Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

<Σαρκαστικό mode>

Μ'αυτο σίγουρα κάνεις εντύπωση.....

 

Ντροπή σου! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπίσουμε!;)

Ok ρε mi3s δεν σου έθιξε και την μάνα, αν δεν του αρέσαν τα παπούτσια σου πρόβλημά του. Γούστα είναι αυτά. Ούτε εγώ θα έπαιρνα κάτι τέτοιο και μάλιστα σε τέτοια τιμή. Θα προτιμούσα ένα μποτάκι replay για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα παπουτσια του παιδιου. Και καλη τιμη, λογικη την βρισκω για τετοιο παπουτσακι.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι ότι με νοιάζε ικαι πολύ αλλά εμένα μου άρεσαν.Τεσπα ευχαριστώ όσους τους άρεσαν και όσους δε τους άρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι τον veco.

Ρε μεγάλε, θα πάει ο πατέρας μου ιταλία και θα του πω να μου πάρει κάτι DolceGabbana, παρόμοια με αυτά που είχες πάρει με την ιταλική σημαία. Ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι όσον αφορά το μέγεθος. Εγώ κανονικά παίρνω 43 σε puma-nike. Τα dolcegabbana sneakers είναι σαν κλασικά παπούτσια (DG loafers) που είναι κλασικά μεγαλύτερα ή είναι σαν κανονικό αθλητικό παπούτσι? Τι size προτείνεις να του πω να μου πάρει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι τον veco.

Ρε μεγάλε, θα πάει ο πατέρας μου ιταλία και θα του πω να μου πάρει κάτι DolceGabbana, παρόμοια με αυτά που είχες πάρει με την ιταλική σημαία. Ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι όσον αφορά το μέγεθος. Εγώ κανονικά παίρνω 43 σε puma-nike. Τα dolcegabbana sneakers είναι σαν κλασικά παπούτσια (DG loafers) που είναι κλασικά μεγαλύτερα ή είναι σαν κανονικό αθλητικό παπούτσι? Τι size προτείνεις να του πω να μου πάρει?

 

Ευχαριστώ

 

Τι να σου πω τώρα... :( Τελευταία φορά που πήρα αθλητικά παπούτσια (Nike, Puma etc.) ήταν πριν τρία χρόνια. Νομίζω όμως πως με το 43 δεν θα έχεις πρόβλημα...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Κανένας toxic ή Kap ή ξέρω γω; :p

 

Υ.Γ.

Πήγα σήμερα στη D&G boutique και είδα κάτι πανέμορφα αθλητικά... Συγκρατήστε με... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα... :( Τελευταία φορά που πήρα αθλητικά παπούτσια (Nike, Puma etc.) ήταν πριν τρία χρόνια. Νομίζω όμως πως με το 43 δεν θα έχεις πρόβλημα...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Κανένας toxic ή Kap ή ξέρω γω; :p

 

Υ.Γ.

Πήγα σήμερα στη D&G boutique και είδα κάτι πανέμορφα αθλητικά... Συγκρατήστε με... :p

 

Ρε Βεκο ίσως να ξέρεις... Τα D&G γιατι ποτέ μα ποτέ δεν τα βρίσκω στο μέγεθος μου? :(

 

Είδα και γω κατι αθλητικά προχτές στο Λονδίνο.... με την Ιταλική σημαία αλλά και πάλι μικρά... Τι δίαολο ως το 45 νομίζω βγαίνουν....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι τον veco.

Ρε μεγάλε, θα πάει ο πατέρας μου ιταλία και θα του πω να μου πάρει κάτι DolceGabbana, παρόμοια με αυτά που είχες πάρει με την ιταλική σημαία. Ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι όσον αφορά το μέγεθος. Εγώ κανονικά παίρνω 43 σε puma-nike. Τα dolcegabbana sneakers είναι σαν κλασικά παπούτσια (DG loafers) που είναι κλασικά μεγαλύτερα ή είναι σαν κανονικό αθλητικό παπούτσι? Τι size προτείνεις να του πω να μου πάρει?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει, αλλά αν θυμάμαι καλά τα αθλητικά D&G, έχουν παρόμοια φόρμα με τα αθλητικά Prada. Βέβαια, μιλάω για τα γυναικεία.

Πάντως επειδή, σε όλες τις εταιρείες συμβαίνει, τα Loafers είναι σχεδόν πάντα πιο μεγάλα ή πιο χαλαρά από τα αθλητικά στο ίδιο νούμερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.styledrops.com/handbags-17718.html

 

Αυτά είναι. Σας αρέσουν?

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, τα παρήγγειλα στο 43 τελικά. Καλύτερα μεγάλα παρά μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ κώστα.

Περιμένω να ακούσω κι άλλα σχόλια, ιδιαίτερα του εξέχοντα βέκο :p

Ακούεις ρε κοπέλλιν? :p (btw, βασίλης?)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βεκο ίσως να ξέρεις... Τα D&G γιατι ποτέ μα ποτέ δεν τα βρίσκω στο μέγεθος μου? :(

 

Είδα και γω κατι αθλητικά προχτές στο Λονδίνο.... με την Ιταλική σημαία αλλά και πάλι μικρά... Τι δίαολο ως το 45 νομίζω βγαίνουν....

 

Τι νούμερο φοράς; Μπορεί να βγάζουν μονάχα μέχρι 45, τι να σου πω... :(

 

Εγώ 43 φοράω οπότε δεν τίθεται τέτοιο θέμα...

 

Σ'ευχαριστώ κώστα.

Περιμένω να ακούσω κι άλλα σχόλια, ιδιαίτερα του εξέχοντα βέκο :p

Ακούεις ρε κοπέλλιν? :p (btw, βασίλης?)

 

Ε αφού περιμένεις να ακούσεις την άποψη μου να σου πω ότι μου αρέσουν πάρα πάρα πολύ. :up:

 

Btw, Κωνσταντίνος. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τι νούμερο φοράς; Μπορεί να βγάζουν μονάχα μέχρι 45, τι να σου πω... :(

Πάντως και γω νομίζω πως μόνο μέχρι 45 βγαίνουν. Κοίταξε στο site που έδωσα λίγο πιο πάνω, έχει άπειρα παπούυτσια (DG, Prada, Gucci etc) και στέλνει και ελλάδα με DHL πολύ φτηνά. Δες τα size εκεί για να δεις μέχρι που πάει.

Εγώ 43 φοράω οπότε δεν τίθεται τέτοιο θέμα...

Το ίδιο νούμερο φοράμε :p

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, τα έχω ήδη παραγγείλει μετά από όσα είπες :D

Link to comment
Share on other sites

Τα παπούτσια έχουν 400δολλάρια + 20 δολλάρια τα μεταφορικά. Σύνολο μου βγήκαν 420 δολλάρια, δηλαδή περίπου 350 ευρώ.

Είναι υπέροχα όμως, σε 3 μέρες τα παραλαμβάνω.

I'm in love :love: :p (λίγο αρρωστημένο να ερωτευτείς κάποια παπούτσια)

Link to comment
Share on other sites

Τα παπούτσια έχουν 400δολλάρια + 20 δολλάρια τα μεταφορικά. Σύνολο μου βγήκαν 420 δολλάρια, δηλαδή περίπου 350 ευρώ.

Είναι υπέροχα όμως, σε 3 μέρες τα παραλαμβάνω.

I'm in love :love: :p (λίγο αρρωστημένο να ερωτευτείς κάποια παπούτσια)

 

Νόμιζα οτι θα τα έπαιρνες απο την Ιταλία? Στο νετ είναι πιο καλό να παραγγείλεις απο το luisaviaroma.com.... Θα σου κόστιζε καμια 100στη ευρω λιγότερο!

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι θα τα έπαιρνες απο την Ιταλία? Στο νετ είναι πιο καλό να παραγγείλεις απο το luisaviaroma.com.... Θα σου κόστιζε καμια 100στη ευρω λιγότερο!

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω τον πατέρα μου 1 μήνα μέχρι να πάει ιταλία και τα παρήγγειλα. Το luisaviaroma.com είναι όντως φτηνότερο αλλά δεν έχει size σχεδόν σε τίποτα. Ίσως γι αυτό είναι φτηνότερο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και γω νομίζω πως μόνο μέχρι 45 βγαίνουν. Κοίταξε στο site που έδωσα λίγο πιο πάνω, έχει άπειρα παπούυτσια (DG, Prada, Gucci etc) και στέλνει και ελλάδα με DHL πολύ φτηνά. Δες τα size εκεί για να δεις μέχρι που πάει.

 

Το ίδιο νούμερο φοράμε :p

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, τα έχω ήδη παραγγείλει μετά από όσα είπες :D

 

Με γειά από τώρα. :)

Το ξέρω το styledrops, είναι στα favourites μου... :p

 

I'm in love :love: :p (λίγο αρρωστημένο να ερωτευτείς κάποια παπούτσια)

 

Δικός μας άνθρωπος είσαι... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco, να σε ρωτήσω. Για να είμαι βέβαιος ότι είναι αυθεντικά και όχι μαιμούδες, τι πρέπει να περιέχουν? Κανονικά είναι το κουτί, τα παπούτσια, η τσάντα που μπαίνουν μέσα και τι άλλο? Περιέχουν και κάρτα αυθεντικότητας όλα ανεξαιρέτως? Επειδή διάβασα σε ένα forum για μεγάλα online μαγαζιά που προμηθεύτηκαν DG από αλλού (εκτός του εργοστασίου) και βγήκαν μαιμού.

Επίσης, αυτά που παρήγγειλα, είναι Dolce Gabbana ή DG? Επειδή δεν κατάλαβα. Τα DG είναι η φτηνή σειρά εξ'όσων γνωρίζω.

 

Τέσπα, αναμένω εναγωνίως την απάντησή σου :p

Link to comment
Share on other sites

Veco, να σε ρωτήσω. Για να είμαι βέβαιος ότι είναι αυθεντικά και όχι μαιμούδες, τι πρέπει να περιέχουν? Κανονικά είναι το κουτί, τα παπούτσια, η τσάντα που μπαίνουν μέσα και τι άλλο? Περιέχουν και κάρτα αυθεντικότητας όλα ανεξαιρέτως? Επειδή διάβασα σε ένα forum για μεγάλα online μαγαζιά που προμηθεύτηκαν DG από αλλού (εκτός του εργοστασίου) και βγήκαν μαιμού.

Επίσης, αυτά που παρήγγειλα, είναι Dolce Gabbana ή DG? Επειδή δεν κατάλαβα. Τα DG είναι η φτηνή σειρά εξ'όσων γνωρίζω.

 

Τέσπα, αναμένω εναγωνίως την απάντησή σου :p

 

Δεν νομίζω πως είναι απαραίτητη η κάρτα αυθεντικότητας. Στο κουτί θα έχει μέσα (εκτός από τα παπούτσια :p) και 2 τσάντες από ύφασμα, μία για κάθε παπούτσι. Τουλάχιστον έτσι είναι τα δικά μου.

 

Τώρα αν είναι μαϊμού θα το καταλάβεις από το Made In, από την ποιότητα του δέρματος, και γενικά της κατασκευής. Δεν νομίζω όμως να είναι. Απ' ότι βλέπω στο site, τα παπούτσια θα έχουν και κάρτα αυθεντικότητας, οπότε θα είσαι ok. :)

 

Μάλλον D&G είναι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ααα μα τι γίνεται και σβήνονται τα post μου?!

 

Btw τα είδα χτές στο Plantation... Δεν υπήρχαν όμως στο size μου :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...