Jump to content

Oppo Find 7a


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η color is είναι βαριά με την έννοια ότι έχει πάρα πολλές δυνατότητες και προγράμματα προεγκατεστημενα..απλά είναι υπέροχη,lag δεν θα βρεις...Όχι το κινητό δεν έρχεται rooted αν και Δεν χάνεις εγγύηση είτε με ρουτ είτε με άλλη ρομ..

Έχει 4.3 Γιατί η color os είναι καινουργια και μέχρι εκεί έφτασε..Η 4.4 ετοιμάζεται να δωθει..μπορείς να βάλεις cyanogen η κάποια άλλη Ρον με 4.4 η να ζητήσεις την beta από τα forum της oppo..

Ναι ισχύει..στέλνεις ένα mail και ζητάς την έκπτωση..εγώ δεν είμαι καν φοιτητής,έστειλα το πάσο μιας κοπέλας και Μετά ζήτησα αλλαγή στοιχείων αποστολής

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να δωσω το πασο της αδερφης μου, αλλα σπουδαζει κομοτηνη, εγω μενω Αθηνα. Μπορει να γινει η δουλεια; Πως ακριβως;
Link to comment
Share on other sites

Πες της να σου στείλει το πάσο της σε φωτογραφια..(εννοείτε να φαίνονται τα στοιχεία)..Και στείλε ένα mail στην oppostyle...θα σου στείλουν mail με τον κωδικό έκπτωσης..άνοιξε έναν λογαριασμό με τα στοιχεία της και την διεύθυνση σου και στειλτους mail σαν να είσαι η αδερφή σου..ότι θέλω το κινητό να παραδοθεί στο τάδε όνομα...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλ το courrier δε θα ζητησει ταυτοτητα της αδερφης μου; Εννοω, ερχεται συστημενο; Μπορει να παραλαβει οποιοςδηποτε το δεμα;
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις την παρραγγελια απο τον λογαριασμο της αδερφη σου το billing address θα ειναι στα στοιχεια της αδερφη σου αλλα το shipping address θα βαλεις τα δικα σου στοιχεια ετσι ωστε να παραδωθει σε εσενα.

 

ετυχε και διαβασα το θεμα με την καλυτερη καμερα στα κινητα(αφου πριν σε σχετικο καφε, εδωσε ρεστα το κινητο μας απεναντι σε s5 και g3) και βλεπω οτι γινεται αρκετος ντορος για το κινητο μας,το ηξερα οτι εχουμε κορυφαια καμερα αλλα δεν ηξερα οτι ισως εχει την καλυτερη android camera σε κινητο :D:D

 

επειδη ειμαι λιγο ασχετος υπαρχει καποιο λινκ να μας εξηγει καποιες λειτουργιες ή μπορει καποιος να μας γραψει 2-3 συμβουλες? πχ τα 50mp ειναι αυτο το Ultra HD?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 50 mp είναι τι ultra hd..το HDR mode είναι τρομερό την ημέρα μιας και είναι hardware όπως σε όλα τα oppo. Και το αργό κλειστρο το δουλεύεις με χαμηλό φωτισμό...ρυθμίσεις,τρίποδο και απολαμβάνεις

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και τα ακουστικά του είναι πολύ καλά με το πρόγραμμα ισοσταθμησης και τα ηχεία του δυνατά και καθαρά Επίσης με το δικό τους maxx audio on

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Από oppoforums

 

http://www.oppoforums.com/index.php?threads/21355/

 

Dear Ofans,

 

We are really sorry about the delay for KitKat based ColorOS 2.0 for Find7/7a.

 

I can seen how anxious you are, but believe me we are even more anxious than you are. There are even rumors that this version is canceled, which i would like to clarify that it's not true!

 

The KikKat version is now in a final stage of QE testing and bug fixing, our engineers have been working day and night to try to stable it as soon as possible. But between time and quality OPPO always take quality as our first consideration.

 

After communicating with the engineers and workload assessment, our goal is to release the version within next week, so please be patient. If we could not meet this goal I would inform you in advance.

 

Less complaining and more understanding is what we need right now, thanks for your support!

[/Quote]

 

Άντε να δούμε

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι απροβλημάτιστη..Η beta έχει κάποια θεματακια άλλα έχει και πολλές νέες δυνατότητες

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ..Πολύ καλή φαίνεται,Πολύ όμορφη αν και ξενίζει η απουσία app drawer!

Σταθερή μια χαρά αλλά δεν δοκίμασα κάμερα παρότι ρυθμίζει το iso και μπαταρία

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον single layer launcher το θεωρώ βλακεία Αλλά Έτσι και αλλιώς Εγώ είμαι με Νόβα. Δευτέρα θα την περάσω και εγώ. Από μπαταρία τι λένε οι πρώτες εκτιμήσεις?
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες. Η δονηση ρυθμίζεται??? Εννοώ το ποσο έντονη θα είναι??

Και τα εικόνιδια στον πτυσσόμενο πίνακα που κάνουμε swipe με το δάχτυλο πως αλλάζουν θέση και πως τα προσθέτουμε/αφαιρουμε??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο καλύτερα..τουλάχιστον σήμερα αν και το δουλεύω με εξοικονόμηση ενέργειας..συνήθεια είναι..είχα περάσει την beta 2.02 κάποια στιγμή και αν και ξενέρωμα συνήθισα..πήγα στην stable 1.26 λόγω hdr(δεν είχε η 2 αυτό το έντονο που που μου αρεσε)..Όσο ήμουν στην beta το συνήθισα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ....το τηλεφωνο ποσο χωρο εχει για εφαρμογες? μπορουμε να εγκαταστησουμε και στην sd?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον έχει γύρω στα 9gb και μπορείς να βάλεις στην κάρτα όσες μεταφέρονται

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον έχει γύρω στα 9gb και μπορείς να βάλεις στην κάρτα όσες μεταφέρονται

οκ σε ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στίχους πως κατεβαζουμε στην μαμα εφαρμογή music player με τον δίσκο βινυλίου ?? Ξέρει κανείς?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το Α έχει καλύτερη κάρτα ήχου..πάντως σίγουρα είναι πιο δυνατό στο μεγάφωνο και στα benchmarks...Κατά τα άλλα έχουν Πολύ καλές οθόνες..αν θες την 2Κ οθόνη πας εκεί..αν όχι είσαι εντάξει και με το 7α

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον έχει γύρω στα 9gb και μπορείς να βάλεις στην κάρτα όσες μεταφέρονται

9 gb;

Σίγουρα;

Το find 7 έχει 3 και με την color 2.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο 7a και το 7. Τι μου προτεινετε;

 

Ισχυει οτι το 7 εχει καλυτερη καρτα ηχου;

 

Φίλε δεν ξέρω για το 7α, αλλά εγώ που έχω το 7 ο ήχος είναι καταπληκτικός !!!! Έχω και το note 3 και τα σύγκρινα. Καμία σύγκριση...ούτε και με το 1+ που είχα παλιότερα. Ποιοτικός ήχος και δυνατός και με λεπτομέρεια (και μου φαίνεται και στερεοφωνικός αλλα δεν ξερω αν ειναι γιατι εχει μονο μια σχισμή στην πλάτη του κινητού ενώ κανονικα για στερεοφωνικός δεν θα επρπε να εχει 2 εξοδους ήχου ??). Δεν είχα ποτέ HTC για να συγκρίνω ήχο αλλά από όσα υπόλοιπα κυκλοφορούν έχει καλύτερο ήχο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον,,τι γινεται με την εγγυηση> πως ισχυει> τι κανω> που το στελνω?>

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...