Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 116 είναι η τελευταία official με αρκετά bug fixes από ότι διάβασα σε σχέση με αυτή που έρχεται. Μειονέκτημα η απουσία ελληνικών

 

Kai απουσία playstore

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητο οπως ερχεται απο το vickmall ειναι με ελληνικα και ειναι ολα σε λειτουργια.το μονο που δεν παιζει ειναι το youtube και λυνεται ειτε πειραζοντας το build ειτε κατεβαζοντας το turbotube
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο οπως ερχεται απο το vickmall ειναι με ελληνικα και ειναι ολα σε λειτουργια.το μονο που δεν παιζει ειναι το youtube και λυνεται ειτε πειραζοντας το build ειτε κατεβαζοντας το turbotube

Το viral pro αντί του YouTube? Ξέρεις εάν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μερικες φορες κανει το κινητο οταν εισαι στην camera(και οχι μονο) και πατας το home button, θελει 2-3 δευτερολεπτα για να κανει load το αρχικο μενου το κανει και σε εσας? Ειμαι σε 1.16 stock.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει το viral

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε nova launcher...αλλιως ετσι κανει 2-3δευτερα να φορτωσει

Link to comment
Share on other sites

τι απο τα δυο εχει η συσκευη τελικα στην εξοδο για τα ακουστικα?

OMTP η CTIA

ρωτω για να ξερω τι ανταπτορα να αγορασω :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω για launcher Nova έβαλα γτ δεν μου αρέσει στον στοκ που δεν έχει συρτάρι με τις εφαρμογές κ είναι όλες χύμα στις οθόνες

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, και γω περιμενω το κινητο απο το to2c. Ηθελα να ρωτησω αν το κινητο δεχεται micro usim..

Ευχαριστω

 

ναι και οι δυο micro sim ειναι

Link to comment
Share on other sites

Όποτε εγκαθιστώ μια εφαρμογή βγάζει δύο εικονίδια, είναι φυσιολογικό;; Από τις custom roms ποιά είναι η καλύτερη;

 

Πηγαινε στο playstore, στις ρυθμισεις και κανε untick την επιλογη προσθηκη στην αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μερικες φορες κανει το κινητο οταν εισαι στην camera(και οχι μονο) και πατας το home button, θελει 2-3 δευτερολεπτα για να κανει load το αρχικο μενου το κανει και σε εσας? Ειμαι σε 1.16 stock.
να φανταστώ έχεις την 1/4 έκδοση; προσωπικά με το κινητό μου που είναι 2/8 και στοκ ρομ, το θεμα με το load το εχω μονο στην εκκινηση του κινητου και σπανια, πολυ σπανια σε άλλες στιγμές. ειναι θέμα μνημης. πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο που κάνει τον launcher να πρεπει να κανει reload. ειναι κ λιγο βαρύς ο launcher, οποτε εχεις αυτά τα αποτελέσματα..

 

Η 116 τι διαφορά έχει από την x9180_h116custom?

καμια. προφανως στην custom θα έχουν αφαιρέσει κινεζιες και θα έχουν βάλει playstore και κανα mod.

το v5 max ειναι καλυτερο;; δε μπορω να αποφασισωω

ειναι τελειως διαφορετικά κινητά και με τελειως διαφορετική τιμή. σαφώς καλύτερο το max αλλά και με μεγαλύτερη οθονη. δεν είναι για όλους θετικό αυτό. δες τι εχεις ανάγκη κ τι σε καλύπτει κ αποφάσισε αναλόγως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για όσους εχουν πρόβλημα με το touchscreen, βγηκε custom kernel patch που το διορθωνει. περισσότερα και link για κατέβασμά από το xda παρακάτω.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58461423&postcount=1500

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπήκε το κινητό Ελλάδα χτες. Ελπίζω να μην αργήσει να φτάσει και σπίτι
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες

Πηρα πριν μια εβδομαδα το ZTE V5 1/4. Πολυ καλο για τα λεφτα του. 85€ απο to2c. Ηρθε με 4.4.2, root και ελληνικα. Περασα nova launcher γιατι lagαρε στο φορτωμα των εφαρμογων. Πολυ καλη καμερα!

Ερωτηση.. Μου βγαζει μνμ για update.

Το κανω ή οχι?http://imageshack.com/a/img540/7771/

Edited by le0n09
Link to comment
Share on other sites

Αν και αλήθεια διάβασα όλο το thread μου έμειναν λίγες απορίες.

Το κινητό (2/8) ήρθε προχθες απο Vickmall και με το που το συνέδεσα ζητησε ΟΤΑ update (δεν είδα τι είχε).

Το έκανα και τώρα είναι στην ZTE V9180_CNCommon_V11.13 με kernel 3.4.0-g1520d93-00063-gc6cdefd nubia@swlab-1t189 #1 Mon Sep 29 17:26:56 CST 2014.

Nubia V2.5.1.

Εχει κανονικά ελληνικά.

Θελω να κασταλαξω τι θα του βάλλω ώστε να το κάνω το κανονικό μου κινητό (τωρα είναι για πειράματα ακόμα)

Ερωτήσεις:

1. Η εκδοση που έχω είναι up to date;

2. Τι σχέση έχει με την 1.16 που λένε, τέτοια αρίθμηση (η έστω 0.90, 1.12 κλπ) δε βλέπω.

3. Αν βάλλω CM11 το μόνο που θα χάσω είναι το nubiaU; Κατα τα άλλα είναι όλα εντάξει;

4. CM11, MOKEE, PAC τι διαφορές έχουν; μία δεν έφτανε;

5. Αν βάλλω CM12 τα μόνα που θα χάσω είναι το nubiaU και η 2η sim; Κατα τα άλλα είναι όλα εντάξει;

 

Και για να βοηθησω και εγω λίγω, πέρα απο τις βασικές οδηγίες στη σελίδα 16 χρήσιμα βρηκα και τα μυνηματα 245, 349, 361, 435.

Ενας οδηγός τι κάνουμε μετά την εγκατασταση CM11 θα ηταν χρήσιμος, Π.χ. πρόγραμμα καμερας απο NubiaUI κάπου είδα;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπήκε το κινητό Ελλάδα χτες. Ελπίζω να μην αργήσει να φτάσει και σπίτι

 

ποτε παρήγγειλες?

ποτε ηρθε??

από που??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Vickmall 31/12

 

SingPost?

¨η Αλλο?

Εγω Περιμένω απο 08/01----Singpost

Dispatched overseases...

 

Oφφτοπικ σορρυ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

SingPost?

¨η Αλλο?

Εγω Περιμένω απο 08/01----Singpost

Dispatched overseases...

 

Oφφτοπικ σορρυ

Sing post κλασικά

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε καπου οδηγιες για να εγκαταστησουμε την cm12 ?

 

η γνώμη μου είναι να περιμενουμε λίγο για lolipop. εγω έχω την cm11 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...