Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω :

 

Κατέβασα το ζιπακι από την σελίδα 883 για να βγάζει φωτογραφίες στα 20mp.

Το φλασαρα από recovery και μου είπε οκ.

Δεν μου βγάζει όμως επιλογή 20mp.

 

Τι δεν κάνω καλά?

Είμαι με Inew v3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σωζει με xinternal στην sd κανονικα σε εμενα. Εχεις ρυθμισει το xinternal στην θεση /storage/sdcard1 ;

 

Γεια σου vasili πες μου σε παρακαλώ γιατί κια εγω έχω πρόβλημα με την αποθήκευση στην sd με xinternal ανέβσε αν μπορεις φοτω με τί να έχουμε τικαρισμένο το πρόβλημ΄μου είναι οτι δεν ξέρω πως να ανεβάσω φοτω εγω για το πως είναι το δικό μου

Είμαι με ιΝew

Ευχαριστώ

 

sory ok το ειδα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω :

 

Κατέβασα το ζιπακι από την σελίδα 883 για να βγάζει φωτογραφίες στα 20mp.

Το φλασαρα από recovery και μου είπε οκ.

Δεν μου βγάζει όμως επιλογή 20mp.

 

Τι δεν κάνω καλά?

Είμαι με Inew v3.

 

Δεν πειράζεις τίποτα..

Είσαι στα 20mpixels.

 

Τράβα μια φωτογραφία και θα δεις...

 

Αν έχεις αμφιβολία, στην lgcamera πάνω πανω, τι ανάλυση φωτογραφιας βγάζει?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω :

 

Κατέβασα το ζιπακι από την σελίδα 883 για να βγάζει φωτογραφίες στα 20mp.

Το φλασαρα από recovery και μου είπε οκ.

Δεν μου βγάζει όμως επιλογή 20mp.

 

Τι δεν κάνω καλά?

Είμαι με Inew v3.

 

παρε bukup με titanium την εφαρμογη της lg μετα με το pc πήγαινε στο bukup και άλλαξέτο με το 2 zip που δινει και κάνε επαναφορά ΜΟΝΟ των δεδομένων και εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά εννοούσα να τον αλλάξω, όχι να τον απενεργοποιήσω. Αν έχετε καμιά ιδέα ευπρόσδεκτη!

 

system/media βρισκεις το αρχειο και το αλλαζεις με ενα δικο σου με το ιδιο ονομα και καταληξη φυσικα.Πολυ απλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν ρε παιδιά να κάνω τα απαραίτητα wipe/format x3 και όταν μπαίνω στο Wi-Fi να έχει αποθηκευμένα δίκτυα που συνδέθηκαν με την προηγούμενη ρομ?!
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν ρε παιδιά να κάνω τα απαραίτητα wipe/format x3 και όταν μπαίνω στο Wi-Fi να έχει αποθηκευμένα δίκτυα που συνδέθηκαν με την προηγούμενη ρομ?!

Τα τραβαει απο το google account σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα τραβαει απο το google account σου.

Σε ευχαριστώ ρε φίλε, μόλις το παρατήρησα εφαγα ένα σκαλωμα και είπα να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

παρε bukup με titanium την εφαρμογη της lg μετα με το pc πήγαινε στο bukup και άλλαξέτο με το 2 zip που δινει και κάνε επαναφορά ΜΟΝΟ των δεδομένων και εισαι ΟΚ

 

Στο link είχε μόνο ένα αρχείο zip. Ποιο είναι αυτό το αρχείο που πρεπει να το περάσω από backup?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την AOSP KIT KAT 4.4.2 και στα δεδομένα μου βγάζει μονο H και H+ και οταν ειμαι με καλο σημα.3G δεν μου εχει βγαλει ποτε.γιατί δεν μου βγάζει 3G?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Έχω την AOSP KIT KAT 4.4.2 και στα δεδομένα μου βγάζει μονο H και H+ και οταν ειμαι με καλο σημα.3G δεν μου εχει βγαλει ποτε.γιατί δεν μου βγάζει 3G?

To H και το H+ ειναι ανωτερα απο το 3G.Εμενα το 3G μου το βγαζει σε μερη που εχει παλαιοτερα δικτυα(νησια και χωρια)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα με google apps και bug free τελικα να βαλω την απλη iNew?

Πειτε γιατι δεν παλευεται αλλο η aosp maucat και μεχρι να δουμε καμια lollipop θελω μια bug free ρομ που να δουλευουν ολα !

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα με google apps και bug free τελικα να βαλω την απλη iNew?

Πειτε γιατι δεν παλευεται αλλο η aosp maucat και μεχρι να δουμε καμια lollipop θελω μια bug free ρομ που να δουλευουν ολα !

Βαλτην είναι μια χαρά. Δύο bugs μόνο έχει άνευ σημασίας, το nvram error που λύνεται με τις οδηγίες στο needrom και ένα fc στις ρυθμίσεις που συμβαίνει όταν πας να αλλάξεις γλώσσα (δηλαδή ποτέ, βάζεις μια φορά τα ελληνικά και τέλος). Κατά τα άλλα η rom είναι άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο κουφό βεβαία αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πεί πώς καταλαβαίνουμε ποιά iNew φοράμε την απλή η την plus αν δεν ξέρουμε τι έχουμε εγκαταστήσει σε εμενα γράφει αρ έκδοσης CXO-V3A-INEW-V07

 

εγω εχω περασει την plus και γραφει> CXQ_V3A_INEW_V1.01_KTISLJAR

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κανε μου μια χαρη το gps δουλευει?

ευχαριστω

 

λοιπον, δοκιμασα το gps,στην αρχη δεν επιανε και εβαλα τα κλασικα>faster gps & mt gps και μετα με βρηκε αμεσως

χρησιμοποιω το heremaps,αυριο θα το τεσταρω απο αλλο σημειο και στο δρομο και θα σου πω..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, δοκιμασα το gps,στην αρχη δεν επιανε και εβαλα τα κλασικα>faster gps & mt gps και μετα με βρηκε αμεσως

χρησιμοποιω το heremaps,αυριο θα το τεσταρω απο αλλο σημειο και στο δρομο και θα σου πω..

 

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν μια rom θελει απο την αρχη εξτρα app για να κλειδωσει τοτε το gps της δεν ειναι και τοσο αξιοπιστο.Οποιος χρησιμοποιει το gps θα ηταν καλυτερα να παει σε μια rom απο αυτες που κλειδωνουν κατευθειαν χωρις βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν μια rom θελει απο την αρχη εξτρα app για να κλειδωσει τοτε το gps της δεν ειναι και τοσο αξιοπιστο.Οποιος χρησιμοποιει το gps θα ηταν καλυτερα να παει σε μια rom απο αυτες που κλειδωνουν κατευθειαν χωρις βοηθεια..

 

εμενα με here maps και inew plus κλειδωσε αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος σε οσα ρουτερ εχουμε συνδεθει και έχουμε αποθηκεύσει τον κωδικό οταν βάλουμε νεα rom να τα επαναφερουμε;

 

wifi key recovery απο το μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη τη miui στο κινητο αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενεργοποίησα την υπηρεσία cosmote my internet, στην οποία ενημερώνομαι για το πότε λήγουν τα mb του συμβολαίου μου. Όταν λήγουν, πηγαίνεις μέσω browser και βάζεις τη διεύθυνση: http://myinternet.cosmote.gr και από κεί δηλώνεις άν θα συνεχίσεις με ογκοχρέωση ή με extra πακέτα.

Το θέμα όμως είναι οτι παρόλο που μπαίνω με το cosmote internet και έχω απενεργοποιημένο το wifi, η cosmote δε το αναγνωρίζει και βγάζει το μήνυμα : "Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του δικτύου cosmote, παρακαλούμε συνδεθείτε μέσω του δικτύου cosmote"!

Πήρα την εξυπηρέτηση, η οποία μου πε να μην έχω ενεργό το wifi και αν μην είμαι συνδεδεμένο με αυτό.. παρόλα αυτά τίποτα!!

Μπαίνω κανονικά με τις ρυθμίσεις apn της cosmote (3g h κλπ) και είναι σωστές οι ρυθμίσεις μου αλλά παρόλα αυτά δεν αναγνωρίζει η σελίδα οτι είμαι με cosmote??!

Το χει πάθει κανείς αυτό αν μπορεί να βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

wifi key recovery απο το μαγαζι

 

Επειδη θα αλλαξω ρομ και ενα απο τα σπαστικα ειναι το οτι εχανα ολα τα κλειδια wifi το εβαλα αυτο το wifi key recovery ,και μου εμφανισε ολα τα κλειδια wifi που εχω τωρα περασμανα στο κινητο,τωρα τι κανουμε για να τα εχω και στην καινουργια ρομ,να τα γραψω ενα ενα σε χαρτακι και να τα περασω ξανα μανα χειροκινητα στην καινουργια ρομ?

Υπαρχει τροπος με κανα titanium να τα σωσω και να τα περασω στην καινουργια ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ γα το πριξημο παιδια αλλα πριν περασω την ρομ θα ηθελα να μου πειτε αν τελικα υπαρχει προβλημα με την αποθήκευση στην sd στην Inew rom?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα αλλαξω ρομ και ενα απο τα σπαστικα ειναι το οτι εχανα ολα τα κλειδια wifi το εβαλα αυτο το wifi key recovery ,και μου εμφανισε ολα τα κλειδια wifi που εχω τωρα περασμανα στο κινητο,τωρα τι κανουμε για να τα εχω και στην καινουργια ρομ,να τα γραψω ενα ενα σε χαρτακι και να τα περασω ξανα μανα χειροκινητα στην καινουργια ρομ?

Υπαρχει τροπος με κανα titanium να τα σωσω και να τα περασω στην καινουργια ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ γα το πριξημο παιδια αλλα πριν περασω την ρομ θα ηθελα να μου πειτε αν τελικα υπαρχει προβλημα με την αποθήκευση στην sd στην Inew rom?

 

επειδη την εχω βγαλει την εφαρμογη,λογικα καπου θα εχει επιλογη για να σωσεις λιστα των δικτυων.Επειτα οταν περασεις την νεα rom θα κανεις την εφαρμογη restore με titanium και μετα μεσω της εφαρμογης θα κανεις και restore τα σωσμενα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...