Jump to content

Oppo Find 7a


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σωστά θυμάσαι. Άμα δεν σου βγάλει επιλογή για ενοποίηση, θα πρέπει να αλλάξεις ρομ για να μπορέσεις να το κάνεις και επιπλέον κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι συμβατή μετά η spectrum με τη νέα διαμόρφωση και δεν θα βλέπει την αλλαγή στον χώρο. Για το τελευταίο δεν είμαι 100% σίγουρος όμως.

Οκ την έκανα την ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου αλλά έπρεπε να γυρίσω σε Colour os.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κάνει τίποτα φίλε.

 

Άμα προτιμάς custom roms (που κάνουν καλύτερα αρκετά πράγματα από τη στοκ ομολογουμένως), μπορείς εύκολα να πας σε custom που υποστηρίζει τον ενοποιημένο αποθηκευτικό χώρο, πχ η nameless και πρέπει να υπάρχουν και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά δεν άντεξα μιας και έσβησε σε φωτο με 34% μπαταρία και το πάτησα μια στο δάπεδο και έγινε θρύψαλα..ανάβει αλλά το touch είναι νεκρό.αργοτερα θα ψάξω και μια μπαταρία και αν βρω γνήσια θα το φτιάξω.Μέχρι τότε περιμένω ενα umi iron pro.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα φίλε.

 

Άμα προτιμάς custom roms (που κάνουν καλύτερα αρκετά πράγματα από τη στοκ ομολογουμένως), μπορείς εύκολα να πας σε custom που υποστηρίζει τον ενοποιημένο αποθηκευτικό χώρο, πχ η nameless και πρέπει να υπάρχουν και άλλες.

 

Αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6515124#post6515124 το ειδες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ειχα ενα εκπτωτικο κουπονι απο το Oppostyle για μελλονικη αγορα, αλλα τωρα που παω να το βαλω μου λεει : coupon is not valid. Υπαρχει καπου που μπορω να απευθυνθω;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα εκπτωτικο κουπονι απο το Oppostyle για μελλονικη αγορα, αλλα τωρα που παω να το βαλω μου λεει : coupon is not valid. Υπαρχει καπου που μπορω να απευθυνθω;

Εδω ρώτησες;

http://europe.oppostyle.com/support/request/list/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδια γεια σας

Στο οππο που εχω μου συμβαινει το εξης: δεν δουλευει το κατω κατω μερος της οθονης, η τελευταια σειρα, ας πουμε.

Τι μπορω να κανω? Ξερει κατι κανεις? Η ψαχνω για αλλαγη οθονης?

 

Regards Dbfan

Regards DBFAN
Link to comment
Share on other sites

Δομιμασε επαναφορά εργοστασιακών.αν δεν γίνει κάτι μάλλον πας για οθόνη

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση.

Εκανα επαναφορα χωρις επιτυχια και δυστυχως για μενα, σημερα δεν δουλευουν και τα κουμπια.

Μηπως ξερει κανεις κανενα σοβαρο μαστορα στην αθηνα για αλλαγη οθονης?

Regards DBFAN
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Πραγματικα το Find 7a εχει το χειροτερο Stereo Crosstalk απο σχεδον ολα τα συγχρονα κινητα και πιστευα οτι ειχα/εχω καλη ακουστικη απο τα ακουστικα.. Εχει -15!! Δεν εχω ξαναδει χειροτερη τμη!

 

Μαρεσει που εβλεπα τιμες τυπου -70 και τις θεωρουσα αθλιες!! ΛΟΛ!

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω ένα 80 αρι να το πάρω και να σου δώσω και το παλιο μου με την σπασμένη οθόνη..Αφ ου δεν σου αρεσει ο ηχος..Δεν ξέρω τι είναι αυτο που λες αλλά με τα ακουστικά της xiaomi είχα την καλύτερη εμπειρία ήχου από όλα τα τηλέφωνα που έχουν περάσει απο τα χέρια μου. Και ακούω σε τρέξιμο απο όπερα εως μουσικά θεατρα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τι να παρεις; Το κινητο εχει γρατζουνιες και δεν ειναι σε καλη κατασταση. Το μονο θετικο η καινουρια μπαταρια που του εβαλα ( απο το find 7 ) πριν μισο χρονο.

 

Το stereo crosstalk οταν δεν ειναι καλο, δεν εχεις θεμα με την ποιοτητα του ηχου, αλλα με την ακουστικη εμπειρια. Σου αλλοιωνει αυτο που ηταν κανονικα να ακουσεις. Δλδ αν ενα τραγουδι μπορει να ειναι μοιρασμενο απο 50% στο καθε αυτι, μπορει να παει 70-30.. Καπως ετσι.

 

Φαντασου δλδ τι ηχο θα ακουσει απο ενα S7 ή απο ενα HTC10.

Link to comment
Share on other sites

Παντως πραγματικα το κινητο εχει βγαλει τα λεφτα του. Εχει κλεισει 2 χρονια και 1 μηνα και ακομα συνεχιζει.. Τοσες πτωσεις, μπουνιες και κλωτσιες που εχει φαει, ουτε ολα τα κινητα που ειχα μαζι.. Και για σπασιμο οθονης, ουτε λογος.. Δε το καταλαβαινω.. Εκτος αν ειμαι τοσο τυχερος.. Ακομα και φωτια στην οθονη του εχω βαλει αρκετες φορες.. Δε του εχω φερθει καθολου καλα..
Link to comment
Share on other sites

Παντως πραγματικα το κινητο εχει βγαλει τα λεφτα του. Εχει κλεισει 2 χρονια και 1 μηνα και ακομα συνεχιζει.. Τοσες πτωσεις, μπουνιες και κλωτσιες που εχει φαει, ουτε ολα τα κινητα που ειχα μαζι.. Και για σπασιμο οθονης, ουτε λογος.. Δε το καταλαβαινω.. Εκτος αν ειμαι τοσο τυχερος.. Ακομα και φωτια στην οθονη του εχω βαλει αρκετες φορες.. Δε του εχω φερθει καθολου καλα..

Δεν είναι καθόλου τυχαίο φίλε μου. Και εγώ παρόμοια εμπειρία με το 7 έχω. Δεν του έχω βάλει φωτιά βέβαια, αλλά έχω κάτσει πάνω του σε πτώση από skateboard, ενώ μια άλλη φορά το έκανα Frisbee και έπεσε στη γωνία του γραφείου και το μόνο που έπαθε ήταν ένα μικρό βαθουλωματάκι στο πλάι...

 

Η ποιότητα κατασκευής των συσκευών της OPPO είναι από τις καλύτερες στην αγορά.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν βγάζει ενα 9 ..έχει σπάσει η οθόνη απο το δικό μου και τώρα τα έχει παίξει και η μπαταρία του umi.. Και η ποιότητα ήταν και υποβαθμισμενη λόγω αφαιρουμενου πίσω καλύμματος..απο το φωτοκινητο τους είχα πάθει πλακα με την ποιότητα της περιστρεφόμενες κάμερας..πόσες φορές έφυγε του φίλου και έσκασε με ανοιχτη κάμερα πίσω.κιχ δεν έκανε..Και εμένα έσπασε επειδή ήμουν τύφλα και το πέταξα με όλη μου την δύναμη κάτω

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος, γιατί είναι τόσο δύσκολη η αλλαγή digitizer στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ?

Τι πρόβλημα υπάρχει με τα 3 κουμπιά και απαιτείται καλύτερα, η αλλαγή πακέτου οθόνης και digitizer μαζί?

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος σε όλα τα κινητά προτιμάτε η αλλαγή και των δύο μαζί.

Από όσο γνωρίζω για να αλλάξεις μόνο το ένα, θα πρέπει τα παλιά να αποκολληθούν μεταξύ τους και να γίνει νέα κόλληση με το εκάστοτε ανταλλακτικό, πράγμα που θέλει μαεστρία.

Τώρα εάν τα χέρια σου πιάνουν τόσο πολύ ή ξέρεις κάποιο μάστορα/ηλεκτρονικό που τον εμπιστεύεσαι....give it a try.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα ενα ελαφρώς μεταχειρισμένο.. Από Γερμανία.άντε να έρθει γιατί κουράστηκα..ξερει κάνεις αν έχει βγει color os 3 για τα ευρωπαικα find 7a

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος σε όλα τα κινητά προτιμάτε η αλλαγή και των δύο μαζί.

Από όσο γνωρίζω για να αλλάξεις μόνο το ένα, θα πρέπει τα παλιά να αποκολληθούν μεταξύ τους και να γίνει νέα κόλληση με το εκάστοτε ανταλλακτικό, πράγμα που θέλει μαεστρία.

Τώρα εάν τα χέρια σου πιάνουν τόσο πολύ ή ξέρεις κάποιο μάστορα/ηλεκτρονικό που τον εμπιστεύεσαι....give it a try.

 

Έγινε παραγγελία ήδη της οθόνης πακέτο με digitizer.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πρόβλημα ειχα αλλον recovery και προσπαθησα να περασω τον εργοστασιακο για να βαλω την τελευταια color 0s ..εχω μεινει χωρις τηλεφωνο.καποιος να βοηθησει να περασω μια ρομ.μπαινει σε fastboot περασα ένα oppo recovery αλλα όταν παταω τα πληκτρα κανει επανεκινηση και δεν με βαζει στο μενου του oppo recovery

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...