Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι,

Επειδή δέχομαι μηνύματα σχετικά με την mm.

Είναι αυτή του mtkdev αλλά με διορθώσεις στο θέμα των Data και του ήχου. Έγινε προσθήκη μηχανής θεμάτων substratum. (δεν είχε)..

Όσοι την περάσετε, μη βάλετε το sound patch που δίνει. Θα πάρετε τo ηχείο στο χέρι.

Βάλτε το δικό μου gionne patch high version. Μη φλασάρετε καμία έκδοση ντολμπυ.

Διορθώθηκαν θέματα προσβασιμοτητας στην καρτα. Sdfix και άλλα παρόμοια δεν κάνουν τίποτα.

Γίνανε κι άλλες διορθώσεις και σε γενικές γραμμές παίζει πολύ καλά.

Φλασαρα, διόρθωσα αρκετά πραγματάκια για την φέρω στα ίσια της.

Είχε λίγη δουλειά..

 

http://s28.postimg.org/j3lcrb7yh/Screenshot_20170211_152256.png http://s28.postimg.org/cbuxogiyx/Screenshot_20170211_152301.png

 

Μόνιμα σε 3G

 

αυτη ειναι ?? http://www.mtk-dev.com/2017/02/stablelp-resurrection-remix-559-mt6592.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

 

την πέρασα και εγώ προχθές από το mtk-dev αλλά μια φορά είδα τα Data να λειτουργούν και γι αυτό την έβγαλα αλλά ήταν πάρα πολύ smooth. Οπότε αν έχεις φτιάξει τα data ανέβασε την αν θες :)

Link to comment
Share on other sites

Τα data, έχουν διορθωθεί.

Πλέον συνδέεται χωρίς Reboot ή AirPlane onoff και άμεσα.

.

Εχω μόνιμα κάρτα δεδομένων στο σλοτ 1 και κλήσεων στο 2. Οπότε αυτό που λέω είναι αρκετά δοκιμασμένο.

.

Για τον ήχο, έφτιαξα δικο μου πατς διότι αυτό που δίνει, εκτός του ότι παραμορφώνει ήχου, είναι επικίνδυνο για το ηχείο.

Το δικό μου βασίζεται σε αρχεία της μανισιας του gionne elife e7

 

Την περασα, χωρίς να φορμάρω την ιντερναλ!! (εχω καλούδια μεσα που δεν πρέπει να χαθούν)

Σημαντικό ίσως...! Δεν πέρασα gravity box. Δεν χρειάζεται και δεν νομίζω να ξαναβάλω. Αν χρειαστεί, βάζω μεμονωμένα το μοντούλ που θέλω. Κσι τέλος.

 

Πέρασα και την μηχανή θεμάτων substratum και από θέματα το textile os. Είναι σούπερ!

 

Μέχρι στιγμής, λειτουργεί υποδειγματικα, δεν εχω βρει κάποια λειτουργία της που να μου είναι απαραίτητη και να της λειπει.

Υπ όψιν, θελει πέρασμα τα ΑΡΝ χειροκίνητα.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Υπ όψιν, θελει πέρασμα τα ΑΡΝ χειροκίνητα.

 

χειροκίνητα τα ΑΡΝ;;;; μπα, να μου λείπει τέτοιο βάσανο!!!! :lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Υπ όψιν, θελει πέρασμα τα ΑΡΝ χειροκίνητα.

 

Ε μια χαρά :) στείλε να δοκιμάσουμε :) και χάλια να είναι έχω κρατήσει backup της miui. :D

 

Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή, δεν μπορώ να την συμμαζέψω διότι δεν έχω πισι και χρόνο να αφιερώσω.

Εχω σταματήσει, προσωρινά και τις μιυι.

Με την 1η ευκαιρια θα σας στείλω πμ με το λινκ.

 

Αν εξαιρέσεις τον διακόπτη 2/3 ΤΖΙ, δεν υστερεί σε τίποτα από μια λολλιποπ ενώ υπερτερεί σε κατανάλωση και ταχύτητα...

 

... Εδιτ... Και σημερα τα δεδομένα λειτουργούν υποδειγματικα.

Εδιτ 2: βάλτε την τελευταία έκδοση via browser απο το μαγαζι. Οτι καλύτερο...!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το exit button ο άλλος, τι ότι καλύτερο, δεν μπορώ να βγω από τον browser τώρα εκτός αν πατήσω το home (αλλά έτσι δεν κάνει εκκαθάριση cache κτλ που του έχω ρυθμίσει). :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε το exit button ο άλλος, τι ότι καλύτερο, δεν μπορώ να βγω από τον browser τώρα εκτός αν πατήσω το home (αλλά έτσι δεν κάνει εκκαθάριση cache κτλ που του έχω ρυθμίσει). :lol::p

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μια εφαρμογή αντί να βελτιωθεί γίνεται χειρότερη, όντως πάει το exit button.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το αφαίρεσαν.

Με πολλά back key, κανει exit.

 

Ίδια φάση ηταν και το TuneIn Radio. Και εκεί είχαν αφαιρέσει το exit κουμπί. Τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν ότι δεν έχει σημασία, εφόσον βγαίνεις με back. Πάντως στην επόμενη έκδοση, το ξαναεβαλαν και μου έστειλαν μήνυμα ότι ικανοποιηθηκε το αίτημα μου..

Χεχεχε..

Τεσπα,..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακαθαρισα με οινόπνευμα και μετα εβαλα πιστολακι και δουλεψε τελικα αλλα παρατηρησα ότι εχει παρει νερα κατω χαμηλα και μεσα στην οθονη,πηρα μια οδεοντογλυφιδα και την εβαλα κατω διπλα στο usb για να ανασηκοσω λιγο το daughterboard (μιας και δεν ηξερα πως βγαινει) και ξαναβαλα πιστολακι μπας και μπορεσω και στεγνοσω καπως τα νερα στην οθονη αλλα μαλλον χειροτερα το εκανα γιατι εκει περιπου που εβαλα την οδοντογλυφιδα μου βγαζει εντονο λευκο λες και διαφευγει φωτισμος και στην διπλα γωνια εγινε πιο σκουρη η οθονη!

 

Αν και πέρασαν κάποιες μέρες φίλε, να σου πω πως είχα πάθει κάτι παρόμοιο (όχι με χέστρα :p) απλά εμένα δεν ένιωθε το touch αν και η οθόνη έδειχνε κανονικά. Αυτό που το έσωσε ήταν να το ξεβιδώσω πλήρως και να βγάλω και την σύνδεση με τις μαγνητοταινίες που έχει για την οθόνη. Αυτή η ταινία είχε πάνω νερό, οπότε την σκούπισα με προσοχή κτλ και όταν το ξανασυναρμολόγησα το κινητό δουλεύει από τότε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Παρακολουθώ και το Modaco και ότι ανεβάζει ο jpower, απλά επειδή τώρα κάποια μπαγκς που έχω με την 6αρα που έχω πάνω δεν την παλεύω και θέλω να την αλλάξω, αξίζει να περάσω την Miui ή να περιμένω να βγει κάτι που είναι στα σκαριά;
Link to comment
Share on other sites

... Εδιτ... Και σημερα τα δεδομένα λειτουργούν υποδειγματικα.

 

Οταν λες οτι τα δεδομενα λειτουργουν υποδειγματικα με τι παροχους οι σιμ + χωρις καποιο extra tweak/script/app;

 

Γιατι θυμαμαι παλιοτερα ουσιαστικα ετσι το εφτιαχνες. Δεν το λεω ειρωνικα/για να προκολεσω, απλα απ'οσο παρακολουθω ο fire update για mt6592 δεν βγαζει κ τα θεματα με data + το drop του δικτυου για λιγα sec μετα απο κληση τα εχουν κ οι δικες του ρομς.

 

Αν εχουν φτιαχτει οντως for real απο upstream(CM/Lineage) θα με ενδιαφερε να το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Reboot to recovery και μετά στην ψύχρα την νέα ρομ . Reboot to recovery πως κάνω? Ευχαριστω

 

με philtz , power options ==> reboot to recovery

 

σε twrp αν θυμάμαι καλά στην επιλογή reboot σου το βγάζει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε ένα Xiaomi Redmi, η εμπειρία χρήσης του με τη miui είναι άψογη. Στο Coolpad σέρνεται.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος αγόρασε ένα Xiaomi Redmi, η εμπειρία χρήσης του με τη miui είναι άψογη. Στο Coolpad σέρνεται.

 

αν έπρεπε να πάρεις ένα κινητό που να είχε μια αξιόπιστη ρομ μανίσια τι θα έπερνες;

 

εγώ μόνο miui και ρομ από asus έχω πιάσει στα χέρια μου, για αυτό και είπα να δοκιμάσω την miui του jpower γιατί μου φάνηκε αρκετά καλή ρομ.

 

 

Μια παρατήρηση, δεν ξέρω αν το έχεις κάποιος άλλος το θέμα αυτό. Αν και έχω απενεργοποιημένο το delay για άγνωστους αριθμούς, εξακολουθεί να μην χτυπάει αμέσως το ringtone όταν με καλούν. Υπάρχει κάποια άποψη περί αυτού;

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

αν έπρεπε να πάρεις ένα κινητό που να είχε μια αξιόπιστη ρομ μανίσια τι θα έπερνες;

 

Μάλλον κάνα Huawei, αν και στο Xiaomi η Miui δε με χάλασε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...