Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω αρκετες ημερες την ρομ του jpower AEX modded,με το που την εγκατεστησα,βρηκε το ρουτερ μου εκανα εισαγωγη του κωδικου,και ολα καλα μια χαρα συνδεεται.

Αν ομως ανοιξω το wifi,δεν μου βρησκει αλλα δικτυα,δηλαδη αν παω σ ενα μαγαζι π.χ και ενεργοποιησω το wifi κανει συνεχως αναζητηση διχως να βρησκει δικτυα,που μπορει να οφειλεται;νομιζω οτι περιεγραψα κατανοητα το προβλημα.

Αν εχει καποιος παρομοιο προβλημα και ξερει την λυση ας βοηθησει,ευχαρηστω

 

Λυθηκε το προβλημα με επανεγκατασταση της ROM

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

[quote name=

 

Λογικά, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Εγώ ολες τις ρομ τις περναω με philz[/quote]

 

Ας την περάσω και εγω με philz. Εχεις κανενα link για τη philz που χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Ας την περάσω και εγω με philz. Εχεις κανενα link για τη philz που χρησιμοποιείς;

 

https://mega.nz/#!AcoUBCab!KX5zqEfWgQuHuwsxXlfpstxKooQlJ6C1SpKz8OIiDzI

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι άλλο μάλλον ήθελες να λινκαρεις, αυτό είναι για κάποια συσκευή που δεν έχουμε.

Ξήλωσα το παραπάνω, ξήλωσα και το wifi fixer που είχα βάλει, έκανα Clean cache και dalvik, ξαναφλασαρα το wifi patch και από χθες όλα δουλεύουν άψογα πάλι. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ την κατεβασα , ευχαριστώ.

Με τι να την φλασάρω? Κατέβασα το flashify αλλα δεν δουλευει η εφαρμογη..κολλαει..

Εχεις να μου προτεινεις καποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρίσκω πλέον στο Android Market, δεν θυμάμαι αν ήταν και εκεί διαθέσιμο, με αυτό δοκίμασε https://mobileuncle-mtk-tools.en.uptodown.com/android
Link to comment
Share on other sites

δεν το βρίσκω πλέον στο Android Market, δεν θυμάμαι αν ήταν και εκεί διαθέσιμο, με αυτό δοκίμασε https://mobileuncle-mtk-tools.en.uptodown.com/android

 

Σ'ευχαριστώ που με διευκολυνες και εγώ για τον θειο εψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου φόρτωσα την ΑΕΧ και επαθα πολιτισμικο σοκ απο την απλοτητά της, ξαναγυρισα ταχιστα στην MIUI 9.2.2 και εδω θα κάτσω πάλι. Επειδη εκανα καθαρή εγκατασταση ψαχνω ενα πατσακι σου Jpower που ανεβαζει τις σταθμες του ηχου στο ηχειο αλλα και τα ακουστικα. Μηπως το εχεις καπου να το ξαναβάλω? Thanks ουτως η άλλως,,,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει το τηλέφωνο σε 3g ? Κάποιες εφαρμογές από το play που δοκίμασα, περισσότερο πρόβλημα δημιουργούσαν, παρά βοηθούσαν.

Επίσης, μέσα από το About Phone, status, phone info, η ρύθμιση wcdma only δε μένει, μετά από λίγο ξαναγυρνάει σε preferred. Στην ΑΕΧ modded αναφέρομαι.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα προβληματάκι με την SD κάρτα το κινητάκι μας...

Δεν με αφήνει να επιλέξω την κάρτα ως χώρο αποθήκευσης για τις κάμερες (δοκίμασα cameringo και Footej)

Με την Footej μόλις επιλέγω sd card μου λέει ότι δεν δόθησαν τα δικαιώματα πρόσβασης.

Την κάρτα την έχω δηλώσει ως εξωτερική μνήμη.

Μέχρι τώρα μπορούσα όμως. Νόμιζα ότι ήταν η κάρτα αλλά άλλαξα και πάλι τα ίδια.

Επίσης όταν πάω στις ρυθμίσεις/αποθηκευτικός χώρος και πατήσω πάνω στην κάρτα μου κρασάρει τις ρυθμίσεις

Καμμιά ιδέα, εννοείτε ότι είμαι με AEX !

Thanks !:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε ΑΕΧ modded lite προσπαθώ να τρέξω antutu αλλά δεν τρέχει τα benchmarks για την gpu.

Απεγκατεστησα το Antutu 3D και όταν πηγα να το εγκαταστησω ξανά , μου βγάζει μήνυμα οτι δεν είναι συμβατό μρην συσκευή , καμιά ιδέα?

Το antutu benchmark δεν δείχνει να έχει πρόβλημα.

--------------------------------------------------

Το πρόβλημα με το WiFi είναι πιο έντονο τελευταία.

Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε τι γράφω.

Ενώ είμαι στο Coffee Drop και είμαι συνδεδεμένος (έχω σερφάρει για κανένα τέταρτο)

κλείνω για λίγο την οθόνη και όταν το ξανα ανοίγω αντικρύζω αυτό που έχει στο βίντεο.

Η επιλογή οταν κλείνει η οθόνη είναι να μένει πάντα ενεργό το WiFi.

Προσπαθεί να συνδεθεί σε δίκτυο που είναι 30 μέτρα μακριά

Κάνει συνεχείς συνδέσεις και αποσυνδέσεις με πολύ γρήγορο ρυθμό.

Και το πιο περίεργο όταν πάω να κάνω σύνδεση με το χέρι δείχνει σαν να μην έχει καταχωρημένο τον κωδικό

ενώ μετά από δευτερόλεπτα αφού συνδέομαι σε COSMOTE FON

συνδέεται κανονικά και μάλιστα για καμιά ώρα που ήμουν εκεί δούλεψε άψογα.

Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι με την εκδοση RR 7.1.2 αλλαξα sdcard και δεν μπορω να κανω save τις εφαρμογες μου εκει μεσω titaniumbackup. Μου λεει οτι ο φακελος δεν ειναι εγγραψιμος. Εχετε καποια λυση; Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το έχω κάνει και δεν αλλάζει κάτι, οι μπαταρίες είναι παλιές πλέον, γι' αυτό συμβαίνει.

Η λύση είναι η χρήση καλής θερμοαγώγημης αλοιφής στον επεξεργαστή και τις μνήμες, ξεκουμπώνοντας το καπάκι που τα θωρακίζει ηλεκτρομαγνητικά. Μετα κλείνεις το καπάκι και επάνω στο κλειστό καπάκι βάζεις πάλι θερμοαγώγημη ώστε αυτή να κάνει ένα λεπτό στρώμα με το πίσω μέρος της οθόνης. Προσοχή καλής ποιότητας θερμοαγώγημη αλοιΦή, ΜΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΑΓΩΓΗΜΗ, και σε τόση ποσότητα ώστε να κάνει ένα μεγάλο σε επιφάνεια στρώμα , αλλά όσο πιο λεπτό μπορεί να γίνει.

Εγώ έτσι σταμάτησα τις επανεκκινήσεις μετά από ελαφρά χτυπίματα στην πλάτη ή την οθόνη του Coolpad

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση

Το Play Store σταμάτησε να μου κάνει αναβαθμήσεις. Λέει ότι ξεκινάει να κάνει download αλλα μένει για πάντα στην αναμονή λήψης. Έχετε καμια ιδέα ;;;

Φοράω MIUI 9.2 του JPOWER

Link to comment
Share on other sites

[/color]Μια ερώτηση

Το Play Store σταμάτησε να μου κάνει αναβαθμήσεις. Λέει ότι ξεκινάει να κάνει download αλλα μένει για πάντα στην αναμονή λήψης. Έχετε καμια ιδέα ;;;

Φοράω MIUI 9.2 του JPOWER

 

κατι εχεις εγκαταστησει που το μπλοκαρει. Το επαθα σε samsung s4 οταν είχα εγκαταστησει παραμαγαζο εφαρμογων.

Λυθηκε κανοντας καθαρισμό των data του google playstore και playstore services και ξηλωμα του παραμαγαζου

Αλλά δεν λύθηκε άμεσα.

Μετά απο κανά 2 επανεκκινησεις

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι η χρήση καλής θερμοαγώγημης αλοιφής στον επεξεργαστή και τις μνήμες, ξεκουμπώνοντας το καπάκι που τα θωρακίζει ηλεκτρομαγνητικά. Μετα κλείνεις το καπάκι και επάνω στο κλειστό καπάκι βάζεις πάλι θερμοαγώγημη ώστε αυτή να κάνει ένα λεπτό στρώμα με το πίσω μέρος της οθόνης. Προσοχή καλής ποιότητας θερμοαγώγημη αλοιΦή, ΜΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΑΓΩΓΗΜΗ, και σε τόση ποσότητα ώστε να κάνει ένα μεγάλο σε επιφάνεια στρώμα , αλλά όσο πιο λεπτό μπορεί να γίνει.

Εγώ έτσι σταμάτησα τις επανεκκινήσεις μετά από ελαφρά χτυπίματα στην πλάτη ή την οθόνη του Coolpad

 

Πήρα και μπαταρία για δοκιμή και το πρόβλημα συνεχίζεται οπότε το παράτησα. Θα τσεκάρω αυτό που λες βάζοντας Arctic Silver. Καταρχήν αν ισχύει αυτό δεν φταίει η πάστα αλλά κάπου γίνεται βραχυκύκλωμα και γι' αυτό κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα την ΑEX αλλά έχω θέμα με το wifi

Αποσυνδέεται συνέχεια και πρέπει να κάνω σύνδεση από τις ρυθμίσεις

Υπάρχει λύση;

 

Φίλοι ανεφεραν ότι διορθωθηκε με 2ο περασμα απο πανω της ρομ...

Πριν ομως, δοκιμασε αυτο..

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mariobile.bestwifikeeper&hl=en_US

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μετα από πολύ καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό. Όταν το βάζω για φόρτιση κολλάει και αναγκάζομαι να βγάλω τη μπαταρία για επανεκκίνηση γιατί δεν ακούει τίποτα με το πλήκτρο. Επίσης όταν κάνω reboot εμφανίζει συνεχώς το logo ξανά και ξανά χωρίς να κάνει rebbot και ξανά έξω μπαταρία και μια από τα ίδια. Είμαι με EMUI 9.2.2.0 stable με καθαρή εγκατάσταση και έχω κάνει και δυο φορές dirty flash αλλά τίποτα. Κάθε βοήθεια δεκτή ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι ανεφεραν ότι διορθωθηκε με 2ο περασμα απο πανω της ρομ...

Πριν ομως, δοκιμασε αυτο..

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mariobile.bestwifikeeper&hl=en_US

Έχω και εγώ πρόβλημα με το wifi και ήμουν έτοιμος να γυρίσω στην MIUI 9.2.2 (δεν εχω ξανά περάσει την ρομ απο πάνω).

Το Best WiFi Keeper δείχνει να δουλεύει.

Βέβαια το εγκατεστησα σήμερα και μένει να δείξει οτι ˊάντεχει στον χρονοˊ,

Το άλλο που μένει να δω είναι αν έχει αντίκτυπο στην μπαταρία.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι η χρήση καλής θερμοαγώγημης αλοιφής στον επεξεργαστή και τις μνήμες, ξεκουμπώνοντας το καπάκι που τα θωρακίζει ηλεκτρομαγνητικά. Μετα κλείνεις το καπάκι και επάνω στο κλειστό καπάκι βάζεις πάλι θερμοαγώγημη ώστε αυτή να κάνει ένα λεπτό στρώμα με το πίσω μέρος της οθόνης. Προσοχή καλής ποιότητας θερμοαγώγημη αλοιΦή, ΜΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΑΓΩΓΗΜΗ, και σε τόση ποσότητα ώστε να κάνει ένα μεγάλο σε επιφάνεια στρώμα , αλλά όσο πιο λεπτό μπορεί να γίνει.

Εγώ έτσι σταμάτησα τις επανεκκινήσεις μετά από ελαφρά χτυπίματα στην πλάτη ή την οθόνη του Coolpad

 

Πήρα και μπαταρία για δοκιμή και το πρόβλημα συνεχίζεται οπότε το παράτησα. Θα τσεκάρω αυτό που λες βάζοντας Arctic Silver. Καταρχήν αν ισχύει αυτό δεν φταίει η πάστα αλλά κάπου γίνεται βραχυκύκλωμα και γι' αυτό κάνει επανεκκίνηση.

 

Το άνοιξα, έβγαλα το καπάκι και άλλαξα τα thermal pads με καινούρια, το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται όπως πριν. Από περιέργεια και μόνο θα ξαναδοκιμάσω γιατί εγώ θεωρώ ότι έφαγε τα ψωμιά του, κάτι βραχυκυκλώνει ή κουνιέται και προκαλεί αυτό το πρόβλημα, δεν φταίει η όποια θερμοαγώγιμη πάστα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΊΑ.

(για 5η συνεχομενη χρονιά εδώ..)

 

Εύχομαι χαρούμενα πρόσωπα και υγεία σε όλους!!

Ακόμα αντέχει το φόρμουλα 1...χεχεχε έχει σπάσει όλα τα κοντέρ!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

Ευτυχισμένο το 2019 και μακάρι να βρεθεί μια καλή πίτα για τo coolpad άκι μας. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...