Jump to content

ζητείται τρόπος για να μπλοκάρω το 13888 στο σταθερό μου τηλ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας!

 

από την προηγούμενη βδομάδα με παίρνουν κάθε μέρα στις 4:30 το μεσημέρι από το 13888 για να μου πουν για τις προσφορές τους.

κάθε φορά τους λέω ότι δεν ενδιαφέρομαι και να μην ξαναπάρουν, και την επόμενη μέρα ίδια ώρα, το ίδιο βιολί ακριβώς!

 

σήμερα, για άλλη μια φορά πήραν τηλέφωνο, όταν τους είπα (πάλι!) γιατί επιμένουν να ενοχλούν αφού τους έχω τονίσει ότι δεν ενδιαφέρομαι, η κοπέλα άρχισε να μου λέει ότι "η κλήση καταγράφεται" κλπ μλκς

της απάντησα ότι "και η δική σας κλήση καταγράφεται", μου λέει "δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό"

της είπα "μπορώ και επιτρέπεται μια χαρά" και εκεί μου είπε "γεια σας!"

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω / κάνω εκτροπή / φραγή στο σταθερό μου τηλέφωνο, μόνο στο συγκεκριμένο νούμερο 13888 γιατί τα ζωντανά δεν θέλουν να μας αφήσουν να ηρεμήσουμε;

 

τα φώτα σας παρακαλώ (για ν'αλλάξω τα δικά τους :knife: )

 

είμαι στη ΟΝ telecoms

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά 1-2 μήνες είναι πολύ αργά, χρειάζομαι μια λύση άμεσα

 

το μοντέλο του σταθερού είναι Panasonic KX-TGA171EX , ξέρει κανείς τους κωδικούς μενού που δίνουν την επιλογή φραγής;

 

στο google βρήκα κωδικούς από παρόμοια μοντέλα Panasonic αλλά δεν κάνουν για το δικό μου

Edited by stratos11
Link to comment
Share on other sites

ωραία ιδέα, αλλά δεν βλέπω πουθενά αυτή την επιλογή

λέω να πάρω άλλη συσκευή που θα έχει και μπλοκάρισμα συγκεκριμένων αριθμών

αν ξαναπάρουν θα τους περάσω ένα χεράκι λούστρο

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! ;)

 

χρειαζόμαστε σταθερά που να τρέχουν android :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να απαντας με χιουμορ, εγω συνηθως λεω "αααχ δεν μπορω να σας απαντησω αυτη τη στιγμη, κανω σεξ και μ' εχετε κοψει!!" :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω τι ατάκα φίλε; :rolleyes:

και το ωραίο είναι ότι θα μείνει κιόλας γιατί... "η κλήση σας καταγράφεται" όπως με προειδοποιούν! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

βρήκα τη φόρμα που θέλει να τη συμπληρώσω και θα τη στείλω, δεν περιμένω να γίνει κάτι σύντομα αλλά από το τίποτα...

ευχαριστώ για την βοήθεια σου :happy:

 

------------------------------------

 

Σήμερα με πήραν από την Cosmote στο κινητό μου για διαφήμιση, δεν πάνε καθόλου καλά!

Σκέφτηκα να μπινελικώσω την κοπελιά, αλλά μετά είπα ότι την βάζουν και παίρνει τηλέφωνα στα κινητά (!) του κόσμου

 

με πήρε από κινητό και όχι εταιρικό της Cosmote

 

με Android υπάρχει μια πολύ ωραία εφαρμογή που λέγεται Mr.Number και είναι δωρεάν στο playstore

μπορείς να μπλοκάρεις όποιον αριθμό θέλεις

 

ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιον που αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα

 

αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

 

από την προηγούμενη βδομάδα με παίρνουν κάθε μέρα στις 4:30 το μεσημέρι από το 13888 για να μου πουν για τις προσφορές τους.

κάθε φορά τους λέω ότι δεν ενδιαφέρομαι και να μην ξαναπάρουν, και την επόμενη μέρα ίδια ώρα, το ίδιο βιολί ακριβώς!

 

σήμερα, για άλλη μια φορά πήραν τηλέφωνο, όταν τους είπα (πάλι!) γιατί επιμένουν να ενοχλούν αφού τους έχω τονίσει ότι δεν ενδιαφέρομαι, η κοπέλα άρχισε να μου λέει ότι "η κλήση καταγράφεται" κλπ μλκς

της απάντησα ότι "και η δική σας κλήση καταγράφεται", μου λέει "δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό"

της είπα "μπορώ και επιτρέπεται μια χαρά" και εκεί μου είπε "γεια σας!"

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρω / κάνω εκτροπή / φραγή στο σταθερό μου τηλέφωνο, μόνο στο συγκεκριμένο νούμερο 13888 γιατί τα ζωντανά δεν θέλουν να μας αφήσουν να ηρεμήσουμε;

 

τα φώτα σας παρακαλώ (για ν'αλλάξω τα δικά τους :knife: )

 

είμαι στη ΟΝ telecoms

 

ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ πριν δυο μήνες περίπου

απο τις πολλές φορές που με πήραν κάποτε αποφάσισα να ακούσω τα

προγράμματα τους η πρώτη ερώτηση που μου έκαναν ήταν πόσα

χρήματα πληρώνω το μήνα

τους απαντάω λοιπόν έχω hol 24 internet 4 ώρες σε σταθερά και κινητά

και όλα αυτά με 18 ευρώ

και η απάντηση αααα έχετε πολλή οικονομικό πρόγραμμα ευχαριστούμε γεια σας

απο τότε τέλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση τους λέω ότι ανανέωσα το συμβόλαιο πριν λίγες μέρες για ένα χρόνο και δεν συμφέρει να φύγω. Σταματούν αμέσως τα τηλεφωνήματα και εμφανίζονται πάλι, ακριβώς σε ένα χρόνο!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί κάθεσαι και τα ανέχεσαι όλα αυτά με απαντήσεις και καταγγελίες και ένα σωρό μ@λ@κίες; Και όχι μόνο εσύ, όλοι όσοι έχετε androids και θέλετε να μπλοκάρετε κλήσεις.

Ξέρεις ότι το κινητό σου (αν είναι αυτό του avatar, αλλά και γενικά οποιοδήποτε android) μπορεί επιλεκτικά να μπλοκάρει κλήσεις; Το έχεις ψάξει καθόλου; Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην κλήση με τον αριθμό που θες να μπλοκάρεις, και επιλέγεις "προσθήκη στην λίστα απόρριψης". Από εκεί και έπειτα θα βγαίνεις συνεχώς κατειλλημένος σε αυτόν που σε καλεί, χωρίς εσύ να ενοχλείσαι καθόλου. Δεν χρειάζεσαι καμία εφαρμογή και κανέναν Mr.Number.

 

Γιατί να κάθεσαι να σκας με ενοχλήσεις και χαρτούρα ενώ έχεις την λύση σε ένα κουμπί;

 

Α, και που'σαι, το ίδιο γίνεται και με τα μηνύματα :) εκεί πέφτει πολύ μεγαλύτερο spam. Είχα κάθε μέρα μήνυμα από έναν ενοχλητικό. Μετά από 4 μήνες αποτυχημένων παραδόσεων, σταμάτησε να μου στέλνει. Δεν ενοχλήθηκα ποτέ από τότε που μπήκε στην λίστα απόρριψης.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Καλησπέρα. Αυτός ο αριθμός είναι μόνο για να σου πουν να αγοράσεις ή και απο υπηρεσίες cosmote; Χθές και σήμερα με έχουν πρήξει στις κλήσεις και έβαλα φραγή.
:spider:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...