Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω ακριβώς το αντίθετο, επειδή είμαστε στην Ελλάδα πρέπει να το βάζουμε στο 3g preffered αν θέλουμε ίντερνετ καθώς στο 3g only υπάρχει σοβαρή πιθανότητα (έως βεβαιότητα) ότι θα μείνουμε σε κάποια φάση χωρίς σήμα = χωρίς τηλέφωνο. Όταν πια δε χρειαζόμαστε το ίντερνετ το γυρνάμε σε 2G Only και είμαστε τζετ και από σήμα και από μπαταρία.

 

εγω τα αλλαζω παντα manually και μονο 2g η μονο 3g.Οταν ειμαι εξω 2g και αμα θελω γρηγορο ιντερνετ (λεμε τωρα..!) το βαζω 3g only.Δεν εμπιστευομαι το android να διαλεγει αυτο δικτυο.

 

Πλεον εχω κανει την καλυτερη καθως εχω 2 καρτες,μια μονο για data που ειναι σε 3g only συνεχεια(εκτος απο το μετρο που δεν εχει καμια γραμμη και το βαζω 2g αν το χρειαζομαι) και μια μονο για κλησεις και sms που δουλευει αποκλειστικα σε 2g για να εχει παντα σημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται, το έχω ψάξει κι εγώ.

 

κριμα... για μενα ειναι λογος να αλλαξω rom.... και με ειχε βολεψει παρα πολυ... ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το ξενερωμα της vanilla v3 πέρασα την τελευταια maucat (5/4).Όλα μια χαρά δουλεύουν και είναι σφαιρατη.Έβαλα και το zip με τά 20mp μέσω recovery και δουλεύει και αυτο μια χαρά.Δεν βλέπω κάποιο θέμα μέχρι στιγμης.Την κραταω μέχρι νεωτέρας.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το ξενερωμα της vanilla v3 πέρασα την τελευταια maucat (5/4).Όλα μια χαρά δουλεύουν και είναι σφαιρατη.Έβαλα και το zip με τά 20mp μέσω recovery και δουλεύει και αυτο μια χαρά.Δεν βλέπω κάποιο θέμα μέχρι στιγμης.Την κραταω μέχρι νεωτέρας.

εχει ελληνικα?[color="#b

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το τελευταιο update της aosp maucat. Οι φωτογραφιες πλεον αποθηκευονται στην sd. Τα downloads επισης αποθηκευονται στην sd περνωντας το module xinternalsd απο xposed. Επισης τα παιχνιδια παιζουν απο το obb της sd(ειχα περασει απο την αρχη το obb on sd απο xposed οποιος θελει το δοκιμαζει και χωρις αυτο το module).
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τη προηγούμενη asop maucat άμα φλασαρω κατεύθιαν τη νέα θα εχω θέμα η πρέπει να κάνω πρώτα κανένα wipe?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε χρειάζεται κάτι άλλο, τώρα πρέπει να έχεις ένα tile που αλλάζεις μεταξύ 2G only και 2G/3G, δηλαδή αυτό που ήθελες.

Δεν το βρίσκω ρε ****το.Μέσα Network mode tile settings έχει τις εξής επιλογές

1)Λειτ. πλακιδίου κιν. δικτύου

2)2G/3G οπού μέσα έχει να επιλέξεις το GSM/WCDMA preffered ή το GSM/WCDMA auto

3)Επιτρέψτε τη λειτουργία του δ (δεν γράφει περισσότερα )

4)Χρήση CDMA δικτύων όπου το τίκαρα και πάλι τα ίδια φουλ σήμα η μια κάρτα μια γραμμή η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα δοκίμασα και την miui3 από needrom πολύ καλή ρομ και αυτή καλό γραφικό περιβάλλον μου έκανε εντύπωση την είχε δοκιμάσει κανένας να μου πει αν είχε κάποιο bug;ίσως την τεστάρω αλλά αν ξέρει κάποιος να μου πει αν είχε bug να γλιτώσω τον κόπο..του flasarismatos

 

Εννοείς την emui 3.0 B255 του mexel;

Είπαμε για emui καλύτερες είναι οι:

για 2.3 η emuiUNICOM & για 3.0 η emui3.0 B262 της fireteam (δεν έχω τεσταρει την beta 3,0 του mickvip)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τη προηγούμενη asop maucat άμα φλασαρω κατεύθιαν τη νέα θα εχω θέμα η πρέπει να κάνω πρώτα κανένα wipe?

4 επιλογές

1. Φλασάρεις χωρίς κανένα wipe! To έχω δοκιμάσει με παλιότερες maucat χωρίς πρόβλημα! αλλά δεν το προτείνει κανένας! Πρόκειται για το απόλυτο dirty! Αν δε σου βγει μην πεις ότι φταίω εγώ!

2. Κάνεις μόνο wipe cache και dalvik. Είναι αυτό που προτείνουν όλοι σαν dirty flash. Δοκιμάζεις και πάλι με δική σου ευθύνη. Να πω και εδώ ότι το έχω κάνει παλιότερα στις maucat χωρίς κάποιο πρόβλημα.

3. [edit μετά την απάντηση του vasilis91] Κανε wipe cache/dalvik/system, μετα ενα reboot στο recovery.

4. Φλασάρεις σαν καινούρια rom, με διπλά όλα τα wipe και μετά reboot στο recovery. (Ακόμα και αυτό είναι με δική σου ευθύνη!!)

Θα σου πρότεινα (πάντα με δική σου ευθύνη) να ξεκινήσεις από το 3 και αν παρατηρήσεις κάποιο πρόβλημα να πας στο 4. Το 1 άστο για κάτι βαριεστημένους τύπους σαν εμένα! και το 2 δεν είναι πια και τόσο πιο γρήγορο από το 3.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω τη προηγούμενη asop maucat άμα φλασαρω κατεύθιαν τη νέα θα εχω θέμα η πρέπει να κάνω πρώτα κανένα wipe?

Κανε wipe cache/dalvik/system μετα ενα reboot στο recovery και flash την καινουρια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αστο με το Titanium.Οταν κανεις εγκατασταση της ROM μεσω Recovery πας εδω https://mega.co.nz/#F!HRlm...YJ4tU0r0pQYjLg και κατεβαζεις το αρχειο το κανεις μια φορα ξεζιπαριρμα και το αρχειο που θα σου βγαλει (zip) θα το βαλεις μεσα στην καρτα μνημης.Πας ξανα μεσω Recovery και κανεις εγκατασταση οπως την ρομ αλλα το αρχειο που εχεις ριξει μεσα.

Δεν πειραζεις τιποτα απο τηλ οταν το ανοιξεις εχεις την lg καμερα

 

ευχαριστουμε φιλε γιωργο..μονο με αυτον τον τροπο δουλεψε σε μενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την emui 3.0 B255 του mexel;

Είπαμε για emui καλύτερες είναι οι:

για 2.3 η emuiUNICOM & για 3.0 η emui3.0 B262 της fireteam (δεν έχω τεσταρει την beta 3,0 του mickvip)

 

ναι αυτή εννοώ :p και oi δύο έχουνε θέμα με cosmote; δλδ αυτές που λες είναι καλύτερες από mexel;

η emui3.0 Β262 δουλεύει με cosmote; θα αξίζει τον κόπο να την δοκιμάσω... προς το παρόν είμαι με maucat 1101 απλή ρομ φαίνεται aosp ικανοποιητική αλλά σε γραφικό περιβάλλον χάνει απέναντι στου mexel που δοκίμασα,επίσης διάβασα σε needrom για την emui 3.0 B255 ότι έχει και καλή κατανάλωση τώρα έχω κουραστεί μόλις παραλάβω την οθόνη για να επισκευάσω το 2ο coolpad θα τις δοκιμάσω μόνο και μόνο για το περιβάλλον σε σχέση με την κατανάλωση και αν είναι θα φλασάρω και τα δύο με emui

αλλά η s5 είχε όντος καλές φωτό.. τώρα με lg camera δεν έχω το ίδιο αποτέλεσμα όσο με την app camera της s5

η lenovo cameraa μου άρεσε περισσότερο για να φλάσαρα αλλά δεν κρατάει τα pixels

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το τελευταιο update της aosp maucat. Οι φωτογραφιες πλεον αποθηκευονται στην sd. Τα downloads επισης αποθηκευονται στην sd περνωντας το module xinternalsd απο xposed. Επισης τα παιχνιδια παιζουν απο το obb της sd(ειχα περασει απο την αρχη το obb on sd απο xposed οποιος θελει το δοκιμαζει και χωρις αυτο το module).

 

Ποιον launcher έχει;

Μήπως δοκίμασες gps;

Link to comment
Share on other sites

 

αν το πατησεις εμφανιζει στα recents την ram

Link to comment
Share on other sites

αν το πατησεις εμφανιζει στα recents την ram

 

Η πρώτη λέξη μεταφράζεται ως "Display" και η δεύτερη ως "Consists".

 

Μάλλον "Διάρκεια με αναμμένη οθόνη";

 

https://translate.google.gr/#ru/en/%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8C

 

https://translate.google.gr/#ru/en/%D1%81%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%B5

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είπε ο αζουλι, πιο πάνω, διότι όταν το ενεργοποιήσω, εχω αυτο

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-04-06-07-33-00_zpsdpmxcxs8_edit_1428294916972.png_zpsnof68dl2.jpeg

Ελεύθερη:1432ΜΒ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μαλλον οταν με την βανιλα οταν το τηλεφωνο ειναι ωρα κλειδωμενο δεν δουλευει το WiFi. Και στα καλα καθουμενα μου αλλαξε φοντο στο πληκτρολογιο και το εκανε λευκο. Ποια προτεινεται να δοκιμασω τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!! το βρήκα πως επιλέγουμε 3G ή 2G only.

Ρυθμίσεις -> Επιλογές για προγραμματιστές -> Engineer Mode settings -> RAT Mode -> sim -> set preferred network type-> και εκεί έχει διάφορες επιλογές.Αυτή που μας ενδιαφέρει είναι GSM only για 2G και WCDMA only για 3G

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο xinternal : [ATTACH]59133[/ATTACH]

Ωραιος.... Τώρα όλα αποθηκεύονται στην sd card

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...