Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινεζική. Αλλά της έβαλα ελληνικά. Όπως κι άλλα πραγματακια...

Οδηγίες στο μοντακο

 

Θα δοκιμαστεί λίαν συντόμως!! Ευχαριστούμε πολύ, κύριε Jpower!! Καλημέρα!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση.

Έχω την LineageOS και όταν βγαινω απο την εμβέλεια του wifi και ξαναπλησιασω δεν συνδέεται αυτόματα αλλά πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Το έχει παρουσιάσει σε κανέναν άλλο αυτο, ή λύνεται με κάποιων τροπο? Σκέφτηκα να βάλω κανά wifi fix απο αλλες rom αλλά δεν ξέρω μην κάνω καμια βλακεία. Υπάρχει καμια λύση η πρέπει να την περάσω απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Miui 8 17.6.8 με υποστήριξη ελληνικών στο μοντακο...

:)

:)

 

Θελει καθαρη εγκατασταση απο προηγουμενη δική σου miui (8.7.1.19 Beta)

Link to comment
Share on other sites

ναι, καλυτερα καθαρη.

Εγώ την πέρασα μετά απο lineage

 

ετσι, για να έχουμε εναν μπουσουλα

 

 

ΕΔΙΤ: το πρόβλημα που υπήρχε σε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις και αφορούσε την αλλαγή mac adress στο bluetooth, σε αυτήν την έκδοση το έχω διορθώσει.

Ηταν εξαιρετικά ενοχλητικό να χρειάζεται μετά από καθε επανεκκίνηση, κωδικο ζεύξης.

Ουτε το mi band δεν δουλευε σωστα.:rolleyes:

edit: είναι αναβαθμισμένη με το τελευταίας εκδοσης root 2.82

Επίσης, η μηχανή θεμάτων είναι :X :ninja: . Ολα είναι τζαμπέ...

Δεν απαιτείται λογαριασμός στο mi cloud για να κατεβάσετε θέματα. Αποψή μου, καντε sign out αν δεν σκοπεύετε να τον χρησιμοποιήσετε. Θα ¨τσιμπίσετε¨ενα μισαωράκι στην μπαταρία ;)

Επίσης, έχει διορθωθεί ο ήχος με την προσθήκη του Gionne Elife E7 sound patch.

Αυτά..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος περάσει τη Miui με καθαρή εγκατάσταση, ας μου πει αν ανοιγει η επιλογή Ταπετσαρία στις Ρυθμίσεις. Επειδή δεν είχα χρόνο, την πέρασα με dirty flash και ήταν το μόνο που δεν λειτουργούσε.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος περάσει τη Miui με καθαρή εγκατάσταση, ας μου πει αν ανοιγει η επιλογή Ταπετσαρία στις Ρυθμίσεις. Επειδή δεν είχα χρόνο, την πέρασα με dirty flash και ήταν το μόνο που δεν λειτουργούσε.

 

http://s22.postimg.org/bc0f2tqcx/Screenshot_2017_06_13_16_09_05_109_com_android_t.png http://s22.postimg.org/vkse2af1t/Screenshot_2017_06_13_16_09_22_199_com_miui_home.png

Ναι.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jpower73 την προτείνεις την Miui ή θα ξαναγυρίσεις πίσω στην lineage? ;)

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Τώρα, ανάλογα με τα κέφια, θα δω.

 

Ηθελα πολύ να ετοιμάσω μια μιυι. Είχα καιρό να ασχοληθώ...

 

 

Smart assistant στα Αγγλικά

 

http://s1.postimg.org/bxt69c18v/Screenshot_2017_06_13_16_37_13_781_com_miui_home.png

gif image hosting

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα και εγώ πολύ καλή αλλά αυτό που είχα πάντα με τις miui είναι ότι η δεύτερη σιμ δεν έχει H+ :( αλλά μάλλον θα την κρατήσω.

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jpower, i have installed your miui version that you posted on modaco, i did like you said, delvik, sys and ceche only

Flash was really fast, and booting was quicker then usual, then i have realized that all my previous apps from previous miui are here and i didnt had to set up wifi and language

Everythinf working fine exept push notification on whastapp

 

Should i re-flash rom again?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι, μετά από καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας Miui του Jpower, βλέπει δορυφόρους κανονικά;; Την έχω περάσει τρεις φορές με όλα τα wipes, αλλά είναι γκαβό το GPS μου! Δε βλέπει τίποτα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jpower, i have installed your miui version that you posted on modaco, i did like you said, delvik, sys and ceche only

Flash was really fast, and booting was quicker then usual, then i have realized that all my previous apps from previous miui are here and i didnt had to set up wifi and language

Everythinf working fine exept push notification on whastapp

 

Should i re-flash rom again?

 

Hello! Most of the times when I change ROM, What's App does not push notifications until it has been updated through Play Store. I do not know if this is the case with you, but it may be!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Hmm, yea, i was thinking the same thing, but messanger working correctly, only whastapp has issues with push notifications

 

Yes, I have had problems only with What's App in the past, but when it was updated automatically through Play Store, everything went back to normal!

 

Can you certify that your GPS is working correctly with the last Miui of Jpower?

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

yes, it is working correctly

 

Thank you! I was certain, because Jpower's ROMs are always very well made! I will keep searching what is wrong with mine then!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Thank you! I was certain, because Jpower's ROMs are always very well made! I will keep searching what is wrong with mine then!

 

Και μένα δεν δουλεύει το GPS θα την ξανά περάσω αύριο να δω αν φτιάξει

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν λειτουργεί το gps, ρίξτε αυτο

https://mega.nz/#!4JxSCThA!RHoReiUvnxwNvvZXMblgexbzH3nckdFiDbfP1BUKL8o

Στον φάκελο

http://s10.postimg.org/qopwv5nk9/Screenshot_2017_06_14_00_57_52_375_nextapp_fx.png

gifs upload

 

Με δικαιώματα

http://s11.postimg.org/6eqcuoqz7/Screenshot_2017_06_14_00_58_03_900_nextapp_fx.png

how do you print screen

 

Πρώτα όμως, κάντε σωστά τα 4 wipes. Αν έχετε twrp, καντε τα από 3 φορές το καθένα και περάστε την ρομ με καθαρή εγκατάσταση. Αν έχετε θέμα, τότε κάντε αυτά που λεω παραπάνω..

(το gps είναι το 1ο που ελέγχω σε μια ρομ).

 

Αν και πάλι έχετε θέμα, τότε Φλασαρετε αυτό..

https://mega.nz/#!FNhSjYja!wPrMTfKFzYb1-72mKB29y901pJfgS6WZwXV7KVVKSuk

(αρχίζω να πιστεύω ότι έχουν διαφορετικό chipset για το gps.. :) )

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Jpower, i have installed your miui version that you posted on modaco, i did like you said, delvik, sys and ceche only

Flash was really fast, and booting was quicker then usual, then i have realized that all my previous apps from previous miui are here and i didnt had to set up wifi and language

Everythinf working fine exept push notification on whastapp

 

Should i re-flash rom again?

 

No need to.

 

About whatsup issue, check this out

http://en.miui.com/thread-79960-1-1.html

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε το λινκ. Το κατέβασα το πέρασα και δούλεψε ;) Ευχαριστώ Jpower δεν είχα δει πριν τα Group name και το owner γι αυτο δεν δούλευε.

 

(Τα led σε μένα δεν δουλέυουν αλλα αφού έφτιαξε το gps δε το θεωρώ και τόσο μεγάλο πρόβλημα)

Edited by kalwdio
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ, έχετε το υπ όψη..

Όποτε δεν σας δουλεύει το gps , η λύση είναι αυτή.

Ανεξαρτήτως ρομ. :)

 

Χρειάστηκε πολύ ψάξιμο για να το βρω.. :happy:

 

Επίσης, θα επισημάνω ότι η συγκεκριμένη miui δεν έχει σχέση με τις άλλες. Εδώ και 3 μέρες που την χρησιμοποιώ εκτενώς, δεν παρουσιάζει το "μπουκωμα" των προηγούμενων μετά από λίγο καιρό.. Την εχω καθαρίσει από άχρηστα πράγματα.

 

Το λεντ σε μενα λειτουργεί. Αν κατεβάσεις το light flow ή το led blinker από μαγαζι, μπορείς να ορίσεις κι άλλα χρώματα. Ήδη, όταν το μπριζωσα με μπαταρία άνω του 90%, άναψε κιτρινο. Τεσπα, κι εμένα δεν μ ενδιαφέρει το λεντ. Αρκεί να ανάβει έστω κι ένα χρώμα.

 

Αυτό που αξίζει είναι η ποικιλία των θεμάτων.. Που, φυσικά, είναι ολα κουτραντάν... ;)

Ομοίως και το xmiui. Που καλύπτει σχεδόν όλες τις επιλογές του gravity box. Και αυτό είναι...;)

 

Και κάποια ωραία θεματακια σ αυτόν τον φάκελο.. :)

https://mega.nz/#F!dRJD3ICJ!pIYcQHW83txyVAo8JiftXA

(και ένα ωραίο mp3 :) )

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, έκανα 2 φορές τις λύσεις που προτείνεις ( και στις 2 με καθαρή εγκατάσταση, χ5 τα wipes ) αλλά το gps δεν ανταποκρίνεται, δεν βγαίνει καν το εικονίδιο στην μπάρα. Πρόσεξα πως στον φάκελο που δείχνει η φώτο απουσιάζει το αρχείο Bt_Addr δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό..κατά τα άλλα η ρομ φυσάει είναι κρίμα να μην την περάσω λόγω gps:(
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτή τη περίπτωση, πέρνα μια παλιά δική μου, π.χ. 6.20.10 και στο καπάκι την καινούργια με dirty.

Πολύ περίεργο...

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά..

Το bt addr δημιουργείται μόνο του......

Πολύ περίεργο....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτή τη περίπτωση, πέρνα μια παλιά δική μου, π.χ. 6.20.10 και στο καπάκι την καινούργια με dirty.

Πολύ περίεργο...

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά..

Το bt addr δημιουργείται μόνο του......

Πολύ περίεργο....

 

Με πέρασμα 6.10.20 και καπάκια την νέα, όλα κομπλέ..ένα βήμα πριν το στείλω για ygpd..ουφ

 

όσο για αυτό που λες, έκανα ακριβώς όπως πάντα με philz ( όλα τα wipes Χ5 φορές συν reboot recovery κάθε φορά και σαν extra έκανα wipe την sd!! ) πάντα έλειπε το αρχείο που σου ανέφερα ακόμα και όταν ενεργοποιούσα το bluetooth, κουφό ξέρω αλλά τα έχουμε πει, τραβάω τα περίεργα!!

Να`σαι καλά και πάλι που ανέβασες μια και για εμάς τους miui-lovers...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...