Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε και με το ντρο στο ον, να κερδισεις κανα μβ παραπάνω.

 

Η διαφορά εξακολουθεί να είναι εμφανής. Ειδικά στις δύσκολες λήψεις.

 

Θα δοκιμάσω και με λενοβο καμερα..

 

εν πάσει περιπτωσει, πειραματισθείτε κι εσεις.. Δεν αποκλείεται κάποια αλλη εφαρμογή να ¨κάτσει¨ καλύτερα σε σας...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

αντε και με το ντρο στο ον, να κερδισεις κανα μβ παραπάνω.

 

Η διαφορά εξακολουθεί να είναι εμφανής. Ειδικά στις δύσκολες λήψεις.

 

Θα δοκιμάσω και με λενοβο καμερα..

 

εν πάσει περιπτωσει, πειραματισθείτε κι εσεις.. Δεν αποκλείεται κάποια αλλη εφαρμογή να ¨κάτσει¨ καλύτερα σε σας...

 

Ιδια ακριβως ληψη σε εξωτερικο χωρο χωρις να μετακινηθει ουτε χιλιοστο το τηλεφωνο με a better k lg.το ποια ειναι ποια φαινεται απ την αναλυση

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως έχει σχέση με αυτό

http://en.miui.com/thread-21467-1-1.html

 

το τσεκαρα και γω,πολυ μανουρα..στην v5 και πριν ηταν απλα ενα apk..

Μου γραφει ο mickvip οτι δεν υποστηριζονται στην v6.Κατι το οποιο δεν μου αρεσε καθολου..

 

Μεγαλες αλλαγες στην v6 σε σχεση με v4 v5,καθολου παραμετροποιησιμη πλεον η miui..

 

Ειδικα τα εικονιδια στο status bar θα επρεπε να μεγαλωνουν,αισθανομαι γερος..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ακριβως ληψη σε εξωτερικο χωρο χωρις να μετακινηθει ουτε χιλιοστο το τηλεφωνο με a better k lg.το ποια ειναι ποια φαινεται απ την αναλυση

 

Ακόμη και έτσι, σε συμφέρει η lg

Διότι έχεις πιο "ευρυγωνιο" φακό.

Αν θέλεις, ανέβασε σε drive την ορίτζιναλ ληψη. Οτι θες, αρκεί να είναι ιδιο πλάνο

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τσεκαρα και γω,πολυ μανουρα..στην v5 και πριν ηταν απλα ενα apk..

Μου γραφει ο mickvip οτι δεν υποστηριζονται στην v6.Κατι το οποιο δεν μου αρεσε καθολου..

 

Μεγαλες αλλαγες στην v6 σε σχεση με v4 v5,καθολου παραμετροποιησιμη πλεον η miui..

 

Ειδικα τα εικονιδια στο status bar θα επρεπε να μεγαλωνουν,αισθανομαι γερος..!

 

Αζουλι,

Εγω, όπως την έβαλα.... Την έβγαλα...

Δεν μου άρεσε καθόλου.

Θές λίγο η έλλειψη σπιρταδας.

Θές λίγο οτι αϊφονίζει...

Ισως, θες επειδή δεν εχω εμπειρία.

...

Δεν μου άρεσε......

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και έτσι, σε συμφέρει η lg

Διότι έχεις πιο "ευρυγωνιο" φακό.

Αν θέλεις, ανέβασε σε drive την ορίτζιναλ ληψη. Οτι θες, αρκεί να είναι ιδιο πλάνο

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αζουλι,

Εγω, όπως την έβαλα.... Την έβγαλα...

Δεν μου άρεσε καθόλου.

Θές λίγο η έλλειψη σπιρταδας.

Θές λίγο οτι αϊφονίζει...

Ισως, θες επειδή δεν εχω εμπειρία.

...

Δεν μου άρεσε......

 

Δεν ξερω πως να ανεβασω σε drive και δεν ξερω και τι ενοεις οριτζιναλ ληψη.το πλανο παντως ειναι ολοιδιο και στις δυο φωτο,οπως εγραψα και πιο πριν,το τηλεφωνο δεν μετακινηθηκε ουτε χιλιοστο.το θεμα ειναι οτι και οι δυο δινουν σχεδον ιδια mb,αλλα η μια τραβαει με 13.3 και η αλλη με 20+ .

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και έτσι, σε συμφέρει η lg

Διότι έχεις πιο "ευρυγωνιο" φακό.

Αν θέλεις, ανέβασε σε drive την ορίτζιναλ ληψη. Οτι θες, αρκεί να είναι ιδιο πλάνο

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αζουλι,

Εγω, όπως την έβαλα.... Την έβγαλα...

Δεν μου άρεσε καθόλου.

Θές λίγο η έλλειψη σπιρταδας.

Θές λίγο οτι αϊφονίζει...

Ισως, θες επειδή δεν εχω εμπειρία.

...

Δεν μου άρεσε......

 

gps για τον πεο αυτη η miui..δεν ξερω καν αν θα την αντεξω μεχρι να βγει η νεα vanilla.Μετα την aosp το (κινεζικο) χαος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε ποια ειναι τα bugs της miui 6!

Υπαρχει καμια miui 6 bug free ,γιατι μονο για μια τετοια θα αλλαξω την aosp maucat!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι και εγω κατοχος του coolpad f1.Θα ηθελα να ρωτησω κατι.ενω συνδεω το otg με φλασακι δεν μου το εμφανιζει στην συσκευη.ειναι καποιο προβλημα του κινητου η δεν δεχεται γενικα...εχω την xtreme vanilla.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

gps για τον πεο αυτη η miui..δεν ξερω καν αν θα την αντεξω μεχρι να βγει η νεα vanilla.Μετα την aosp το (κινεζικο) χαος.

4/4. Θα βγει.το ανεβασε ο bev στο fb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.ειμαι και εγω κατοχος του coolpad f1.Θα ηθελα να ρωτησω κατι.ενω συνδεω το otg με φλασακι δεν μου το εμφανιζει στην συσκευη.ειναι καποιο προβλημα του κινητου η δεν δεχεται γενικα...εχω την xtreme vanilla.Ευχαριστω!

Δεν υποστηριζει otg το coolpad.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορώ να βγάλω σήμα hdmi με κάποιον τρόπο? Είχα ένα htc evo που με ανταπτορα το έκανα

Α! Να πω και το εξής... με την οππο και 3g καταναλώνει αρκετά, έχει άλλος εμπειρία επί του θέματος?

Edited by aggelosk
Link to comment
Share on other sites

gps για τον πεο αυτη η miui..δεν ξερω καν αν θα την αντεξω μεχρι να βγει η νεα vanilla.Μετα την aosp το (κινεζικο) χαος.

 

Εγώ με here maps, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα... Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται....

Το μόνο "κουσουρι" που έχω εντοπίσει είναι ένα ψιλοκολλημα που τρώει στο scrolling στο facebook. Δεν είναι πολύ smooth. Κατά τ' αλλά κομπλέ. Έκανα και το κόλπο του jpower με την lgcamera και τα 21Mpx...

Link to comment
Share on other sites

Α! Να πω και το εξής... με την οππο και 3g καταναλώνει αρκετά, έχει άλλος εμπειρία επί του θέματος?

 

Με 3g καταναλώνει πολύ ανεξαρτήτως rom. Είναι το πιο ενεργοβόρο πράγμα που μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην emui 3.0 η lgacamera δεν μπορεί να αποθηκεύσει στην καρτα sd. Είναι πρόβλημα της ρομ ή της lgacamera; Η στοκ καμερα αποθηκεύει κανονικά στην sd και η lgacamera μόνο στην εσωτερική μνήμη. Καμμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Στην emui 3.0 η lgacamera δεν μπορεί να αποθηκεύσει στην καρτα sd. Είναι πρόβλημα της ρομ ή της lgacamera; Η στοκ καμερα αποθηκεύει κανονικά στην sd και η lgacamera μόνο στην εσωτερική μνήμη. Καμμια ιδέα;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geeksoft.extcardpatch

Link to comment
Share on other sites

Στην emui 3.0 η lgacamera δεν μπορεί να αποθηκεύσει στην καρτα sd. Είναι πρόβλημα της ρομ ή της lgacamera; Η στοκ καμερα αποθηκεύει κανονικά στην sd και η lgacamera μόνο στην εσωτερική μνήμη. Καμμια ιδέα;

 

Εμένα αποθηκευουν κανονικά όλες οι κάμερες στην κάρτα.

Στην lgcamera στις ρυθμίσεις, αλλάζεις αν θες το φάκελο αποθήκευσης, δεν σου κρατά τη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για πειτε ποια ειναι τα bugs της miui 6!

Υπαρχει καμια miui 6 bug free ,γιατι μονο για μια τετοια θα αλλαξω την aosp maucat!

 

Beta ειναι ακόμα,ουτε οι developers δεν ξέρουν τα bugs.

 

Anyway δεν έχει τίποτα λειτουργικό απο bugs,καλη είναι.Απλα μέχρι εκεί..

 

Πάντως την έχουν αλλάξει πολύ την miui απο την εκδοση 4 που ηταν η αγαπημένη μου ROM.Την περιορισανε παρα πολύ απο παραμετροποιηση και λειτουργίες,πραγματικα θυμίζει πιο πολύ iOS πλεον παρα android.

 

Καμια ROM δεν μου χει πάρει τόσες ώρες να την στησω και στο τέλος να μην κανει ολα αυτά που θελω.

 

Πάντως απο ομορφιά δεν παίζεται,για κάποιον που δεν έχει πολλές απαιτήσεις είναι σουπερ η Ρομ.

 

Δεν θα συζήτησω καν το ποσο δύσχρηστο εχουν κανει το συστημα του root.Πραγματικα τι σκέφτονταν?!Να μπαινεις σε root εφαρμογή και απλα να σου λέει δεν εχεις root,να μην σου βγάζει popup έγκρισης root,και να πρεπει να ψαχνεις να βρεις σε μενού και υπομενού για να δώσεις root..!Και να μην μπορείς να δώσεις προκαταβολικά root στις υπόλοιπες εφαρμογες!

 

Γουάτ δε φακ miui..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αποθηκευουν κανονικά όλες οι κάμερες στην κάρτα.

Στην lgcamera στις ρυθμίσεις, αλλάζεις αν θες το φάκελο αποθήκευσης, δεν σου κρατά τη ρύθμιση;

 

Κρατά τη ρύθμιση. Δείχνει τη φωτογραφία κάτω δεξιά και μόλις πατάω να την δω... Δεν υπάρχει. Θα δοκιμάσω το patch gerstavros2 να δω αν θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Κρατά τη ρύθμιση. Δείχνει τη φωτογραφία κάτω δεξιά και μόλις πατάω να την δω... Δεν υπάρχει. Θα δοκιμάσω το patch gerstavros2 να δω αν θα δουλέψει.

Ποια emui 3.0 έχεις?

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Emui 3.0 B255-mexel-12.17

 

Δεν δούλεψε ούτε το patch.

Από emui 3.0 προτείνω την Emui 262.fireteam (δουλεύει το GPS δεν έχουν δόνηση τα capacitive buttons )

Link to comment
Share on other sites

Από emui 3.0 προτείνω την Emui 262.fireteam (δουλεύει το GPS δεν έχουν δόνηση τα capacitive buttons )

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη. Τα πάντα δουλεύουν άριστα. Ούτε ένα bug εδώ και δύο εβδομάδες που την έχω. Αν δε πρόκειται να δουλέψει η lgcamera δεν πειράζει θα μείνω με αυτήν της Ρομ κι ας μην είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Από emui 3.0 προτείνω την Emui 262.fireteam (δουλεύει το GPS δεν έχουν δόνηση τα capacitive buttons )

 

Συμφωνώ

Από Emui2.3 η UNICOM

Από Emui 3.0.B262 η FIRETEAM

Μην βάζετε άλλες (μέχρι νεωτέρας) και παιδευεστε τζάμπα

ΕDIT

(ο mexel είχε βγάλει και την Β258 με πληρωμή 2$ και την οποία μάλλον δεν αγόρασε κανένας, στην 255 είχε πει και ο ίδιος ότι υπάρχουν κάποια bugs τα οποία διόρθωσε στην 258, πρέπει να την έχει βγάλει την 258 από το needrom τώρα)

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη για το off topic: φίλος ήθελε το f1 αλλά από ότι βλέπω μάλλον δεν πρόλαβε οπότε θα ήθελα από όσους έχουν άποψη σχετικά με παρόμοια τηλέφωνα με το f1 να μου προτείνουν όποιο νομίζουν ότι το πλησιάζει (τουλάχιστον σε τιμή-επιδόσεις). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...