Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον αυτό λέει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2274332&page=407

 

εδώ η ρομ (περιμένουμε την καινούργια όταν την βγάλει)

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-cyanogenmod-12-kingzone-k1-turbo-t3119908/page36

 

ok,thanks!Νομιζα πως ειχε φτιαξει για το δικο μας.Ελπιζω να παρακολουθει ο moihack..!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Για την Β266 λες;

μήπως θέλει κλείσιμο το dts;

(εγώ το κλείνω γιατί το έχουν προρυθμισμένο σε ότι γουστάρουν, χωρίς δυνατότητα άλλης ρύθμισης,και αντί να βελτιώνει τον ήχο απλα μόνο τον δυναμώνει)

Αυτο που εκανε ηταν περιεργο δηλαδη επαιζε κανονικα παραμορφωνε 2-3" και μετα παλι το ιδιο κανονικα 2-3" παραμορφωση.mixanike την εβαλες(emui 3.0 b266) εσυ;πως σου φαινεται;

Azuli τωρα εβαλα και δοκιμαζω xtremevanilla v5

βλεπω αρκετες rom τελευταια με αρπαγμενη την ενταση απο τα μαλλια.Το ιδιο και στα patch που κυκλοφορουν.

Δεν θα τους πω ασχετους απο ηχο γιατι προφανως ειναι,αλλα το ηχειο που ακουγεται μπουκωμενο ετοιμο να ανατιναχτει δεν το ακουνε?!

Το τηλεφωνο εχει ενα ηχειο ρυθμισμενο σε μια αλφα ενταση που εχει δωθει απο τους κατασκευαστες ωστε ακομα και τερμα να το χεις να μην σου μεινει ποτε στο χερι.Το να ανεβαζεις την ενταση παραπανω απο την τιμη ασφαλειας ειναι σαν να πηγαινεις το lada με στροφες στα full κοκκινα και να νομιζεις οτι εχεις αυτοκινητο που τρεχει.Μεχρι να το παρεις στο χερι.

 

Δηλαδη τηλεφωνο ειναι,το ηχειο του δεν ειναι για party..

Και στην iNew το ιδιο εχουν κανει και θελει κατεβασμα απο mobile uncle,αν το βαλεις στο τερμα ακουγεται χειροτερα απο ντουντουκα ντατσουν

Link to comment
Share on other sites

ok,thanks!Νομιζα πως ειχε φτιαξει για το δικο μας.Ελπιζω να παρακολουθει ο moihack..!

 

Νομίζω το παρακολουθεί γιατί είχε πει ότι τους έμεινε το video recording

 

Αυτο που εκανε ηταν περιεργο δηλαδη επαιζε κανονικα παραμορφωνε 2-3" και μετα παλι το ιδιο κανονικα 2-3" παραμορφωση.mixanike την εβαλες(emui 3.0 b266) εσυ;πως σου φαινεται;

 

μόνο την κατέβασα, μάλλον το ΣΚ θα τη βάλω.

έχει όλα τα advanced settings kangvip; είδες τίποτα άλλο ακτός από τον ήχο, που μάλλον τον έχουν τερματισμένο;

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το παρακολουθεί γιατί είχε πει ότι τους έμεινε το video recording

 

 

 

μόνο την κατέβασα, μάλλον το ΣΚ θα τη βάλω.

έχει όλα τα advanced settings kangvip; είδες τίποτα άλλο ακτός από τον ήχο, που μάλλον τον έχουν τερματισμένο;

Ναι κανονικα ηταν ολα οκ,οτι ηθελα δηλαδη το βρηκα.Δεν ξερω αν ειναι καλυτερη απο την γνωστη fireteam η την unicom!δοκιμασε την και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αυτό λέει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2274332&page=407

 

εδώ η ρομ (περιμένουμε την καινούργια όταν την βγάλει)

http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-cyanogenmod-12-kingzone-k1-turbo-t3119908/page36

Αυτά τα link λέω, είναι για mtk 6592 που φοράει και το δικό μας... Μετά θεωρώ θα είναι εύκολο να γίνει port από κάποιον που ξερει

Link to comment
Share on other sites

2 πραματακια για την xtremevanilla v5 "καίει"αρκετά,ζεσταίνεται και γρήγορα η συσκευή χωρίς να κάνω πολλά πολλά...Μέχρι στιγμής μένω στην inew v3 plus
Link to comment
Share on other sites

Για την Β266 λες;

μήπως θέλει κλείσιμο το dts;

(εγώ το κλείνω γιατί το έχουν προρυθμισμένο σε ότι γουστάρουν, χωρίς δυνατότητα άλλης ρύθμισης,και αντί να βελτιώνει τον ήχο απλα μόνο τον δυναμώνει)

 

Ποστ #16511

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βαζουμε ρομ και σε αεροδρομια τωρα :p Μεχρι τωρα kouskous φαινεται οκ η διορθωμενη εκδοση της miui.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν θέλουμε να αλλάξουμε recovery υπάρχει άλλος τρόπος εκτός απ το mobile uncle?

Καλημέρα,γίνεται με flashtool σίγουρα,για λεπτομέρειες Google it έχει και βιντεακια.Για το f1? Έχω βάλει twrp,cwm και Phil recovery όλα με mobile uncle χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,γίνεται με flashtool σίγουρα,για λεπτομέρειες Google it έχει και βιντεακια.Για το f1? Έχω βάλει twrp,cwm και Phil recovery όλα με mobile uncle χωρίς πρόβλημα.

 

Όχι για το προηγούμενο τηλέφωνο. Ενώ έχω βάλει το recovery.img στην SD στο mobile uncle δεν το βγάζει. Έιχα βάλει το twrp 2.5.0 και δεν εμφανίζει την sd και λέω μήπως φταίει το συγκεκριμένο recovery για να το αλλάξω. Παρεμπιπτόντως (άσχετο το θέμα βέβαια) το τηλέφωνο ήταν "πεθαμενο" τα ζώα μου πολύ αργά όμως και του έβαλα cm11 4.4.4 rom και "πετάει" τωρα

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,γίνεται με flashtool σίγουρα,για λεπτομέρειες Google it έχει και βιντεακια.Για το f1? Έχω βάλει twrp,cwm και Phil recovery όλα με mobile uncle χωρίς πρόβλημα.

 

Καλημέρα! Ερώτηση πρώτη twrp 2.8.6 υπάρχει; Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά.

Ερώτηση δεύτερη, μπορεί να δώσει κάποιος σε απλά ελληνικά διαδικασία περάσματος phil recoveey;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερώτηση πρώτη twrp 2.8.6 υπάρχει; Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά.

Ερώτηση δεύτερη, μπορεί να δώσει κάποιος σε απλά ελληνικά διαδικασία περάσματος phil recoveey;

Twrp 2.8.1.0 απο όσο γνωρίζω είναι η τελευταία για το δικό μας κινητό.

http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-a310/ τσεκαρε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Twrp 2.8.1.0 απο όσο γνωρίζω είναι η τελευταία για το δικό μας κινητό.

http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-a310/ τσεκαρε εδώ!

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να βγάλω άκρη με το monsterui

 

Γεια χαρά!

 

Εγώ είμαι με AOSP Maucat, η οποία έχει από μόνη της διαφορά καλούδια στα μενού! Οι διαφορές που είδα με το Monsterui είναι το ότι μπορείς να επιλέξεις το βασικό χρώμα της ROM σου, καθώς και διάφορες λεπτομέρειες στα παράθυρα διαλόγου (εφέ κίνησης), στο δρομέα όταν γράφεις κείμενο, στο συρτάρι και τα εικονίδια των ειδοποιήσεων κτλ! Όμορφα πραγματάκια, αν μη τι άλλο! Σου κάνουν την AOSP πιο όμορφη! Η Maucat έχει αρκετά από αυτά ενσωματωμένα, αλλά χρησιμοποιώ το Monsterui για να γίνει ακόμα πιο όμορφη! Έχω αποεπιλέξει μερικά, γιατί της Maucat μου αρέσουν περισσότερο! Θέλει δοκιμές και reboot για να φανούν! Ευχαριστούμε πολύ, φίλε azuli, που μας το συνέστησες!

 

Επίσης πολύ ωραίο module είναι το "Blurred system UI"! Αλλάζει το συρτάρι ειδοποιήσεων και βγάζει την αντιπαθητική μαυρίλα της Kitkat! Κάνει το ίδιο και στην εικόνα των ενεργών εφαρμογών! Έχει και διάφορες επιλογές, αλλά νομίζω οι αρχικές ρυθμίσεις του module μού αρέσουν περισσότερο!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Εγώ είμαι με AOSP Maucat, η οποία έχει από μόνη της διαφορά καλούδια στα μενού! Οι διαφορές που είδα με το Monsterui είναι το ότι μπορείς να επιλέξεις το βασικό χρώμα της ROM σου, καθώς και διάφορες λεπτομέρειες στα παράθυρα διαλόγου (εφέ κίνησης), στο δρομέα όταν γράφεις κείμενο, στο συρτάρι και τα εικονίδια των ειδοποιήσεων κτλ! Όμορφα πραγματάκια, αν μη τι άλλο! Σου κάνουν την AOSP πιο όμορφη! Η Maucat έχει αρκετά από αυτά ενσωματωμένα, αλλά χρησιμοποιώ το Monsterui για να γίνει ακόμα πιο όμορφη! Έχω αποεπιλέξει μερικά, γιατί της Maucat μου αρέσουν περισσότερο! Θέλει δοκιμές και reboot για να φανούν! Ευχαριστούμε πολύ, φίλε azuli, που μας το συνέστησες!

 

Επίσης πολύ ωραίο module είναι το "Blurred system UI"! Αλλάζει το συρτάρι ειδοποιήσεων και βγάζει την αντιπαθητική μαυρίλα της Kitkat! Κάνει το ίδιο και στην εικόνα των ενεργών εφαρμογών! Έχει και διάφορες επιλογές, αλλά νομίζω οι αρχικές ρυθμίσεις του module μού αρέσουν περισσότερο!

Την απενεργοποίησα γιατί μου φλασαρε ή οθόνη όταν έκανα reboot. Απεγκατασταση πως την κάνω;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

επισης αναλογο με το MonsterUI ειναι και το ΧBlast Tools http://repo.xposed.info/module/ind.fem.black.xposed.mods

Eιναι κατι αναμεσα στο MonsterUI και το Gravity με αρκετες εξτρα επιλογες που δεν τις εχουν τα αλλα.Κι αυτο ειναι πολυ καλο για οποιον εχει βαρεθει τα look της aosp.

 

Mετα παμε στα Xtheme engine και HKThemeManager modules που λειτουργουν οπως τα theme engines στις cm,miui,emui κλπ,κατεβαζεις το θεμα δηλαδη.

 

Ορεξη να χεις!

Link to comment
Share on other sites

ok,thanks!Νομιζα πως ειχε φτιαξει για το δικο μας.Ελπιζω να παρακολουθει ο moihack..!

 

MT6592 εχει και ο fire οποτε θα ναι ευκολο οταν φτιαξει και το video recording.

Ελεγχω καθε μερα αν ανεβασε καποιο καινουριο commit στο github του.

Δυστυχως δεν εχω πολυ χρονο για πειραματισμους και builds μιας και το pc σερνεται οταν κανει build και το χρειαζομαι.

 

Για την ωρα ειμαι σε στοκ kitkat cleaned up κ απλα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Προς azuli και savvas_p25.

έχω την τελευταία maucat από το Μάιο, Αξίζει να πάω στην τελευταία v3plus (26.09 αυτή που επανανέβασε ο savvas) ή να μείνω; (και να αρχίζω να παίζω με MonsterUI ή ΧBlast!)

Link to comment
Share on other sites

Προς azuli και savvas_p25.

έχω την τελευταία maucat από το Μάιο, Αξίζει να πάω στην τελευταία v3plus (26.09 αυτή που επανανέβασε ο savvas) ή να μείνω; (και να αρχίζω να παίζω με MonsterUI ή ΧBlast!)

ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι την εχω λιγες μερες,του maucat η 30.5 εξακολουθει να ειναι για μενα η καλυτερη aosp.Η iNew ειναι καλη μεχρι τωρα αλλα ειναι νωρις,αν σε ενα μηνα γονατισει δεν ειναι καλη..

 

Η maucat παντως νομιζω κλειδωνει λιγο πιο γρηγορα gps,η iNew μεσα σε σπιτι κλειδωνει σε ενα λεπτο περιπου χωρις υποβοηθηση..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Προς azuli και savvas_p25.

έχω την τελευταία maucat από το Μάιο, Αξίζει να πάω στην τελευταία v3plus (26.09 αυτή που επανανέβασε ο savvas) ή να μείνω; (και να αρχίζω να παίζω με MonsterUI ή ΧBlast!)

Για μένα αξίζει με 1000.Η maucat καλη χρυσή αλλά με ξενερωσε με το Bluetooth( το χρησιμοποιω αρκετά ).Απο την αλλη είχε καλύτερη μπαταρία απο την inew.

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι την εχω λιγες μερες,του maucat η 30.5 εξακολουθει να ειναι για μενα η καλυτερη aosp.Η iNew ειναι καλη μεχρι τωρα αλλα ειναι νωρις,αν σε ενα μηνα γονατησει δεν ειναι κα..

 

Η maucat παντως νομιζω κλειδωνει λιγο πιο γρηγορα gps,η iNew μεσα σε σπιτι κλειδωνει σε ενα λεπτο περιπου χωρις υποβοηθηση..

Για μένα αξίζει με 1000.Η maucat καλη χρυσή αλλά με ξενερωσε με το Bluetooth( το χρησιμοποιω αρκετά ).Απο την αλλη είχε καλύτερη μπαταρία απο την inew.

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Μάλλον θα μείνω με την maucat (...για την ώρα!).

Μια άλλη ερώτηση, για κάτι που ανέφερε ο azuli λίγο πριν.

Azuli μπορείς να γράψεις κάποιες προτεινόμενες τιμές για τις ρυθμίσεις του ήχου που άλλαξες στην v3plus; Θα μου λύσεις τα χέρια για όταν την βάλω πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Μάλλον θα μείνω με την maucat (...για την ώρα!).

Μια άλλη ερώτηση, για κάτι που ανέφερε ο azuli λίγο πριν.

Azuli μπορείς να γράψεις κάποιες προτεινόμενες τιμές για τις ρυθμίσεις του ήχου που άλλαξες στην v3plus; Θα μου λύσεις τα χέρια για όταν την βάλω πάνω!

 

τσεκαρε στην πρωτη σελιδα,εχει οδηγο καπου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μετά από κάνα δίμηνο με emui 3 B 262 παρουσιάστηκε το εξής:

Στην επιλογή use only 2g networks όταν την κλικάρω μου γυρνάει την κάρτα σε 3G και όταν την ξεκλικαρω ή κάρτα παίζει σε 2G....ξέρει κανείς γιατί έφαγε τέτοιο κόλλημα? Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...