουν ακούσει-μάθει και οι δικοί μας για την ύπαρξη του προβλήματος.

 

 

Αυτό το καταραμένο μπαγκ ενεργοποιειται από δεκάδες λόγους. Κυρίως υπάρχουν αναφορές για viber, SD, φακός, πολλοί φάκελοι στην συλλογή, αν ζεσταθει κτλ . εμένα βασικά μου το έκανε και άδειο μετά από φορματ. Δεν ξέρω για what's up εκκίνητης του προβλήματος μπορεί να είναι οτιδήποτε.

 

Δεν γνωρίζω το σέρβις για Λάρισα αλλά σε αυτά τα δύο που αναφέρω το πήγαν πολλοί και πλέον το χουν σαν δεδομένο. Λένε κατευθείαν s5 σφάλμα κάμερας. Εγώ πήγα μου έκαναν επισκευή-αλλαγή κάμερας όπως γράφει η απόδειξη και πέρασαν όπως μου είπαν μια συγκεκριμένη ρομ.

Υγ μακριά από αρβατο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου. Σαφώς και θα το κυνηγήσω, απο τη στιγμή που δεν εμφανίζεται σε όλα τα s5.
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι αν και έχω βγάλει πολλές φώτο (και απευθείας από βαιμπερ το οποίο επιπλέον χρησιμοποιώ καθημερινά ) πλέον έχω μόνιμα μέσα sd από φόβο. Και για εφαρμογή φακού έχω το μανισιο widget (το οποίο είναι εξίσου εύχρηστο).

 

Υγ. Εγώ το πήγα στη σαλαμινος(Θεσσαλονίκη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορι δεν έχω sd ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας :/.

Εχουμε απαντηση στο ερωτημα σχετικα με το βαθος αντοχης του?

 

Γιατί δεν χρεισιμοποιείς κάτι τέτοιο:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=67452

ώστε να μην έχεις και το άγχος του πόσο αντέχει ή αν αντέχει?;)

 

Ή κάτι τέτοιο: http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/2533/s/adiabroxi-thiki-galaxy-s5/?___store=default

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ελεγα μηπως το γλυτωσω αλλα μαλλον για καλο και για κακο εχεις δικιο..απο περιεργεια ομως,ξερουμε το βαθος? :P γιατι οσο και αν εψαξα στο google δεν βρηκα κατι
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρεισιμοποιείς κάτι τέτοιο:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=67452

ώστε να μην έχεις και το άγχος του πόσο αντέχει ή αν αντέχει?;)

 

Ή κάτι τέτοιο: http://www.uniqueshop.gr/catalog/product/view/id/2533/s/adiabroxi-thiki-galaxy-s5/?___store=default

Την εχει δοκιμάσει κανείς; Πατιέται η οθόνη μεσα σε νερό; Θελω να πάρω μια αδιάβροχη θήκη αλλά θέλω να μπορώ να χρησιμοποιήσω την οθόνη ώστε να βγάζω και καμιά φωτογραφία..

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά το τελευταίο update μου βγαζει camera failed και δεν ανοίγει με τπτ, κάποια βοήθεια;

 

Ανάθεμα την ώρα που την έκανα, με την αγγλική lollipop είχα βρει την υγεια μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...