Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 630


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ακόμα:

 

Έχει ενεργοποιήσει κανείς την Cortana;

(http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp8/apps/meet-cortana)

 

Ναι, το έχω κάνει.

 

Προσωπική μου γνώμη: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

 

Το χρησιμοποιώ συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει κάποια εφαρμογή για της ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη ηχητική ή οπτική? αν έχουν κλείσει οι εφαρμογές που ανοίγουμε πως μπορούμε να το καταλάβουμε?

 

και κάτι άλλο, γενικά τα dual sim και ειδικά το 630 έχουν δύο κεραίες ενσωματωμένες ρωτώ για να ξέρω για την ακτινοβολία

 

μία βοήθεια?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε μια αναβάθμιση,αλλά δεν είδα καμια φοβερή διαφορα.

 

 

 

Ερώτηση: Φακελους στην αρχική οθόνη μπορούμε να φταιξουμε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε μια αναβάθμιση,αλλά δεν είδα καμια φοβερή διαφορα.

 

 

 

Ερώτηση: Φακελους στην αρχική οθόνη μπορούμε να φταιξουμε τελικά;

 

κι εμενα πηρε αναβαθμιση της μανας μου.

κατεβασε την εφαρμογη φακελοι της νοκια μεχρι να ερθει το update 1 απο την microsoft που λενε οτι θα μπορεις απο μαμα να κανεις φακελους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με τα onscreen buttons, οταν βλεπεις ταινια/youtube αυτα εξαφανιζονται?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρει τρόπος να μεταφέρω

το ημερολόγιο από το nokia e6

στο 630; (χωρίς υπολογιστή πάντα)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη πτωση τιμης του δικαρτου https://www.skroutz.gr/s/4870874/Nokia-Lumia-630-Dual-SIM.html

και ειμαι μεταξυ αυτου και του 625, δεν ξερω τι να κανω,

τα ενσωματωμενα κουμπια πλοηγησης με προβληματιζουν στο 630, μου φαινονται και πολυ μικρουλικα και θα τα ηθελα εξω απο την οθονη νομιζω οτι δεν ειναι πρακτικα, χωρια που τρωνε απο την αναλυση της οθονης,

τελικα εξαφανιζονται στα video ή οχι?

 

Απο την άλλη το 625 φαινεται ποιο ολοκληρωμενο κινητο αλλα δεν εχει παρει ακομα τα 8.1 για να βγαλουμε συμπερασματα εχει και λιγο ποιο μεγαλη οθονη, αλλα χωρις clear black (εχει πολυ μεγαλη διαφορα με το 630 τα εχει δει κανενας απο κοντα?),η μπροστινη καμερα δεν με νοιαζει και πολυ ουτε το φλας.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 512ram δεν έχετε θέμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κλεινω μια εβδομαδα με το DS και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος(πρωτο WP).

Τα κουμπια δεν σβηνουν οταν βλεπω βιντεο στο youtube αλλα μεχρι να το ρωτησεις δεν

του ειχα δωσει και σημασια.

Μου αρεσε η καμερα.Οι ημερισιες φωτογραφιες δεν παιζονται για τηλ με 5MP αλλα αυτο που με εντυπωσιασε ηταν καποιες βραδυνες.Χωρις φλας,χωρις καποιο κοντινο φωτισμο

πεντακαθαρη φωτο...πρεπει να ειναι και θεμα λογισμικου της Nokia camera.

Μου λειπει η μπροστινη καμερα (που ειχε το 625 συγκριτικα αλλα το 630 ειναι πιο "συμμαζεμενο") αλλα θα επιβιωσω και χωρις αυτη.

Τα κουμπια επειδη ειναι μεσα στην οθονη λιγο θελει να "μαθουν" τα δαχτυλα σου μην τα πατανε (το κεντρικο πληκτρο κυριως) ειδικα αν τα δαχτυλα σου ειναι λιγο μεγαλα.

Μικρο το κακο.

 

Γενικα για πρωτο WP και επιστροφη μου στην Νοκια μετα απο 2 χρονια απουσιας και απιστιας με galaxy s3 ειμαι αρκετα ευχαριστημενος συγκρινοντας το τηλεφωνο οχι μονο με τα υπολοιπα της αγορας στην ιδια τιμη αλλα σε καποιους τομεις με κινητα μεγαλυτερης αξιας.

Πχ στο θεμα καμερας το παραδειγμα που ανεφερα πριν με τις νυχτερινες φωτο αλλα χωρις πειραγμα ρυθμισεων σε συγκριση την ιδια ωρα με S4 συναδερφου(και εκεινο χωρις φλας ή νυχτερινη ληψη...απαιτηση δικη μου για να γινει συγκριση)ηταν μερα με την νυχτα κυριολεκτικα.Με φλας ή νυχτερινη τα πραγματα ηταν διαφορετικα και ειναι λογικο αλλα αναφερω το γεγονος οχι για VS αλλα για να τονισω οτι το τηλ κανει πιο πολλα απο οτι περιμενα.

 

Και ακομα μαθαινω....

Link to comment
Share on other sites

Με τα 512ram δεν έχετε θέμα?

 

Τα παιχνίδια αξιώσεων (Fifa, Modern Combat κ.λ.π) δεν τα παίζει. Θέλουν 1 gbyte οπωσδήποτε.

 

Κατά τα άλλα το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολλάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

το εβαλε προσφορα η κοσμοτε. Πας μια μπαχατελα οτι να ναι που να δουλευει και στο δινουν στα 99 ευρω
Link to comment
Share on other sites

το εβαλε προσφορα η κοσμοτε. Πας μια μπαχατελα οτι να ναι που να δουλευει και στο δινουν στα 99 ευρω

 

Που το βρήκες αυτό; Βάλε link αν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω δεν υπάρχει επιλογή για

3G only στο δίκτυο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το πηρα και εγω....ηξερα οτι στην βιομηχανια αυτη το παν ειναι το περιθωριο κερδους, αλλα εδω η Νοκια μαζι με την Μ$ το ξεφτυλισαν, για να μην πω τπτ χειροτερο. Εχει τραγικοτατες ελλειψεις το κινητο, καλα αντε πες η μπροστινη καμερα, οκ, το φλας αντε και αυτο οκ, proximity + ambient αντε παει στο διαολο, 720ρ αναλυση οκ θα ζησουμε και χωρις αυτο, αλλα ρε λουστη μου ουτε καν μια επιστρωση olephobic ? δλδ ποσο γυφτια πια? το κινητο παιζεις μαζι του 5 λεπτα και θελει καθαρισμα, και οχι δεν ειμαι υποχονδριος ουτε και λιγδιαρης, αλλα φαινονται οι δαχτυλιες, κανουν ΚΡΑΑΑΑ

 

ε ενταξει τι να πω, ξερω γω. Δεν παμε ετσι μπροστα, χωρια που με την καινουρια αναλυση θα εχουμε και ασυμβατοτητες με τιε εφαρμογες, τι να πει κανεις...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

χωρια που με την καινουρια αναλυση θα εχουμε και ασυμβατοτητες με τιε εφαρμογες, τι να πει κανεις...

 

ε ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αλήθεια είναι πως στα WP 8.1 η Microsoft προσέθεσε στις υποστηριζόμενες αναλύσεις οθόνης, τόσο υπερυψηλές όσο και πολύ χαμηλές αναλύσεις που δεν υποστηριζόταν στα WP 8.0 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

3 αναλυσεις παιζανε σε wp8 μεχρι τωρα, 800Χ480, 720Χ1280 και 1920Χ1080. πλεον εχουμε και την 854Χ480, ποιος θα κατσει να την "φερει" στα μετρα του κινητου αυτου αν δεν κανει εκατομμυρια πωλησεων? και γιατι να ασχοληθει με ενα και μονο κινητο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

3 αναλυσεις παιζανε σε wp8 μεχρι τωρα, 800Χ480, 720Χ1280 και 1920Χ1080. πλεον εχουμε και την 854Χ480, ποιος θα κατσει να την "φερει" στα μετρα του κινητου αυτου αν δεν κανει εκατομμυρια πωλησεων? και γιατι να ασχοληθει με ενα και μονο κινητο?

 

δεν εχω ακούσει ποτε για ασυμβατότητα λόγω ανάλυσης

Link to comment
Share on other sites

.... αλλα ρε λουστη μου ουτε καν μια επιστρωση olephobic ? δλδ ποσο γυφτια πια? το κινητο παιζεις μαζι του 5 λεπτα και θελει καθαρισμα, και οχι δεν ειμαι υποχονδριος ουτε και λιγδιαρης, αλλα φαινονται οι δαχτυλιες, κανουν ΚΡΑΑΑΑ

 

Όντως πολύ σπαστικό αυτό με τις δαχτυλιές που από κάποιο σημείο και μετά φαίνονται τόσο πολύ, που ενοχλούν!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακούσει ποτε για ασυμβατότητα λόγω ανάλυσης

 

πηγαινε ρυθμισεις, πληροφοριες συσκευης, δες αναλυση οθονης και απο κατω γραφει αναλυση εφαρμογης, ελπιζω να καταλαβες. Στο 630 γραφει αναλυση οθονης 854Χ800 και εφαρμογης 800Χ480

 

Τπτ, απαραδεκτοι, επρεπε τουλαχιστον , bare minimum 960Χ540.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

το εβαλε προσφορα η κοσμοτε. Πας μια μπαχατελα οτι να ναι που να δουλευει και στο δινουν στα 99 ευρω

 

Φιλε που το ακουσες? Γιατι στο site του cosmote το εχουν 149.

 

Παιδια στην ουσια ειναι 800Χ480 τα 54 (854Χ800) παραπανω ειναι για τα κουμπια της οθονης.

 

Αυτο με τις δακτυλιες πρωτη φορα το ακουω αλλα φανταζομαι να το εχουν το προβλημα και αλλα Lumia αλλα δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου να παραπονιεται κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό; Βάλε link αν υπάρχει.

 

δεν υπαρχει λινκ. Το εχουν στο φυλλαδιο που βγαλανε σημερα

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει διαβάσει το φυλλάδιο ας μας πει λεπτομέρειες.

Κάνουμε απόσυρση οποιοδήποτε κινητό;

Δηλαδή μπορούμε να αποσύρουμε ένα παμπάλαιο κινητό των 5 ευρω;

Ή υπάρχουν τίποτα περιορισμοί και μικρά γράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...