Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα,

Κατοχος και εγω του Ζ5 απο σήμερα..

Αγορά απο vickmall , άριστοι σε όλα τους.

Πως θα γίνει εύκολα και άμεσα να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές καθώς και τα data απο την παλια android συσκευή στην νέα χωρίς να χρειαστεί να σύνδεσω τα κινητά στο laptop;;

Επίσης πως μεταφέρονται-συγχρονιζονται οι αποθηκευμενες επαφες που είναι στο google στην συσκευη;;

Ευχαριστω

 

καλοριζικος

Αν θες φιλε μας λες αισθηση στο χέρι

ποιοτητα hardware

αν κανει updates

και ποτε παρηγγειλες??

Ευχαριστω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα,

Κατοχος και εγω του Ζ5 απο σήμερα..

Αγορά απο vickmall , άριστοι σε όλα τους.

Πως θα γίνει εύκολα και άμεσα να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές καθώς και τα data απο την παλια android συσκευή στην νέα χωρίς να χρειαστεί να σύνδεσω τα κινητά στο laptop;;

Επίσης πως μεταφέρονται-συγχρονιζονται οι αποθηκευμενες επαφες που είναι στο google στην συσκευη;;

Ευχαριστω

1. μηπως εννοεις v5 και όχι z5; αν λες z5 τότε εισαι σε λαθος τοπικ! :P

2. τι εννοεις μεταφορά και data εφαρμογών ακριβώς; αν θες να μεταφέρεις τις εφαρμογες μπορεις να χρησιμοποιησεις το titanium backup και τα backup που θα φτιαξεις να τα μεταφέρεις στο νεο κινητό.

3. για να συγχρονισεις τις επαφες σου, απλα πατας συγχρονισμος επαφών.. αν τις εχεις αποθηκευμενες στο gmail σου τοτε θα συγχρονιστουν κανονικοτατα με το κινητό σου όπως γινεται και με κάθε android κινητό. δεν διαφερει σε κάτι αυτό. η συγκεκριμένη διαδικασια ειναι αυτοματοποιημενη και κοινη σε όλα τα android κινητά αρκει πάντα να εχεις τις επαφές σου συγχρονισμένες με το gmail σου και οχι τοπικες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας

 

Να ρωτησω παιδια η καμερα λειτουργει κανονικα στην C11? Εαν καποιος δινει βαρυτητα στην καμερα να μην αλλαξει καλυτερα την original rom?

 

Ευχαριστω!

η καμερα του cm11 λειτουργει κανονικότατα αλλά για να δουλευει τελεια κ με τις 3rd party εφαρμογες καμερας, θα πρεπει να εχεις περασμένη πρώτα την 1.16 stock rom και απο πανω την cm11. το κακο ειναι βεβαια ότι δεν θα εχεις την stock εφαρμογη κάμερας της nubia rom που ειναι κλάσεις καλύτερη σε σχεση με την εγκατεστημενη της cm11 και με περισσότερες επιλογες στην ρυθμιση της κάμερας.

 

η κάμερα που εχει μέσα η cm11 rom ειναι η κλασσική στοκ android καμερα και βγαζει μια χαρα φωτογραφιες. αν δεν χρειαζεσαι τα extras της nubia καμερας τοτε μια χαρα θα σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι απο μένα!!

Κοιτούσα κι εγώ να πάρω κινητό και ήμουν μεταξύ ZTE V5 (Red bull) και ZTE V5s και μετά από όοοοολα τα ποστ που διάβασα (έλιωσα δηλαδή στο topic!) θέλω απλά να μου προτείνεται από που να το πάρω.

1) http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma-version.html

2) http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

3) http://www.minideal.net/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma.html (+ γιατί εδώ είναι ακριβότερο? έχει κάτι παραπάνω στα "ψιλά γράμματα" που μου ξέφυγε?

Είναι η 1η φορά που παίρνω απ' έξω κινητό και τρέμω σαν το ψάρι από φόβο μην πάει κάτι στραβά.. :/

Οπότε εσείς που είστε ψαγμένα παιδιά, από που λέτε;

Επίσης, εκτός από τα κλασικά που ζητούν όλοι (φορτιστή, ελληνικά, google play κτλ) είναι απαραίτητο να τους ζητήσω να κάνουν κάτι άλλο; Και με ποια εταιρία είναι καλύτερο να μου το στείλουν;

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι απο μένα!!

Κοιτούσα κι εγώ να πάρω κινητό και ήμουν μεταξύ ZTE V5 (Red bull) και ZTE V5s και μετά από όοοοολα τα ποστ που διάβασα (έλιωσα δηλαδή στο topic!) θέλω απλά να μου προτείνεται από που να το πάρω.

1) http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma-version.html

2) http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

3) http://www.minideal.net/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma.html (+ γιατί εδώ είναι ακριβότερο? έχει κάτι παραπάνω στα "ψιλά γράμματα" που μου ξέφυγε?

Είναι η 1η φορά που παίρνω απ' έξω κινητό και τρέμω σαν το ψάρι από φόβο μην πάει κάτι στραβά.. :/

Οπότε εσείς που είστε ψαγμένα παιδιά, από που λέτε;

Επίσης, εκτός από τα κλασικά που ζητούν όλοι (φορτιστή, ελληνικά, google play κτλ) είναι απαραίτητο να τους ζητήσω να κάνουν κάτι άλλο; Και με ποια εταιρία είναι καλύτερο να μου το στείλουν;

:thanks:

και οι 3 ειναι αξιοπιστοι. προτιμησε αυτό που θα σου δωσει καλύτερη τιμή και περισσότερα extras. πχ με vickmall που μιλησα εγω στο helpdesk τους, μου εβαλαν δώρο έξτρα εκτός απο την θηκη σιλικόνης και την προστατευτική μεμβράνη, εναν φορτιστή αυτοκινήτου. τελος, αυτό που τους ζητησα ήταν να ελεγξουν το κινητο ότι δουλευει σωστά όλες οι λειτουργιες του, να το δηλώσουν σαν δωρο χαμηλής αξιας. μεταφορική προσωπικά προτιμώ την singapore post. δεν μου εχει καθυστερησει πακετο με αυτή την εταιρεια. μακρια απο dhl γιατι ειναι σχεδον δεδομένο το οτι θα πληρωσεις τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να πάρω το κινητό. Τι λεει το gps; Επισης επειδη μου πέφτουν τα κινητά που και που, τι λεει το συγκεκριμένο σε πτώσεις;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να πάρω το κινητό. Τι λεει το gps; Επισης επειδη μου πέφτουν τα κινητά που και που, τι λεει το συγκεκριμένο σε πτώσεις;

Ευχαριστώ πολύ.

οσον αφορα το gps, εχει αναφερθει πολλάκις. διαβασε παλιοτερα ποστ να δεις.

 

στο θεμα πτώσεις, μου εχει πεσει μια φορα απο υψος καπου 1 μετρο, επεσε με την πανω δεξια γωνια του κινητου, εκανε ενα μικρο σημαδακι, ανοιξε το πισω πλαστικο κ βγηκε η μπαταρια αλλα το κινητό και η οθονη του δεν επαθαν κατι αλλο. τωρα βεβαια εξαρταται και ποσο τυχερός εισαι για το πως θα σκασει. υποψιν όταν επεσε ηταν χωρις θηκη. σε μικροπτωσεις απο 10-20 εκατοστα δεν μου εχει παθει τπτ. παρε μια θηκη σιλικονης αν σου πεφτει τοσο συχνα και θα εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα εγω. Προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω FOTA την στοκ ρομ . Εχει βγαλει ειδοποιηση οτι υπαρχει. Μεχρι στιγμης εχω προσπαθησει 2 φορες και τις δυο φορες απετυχε. Κατεβαζει ενα αρχειο 122 mb και οταν τελειωνει παταω reboot. Μπαινει στην recovery αφου κανει επανεκκινηση και γραφει με κιτρινα γραμματα update failed κατω κατω και απλα ξεκινα. Τι κανω;

 

Εδω φωτογραφιες απο το τι μου βγαζει:

https://www.dropbox.com/s/u9b0i1fch3saove/2015-01-16%2010.46.25.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/3kybdml0xihrdsi/2015-01-16%2010.46.42.jpg?dl=0

 

Σταματάει σε εκείνο το σημείο που λεει installing update και μετα βγαζει τα κιτρινα γραμματα

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα εγω. Προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω FOTA την στοκ ρομ . Εχει βγαλει ειδοποιηση οτι υπαρχει. Μεχρι στιγμης εχω προσπαθησει 2 φορες και τις δυο φορες απετυχε. Κατεβαζει ενα αρχειο 122 mb και οταν τελειωνει παταω reboot. Μπαινει στην recovery αφου κανει επανεκκινηση και γραφει με κιτρινα γραμματα update failed κατω κατω και απλα ξεκινα. Τι κανω;

 

Και εγώ τα ίδια ακριβώς. Αγορά από vickmall έχει ρομ V11.13 & android 4.4.2 (πιθανολογώ πως είναι custom που περάσανε αυτοί) και υποστηρίζει ελληνικά. Δεν έχω δοκιμάσει να περάσω άλλη ρομ γιατί όσο το δούλεψα δεν παρουσιάζει προβλήματα και δεν περιλαμβάνει πολλές κινεζοapps. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο για την συγκεκριμένη ρομ και αν αξίζει η μετάβαση σε v1.16 ....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 1.16 για μερικές μέρες, δεν είδα κάποια διαφορά και αν διαβάσεις και το changelog είναι κυρίως fixes για κινέζικες εφαρμογές.

 

Το OTA του nubia για 1.16 ούτε έμενα δούλευε και τη πέρασα χειροκίνητα με CWM Root και πάει λέγοντας όλα είναι στο πρώτο post.

 

H CM11 είναι αρκετά πιο γρήγορη από stock, ως γνωστόν το Nubia UI είναι λίγο βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι από όσο ξέρω μόνο στη ram, επίσης υπάρχει και άλλη μια έκδοση ZTE V5S με 4G και snapdragon 410 αλλά 1GB Ram
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια ακριβώς. Αγορά από vickmall έχει ρομ V11.13 & android 4.4.2 (πιθανολογώ πως είναι custom που περάσανε αυτοί) και υποστηρίζει ελληνικά. Δεν έχω δοκιμάσει να περάσω άλλη ρομ γιατί όσο το δούλεψα δεν παρουσιάζει προβλήματα και δεν περιλαμβάνει πολλές κινεζοapps. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο για την συγκεκριμένη ρομ και αν αξίζει η μετάβαση σε v1.16 ....

 

Παιδια μολις παρελαβα εγω. Προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω FOTA την στοκ ρομ . Εχει βγαλει ειδοποιηση οτι υπαρχει. Μεχρι στιγμης εχω προσπαθησει 2 φορες και τις δυο φορες απετυχε. Κατεβαζει ενα αρχειο 122 mb και οταν τελειωνει παταω reboot. Μπαινει στην recovery αφου κανει επανεκκινηση και γραφει με κιτρινα γραμματα update failed κατω κατω και απλα ξεκινα. Τι κανω;

 

Εδω φωτογραφιες απο το τι μου βγαζει:

https://www.dropbox.com/s/u9b0i1fch3saove/2015-01-16%2010.46.25.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/3kybdml0xihrdsi/2015-01-16%2010.46.42.jpg?dl=0

 

Σταματάει σε εκείνο το σημείο που λεει installing update και μετα βγαζει τα κιτρινα γραμματα

 

Προφανώς όταν και οι 2 σας τους ζητήσατε το κινητό, ζητησατε να βγαλουν τα κινέζικα από μέσα. ΚΑΝΟΝΑΣ. για να δουλέψει το ΟΤΑ πρέπει να μην έχουν αφαιρεθει εφαρμογές συστήματος γιατι κάνει έλεγχο πριν ξεκινησει η αναβάθμιση. σε σας που τις αφαιρεσαν, μονο χειροκινητα μπορειτε να βάλετε το 1.16.

 

Δοκίμασα την 1.16 για μερικές μέρες, δεν είδα κάποια διαφορά και αν διαβάσεις και το changelog είναι κυρίως fixes για κινέζικες εφαρμογές.

 

Το OTA του nubia για 1.16 ούτε έμενα δούλευε και τη πέρασα χειροκίνητα με CWM Root και πάει λέγοντας όλα είναι στο πρώτο post.

 

H CM11 είναι αρκετά πιο γρήγορη από stock, ως γνωστόν το Nubia UI είναι λίγο βαρύ.

Εχει πολλές διαφορές και δεν ειναι bugfixes για κινέζικες εφαρμογές. διορθωνει την κάμερα ωστε να δουλευει με 3rd party apps, διορθωνει την ισορροπια του λευκου στις φωτογραφιες, λιγοτερο κοκκο στις φωτο και καποια αλλα που δεν θυμάμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση για την διαφορα των δυο κινητων,αυτο

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8926-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-13-0mp.html

με αυτο

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

εχουν διαφορα μονο σε ραμ?

ram kai rom. 1/4 το ένα 2/8 το άλλο. σε όλα τα άλλα ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα. Πέρασα χειροκίνητα την 1.16 και μετά αμέσως την CM11. Εξαιρετικά ελαφριά σε σχέση με την στοκ.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κι απο μένα!!

Κοιτούσα κι εγώ να πάρω κινητό και ήμουν μεταξύ ZTE V5 (Red bull) και ZTE V5s και μετά από όοοοολα τα ποστ που διάβασα (έλιωσα δηλαδή στο topic!) θέλω απλά να μου προτείνεται από που να το πάρω.

1) http://www.to2c.com/zte-v5-red-bull-basic-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma-version.html

2) http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

3) http://www.minideal.net/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-2gb-8gb-13-0mp-android-4-2-wcdma.html (+ γιατί εδώ είναι ακριβότερο? έχει κάτι παραπάνω στα "ψιλά γράμματα" που μου ξέφυγε?

Είναι η 1η φορά που παίρνω απ' έξω κινητό και τρέμω σαν το ψάρι από φόβο μην πάει κάτι στραβά.. :/

Οπότε εσείς που είστε ψαγμένα παιδιά, από που λέτε;

Επίσης, εκτός από τα κλασικά που ζητούν όλοι (φορτιστή, ελληνικά, google play κτλ) είναι απαραίτητο να τους ζητήσω να κάνουν κάτι άλλο; Και με ποια εταιρία είναι καλύτερο να μου το στείλουν;

:thanks:

 

εγω απο το vickmall θα το αγοραζα. ειχα καλη εμπειρια μαζι τους.

αντιθετα για κανενα λογο δεν θα ψωνιζα απο Minideal , Πολυ κακη εμπειρια μαζι τους.

αποστολη με singpost ή NL post (δωρεαν και τα 2 σχετικα ασφαλη με tracking number)

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για την διαφορα των δυο κινητων,αυτο

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8926-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-13-0mp.html

με αυτο

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

εχουν διαφορα μονο σε ραμ?

 

Σε rom και ram.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Από ωρα σε ωρα περιμενω το κινητο από To2C

Ειπα να μου βαλουν Playstore και μαλλον θα εχω καποια custom δικια τους ΡΟΜ

Αν καποιος πήρε ατο κινητό από To2C ήδη

θα μπορούμε να κανουμε OTA updates?

H ROM που εχει ποια έκδοση ειναι? Ενημερώνεται?

Τα Ελληνικά της ειναι για κλαμματα??

Οι κινεζιές μπορούν να φυγουν??

Το Youtube παιζει?

Ευχαριστω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Από ωρα σε ωρα περιμενω το κινητο από To2C

Ειπα να μου βαλουν Playstore και μαλλον θα εχω καποια custom δικια τους ΡΟΜ

Αν καποιος πήρε ατο κινητό από To2C ήδη

θα μπορούμε να κανουμε OTA updates?

H ROM που εχει ποια έκδοση ειναι? Ενημερώνεται?

Τα Ελληνικά της ειναι για κλαμματα??

Οι κινεζιές μπορούν να φυγουν??

Το Youtube παιζει?

Ευχαριστω

Γεια σου φιλε λογικα η ρομ του To2C θα ειναι σαν του vickmall , η οποια ειναι μισο-ελληνικα. Κατα την γνωμη το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να περασεις cyanogenmod η οποια ειναι παναλαφρη , παραμετροποιησιμη στο full , χωρις κινεζιες και με κανονικα ελληνικα.

ΥΣ ξερεις κανεις πως ενεργοποιουμε το double tap στην cm11; θυμαμαι οταν το ειχα δεν ηταν ενεργοποιημενο αυτοματα.....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Έχοντας περάσει την CM11 το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί σε υπολογιστή. Βάζοντας το δεν εμφανίζονται αυτόματα οι adb drivers ούτε στον "Υπολογιστή μου". Στο κινητό δείχνει τις επιλογές "Πρόσδεση USB" το οποίο είναι τικαρισμένο αλλά δεν κάνει τίποτα. Πως μπορώ να το συνδέσω; Αυτό συμβαίνει σε υπολογιστή με windows 8.1

 

Σε λαπτοπ επίσης με 8.1 ο μικρός το έβαλε έβγαλε το παράθυρο το οποίο έδειχνε να κάνει εγκατάσταση τους drivers και το έκλεισε κατά λάθος. Τι μπορεί να γίνει για να το δει το κινητό;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Έχοντας περάσει την CM11 το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί σε υπολογιστή. Βάζοντας το δεν εμφανίζονται αυτόματα οι adb drivers ούτε στον "Υπολογιστή μου". Στο κινητό δείχνει τις επιλογές "Πρόσδεση USB" το οποίο είναι τικαρισμένο αλλά δεν κάνει τίποτα. Πως μπορώ να το συνδέσω; Αυτό συμβαίνει σε υπολογιστή με windows 8.1

 

Σε λαπτοπ επίσης με 8.1 ο μικρός το έβαλε έβγαλε το παράθυρο το οποίο έδειχνε να κάνει εγκατάσταση τους drivers και το έκλεισε κατά λάθος. Τι μπορεί να γίνει για να το δει το κινητό;

σε καποιο σημειο όταν πατας τις τρεις τελιτσες πανω δεξια για να μπεις στις ρυθμισεις (δεν θυμαμαι που ακριβως γτ φοράω στοκ), νομιζω στο storage, σε βγαζει να επιλεξεις με ποιον τροπο θα αναγνωριζεται η μνημη όταν συνδεεται με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , έχω εδώ και καμιά βδομάδα το V5 2/8 . Πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το τηλέφωνο είναι πραγματικά πολύ καλό και είμαι χαρούμενος που το διάλεξα. Έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση 1.16 , τον CWM, το έκανα root και όλα κομπλέ. Έχω όμως μερικά πολύ μικρά προβλήματα. Πρώτον τα ακουστικά που έχω από το galaxy s4 ναι μεν παίζουν ήχο αλλά δεν δουλεύει το μικρόφωνο και το volume up/down. Δεύτερον κάθε φορά που το κάνω reboot κάνει αναζήτηση για δίκτυα τηλεπικοινωνιών και μου λέει να επιλέξω έστω και αν του πατάω να το κάνει αυτόματα. Και τρίτον δεν έχω βρει τρόπο να κάνω το notification led (home button) να λειτουργεί και για άλλα notifications , όπως για παράδειγμα μήνυμα viber, πέρα από τις κλίσεις και τα μηνύματα. Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο post.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο θεμα του Υοutube που δεν παιζει με την στοκ ρομ,εχει προταθει η αλλαγη του build.prop,αν και εχει ξαναναφερθει στο παρελθον,το ξαναγραφω μιας και το θεωρω την καλυτερη και ταχυτερη λυση.

Κατεβαστε την εφαρμογη TurboTube απο το PlayStore.Η νουμερο 1 εφαρμογη Youtube Player ειναι.Βλεπετε ολα τα βιντεο του Youtube ακριβως οπως στο Youtube.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα το τηλεφωνο καμια 10αρια μερες μετα το αφησα για να δοκιμασω καποια αλλα και σημερα που θελησα να το ξαναλειτουργησω δεν μου αναγνωριζει καμια καρτα στην πρωτη υποδοχη

Οι καρτες ολες παιζουν κανονικα σε αλλα τηλεφωνα και φυσικα οταν το απενεργοποιησα λειτουργουσε η πρωτη υποδοχη

Καμια ιδεα κανεις

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια μολις το παρελαβα απο http://www.to2c.com/ και η sim1 ( IMEI SV 00.) δεν δουλευει ZTE V9180 V5 Red Bull 2G/8G sim1 ( IMEI SV 00.) Sim2 ολα καλα και με ΙΜΕΙ ...... Nubia firmware v9.5.1.

Μηπως ειναι θεμα firmware.. απο οτι διαβασα στο forum θελει V1.15(NEW)/V1.13 για να δουλεψει..

Καμια λυση?

Edited by yoehoe
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια μολις το παρελαβα απο http://www.to2c.com/ και η sim1 ( IMEI SV 00.) δεν δουλευει ZTE V9180 V5 Red Bull 2G/8G sim1 ( IMEI SV 00.) Sim2 ολα καλα και με ΙΜΕΙ ...... Nubia firmware v9.5.1.

Μηπως ειναι θεμα firmware.. απο οτι διαβασα στο forum θελει V1.15(NEW)/V1.13 για να δουλεψει..

Καμια λυση?

 

μηπως να περναγατε stock rom

ή cm11?

 

Kάποιες προτάσεις από οσους εχουν το κινητο ήδη???

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μηπως να περναγατε stock rom

ή cm11?

 

Kάποιες προτάσεις από οσους εχουν το κινητο ήδη???

το να περάσεις σκέτο το cm11, δεν θα λυσει το πρόβλημα. Όλες οι cm11 rom πρεπει να περάσεις την τελευταια stock rom πρώτα σαν baseband ειδάλλως θα εχεις τα ιδια ακριβώς προβληματα που ειχες και πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...