Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογη για διαχείριση των επαφώn της SIM;

 

η εφαρμογή "επαφές"

θα πας στις ρυθμίσεις και θα κάνεις την δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3 φορες μου εκανε reboot εκει που μιλουσα, απο το πρωι με πρωτη φορτιση. Τις μπορει να πταιει?

αν εχεις κομμενες καρτες sim πηγαινε και παρε κανονικη μινι σιμ απο τις εταιρειες νομιζω αυτο πρεπει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή "επαφές"

θα πας στις ρυθμίσεις και θα κάνεις την δουλειά σου

 

Δεν αναφέρομαι σε αντιγραφή των επαφών, αλλά σε διαχείριση τους στη SIM.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο 930 η εφαρμογή here είναι προεγκατεστημένη ή θέλει κατέβασμα; Δεν βγάζω άκρη με αυτά που διαβάζω. Επίσης, άλλο το here maps και άλλο to here drive;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο 930 η εφαρμογή here είναι προεγκατεστημένη ή θέλει κατέβασμα; Δεν βγάζω άκρη με αυτά που διαβάζω. Επίσης, άλλο το here maps και άλλο to here drive;

 

Προεγκατεστημένη αλλά φυσικά και κατεβάζεις και δωρεάν από το store.

Το here maps είναι σα το google maps και το here drive ειναι εφαρμογή πλοήγησης.

 

Enjoy!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένη αλλά φυσικά και κατεβάζεις και δωρεάν από το store.

Το here maps είναι σα το google maps και το here drive ειναι εφαρμογή πλοήγησης.

 

Enjoy!

 

Και είναι εγκατεστημένα και τα δυο (here maps & here drive); Είναι έτοιμα να λειτουργήσουν; Θέλουν internet ή δουλεύουν και χωρίς σαν ένα απλό πρόγραμμα πλοήγησης; Οι χάρτες αναβαθμίζονται;

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένα και τα δύο είναι... Απλά πρέπει να κατεβάσεις τους χάρτες των χωρών που σε ενδιαφέρουν και τη γλώσσα που θες για φωνητική πλοήγηση (και τα 2 δωρεάν εννοείται μέσα από την εφαρμογή)

 

Επίσης η πλοήγηση δουλεύει και χωρίς ίντερνετ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένα και τα δύο είναι... Απλά πρέπει να κατεβάσεις τους χάρτες των χωρών που σε ενδιαφέρουν και τη γλώσσα που θες για φωνητική πλοήγηση (και τα 2 δωρεάν εννοείται μέσα από την εφαρμογή)

 

Επίσης η πλοήγηση δουλεύει και χωρίς ίντερνετ...

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι κάρτες sim που δέχεται είναι και οι δυο nano ή μια και μια;

 

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να έχω πάντα κλειστά τα δεδομένα στη μια κάρτα και ανοιχτά στην άλλη; Είναι και οι δυο θέσεις sim 3g ή μια 2g και μια 3g;

Σκέφτόμουν τη μια κάρτα (3g) να την έχω μόνο για internet και την άλλη (2g) μόνο για ομιλία. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα να γίνει τέτοια ρύθμιση ή θα πρέπει να ορίζω εγώ κάθε φορά τη χρήση θέλω να κάνω και από ποια κάρτα;

 

ΥΓ. Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι εντελώς άσχετος και ψάχνομαι να αγοράσω.

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι κάρτες sim που δέχεται είναι και οι δυο nano ή μια και μια;

 

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να έχω πάντα κλειστά τα δεδομένα στη μια κάρτα και ανοιχτά στην άλλη; Είναι και οι δυο θέσεις sim 3g ή μια 2g και μια 3g;

Σκέφτόμουν τη μια κάρτα (3g) να την έχω μόνο για internet και την άλλη (2g) μόνο για ομιλία. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα να γίνει τέτοια ρύθμιση ή θα πρέπει να ορίζω εγώ κάθε φορά τη χρήση θέλω να κάνω και από ποια κάρτα;

 

ΥΓ. Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι εντελώς άσχετος και ψάχνομαι να αγοράσω.

 

Ευχαριστώ

 

Και οι δύο είναι 3G.

Επιλέγεις εσύ ποιαν θέλεις να είναι συνδεδεμένη με δεδομένα στο δίκτυο.

Για τις κλήσεις και τα μηνύματα έχεις διαφορετικά πλακίδια σε κάθε sim. Έτσι μπορείς να βάλεις την κάρτα που κάνεις τηλέφωνα και στέλνεις μηνύματα στην 1 και την κάρτα με τα δεδομένα στην 2. Όταν θες να καλέσεις, πατάς την 1 και καλείς (έχει δικό της μενού, δικές τις ταχύες κλήσεις και φυσικά δικό της ιστορικό). Αν θες, διαγράφεις τελείως τα πλακίδια της sim2 για κλήσεις και μηνύματα και έχεις διαθέσιμα μόνο αυτά της sim1 (όπου καλείς και στέλνεις μηνύματα). Από τις επαφές, διαλέγεις εσύ ποια sim θες να χρησιμοποιήσεις.

Ουσιαστικά, πρώτα διαλέγεις την sim και μετά την επαφή.

Είναι αρκετά βολικό αν και τελείως διαφορετικό από αυτό του android ου πρώτα επιλέγεις την επαφή και μετά επιλέγεις την sim.

Το καλό είναι πως μπορείς να έχεις διαθέσιμα στην αρχική μόνο τα πλακίδια της sim που χρησιμοποιείς για κλήσεις και μνμτα.

 

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/wp_ss_20140717_0001.png

 

Όπως βλέπεις έχω και τις δύο sim, κλήσεις και μνμτα σε παράθεση. Εσύ μπορεί να έχεις μόνο την μία!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι 3G.

Επιλέγεις εσύ ποιαν θέλεις να είναι συνδεδεμένη με δεδομένα στο δίκτυο.

Για τις κλήσεις και τα μηνύματα έχεις διαφορετικά πλακίδια σε κάθε sim. Έτσι μπορείς να βάλεις την κάρτα που κάνεις τηλέφωνα και στέλνεις μηνύματα στην 1 και την κάρτα με τα δεδομένα στην 2. Όταν θες να καλέσεις, πατάς την 1 και καλείς (έχει δικό της μενού, δικές τις ταχύες κλήσεις και φυσικά δικό της ιστορικό). Αν θες, διαγράφεις τελείως τα πλακίδια της sim2 για κλήσεις και μηνύματα και έχεις διαθέσιμα μόνο αυτά της sim1 (όπου καλείς και στέλνεις μηνύματα). Από τις επαφές, διαλέγεις εσύ ποια sim θες να χρησιμοποιήσεις.

Ουσιαστικά, πρώτα διαλέγεις την sim και μετά την επαφή.

Είναι αρκετά βολικό αν και τελείως διαφορετικό από αυτό του android ου πρώτα επιλέγεις την επαφή και μετά επιλέγεις την sim.

Το καλό είναι πως μπορείς να έχεις διαθέσιμα στην αρχική μόνο τα πλακίδια της sim που χρησιμοποιείς για κλήσεις και μνμτα.

 

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/wp_ss_20140717_0001.png

 

Όπως βλέπεις έχω και τις δύο sim, κλήσεις και μνμτα σε παράθεση. Εσύ μπορεί να έχεις μόνο την μία!

 

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό που με ανησυχεί είναι τα δεδομένα. Δεν θέλω να χρεωθεί με κάποιο τρόπο η κάρτα που θα έχω για ομιλία.

Για internet και μόνο για αυτό το σκοπό θα έχω άλλη κάρτα. Αν θέλω δηλαδή τα δεδομένα μονίμως ανοιχτά κατ΄αυτό τον τρόπο επιλέγω και από ποια κάρτα θα συνδέομαι;

Είναι και οι δύο nano;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό που με ανησυχεί είναι τα δεδομένα. Δεν θέλω να χρεωθεί με κάποιο τρόπο η κάρτα που θα έχω για ομιλία.

Για internet και μόνο για αυτό το σκοπό θα έχω άλλη κάρτα. Αν θέλω δηλαδή τα δεδομένα μονίμως ανοιχτά κατ΄αυτό τον τρόπο επιλέγω και από ποια κάρτα θα συνδέομαι;

Είναι και οι δύο nano;

 

Είναι Micro, όχι nano.

Και δεν υπάρχει τρόπος να χρεωθείς στην κάρτα που δεν θέλεις δεδομένα. Απλά επιλέγεις αυτή που θέλεις να συνδέεται και ...τέλος!

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Είναι Micro, όχι nano.

Και δεν υπάρχει τρόπος να χρεωθείς στην κάρτα που δεν θέλεις δεδομένα. Απλά επιλέγεις αυτή που θέλεις να συνδέεται και ...τέλος!

 

Ευχαριστώ πολύ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/wp_ss_20140717_0001.png

 

ερωτηση,αυτο το ημερολογιο μηνα πως το εβγαλες στην αρχικη οθονη;πως θα μπορουσα και εγω να το κανω

Link to comment
Share on other sites

http://i193.photobucket.com/albums/z130/ozon74/wp_ss_20140717_0001.png

 

ερωτηση,αυτο το ημερολογιο μηνα πως το εβγαλες στην αρχικη οθονη;πως θα μπορουσα και εγω να το κανω

 

Ποιο από τα δύο λες;

Το αριστερά είναι το Ημερολόγιο. Το δεξιά το Live Calendar.

Απλά στο μενού κρατάς πατημένο το εικονίδιο για να σου βγάλει το μενού και επιλέγεις "καρφίτσωμα στην έναρξη".

έχουν ζωντανά πλακάκια και τα δύο.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί δεν έχει καλώδιο για σύνδεση με το pc;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής στη μια άκρη έχει micro-usb και η άλλη καταλήγει σε φις για πρίζα.

 

Αν πάρω καλώδιο usb σε micro-usb και συνδέσω το κινητό στο pc δεν θα φορτίσει;

Θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό τέτοιου είδους φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το συνδέσω στο υπολογιστή; Πρέπει να πάρω έξτρα καλώδιο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί δεν έχει καλώδιο για σύνδεση με το pc;

 

Όχι, μόνο φορτιστή.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Για το καλώδιο ένα USB σε micro USB και είστε κομπλέ και για το PC και για οποιοδήποτε άλλο φορτιστή. Όχι δεν υπάρχει μέσα σε αυτή τη συσκευή με αυτά τα λεφτά. Στο 620 έχει το φορτιστή με το αποσπώμενο.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής στη μια άκρη έχει micro-usb και η άλλη καταλήγει σε φις για πρίζα.

 

Αν πάρω καλώδιο usb σε micro-usb και συνδέσω το κινητό στο pc δεν θα φορτίσει;

Θα προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό τέτοιου είδους φόρτιση;

 

Φυσικά και φορτίζει από τον υπολογιστή, απλά πιο αργά. Δεν υπάρχει θέμα.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...