Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Στο πρωτο link ειχε συγκεκριμενα αρχεια και ακολουθησα ακριβως τον οδηγο και το εκανα.

Στο δευτερο link εχει μια ρομ μονη της, δυο διαφορετικες recovery, και το flash tool και drivers που δεν νωμιζω να τα χρειαστω.

Τι ακριβως πρεπει να κανω με τα αλλα αρχεια? καθοτι ειμαι λιγο ασχετος και το φλασαρισμα που εκανα πριν, το εκανα αποκλειστικα βημα βημα απο εκεινον τον οδηγο.Ευχαριστω.

 

όταν συνδεεις το τηλέφωνο, ο υπολογιστής κάνει τον ήχο ότι κατί συνδέθηκε και αμέσως μετά ότι αποσυνδέθηκε?

Αποσυμπιέζεις το ζιπ που έχει τη ρομ soda σε ένα φακελο και μετά διαλέγεις από εκεί το scatter file Κλπ στο flashtool.

Όταν ανοίξεις το flash tool και επιλέξεις τα αρχεία κλπ, το συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία, κρατώντας πατημένο το vol-

το αφήνεις μόλις φορτώσει την μπάρα

 

σε φλασαρισμα με το ygdp ενω το περασε κανονικα με το που το ανοιγω μου βγαζει μονο modem και δεν προχωραει..το pc το βλεπει μονο σαν fastboot..σωζετε;;

καπου το έγραφε στο modaco, θα το βρω αργότερα και θα σου πω. EDIT

http://www.modaco.com/forums/topic/373530-guide-ygdp-tool-for-flashing-stock-42-44-roms/?do=findComment&comment=2269186

Με flashtool δοκίμασες;

 

 

EMUI 3 minimal GR (είναι από ρομ του λιουτάο)

για δοκιμές

https://mega.nz/#!AMY3yAAb!r1EPxAjHgnIlo0KHromIULtxeT5sYtYprnR3ta_YlRM

Λίγα πραγματάκια για τη ρομ

έχω βάλει κάτι βοηθητικά μέσα, είναι ρουτ, θέλει gapps, γενικά δουλέυουν τα πάντα, βάλτε το θέμα miui, ελληνικά έχει.

αν βγάλει wifi nvram error, κάντε πρώτα μια επανεκκίνηση , μη φλασάρετε αμέσως wifi.zip

EDIT Την καθάρισα όσο μπορούσα, αλλά όταν ξεκινάει η ρομ εμφανίζει δύο κινέζικες εφαρμογές baidubrowser & sg... με εικονίδιο ένα τηλέφωνο. (σβήνονται πολύ εύκολα, αλλά το θέμα είναι να μην υπάρχουν) Κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη για να μην τις ξαναδούμε

Δεν θα τις ξαναδούμε με τη βοήθεια του Moihack!

Ο ήχος είναι κανονικός, μπορεί να αυξηθεί λίγο με το viper (τα ζιπ ήχου από gionee ρομ τoυ Jpower73 δεν δουλευουν στη ρομ, πέφτει σε bootloop), 7led ΟΚ,ρολοι-καιρός κλπ δουλευει και διαλέγει πόλη κανονικά, εγώ έχω βάλει και το weatherM8

 

Να σημειώσω ότι δεν μου έδειξε πρόβλημα με επαναφορά του σήματος και ούτε μου έφυγαν οι επαφές λόγω συγκχρονισμού google.

μέχρι τώρα, για αυριο δεν ξέρω :lol::lol::lol:

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους!

Την καθάρισα όσο μπορούσα, αλλά όταν ξεκινάει η ρομ εμφανίζει δύο κινέζικες εφαρμογές baidubrowser & sg... με εικονίδιο ένα τηλέφωνο.

(σβήνονται πολύ εύκολα, αλλά το θέμα είναι να μην υπάρχουν) Κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη για να μην τις ξαναδούμε

 

Ειναι στο system/vendor/operator/app

 

you are welcome κ καλη χρονια σ'ολα τα παιδια του φορουμ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά,υγεία να έχουμε!

 

Έσπασα για 2η φορά την οθόνη στο coolpadaki μου.

Είχα αγοράσει αυτήν μαζί με το frame αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος μιας και εμφάνισε καμμένα pixels και κάτι άσπρες βούλες.Χρώματα και απόκριση ήταν καλά.

Έχει πάρει κάποιος από άλλο πωλητή να μου προτείνει?Μαζί με το frame ψάχνω. Ευχαριστώ!

 

Όλες οι ιμιτασιόν είναι κακής ποιότητας, καμία σχέση με την original.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στο system/vendor/operator/app

 

you are welcome κ καλη χρονια σ'ολα τα παιδια του φορουμ :)

 

Ευχαριστώ φίλε μου για τη βοήθεια!

& κάτι ακόμη

Μπορούμε να αλλάξουμε το Baidu location σε google location ή δεν παίζει και πολύ ρόλο?

(είναι Odexed και θέλει & framework αλλαγές μάλλον, ή πιο ευκολα γίνεται φλασαριστό ζιπ για την αλλαγή?)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε το Baidu location σε google location ή δεν παίζει και πολύ ρόλο?

(είναι Odexed και θέλει & framework αλλαγές μάλλον, ή πιο ευκολα γίνεται φλασαριστό ζιπ για την αλλαγή?)

 

Δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα τι θες γιατι κ τη ρομ δεν την φλασαρα απλα το .zip ανοιξα

Στο φακελο /system/priv-app βλεπω ενα .apk(και ενα .odex) NetworkLocation_Baidu και αν το σβησεις δεν θα παρεις bootloop κατα 99.9% (εκτος αν η huawei την ειδε ξαφνικα συνεργασια με baidu, που δεν το νομιζω)

Τα google location services ερχονται με τα gapps απ'οσο ξερω, οποτε οταν τα φλασαρεις θα σαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι δεν παιζει τα βιντεο μεσα στο facebook???παρεπιπτοντως δεν εχω την εφαρμογη.μπαινω απο chrome

 

Υπαρχει κανα φιξακι;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γτ δεν παιζει τα βιντεο μεσα στο facebook???παρεπιπτοντως δεν εχω την εφαρμογη.μπαινω απο chrome Υπαρχει κανα φιξακι;;

με ποια ρομ εισαι?

με άλλον browser δοκιμασες?

δοκιμασε τον via (μου τoν ειχε προτεινει ο jpower, στην emui3minimal δουλευει μια χαρα) & firefox

δεν είχε ανεβασει ο jpower zip για τα βιντεο του facebook?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γτ δεν παιζει τα βιντεο μεσα στο facebook???παρεπιπτοντως δεν εχω την εφαρμογη.μπαινω απο chrome

 

Υπαρχει κανα φιξακι;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Σωστος...ξεχαστηκα,συγνωμη...το τροποποιησα..

 

Mixanikosgr ειμαι με την HiveUI...δε δοκιμασα με αλλο browser γιατι θυμαμαι σε αλλες ρομ και επαιζαν κανονικα τα βιντεο στο φεισμπουκ σε chrome.επισης δε θυμαμαι για το zip..αν υπαρχει καπου παλαιοτερα και ξερετε που,παρακαλω παραπεμψτε με

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ εκει που λεω πάω να περάσω την miui με cwm 6.0.5 επειδή δεν βλέπω φως με την philz,εκεί που πάω να κάνω wipe cache μου έκανε wipe περίπου 10 λεπτά μέχρι που έβγαλα μπαταρία και επανεκκίνηση. Δεν ξέρω τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Καλη χρονια. Ξερετε πως μπορω να αλλάξω recovery; Έχω την cwm 6.0.5 και θέλω να βάλω την philz

 

Από τα Mobileuncle Tools γίνεται. Πρώτα έχεις βάλει στην κάρτα sd τη recovery που θέλεις να περάσεις μετονομασμένη σε recovery.img και μετά ανοίγεις τα Mobileuncle Tools, πας Update recovery και επιλέγεις αυτή που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Από τα Mobileuncle Tools γίνεται. Πρώτα έχεις βάλει στην κάρτα sd τη recovery που θέλεις να περάσεις μετονομασμένη σε recovery.img και μετά ανοίγεις τα Mobileuncle Tools, πας Update recovery και επιλέγεις αυτή που θέλεις.

 

Μήπως έχουμε κανένα recovery.img εύκαιρο;

Link to comment
Share on other sites

έχει λινκ λίγο πιο πίσω ο tsiv ή αν θες πας στην 1η σελίδα υπάρχει λινκ

 

EMUI THEMES 340ΜΒ

https://mega.nz/#!VUIURBoT!VAFABh095AwT-5zQ-uSjzcyN0ufd0QCzhtp6X3D5Vx8

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουμε κανένα recovery.img εύκαιρο;

 

http://www.mediafire.com/file/in0ww60j04jrb20/recovery-philz.img

Link to comment
Share on other sites

τι φορτιστή να αγοράσω για το κιν? κάτι καλό που να φορτιζει γρήγορα και να ταιριάζει με την μπαταρία?

απο ali θέλω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι φορτιστή να αγοράσω για το κιν? κάτι καλό που να φορτιζει γρήγορα και να ταιριάζει με την μπαταρία?

απο ali θέλω

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

 

Το έχω φορτίσει και με 2Α καλό φορτιστή, αλλά δεν φόρτισε πιο γρήγορα.

Άρα πάρε έναν σχετικά καλό στα 1-1,5Α, γιατί οι κινέζοι τα φουσκώνουν λίγο και αν πάρεις μικτότερο από 1Α θα φορτίζει αργά

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

τι φορτιστή να αγοράσω για το κιν? κάτι καλό που να φορτιζει γρήγορα και να ταιριάζει με την μπαταρία?

απο ali θέλω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

 

Οτι και να πάρεις πάνω από 0,93Α ρεύμα φόρτισης δε θα δεις και αυτό μέχρι το 90% γιατί μετά πέφτει σταδιακά. Τουλάχιστο δεν είχα δεί εγώ μεγαλύτερο ρεύμα με οτι ρομ και να έχω βάλει, ότι φορτιστή και να έχω χρησιμοποιήσει, Άριστος φορτιστής ήταν η ευρωπαική έκδοση του:

Flypower-DC-5V-2A-

αλλά δεν υπάρχει πλέον.

 

Προσοχή γιατί κυκλοφορεί πολύ μούφα σε φορτιστές και είναι δυστυχώς και άκρως επικίνδυνοι!

Δες τη σελίδα του μπαταριολόγου-φορτισολόγου και διάλεξε κάτι αξιόπιστο από τη λίστα του

Index of all tested USB power supplies/chargers

Link to comment
Share on other sites

Το έχω φορτίσει και με 2Α καλό φορτιστή, αλλά δεν φόρτισε πιο γρήγορα.

Άρα πάρε έναν σχετικά καλό στα 1-1,5Α, γιατί οι κινέζοι τα φουσκώνουν λίγο και αν πάρεις μικτότερο από 1Α θα φορτίζει αργά

 

ευχαριστώ πολύ και τους δυό σας

 

οπότε για 1.5A με συμβουλεύεις σωστά?

 

Οτι και να πάρεις πάνω από 0,93Α ρεύμα φόρτισης δε θα δεις και αυτό μέχρι το 90% γιατί μετά πέφτει σταδιακά. Τουλάχιστο δεν είχα δεί εγώ μεγαλύτερο ρεύμα με οτι ρομ και να έχω βάλει, ότι φορτιστή και να έχω χρησιμοποιήσει, Άριστος φορτιστής ήταν η ευρωπαική έκδοση του:

Flypower-DC-5V-2A-

αλλά δεν υπάρχει πλέον.

 

Προσοχή γιατί κυκλοφορεί πολύ μούφα σε φορτιστές και είναι δυστυχώς και άκρως επικίνδυνοι!

Δες τη σελίδα του μπαταριολόγου-φορτισολόγου και διάλεξε κάτι αξιόπιστο από τη λίστα του

Index of all tested USB power supplies/chargers

 

 

αυτόν θα έπαιρνα ( παππούδες του coolpad f1 ). χιουμορ :lol: πάει πολύς καιρός. έχουμε φάει καιρό σ'αυτό το post :p χαίρομαι :D

φίλε μου αν δεν σου είναι κόπος αυτόν που μου πρωτινές τι χαρακτηριστικά έχει?δηλαδή volt και ampere?από τι βλέπω είναι 5v 2A

θέλω ευρωπαϊκό θα αγόραζα αυτόν αλλά η αδερφή μου δεν θέλει με antaptora!

αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου προτείνεις έναν με ευρωπαϊκό βύσμα γιατί δεν τα πάω καλά φοβάμαι μην πάρω κάτι που δεν αξίζει.

ακόμα και κάτι άλλο για να μην καταστρέφω μπαταρία και για να μάθω και κάτι τι φορτιστή να αγοράσω ποιο πολύ το λέω για να συντηρείται η μπαταρία αλλά να κάνει και όσο γίνεται γρήγορο φόρτισμα.

δεν καταλαβαίνω δηλαδή τα volt και τα ampere πως λειτουργούν σε μια μπαταρία ενός κινητού?

αλλά το βασικό για μένα είναι να μου πείτε έναν ευρωπαϊκό κάλο φορτιστή ή τι να ψάξω.σε volt kai ampere για να μην σας κουράζω!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......

 

τώρα είδα το link σου με τους φορτιστές

οπότε επιλέγω από το link ευχαριστώ!!!!!!

έχεις link Και για car chargers? ;)

Edited by markosch
τώρα είδα το link σου με τους φορτιστές
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ και τους δυό σας

 

οπότε για 1.5A με συμβουλεύεις σωστά?

 

 

 

 

αυτόν θα έπαιρνα ( παππούδες του coolpad f1 ). χιουμορ :lol: πάει πολύς καιρός. έχουμε φάει καιρό σ'αυτό το post :p χαίρομαι :D

φίλε μου αν δεν σου είναι κόπος αυτόν που μου πρωτινές τι χαρακτηριστικά έχει?δηλαδή volt και ampere?από τι βλέπω είναι 5v 2A

θέλω ευρωπαϊκό θα αγόραζα αυτόν αλλά η αδερφή μου δεν θέλει με antaptora!

αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου προτείνεις έναν με ευρωπαϊκό βύσμα γιατί δεν τα πάω καλά φοβάμαι μην πάρω κάτι που δεν αξίζει.

ακόμα και κάτι άλλο για να μην καταστρέφω μπαταρία και για να μάθω και κάτι τι φορτιστή να αγοράσω ποιο πολύ το λέω για να συντηρείται η μπαταρία αλλά να κάνει και όσο γίνεται γρήγορο φόρτισμα.

δεν καταλαβαίνω δηλαδή τα volt και τα ampere πως λειτουργούν σε μια μπαταρία ενός κινητού?

αλλά το βασικό για μένα είναι να μου πείτε έναν ευρωπαϊκό κάλο φορτιστή ή τι να ψάξω.σε volt kai ampere για να μην σας κουράζω!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......

 

τώρα είδα το link σου με τους φορτιστές

οπότε επιλέγω από το link ευχαριστώ!!!!!!

 

Υπάρχει η ευρωπαική έκδοση του φορτιστή στη λίστα

http://lygte-info.dk/review/USBpower%20Enerpower%202A%20UK.html

Τα βόλτ πρέπει να είναι 5V και τα αμπέρ πάνω από 1Α για το F1.

Ένας φορτιστής 2 Α μπορεί να ΔΩΣΕΙ 2Α εφόσον η συσκευή ΖΗΤΗΣΕΙ 2Α και το F1 ζητάει λιγότερο από 1Α. Δεν κάνει κακό να πάρεις κάποιον 2Α γιατί κάποιες συσκευές πχ ταμπλετ μπορούν να τα ζητήσουν. Τα V και τα Α είναι η αρχή η ποιότητα ορίζεται και από άλλα χαρακτηριστικά που δεν αναφέρονται ποτέ και μπορούν να σου δημιουργήσουν πρόβλημα, πχ αν έχει πολύ θόρυβο η έξοδος του φορτιστή (κακή ποιότητα/κακό φιλτράρισμα) πιθανότατα δεν θα αποκρίνεται η οθόνη στο άγγιγμα.

Βέβαια υπάρχει και η κωδικοποίηση των φορτιστών πχ DCP η οποία βάζει περιορισμούς αλλά στη περίπτωσή μας δεν ισχύει.

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ευρωπαική έκδοση του φορτιστή στη λίστα

http://lygte-info.dk/review/USBpower%20Enerpower%202A%20UK.html

Τα βόλτ πρέπει να είναι 5V και τα αμπέρ πάνω από 1Α για το F1.

Ένας φορτιστής 2 Α μπορεί να ΔΩΣΕΙ 2Α εφόσον η συσκευή ΖΗΤΗΣΕΙ 2Α και το F1 ζητάει λιγότερο από 1Α. Δεν κάνει κακό να πάρεις κάποιον 2Α γιατί κάποιες συσκευές πχ ταμπλετ μπορούν να τα ζητήσουν. Τα V και τα Α είναι η αρχή η ποιότητα ορίζεται και από άλλα χαρακτηριστικά που δεν αναφέρονται ποτέ και μπορούν να σου δημιουργήσουν πρόβλημα, πχ αν έχει πολύ θόρυβο η έξοδος του φορτιστή (κακή ποιότητα/κακό φιλτράρισμα) πιθανότατα δεν θα αποκρίνεται η οθόνη στο άγγιγμα.

Βέβαια υπάρχει και η κωδικοποίηση των φορτιστών πχ DCP η οποία βάζει περιορισμούς αλλά στη περίπτωσή μας δεν ισχύει.

 

 

 

οκ την ευρωπαική που λές αγοράζω ?γιάτι κοιταξα και γω και βρήκα αυτόν https://www.aliexpress.com/item/1PCS-Nillkin-Charger-5V-2A-Passed-FCC-CE-USB-Plug-Power-Wall-Charger-Safe-And-Fast/32477600314.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10106_10051-10051_10102,searchweb201603_2,afswitch_2_afChannel,single_sort_0_total_tranpro_desc&btsid=dde73fe5-0844-482f-ac84-d61ffd44de33

τι αγοράζω??ιδού το ερώτημα αστειάκι πάλι.

νομίζω και οι δύο ίδιοι είναι αλλά αυτός που προτείνεις έχει το βύσμα στην μέση βολεύει καλύτερα.αλλά το θέμα σε απόδοσης ποιον?

και κανα οικονομικό καλό καλώδιο που να δίνει περισσότερη φόρτιση?τεσταρα με μια app και είδα ότi με άλλο καλώδιο ο φορτιστής δίνει παραπάνω ampere

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ την ευρωπαική που λές αγοράζω ?γιάτι κοιταξα και γω και βρήκα αυτόν https://www.aliexpress.com/item/1PCS-Nillkin-Charger-5V-2A-Passed-FCC-CE-USB-Plug-Power-Wall-Charger-Safe-And-Fast/32477600314.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10106_10051-10051_10102,searchweb201603_2,afswitch_2_afChannel,single_sort_0_total_tranpro_desc&btsid=dde73fe5-0844-482f-ac84-d61ffd44de33

τι αγοράζω??ιδού το ερώτημα αστειάκι πάλι.

νομίζω και οι δύο ίδιοι είναι αλλά αυτός που προτείνεις έχει το βύσμα στην μέση βολεύει καλύτερα.αλλά το θέμα σε απόδοσης ποιον?

και κανα οικονομικό καλό καλώδιο που να δίνει περισσότερη φόρτιση?τεσταρα με μια app και είδα ότi με άλλο καλώδιο ο φορτιστής δίνει παραπάνω ampere

 

Και ο NILLKIN υπάρχει στη λίστα και είναι μια χαρά αν μιλάμε για το ίδιο μοντελο και γνησιο. Απο αυτοκινήτου δεν έχω άποψη αλλά υπάρχουν στις σελίδες του φορτιστολόγου και αυτοκινητου να δεις. Για καλώδιο reversible και από τις δύο πλευρές΄, χωρις να τα εχω τεσταρει πιθανολογω οτι όλα αυτής τηε κατηγορίας είναι ποιοτικά.

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Και ο NILLKIN υπάρχει στη λίστα και είναι μια χαρά αν μιλάμε για το ίδιο μοντελο και γνησιο. Απο αυτοκινήτου δεν έχω άποψη αλλά υπάρχουν στις σελίδες του φορτιστολόγου και αυτοκινητου να δεις. Για καλώδιο reversible και από τις δύο πλευρές΄, χωρις να τα εχω τεσταρει πιθανολογω οτι όλα αυτής τηε κατηγορίας είναι ποιοτικά.

 

ευχαριστώ φίλε μου να σαι καλά για την πολύτιμη βοήθεια σου!!!

κάλο βράδυ ο Χριστός να σου δίνει δύναμη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από 2+ χρόνια απρόσκοπτης λειτουργίας του F1 μου με την laek ROM, έπεσε προχθές σε bootloop.

 

Οπότε αναγκάστηκα να σβήσω τα πάντα και με την ευκαιρία έβαλα την τελευταία MIUI του jpower. Εξαιρετική παρεμπιπτόντως και πολύ όμορφη. Είχα κάτι θεματάκια όπως αυτά που αναφέρθηκαν με πάγωμα του launcher, τα οποία μέχρι στιγμής έχουν εκλείψει μετά απο dirty επαναφλασαρισμα της ROM.

 

Όλα καλά λοιπον μέχρι σήμερα που χρειαστηκα το GPS το οποίο φαίνεται σαν να μην υπάρχει!

Συγκεκριμένα ενώ είναι ενεργοποιημένο ούτε βρίσκει δορυφόρους ουτε κλειδώνει. Άνοιξα και το GPS test ζήτησα clear and update του agps αλλά τίποτα. Ούτε φαίνονται δορυφόροι ουτε κλειδωνουν. Έχει κανείς λύση σε αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Nεα miui8 7.1.4 (4 Ιαν 2017) απο Xs : http://en.miui.com/download-208.html (Γραφει miui7 στο λινκ αλλα ειναι miui8)

 

Εγω εχω ακομα την Χs του Νοεμβριου πανω η οποια ειχε μηδεν bugs (γι αυτο και την κρατησα βεβαια)

 

Οποιος εχει πανω την Νοεμβριου θα του εχει ερθει και OTA update,οποτε αν δεν εχει αλλαξει κατι απο system apps και αρχεια,μπορει να κανει uninstall τα gapps που λογικα εχει βαλει και να βαλει το OTA κανονικα μεσω της rom χωρις νεο φλασαρισμα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...