Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβασα απο φακεβοοκ..

 

Επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι πολυ καλα, τι ακριβως εννοει; Αν καταλαβα καλα μας λεει οτι οι πρωτες παρτιδες θα ειναι με 4.2.9 android, και αργοτερα 4.4;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι πολυ καλα, τι ακριβως εννοει; Αν καταλαβα καλα μας λεει οτι οι πρωτες παρτιδες θα ειναι με 4.2.9 android, και αργοτερα 4.4;

 

Η παρτίδα που βγήκε είναι με 4.2.9, ενώ η επόμενη θα είναι με ΚΙΤ ΚΑΤ 4.4. Κατάλαβες πολύ καλά!

Αν και νομίζω ότι η πρώτη παραγγελία αφορά τις προπαραγγελίες των εμπόρων. ΑΝ κάνεις λίγη υπομονή, θα το πάρεις με ΚΙΤΚΑΤ.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Η παρτίδα που βγήκε είναι με 4.2.9, ενώ η επόμενη θα είναι με ΚΙΤ ΚΑΤ 4.4. Κατάλαβες πολύ καλά!

Αν και νομίζω ότι η πρώτη παραγγελία αφορά τις προπαραγγελίες των εμπόρων. ΑΝ κάνεις λίγη υπομονή, θα το πάρεις με ΚΙΤΚΑΤ.

 

Ευχαριστω για την διευκρινηση! :happy: Η αληθεια ειναι οτι το ηθελα νωρις, αλλα αναγκαστικα θα κανω υπομονη για να το παρω με kitkat... απλως, θα χρειαστει αρκετη υπομονη, μιας και συν τοις αλλοις, απαιτειται πολυς χρονος αποστολης απο Κινα σε Ελλαδα...αλλα, νομιζω αξιζει τον κοπο...8πυρηνο, 5.5" + κιτκατ με 125 ευρω = vfm

Link to comment
Share on other sites

Λάθος διαβάζετε. Οι πρώτες παρτίδες θα βγουν με 4.2 και τον Ιούνη θα πάρουν αναβάθμιση σε 4.4, άρα όλοι θα μπορούν να το αναβαθμίσουν φυσικά
Link to comment
Share on other sites

Λάθος διαβάζετε. Οι πρώτες παρτίδες θα βγουν με 4.2 και τον Ιούνη θα πάρουν αναβάθμιση σε 4.4, άρα όλοι θα μπορούν να το αναβαθμίσουν φυσικά

 

Σωστά, άλλωστε λέει ότι θα γίνουν update σε Kit Kat.

Άρα και τώρα να παραγγείλεις, το ίδιο είναι!

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Guest dimgar97
καλησπερα και απο εμενα θελω να το παραγγειλω και το βρηκα στο 1949deal. Υπαρχει εκδοση android 4.2.9? Επισης αξιζει αυτη η εταιρεια γιατι ενα pipo tablet που εχω τα παιξε και φοβαμαι λιγο. ακομα με το 1949deal θα γλυτωσω το τελωνειο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα θελω να το παραγγειλω και το βρηκα στο 1949deal. Υπαρχει εκδοση android 4.2.9? Επισης αξιζει αυτη η εταιρεια γιατι ενα pipo tablet που εχω τα παιξε και φοβαμαι λιγο. ακομα με το 1949deal θα γλυτωσω το τελωνειο? ευχαριστω

 

τι σχεση εχει η επιλογη καταστηματος με το τελωνειο,καμια.

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρώτο βίντεο.

Να γιατί δεν υπάρχει ούτε μία φωτογραφία να το δείχνει από το πλάι...

Μεγάλη απάτη η προεξοχή της κάμερας... Ευτυχώς που βαρέθηκα να το περιμένω και δεν το παρήγγειλα...

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει πουθενά διαθέσιμο αλλα σαν την τιμη που δινει το geekbuying?

 

http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-DG550-DAGGER-5-5Inch-MTK6592-Octa-core-Smartphone-IPS-HD-Screen-1GB-RAM-16GB-ROM-8-0MP-Android4-4-3G-GPS-326525.html

Link to comment
Share on other sites

παντως στο βιντεο ειδικα το πισω καπακι ειναι απογοητευτικο. η οθονη χρωματικα ειναι καλη. αν και φαινεται οτι δεν εχει ανταποκριση. δεν ξερω αν το καθυστερουν για να περασουν την κιτ κατ.

λεω να το παραγγειλω αν δεν παει και αλλη βδομαδα πισω

 

 

ηδη πηγε για 1ιουνιου μου λενε στο geek

και υπαρχει μεγαλη λιστα αναμονης

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλες επιλογές στην κατηγορία των 5.5ιντσων. Την προεξοχή της κάμερας τη θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα μαζί με την HD ανάλυση, μιας και έχω το DG2014 με παρόμοια σχεδίαση...
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Έχει και άλλες επιλογές στην κατηγορία των 5.5ιντσων. Την προεξοχή της κάμερας τη θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα μαζί με την HD ανάλυση, μιας και έχω το DG2014 με παρόμοια σχεδίαση...

 

στα 115 ευρω, οκταπυρινο και τοσο λεπτο τι αλλο θα κοιτουσες?

 

παντως στις φωτο δεν φαινεται ετσι η καμερα. εχουν στρογγυλεψει το καπακι. τι να πω. σαν κινητο εισαι ευχαριστημενος?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

στα 115 ευρω, οκταπυρινο και τοσο λεπτο τι αλλο θα κοιτουσες?

 

παντως στις φωτο δεν φαινεται ετσι η καμερα. εχουν στρογγυλεψει το καπακι. τι να πω. σαν κινητο εισαι ευχαριστημενος?

 

Όπως το θέτεις... ίσως να μην έχει άλλο, αλλά εγώ θα προτιμούσα ένα 5ιντσο οκταπύρηνο (για HD ανάλυση) και όχι 5.5ιντσο.

Το DG2014 είναι ωραίο κινητό, αλλά δείχνει πολύ εύθραυστο και η κάμερα προεξέρει δραματικά πολύ. Ευτυχώς πήρα μία διαφανή θήκη που έρχεται ακριβώς στο ύψος της κάμερας από πίσω και παράλληλα δεν το ασχημαίνει.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

εκανα βουτια. αντε με το καλο να το παραλαβουν, να το παραλαβω να σας κανω ανμποξιν:ninja:

 

σε ενημέρωσαν πότε θα έρθει τελικά? από πού και πόσο ?

Link to comment
Share on other sites

σε ενημέρωσαν πότε θα έρθει τελικά? από πού και πόσο ?

 

159 απο το geek. γραφουν για 15/6.

 

ετσι κι αλλιως δεν το βιαζομουν και βαρεθηκα καθε μερα να κοιταω καινουριο κινητο. οποτε αναμενω

Link to comment
Share on other sites

στο

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg550-smartphone-android-4-4-mtk6592-octa-core-5-5-inch-1gb-16gb-13mp-camera-white.html

ενημέρωσαν οτι στις 19/5 υπάρχει σε στοκ πλεον

"5/19/2014 Updated: Doogee DG550 phone is in stock, and we will send Screen Protector as a gift."

αλλά ακόμη υπάρχει ένδειξη "presale 1 week". Βεβαια η τιμή εδώ είναι 137 ευρώ...

Και στο φορουμ του banggood.com (που αν δεν κάνω λάθος είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος τους???) το δίνουν 125 ευρώ. Αναφέρουν οτι έχει καθυστερήσει γιατί η παρτίδα που βγήκε είχε κάποιες "ατέλειες" και προσπαθούν να τις διορθώσουν.

.."We have also post this doubt to DOOGEE company and they answered us that, the delay was mostly related to the quality. Their boss make high require on the quality on their phones. At first there are some little imperfect places on this phone and they decided to make it up into better on..."

Και η άλλη εκδοχή είναι οτι απλά περιμένουν μέσα Ιουνίου για να έχουν βάλει την 4.4.

Επίσης κάτι άλλο που πρόσεξα, ενώ στα specs παντού αναφέρει 13mp/5mp κάμερες, η κοπέλα του banggood.com αναφέρει...

..."Its built-in front camera is 2.0MP (SW 5.0MP), and the back 8.0MP(SW13.0MP) with flashlight..."

Τελικά θα είναι η πρώτη φορά που θα κυκλοφορήσει το κινητό? ή βγήκε κάποια παρτίδα τον Ιανουάριο και μετά τα σταματήσανε?

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του δεν μ'απασχολει καθολου, αυτο που θελω ειναι να ειναι οκ η οθονη του, το gps και το wifi. και να μην κουβαλαει και εναν φορτιστη αγκαλια. και το minideal λεει για stock στις 3/6.

 

τι να πω, εμπιστευομαι το geek στις αγορες μου θεωρω οτι ειναι πιο σοβαροι απο ολους και φυσικα πιο φτηνοι. οπου ηταν πιο ακριβοι παντα μου στελνανε κουπονι να ισοφαρισουν την τιμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...