Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι αυτη; signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.4.3

 

Αυτη ειναι ναι.

 

Ναι.....οκ....αλλά μία απορία....όταν υπηρχε αναβάθμιση ΟΤΑ.....εύκολα και γρήγορα περνούσαμε απο την μία έκδοση στην άλλη.....

Τώρα για παράδειγμα αυτή η νέα η 5.4.3 που δεν έχει ΟΤΑ.....εγώ και ο καθένας με miui.....ΤΙ θα πρέπει να κάνει?

Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή?....με wipes κτλ.....ή μέσω recovery το περνάμε από πάνω χωρίς wipes και μένουν όλα όπως είναι στο τηλέφωνο χωρίς να πειραχτούν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!! το βρήκα πως επιλέγουμε 3G ή 2G only.

Ρυθμίσεις -> Επιλογές για προγραμματιστές -> Engineer Mode settings -> RAT Mode -> sim -> set preferred network type-> και εκεί έχει διάφορες επιλογές.Αυτή που μας ενδιαφέρει είναι GSM only για 2G και WCDMA only για 3G

Δεν είχα καταλάβει ότι ήθελες το 3g only, νόμιζα ότι ήθελες να αλλάζεις μεταξύ 2G και 3g preffered. Αυτό που λες γίνεται πάλι μέσω Gravity. Πάνω από το 2G +3G mode υπάρχει η επιλογή "Λειτουργία πλακιδιου κινητού δικτύου" στην οποία διαλέγεις 2G/3G/(LTE).

Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!! το βρήκα πως επιλέγουμε 3G ή 2G only.

Ρυθμίσεις -> Επιλογές για προγραμματιστές -> Engineer Mode settings -> RAT Mode -> sim -> set preferred network type-> και εκεί έχει διάφορες επιλογές.Αυτή που μας ενδιαφέρει είναι GSM only για 2G και WCDMA only για 3G

 

Γίνεται και από τις ρυθμίσεις - περισσότερα - δίκτυα - Υπηρεσία 3G.

Εδώ, εάν το 3G είναι απενεργοποιημένο έχεις μόνο 2G, εάν το ενεργοποιήσεις έχεις δύο επιλογές στην λειτουργία: αυτόματη εναλλαγή μεταξύ τους (αλλά τρώει μπαταρία γιατί ψάχνει συνέχεια το καλύτερο σήμα) ή μόνιμα 3G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....οκ....αλλά μία απορία....όταν υπηρχε αναβάθμιση ΟΤΑ.....εύκολα και γρήγορα περνούσαμε απο την μία έκδοση στην άλλη.....

Τώρα για παράδειγμα αυτή η νέα η 5.4.3 που δεν έχει ΟΤΑ.....εγώ και ο καθένας με miui.....ΤΙ θα πρέπει να κάνει?

Καθαρή εγκατάσταση από την αρχή?....με wipes κτλ.....ή μέσω recovery το περνάμε από πάνω χωρίς wipes και μένουν όλα όπως είναι στο τηλέφωνο χωρίς να πειραχτούν?

 

οταν γινεται ota στο λεει και σου δινει και το ειδικο αρχειο,οταν δεν γινεται πρεπει να την περασεις καθαρη οπως ολες τις rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η miou 5.4.3 είναι Ρουτ; Αν όχι πως γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η miou 5.3.4 είναι Ρουτ; Αν όχι πως γίνεται;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η miou 5.4.3 είναι Ρουτ; Αν όχι πως γίνεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η miou 5.3.4 είναι Ρουτ; Αν όχι πως γίνεται;

 

ειναι ηδη,το ενεργοποιεις απο security settings

Link to comment
Share on other sites

οταν γινεται ota στο λεει και σου δινει και το ειδικο αρχειο,οταν δεν γινεται πρεπει να την περασεις καθαρη οπως ολες τις rom

 

Ok....ευχαριστώ azuli....μου έβγαζε στην ενημέρωση συστηματος αναβάθμιση.....μέσα απο το μενού της miui έβρισκε διαθέσιμη ενημέρωση....κάτι για redmi note νομιζω έλεγε....τελοσπάντων πάτησα Ναι...οκ....κατέβασε ενα αρχείο,έφτασε στο 100%....έκανε reboot μόνο του και μετα άνοιξε στην recovery.....μέσα στο μενού βέβαια δεν άλλαξε τίποτα....πάλι την παλιά μου έδειχνε....που σημαίνει ή οτι εκανα κάτι λάθος εγώ....ή δεν γίνετε μέσω του μενού της miui......οπότε πάμε για καθαρή εγκατάσταση όπως λέει ο azuli.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εξαιτίας μιας πτώσης μου ράγισε η οθόνη κάτω δεξιά,ευτυχώς όμως η συσκευή ακόμη δουλεύει κανονικά.

 

Ξέρει κάποιος αν τα screen and digitizers που βρίσκω από ebay αξίζουν τον κόπο -αν γνωρίζει κάποιος να προτείνει κάτι θα ήμουν υπόχρεος-?

 

Επίσης όταν αναφέρουν το μοντέλο γράφουν στο τέλος κ κάποιους κωδικούς όπως AI1G GBNG LSRG BYWG SHPG κλπ.

Υπάρχει κάπου πάνω στη συσκευή αυτός ο κωδικός,γιατί από οτι κοίταξα δεν βρήκα κάτι. -η συσκευή αγοράστηκε τον Οκτώβρη του 2014-

 

Αξίζει να δώσω περί τα 30 ευρώ σύνολο για να το φτιάξω -επάνω θα βάλω κ ένα tempeted glass screen protector- ή να κοιτάξω για αγορά νέας συσκευής?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γηράσκω αει διδασκόμενος
Link to comment
Share on other sites

Ok....ευχαριστώ azuli....μου έβγαζε στην ενημέρωση συστηματος αναβάθμιση.....μέσα απο το μενού της miui έβρισκε διαθέσιμη ενημέρωση....κάτι για redmi note νομιζω έλεγε....τελοσπάντων πάτησα Ναι...οκ....κατέβασε ενα αρχείο,έφτασε στο 100%....έκανε reboot μόνο του και μετα άνοιξε στην recovery.....μέσα στο μενού βέβαια δεν άλλαξε τίποτα....πάλι την παλιά μου έδειχνε....που σημαίνει ή οτι εκανα κάτι λάθος εγώ....ή δεν γίνετε μέσω του μενού της miui......οπότε πάμε για καθαρή εγκατάσταση όπως λέει ο azuli.

 

Αν πέρασες την 5.3.17 με clean install τις επόμενες 1.κατεβάζεις το ζιπ 2.το πας στην SD 3.μπενεις recovery 4.πας advance - dalvic case, κανεις ενα dalvic case 5. back 6.install from sd και επιλεγεις την ρομ 7.ξανά ενα dalvic case και reboot system. Αν διαβάσεις τα σχόλια το λέει και μέσα ....

Link to comment
Share on other sites

Ok....ευχαριστώ azuli....μου έβγαζε στην ενημέρωση συστηματος αναβάθμιση.....μέσα απο το μενού της miui έβρισκε διαθέσιμη ενημέρωση....κάτι για redmi note νομιζω έλεγε....τελοσπάντων πάτησα Ναι...οκ....κατέβασε ενα αρχείο,έφτασε στο 100%....έκανε reboot μόνο του και μετα άνοιξε στην recovery.....μέσα στο μενού βέβαια δεν άλλαξε τίποτα....πάλι την παλιά μου έδειχνε....που σημαίνει ή οτι εκανα κάτι λάθος εγώ....ή δεν γίνετε μέσω του μενού της miui......οπότε πάμε για καθαρή εγκατάσταση όπως λέει ο azuli.

 

oχι δεν γινεται απο το menu,μονο με ξεχωριστο zip που δινει αυτος που φτιαχνει την δικια μας rom στο needrom.

Δεν ξερω τι εγινε και αν εγινε με τον τροπο που το εκανες,αλλα αν δεις τιποτα κουλα θα φταιει αυτο..! (αν το εκανε,πολυ πιθανο να μην εγινε καν)

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την miui 5.4.3 είχα το πρωτο κόλλημα και reboot του κινητού απο τοτε που το πήρα... Βγαίνει και μπαίνει αλλη παλι....

 

μηπως εχεις greenify επανω?!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εξαιτίας μιας πτώσης μου ράγισε η οθόνη κάτω δεξιά,ευτυχώς όμως η συσκευή ακόμη δουλεύει κανονικά.

 

Ξέρει κάποιος αν τα screen and digitizers που βρίσκω από ebay αξίζουν τον κόπο -αν γνωρίζει κάποιος να προτείνει κάτι θα ήμουν υπόχρεος-?

 

Επίσης όταν αναφέρουν το μοντέλο γράφουν στο τέλος κ κάποιους κωδικούς όπως AI1G GBNG LSRG BYWG SHPG κλπ.

Υπάρχει κάπου πάνω στη συσκευή αυτός ο κωδικός,γιατί από οτι κοίταξα δεν βρήκα κάτι. -η συσκευή αγοράστηκε τον Οκτώβρη του 2014-

 

Αξίζει να δώσω περί τα 30 ευρώ σύνολο για να το φτιάξω -επάνω θα βάλω κ ένα tempeted glass screen protector- ή να κοιτάξω για αγορά νέας συσκευής?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Διαβαζω συνεχος τωρα τελευταια για σπασμενες οθονες ,καλα ρε παιδια γιατι δεν βαζετε ενα tempeted glass screen protector να βρειτε την υγεια σας?

Εμενα μου εχουν σπασει 2 tempeted glass screen protectors απο χοντρη πτωση(η μια ηταν πτωση και προσπαθησα με το ποδι να το κανω κοντρολ πριν πεσει αλλα το αποτελεσμα ηταν το κοντρολ να γινει σουτι και να φυγει αλλα 2 μετρα στον αερα το τηλ.!),καλυτερα να κλαιω τα 4 ευρω ενος tempeted glass screen protectors παρα να καθομαι να διαλυω το τηλ..

Εσυ φιλε τι λες ,δεν αξιζει να δοσεις 20-30 ευρω για να αλλαξεις την οθονη?

Οθονες θα βρεις μπολικες και στο ebay αι στο aliexpress,αν θες ανοιξε το πρωτα το τηλ. να δεις τι λεει απο πισω στην πλατη της η οθονη και παρηγγγειλε ιδια,και πες μας και' μας αν η μαμα οθονη εχει αυτα τα γραματα και το στρογγυλο σηματακι που φαινονται γραμενα πανω στην καλωδιοταινια οπως σε αυτην http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-8297-LCD-Screen-Display-with-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-by-free-shipping-black/2022580474.html,εχει μερικες στο ali πως αυτη που δεν γραφουν τιποτα και μαλλον ειναι ιμιτασιον http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Original-LCD-Display-Screen-Digitizer-Touch-Screen-Assembly-For-Coolpad-F1-8297-Okami-8297W-Free/32284535272.html,εχει ομως και αυτες που εχουν τα γραμματα και το σηματακι επανω γιάυτο ανοιξε το και πες μας ποια οθονη φοραει απο μαμα το coolpad να το εχουμε υπ'οψην,εδω ας που στο βιντεο οπου δειχνει πως αλλαζει η οθονη του f1

στο 20:25 φαινετε καθαρα οτι φορουσε απο μαμα το τηλ την οθονη με τα γραματα και το σηματακι το στρογγυλο και ο τυπος την αντικαθιστα με μια με ροζ πισω καυθρευτε πλατη οπως π.χ αυτην http://www.aliexpress.com/item/original-new-For-coolpad-F1-Great-God-8297-LCD-screen-display-Touch-Screen-Digitizer-free-shipping/32213432406.html ! Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Και αντε πειτε ρε παιδες ,επιτελους εχει βγει καμια εντελος bug free και χωρις lag miui?

Καλη χρυση η aosp maucat αλλα εχω ερωτα τελικα με τις miui!

Link to comment
Share on other sites

Και αντε πειτε ρε παιδες ,επιτελους εχει βγει καμια εντελος bug free και χωρις lag miui?

Καλη χρυση η aosp maucat αλλα εχω ερωτα τελικα με τις miui!

 

Η miui v6 ειναι ακομα σε development,ολο και κατι βγαινει μερα με την μερα και το φτιαχνουνε.Γι αυτο και καθε βδομαδα υπαρχει καινουργια version.Aλλα γενικα αυτη που εχει στο needrom δεν εχει bugs,τουλαχιστον οχι κατι που να μπορεσα να αντιληφθω οσες μερες την ειχα.

 

Μην περιμενεις ποτε να δεις Miui με ταχυτητα aosp,απλα δεν μπορει να γινει!Πιο smooth ναι,αλλα πιο γρηγορη οχι

Link to comment
Share on other sites

Και αντε πειτε ρε παιδες ,επιτελους εχει βγει καμια εντελος bug free και χωρις lag miui?

Καλη χρυση η aosp maucat αλλα εχω ερωτα τελικα με τις miui!

 

δοκίμασε emui νομίζω μοιάζουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την vanilla 3: μετα τα workarounds (πατεντες..) τα περισσοτερα bugs ξεπεραστηκαν.Αν εξαιρεσεις το gravity που υπολειτουργει. (οπως και μερικα αλλα modules που αλλαζουν το UI).

 

Παντως απο performance δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κιολας,τα λαγκακια τα πετυχα,και σε ανοιγοκλεισιμο εφαρμογων και σε παιχνιδια (shadowgun).Δεν χρησιμοποιησα το app gamebooster που εχει μεσα γιατι το βρηκα ''χαιρω πολυ,σε οποια rom και να περασω καποιο app που κανει optimize τα minfree values η καρφωνει την cpu να δουλευει μονιμα στο 100% τα ιδια αποτελεσματα θα εχω'',τι gaming edition και ********..!

 

Εβγαλα το συμπερασμα οτι ο dev τελικα δεν το κατεχει και τρελα,η ειναι λιγο αρπακολατζης.H v2 παντως ειναι καλυτερη,ισως σε performance να την τρωει η V3 αλλα αυτο παιζει κιολας..!

Δεν εχω καποιο bug που να μου κανει την ζωη δυσκολη,αλλα αμα δεν βαριομουν να φλασαρω θα εβαζα και μια την νεα maucat να δω ποσο την εχει φτιαξει και ο αλλος..

 

Παντως η φαση με το development στο τηλεφωνο μας ειναι λιγο περιεργη.Μπορει να εχουμε τοσες πολλες rom αλλα μια που να χρησιμοποιει στο επακρον το hardware μας δεν υπαρχει.Εχω δοκιμασει ολες τις aosp (που ειναι καθαρο android,θα επρεπε να πηγαινουν σφαιρα) και δεν βρεθηκε ουτε μια που να μην δωσει σε καποια φαση εστω και λιγο lag.Eιτε απο την πρωτη μερα ειτε απο τον πρωτο μηνα.

 

Ειναι εξωφρενικο με 8x1.7ghz,2gb ram και mali450 gpu να βλεπουμε lag σε καθαρο android..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω συνεχος τωρα τελευταια για σπασμενες οθονες ,καλα ρε παιδια γιατι δεν βαζετε ενα tempeted glass screen protector να βρειτε την υγεια σας?

Εμενα μου εχουν σπασει 2 tempeted glass screen protectors απο χοντρη πτωση(η μια ηταν πτωση και προσπαθησα με το ποδι να το κανω κοντρολ πριν πεσει αλλα το αποτελεσμα ηταν το κοντρολ να γινει σουτι και να φυγει αλλα 2 μετρα στον αερα το τηλ.!),καλυτερα να κλαιω τα 4 ευρω ενος tempeted glass screen protectors παρα να καθομαι να διαλυω το τηλ..

Εσυ φιλε τι λες ,δεν αξιζει να δοσεις 20-30 ευρω για να αλλαξεις την οθονη?

Οθονες θα βρεις μπολικες και στο ebay αι στο aliexpress,αν θες ανοιξε το πρωτα το τηλ. να δεις τι λεει απο πισω στην πλατη της η οθονη και παρηγγγειλε ιδια,και πες μας και' μας αν η μαμα οθονη εχει αυτα τα γραματα και το στρογγυλο σηματακι που φαινονται γραμενα πανω στην καλωδιοταινια οπως σε αυτην http://www.aliexpress.com/item/For-Coolpad-F1-8297-LCD-Screen-Display-with-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-by-free-shipping-black/2022580474.html,εχει μερικες στο ali πως αυτη που δεν γραφουν τιποτα και μαλλον ειναι ιμιτασιον http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-Original-LCD-Display-Screen-Digitizer-Touch-Screen-Assembly-For-Coolpad-F1-8297-Okami-8297W-Free/32284535272.html,εχει ομως και αυτες που εχουν τα γραμματα και το σηματακι επανω γιάυτο ανοιξε το και πες μας ποια οθονη φοραει απο μαμα το coolpad να το εχουμε υπ'οψην,εδω ας που στο βιντεο οπου δειχνει πως αλλαζει η οθονη του f1

στο 20:25 φαινετε καθαρα οτι φορουσε απο μαμα το τηλ την οθονη με τα γραματα και το σηματακι το στρογγυλο και ο τυπος την αντικαθιστα με μια με ροζ πισω καυθρευτε πλατη οπως π.χ αυτην http://www.aliexpress.com/item/original-new-For-coolpad-F1-Great-God-8297-LCD-screen-display-Touch-Screen-Digitizer-free-shipping/32213432406.html !

 

Ποια tempered glass παίρνεις και από που?

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την vanilla 3: μετα τα workarounds (πατεντες..) τα περισσοτερα bugs ξεπεραστηκαν.Αν εξαιρεσεις το gravity που υπολειτουργει. (οπως και μερικα αλλα modules που αλλαζουν το UI).

 

Παντως απο performance δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κιολας,τα λαγκακια τα πετυχα,και σε ανοιγοκλεισιμο εφαρμογων και σε παιχνιδια (shadowgun).Δεν χρησιμοποιησα το app gamebooster που εχει μεσα γιατι το βρηκα ''χαιρω πολυ,σε οποια rom και να περασω καποιο app που κανει optimize τα minfree values η καρφωνει την cpu να δουλευει μονιμα στο 100% τα ιδια αποτελεσματα θα εχω'',τι gaming edition και ********..!

 

Εβγαλα το συμπερασμα οτι ο dev τελικα δεν το κατεχει και τρελα,η ειναι λιγο αρπακολατζης.H v2 παντως ειναι καλυτερη,ισως σε performance να την τρωει η V3 αλλα αυτο παιζει κιολας..!

Δεν εχω καποιο bug που να μου κανει την ζωη δυσκολη,αλλα αμα δεν βαριομουν να φλασαρω θα εβαζα και μια την νεα maucat να δω ποσο την εχει φτιαξει και ο αλλος..

 

Παντως η φαση με το development στο τηλεφωνο μας ειναι λιγο περιεργη.Μπορει να εχουμε τοσες πολλες rom αλλα μια που να χρησιμοποιει στο επακρον το hardware μας δεν υπαρχει.Εχω δοκιμασει ολες τις aosp (που ειναι καθαρο android,θα επρεπε να πηγαινουν σφαιρα) και δεν βρεθηκε ουτε μια που να μην δωσει σε καποια φαση εστω και λιγο lag.Eιτε απο την πρωτη μερα ειτε απο τον πρωτο μηνα.

 

Ειναι εξωφρενικο με 8x1.7ghz,2gb ram και mali450 gpu να βλεπουμε lag σε καθαρο android..!

 

Μέχρι στιγμής δεν εχω αντιληφθει λαγκς μιας και δεν παίζω παιχνίδια.

Όντως, γρήγορη ρομ-ισως οτι πιο γρηγορο εχω τεστάρει αλλά

Από την αρχή με χάλασε η φαση με το εικονίδιο της μπαταρίας και το γεγονός οτι χρειάζεται να περάσω ξεχωριστό μοντούλ για να την παραμετροποιησω, υποχρεωτικά, μαζι με τις υπόλοιπες ενδείξεις...

 

Βαριέμαι να την αλλάξω.

Πλην ομως, είναι υπ ατμον..

 

Σχετικά με το υλικό του τηλεφώνου......

Εδω μας λενε ότι εχει ενα chip ήχου Επαγγελματικής ποιότητας....

Που ρε παιδια???

Και δεν το χουμε ακούσει ως τώρα??

Και το πλακωνουμε στο βαηπερ για να το φέρουμε στα ίσια....??

 

Εδιτ: βλεπω κι αλλη ρομ στο χδα με seeder.... Τι στην ευχή.... Τοσο της μόδας εχει γίνει το seeder που 8 χ1,7 να το χρειάζονται? Τόσο πολυ "βαρυναν" οι εφαρμογές?

Αν ειναι δυνατόν!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν εχω αντιληφθει λαγκς μιας και δεν παίζω παιχνίδια.

Όντως, γρήγορη ρομ-ισως οτι πιο γρηγορο εχω τεστάρει αλλά

Από την αρχή με χάλασε η φαση με το εικονίδιο της μπαταρίας και το γεγονός οτι χρειάζεται να περάσω ξεχωριστό μοντούλ για να την παραμετροποιησω, υποχρεωτικά, μαζι με τις υπόλοιπες ενδείξεις...

 

Βαριέμαι να την αλλάξω.

Πλην ομως, είναι υπ ατμον..

 

Σχετικά με το υλικό του τηλεφώνου......

Εδω μας λενε ότι εχει ενα chip ήχου Επαγγελματικής ποιότητας....

Που ρε παιδια???

Και δεν το χουμε ακούσει ως τώρα??

Και το πλακωνουμε στο βαηπερ για να το φέρουμε στα ίσια....??

 

Εδιτ: βλεπω κι αλλη ρομ στο χδα με seeder.... Τι στην ευχή.... Τοσο της μόδας εχει γίνει το seeder που 8 χ1,7 να το χρειάζονται? Τόσο πολυ "βαρυναν" οι εφαρμογές?

Αν ειναι δυνατόν!

 

και κατα ποσο κανει καλο η κακο το seeder κινειται στα ορια της συνωμοσιολογιας!

για το chip ηχου ειναι θεμα ποσο εχει γινει optimized ο ηχος απο τον dev (σιγα..) και κατα ποσο καλα εχουν φτιαξει τον driver.Aν κρινω απο τον driver της gpu..!

Link to comment
Share on other sites

και κατα ποσο κανει καλο η κακο το seeder κινειται στα ορια της συνωμοσιολογιας!

για το chip ηχου ειναι θεμα ποσο εχει γινει optimized ο ηχος απο τον dev (σιγα..) και κατα ποσο καλα εχουν φτιαξει τον driver.Aν κρινω απο τον driver της gpu..!

Οτι driver και να εχει το ηχειο ακουγεται οτι δεν ειναι καλης ποιοτητας και δεν ειναι για πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αντιμετωπίζουν θέματα με το GPS ......όχι μόνο στη ρομ του Αlgo.....αλλά γενικώς....

 

1) Κατεβάστε από το play store το ΜΤ GPS.....αφού το κατεβάσετε ,ανοίξτε την εφαρμογή και πατήστε..."Download EPO files

 

2)Kατεβάστε επίσης από το play store την εφαρμογή GpsFix.....ανοίξτε την εφαρμογή και πατήστε..."Start fixing

 

Tα δικά μου τα θέματα με το Gps λύθηκαν με αυτό τον τρόπο.......τώρα πλέον δεν έχω κανένα θέμα και κλειδώνει αμέσως.

Λειτουργούν και δουλεύουν κανονικά......Sygic.......Navigon......Route 66.....Google maps

 

Guys καμιά άλλη λύση γα το GPS σε algorom v2 μήπως?Πάρα πολύ καλή και κρίμα είναι να τη βγάζω τώρα........Τα παραπάνω π έγραψε το παιδί δεν δούλεψαν σε μένα....

Edited by nikolaos8
συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

ωραιο το κολπακι με την lg camera.το θεμα ειναι πως βαζουμε την εφαρμογη να αποθηκευει στην καρτα?το αλλαζω απο τις ρυθμισεις αλλα μολις βγω και ξαναμπω ξαναγυρναει στη συσκευη που εχει σαν προεπιλογη.οπως επισης και οι ρυθμισεις τις καμερας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...