Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφε δεν ειμαι ασχετος κατι παιζει...εχει μαζεψει 10 update στο playstore τα περναει ολα κανονικα και μολις φτανει στο facebook κλεινει η εφαρμογη του playstore με error...εκανα εκκαθάριση τίποτα εκανα απο recovery 5,6 clear casse & danvilk τιποτα παλι το ιδιο...εσβησα το facebook και οταν πηγα να το ξαναβαλω παλι το ιδιο...κατεβασα την εφαρμογη και προσπαθησα να την περασω και παλι error κατι με το πακετο...κατι παιζει με την εφαρμογη του FB και δεν θελει να κατσει...και δεν ειμαι και για πολυ ψάξιμο...και μιας και απο τοτε εχουν βγει καμια 200αρια σταθερες ρομ θα το φορμαρο που θα το φορμαρο λεω μα περασω και μια πιο φρεσκια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ σε ευχαριστω και εγω μια emui ηθελα να της περασω ετσι για να αλλαξει και λιγο μιας και την βλεπω να το κραταει αλλα 2 χρονια...χεχεχε

 

δοκίμασε και αυτό πριν το φορμαρεις

http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/lite/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αδερφε δεν ειμαι ασχετος κατι παιζει...εχει μαζεψει 10 update στο playstore τα περναει ολα κανονικα και μολις φτανει στο facebook κλεινει η εφαρμογη του playstore με error...εκανα εκκαθάριση τίποτα εκανα απο recovery 5,6 clear casse & danvilk τιποτα παλι το ιδιο...εσβησα το facebook και οταν πηγα να το ξαναβαλω παλι το ιδιο...κατεβασα την εφαρμογη και προσπαθησα να την περασω και παλι error κατι με το πακετο...κατι παιζει με την εφαρμογη του FB και δεν θελει να κατσει...και δεν ειμαι και για πολυ ψάξιμο...και μιας και απο τοτε εχουν βγει καμια 200αρια σταθερες ρομ θα το φορμαρο που θα το φορμαρο λεω μα περασω και μια πιο φρεσκια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ σε ευχαριστω και εγω μια emui ηθελα να της περασω ετσι για να αλλαξει και λιγο μιας και την βλεπω να το κραταει αλλα 2 χρονια...χεχεχε

 

Είχα τη UNICOM δύο χρόνια, έχει πρόβλημα με την απώλεια σήματος σε δύσκολα σημεία και τη μη επαναφορά του, την έβγαλα πριν δέκα μέρες, το τηλέφωνο ήταν αναξιόπιστο. Έβαλα την Emui 3 v 268 από το Needrom και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη UNICOM δύο χρόνια, έχει πρόβλημα με την απώλεια σήματος σε δύσκολα σημεία και τη μη επαναφορά του, την έβγαλα πριν δέκα μέρες, το τηλέφωνο ήταν αναξιόπιστο. Έβαλα την Emui 3 v 268 από το Needrom και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Γενικά στις ΚΚ δεν είχα πρόβλημα με επαναφορά του σήματος (υπόγεια, ασανσέρ κλπ), μόνο στις lp & mm.

Έχεις και καλύτερο σήμα δηλαδή τώρα? στα dbm σου δείχνει ότι είσαι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στις ΚΚ δεν είχα πρόβλημα με επαναφορά του σήματος (υπόγεια, ασανσέρ κλπ), μόνο στις lp & mm.

Έχεις και καλύτερο σήμα δηλαδή τώρα? στα dbm σου δείχνει ότι είσαι καλύτερα?

 

Το πρόβλημα υπάρχει στη συγκεκριμένη μόνο. Κρίμα γιατί κατά τ' άλλα είναι άψογη. Μου άρεσε τόσο που τη δούλευα δύο χρόνια παρόλο το πρόβλημα. Βαρέθηκα πλέον, όσο κι αν το έψαξα φλασάροντας αρχεία από άλλες, δε δούλεψε ποτέ.

 

Αν βρισκόμουν σε δύσκολο σημείο, όπως δυστυχώς το σπίτι μου, ή σε σημείο χωρίς καθόλου σήμα, οι πιθανότητες να το ξαναβρεί ήταν περίπου 60/40. Ενώ έδειχνε ότι έχει σήμα και δεδομένα, στην ουσία ήταν εκτός δικτύου. Ήθελε airplane mode on - off και αν δεν επανερχόταν reboot.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στη συγκεκριμένη μόνο. Κρίμα γιατί κατά τ' άλλα είναι άψογη. Μου άρεσε τόσο που τη δούλευα δύο χρόνια παρόλο το πρόβλημα. Βαρέθηκα πλέον, όσο κι αν το έψαξα φλασάροντας αρχεία από άλλες, δε δούλεψε ποτέ.

 

Αν βρισκόμουν σε δύσκολο σημείο, όπως δυστυχώς το σπίτι μου, ή σε σημείο χωρίς καθόλου σήμα, οι πιθανότητες να το ξαναβρεί ήταν περίπου 60/40. Ενώ έδειχνε ότι έχει σήμα και δεδομένα, στην ουσία ήταν εκτός δικτύου. Ήθελε airplane mode on - off και αν δεν επανερχόταν reboot.

 

Πάντως εγώ που την είχα επάνω 1+ χρόνο (πριν πάω στις εμουι 3) δεν μου το παρουσίασε

(ίσως παίζει ρόλο και κάτι ακόμη πχ εταιρεία, κεραία κλπ)

άγνωσται αι βουλαί του κουλπαντ χαχα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που την είχα επάνω 1+ χρόνο (πριν πάω στις εμουι 3) δεν μου το παρουσίασε

(ίσως παίζει ρόλο και κάτι ακόμη πχ εταιρεία, κεραία κλπ)

άγνωσται αι βουλαί του κουλπαντ χαχα

 

Μηχανικέ να τολμήσω να πω ότι δεν το παρατήρησες; Δοκιμασμένο και τσεκαρισμένο σε 4 διαφορετικές συσκευές, αντιστάθηκα στον πειρασμό να την ξηλώσω γιατί τη γούσταρα όσο καμία άλλη, μεγάλος έρωτας σου λέω... :lol::lol::lol::lol:

 

Η EMUI 3.0 Build 268 που έβαλα είναι εξαιρετική σε όλα της.

Link to comment
Share on other sites

Μηχανικέ να τολμήσω να πω ότι δεν το παρατήρησες; Δοκιμασμένο και τσεκαρισμένο σε 4 διαφορετικές συσκευές, αντιστάθηκα στον πειρασμό να την ξηλώσω γιατί τη γούσταρα όσο καμία άλλη, μεγάλος έρωτας σου λέω... :lol::lol::lol::lol:

 

Η EMUI 3.0 Build 268 που έβαλα είναι εξαιρετική σε όλα της.

 

Δεν μου το παρουσίασε, μπορεί όμως να ισχύει όπως λες. Ομως δεν έτυχε να κοιτάξω το τηλέφωνο, να μην έχει σημα και να χρειαστεί να το ανοιγοκλεισω για να βρει σήμα κλπ, κάτι το οποιο ήταν συνήθες για τις MM, άσε που το έχαναν μετά από κλήση και για να ξανακαλέσεις έπρεπε να περιμένεις να βρει σήμα

Σε 2G μήπως δεν στο κάνει? για τσεκάρισέ το

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το παρουσίασε, μπορεί όμως να ισχύει όπως λες. Ομως δεν έτυχε να κοιτάξω το τηλέφωνο, να μην έχει σημα και να χρειαστεί να το ανοιγοκλεισω για να βρει σήμα κλπ, κάτι το οποιο ήταν συνήθες για τις MM, άσε που το έχαναν μετά από κλήση και για να ξανακαλέσεις έπρεπε να περιμένεις να βρει σήμα

Σε 2G μήπως δεν στο κάνει? για τσεκάρισέ το

 

Τώρα πια πήρε το δρόμο τον αγύριστο...:lol::lol::lol::lol:

 

Επίσης ένα άλλο bug που έχει είναι ότι για να δουλεύει η αναγνώριση κλήσης και να εμφανίζει το όνομα του καλούντος στα μηνύματα και τις χαμένες κλήσεις, έπρεπε οι αριθμοί να είναι αποθηκευμένοι με το +30 μπροστά. Έτσι όμως δεν δούλευε η αναγνώριση σε Cosmote. Εγώ που έχω Wind και Vodafone δεν είχα πρόβλημα, κάποιοι άλλοι όμως με Cosmote είχαν.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια πήρε το δρόμο τον αγύριστο...:lol::lol::lol::lol:

 

Επίσης ένα άλλο bug που έχει είναι ότι για να δουλεύει η αναγνώριση κλήσης και να εμαφανίζει το όνομα του καλούντος στα μηνύματα και τις χαμένες κλήσεις, έπρεπε οι αριθμοί να είναι αποθηκευμένοι με το +30 μπροστά. Έτσι όμως δεν δούλευε η αναγνώριση σε Cosmote. Εγώ που έχω Wind και Vodafone δεν είχα πρόβλημα, κάποιοι άλλοι όμως με Cosmote είχαν.

 

από τότε τους έχω όλους με +30 (wind) :lol::lol::lol:

 

θέματα για την 3 εδώ

http://www.emui.com/plugin/hwtheme/theme

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

από τότε τους έχω όλους με +30 (wind) :lol::lol::lol:

 

θέματα για την 3 εδώ

http://www.emui.com/plugin/hwtheme/theme

 

Δέχεται και θέματα από τις επόμενες, δηλαδή, 4, 5, φτάνει να "αρέσει" του theme manager, δεν τα δέχεται όλα.

 

Ωραίο το link για τα θέματα!

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Σε miui ξέρει κανείς πως βγαίνει η αυτόματη περιστροφή στην οθόνη κλειδώματος?

 

ρυθμίσεις, οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Η EMUI 3.0 Build 268 που έβαλα είναι εξαιρετική σε όλα της.

 

Να πω δυο λόγια σε όποιον αποφασίσει να τη βάλει. Για κανένα λόγο μην κάνετε Huawei ID. Εγώ έφτιαξα account για να μπορώ να κατεβάσω θέματα μέσω του theme manager και δεν με αφήνει αφού βλέπει ότι είμαι στην Ελλάδα. Το θέμα όμως είναι ότι ο λογαριασμός που δημιουργήθηκε δεν φαίνεται κάπου για να τον διαγράψω και το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να συνδεθεί στο internet και να κάνει τα δικά του κόλπα, δηλαδή όσα θέματα δοκίμασα βρίσκοντάς τα στο internet τα κρατάει στο Cloud και ακόμα και αν επαναφέρω το backup που είχα κρατήσει, επειδή είχα δοκιμάσει να συνδεθώ υπάρχει μέσα ο λογαριασμός μου και ξανακατεβάζει με τη μία τα θέματα, ακόμα κι αν εγώ τα διαγράφω συνέχεια, αυτά εξακολουθούν να ξανακατεβαίνουν.

 

Μου πήρε μέρες να καταλάβω τι γίνεται, είχα αρχίσει να πιστεύω στα φαντάσματα πια :lol:.

 

Αν διαγράψω τα πάντα και έχω δεδομένα και wifi κλειστά με το που κάνει εκκίνηση εμφανίζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση και δεν μπορεί να κατέβει το αρχείο (ποιο άραγε; ). :mad:

 

Επίσης κάτι έχει κρατήσει και από το Gmail και μου χαλάει κάποιες ρυθμίσεις αφού τις αλλάζει συνέχεια.

 

Συχνά πυκνά εμφανίζεται ένα μήνυμα ότι η τοποθεσία δεν βρέθηκε, στην emui UNICOM αυτό εξαφανιζόταν μόλις από τις ρυθμίσεις απενεργοποιούσες το Desktop News, εδώ δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Προς Θεού λοιπόν μη βάλετε λογαριασμό Huawei, θέματα υπάρχουν άπειρα με μια αναζήτηση, κατά τ' άλλα η rom είναι άψογη, μόλις βρω χρόνο θα τη στήσω από την αρχή με καθαρή εγκατάσταση.

 

Επίσης αν κάνεις swipe με το δάχτυλό σου κάτω ακριβώς από την ένδειξη της μπαταρίας και προς τα κάτω εμφανίζεται η αναζήτηση αρχείων.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσεις διορθωμένο ζιπ ή θα κάνεις μια λίστα με αυτά που μπορούν να σβηστούν άφοβα και με τα απκ που μπορούν να αλλαχτούν? για να μην τα κάνουμε όλοι τα ίδια ξανά από την αρχή

 

 

ειναι καλυτερα οι system apps που δεν χρειαζονται να μην αφαιρεθουν απο το zip της rom γιατι γινεται ελεγχος απο την rom στο boot και αν καποιο apk θελει η xiaomi να μην το σβησεις θα σου δημιουργησει θεμα.Πχ οταν εσβησα το app store της xiaomi το τηλεφωνο εφαγε bootloop!Οποτε μετα απλα παγωσα τις εφαρμογες που δεν χρειαζονται με titanium και ολα καλα. (Αυτο για οσες δεν βγαιναν εξ αρχης απλα με uninstall)

 

Τα apps που μπορουν να παγωσουν χωρις να δημιουργησει αυτο προβλημα στην rom ειναι τα:

 

-Analytics

-Android live wallpapers

-Assistant

-Basic daydreams

-BlackHole

-Bubbles

-com.android.wallpaper.holospiral

-com.miui.home.launcher.assistant

-Documents

-Feedback

-Games

-Live wallpaper picker

-Mab

-Magic Smoke

-Mail (για οποιον χρησιμοποιει Gmail η καποιο αλλο app)

-Mi wallet

-msa

-music

-music visualisation

-phase beam

-photo screensavers

-video

-xiaomi sim activate

-η κινεζικη με το ασπρο icon με το ματι

 

-Ο launcher (mihome) μπορει να αλλαξει αλλαζοντας το apk απο system με το αντιστοιχο απο αλλη Miui (εχοντας βαλει βεβαια προσωρινα εναν αλλο launcher να τρεχει!Αλλιως πριν το φλασαρισμα με αλλαγη του apk κατευθειαν στο zip μεσω 7zip).Aυτο για οποιον τον ενοχλει το νεο look του miui launcher που ανοιγει κατι σαν google assistant στην τερμα αριστερη οθονη του launcher

 

-το themes ειναι προγραμματισμενο να γυρναει στο κινεζικο στυλ,με αγγλικα μεν αλλα σαν χωρα η Κινα.Δεν εκατσα να το φτιαξω γιατι δεν το χρησιμοποιω,νομιζω εχουν γραφτει εδω τροποι που αλλαζει.Παντως τα θεματα κρατιουνται μετα απο reboot,δεν μπαινει το default απο μονο του (Μιλαω γι αυτα που εχει μεσα,δεν εχω κατεβασει καποιο απο το theme store για να το τσεκαρω αυτο)

 

Ενα αλλο αξιο προσοχης ειναι οτι αν αλλαξεις κατι απο system apks η rom θα σου βγαλει μετα το reboot ειδοποιηση να κανεις login στο mi account σου ωστε να παρουν το μηνυμα οτι εχεις κανει εσυ την αλλαγη και δεν στο εχουν χακαρει.Επειδη δεν χρησιμοποιω mi account απλα εκρυψα για παντα την ειδοποιηση μεσω miui 8 tweaks (status bar/notifications layout/enter text to filter.)Πολυ χρησιμη ρυθμιση ειδικα για τις miui που στα ζαλιζουν ολη την ωρα με notifications σχετικα με το mi account και ολες τις mi ********.Εχω κρυψει πολλες ετσι.

 

 

Γενικα εγω ειμαι ακομα με την rom (Χs 6.11.15).Μετα απο αυτο το ψιλοκαθαρισμα η rom ειναι μια χαρα,πιο γρηγορη απο τις τελευταιες miui που ανεβηκαν και πιο καινουργια.Δουλευουν τα παντα,ακομα και τα 7 led που σε αλλες miui ειχαν προβλημα.

 

Εγω προσωπικα θα μεινω μαζι της μεχρι να βγει καινουργια miui 8 global stable.

Δυστυχως η ευτυχως η Miui (επειδη ειναι kitkat) ειναι η καλυτερη λυση που εχουμε.

Βugless lollipop/mm/nougat δεν θα βγει ποτε για το τηλεφωνο μας,ο fire855 το εχει αφησει,οποτε εκτος κι αν καποιος δεν χρησιμοποιει ιδιαιτερα τα data και τις κλησεις οπου δεν θα τον πειραζουν τοτε τα bugs των lolli/mm πρεπει να βρει την ακρη του σε kitkat.Θα μπορουσα να προτεινω και emui αλλα η προτιμηση μου ειναι στην miui καθαρα για τον λογο οτι η rom αναβαθμιζεται συνεχως ακομα και για kitkat,και στα features και σε βελτιωσεις,η emui εχει μεινει στην emui 3, του 2014 ενω η huawei εχει φτασει σε emui 5.Αυτο χωρις να αποκλειει οτι η emui 3 θα δουλευει εξισου καλα με τις miui.

 

Αλλα παντως ναι,αν καποιος εχει βαρεθει να αλλαζει rom καθε βδομαδα (οπως εγω) ας βαλει την Xs,ειναι ανετα rom για να το παρατησεις μ αυτην.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε miui ξέρει κανείς πως βγαίνει η αυτόματη περιστροφή στην οθόνη κλειδώματος?

Λογικα εισαι με την version του jpower.

Πας με εναν root file explorer στον φακελο /system και ανοιγεις το build.prop ως εγγραφο,απο κει πρεπει να βρεις το παρακατω:

 

#Screen Rotate

log.tag.launcher_force_rotate=VERBOSE

lockscreen.rot_override=true

windowsmgr.support_rotation_270=true

 

και να το σβησεις.Μετα save και reboot.Στην original rom δεν υπαρχουν αυτες οι γραμμες.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

-το themes ειναι προγραμματισμενο να γυρναει στο κινεζικο στυλ,με αγγλικα μεν αλλα σαν χωρα η Κινα.Δεν εκατσα να το φτιαξω γιατι δεν το χρησιμοποιω,νομιζω εχουν γραφτει εδω τροποι που αλλαζει.Παντως τα θεματα κρατιουνται μετα απο reboot,δεν μπαινει το default απο μονο του (Μιλαω γι αυτα που εχει μεσα,δεν εχω κατεβασει καποιο απο το theme store για να το τσεκαρω αυτο)

 

Εγώ είμαι με την τελευταία το Jpower και το πρόβλημα με τα θέματα μου το παρουσίασε όταν κατέβασα καινούριο. Μετά από λίγη ώρα (μια φορά στο δεκάλεπτο, μια άλλη μετά από κανά δίωρο) γινόταν επαναφορά στο default. Με αυτά που είχα αποθηκευμένα δεν υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την miui (ασχετου εκδοσης) και εχω ενα θεματακι οταν δεχομαι κλησεις (απο κατω φαινονται και τα κουμπια) ...και μου εχει σπασει λιγο τα νευρα

μου το κανει απ'οταν αρχισα τις αναβαθμισεις του jpower (δεν φταιει ο ιδιος βεβαια), μηπως εκανα κατι και κρατησε κατι και στις υπολοιπες ρομ?

το εχει κανει σε κανεναν σας? προσπαθησα βεβαια να το απενεργοποιησω οπως λεει στην οθονη αλλα μου το ξαναβγαζει συνεχεια..οχι ομως σε ολες τις κλησεις! δεν ξερω τι συμβαινει.

καμια λυση???

https://postimg.org/image/t98ff4qw3/

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Είχα τη UNICOM δύο χρόνια, έχει πρόβλημα με την απώλεια σήματος σε δύσκολα σημεία και τη μη επαναφορά του, την έβγαλα πριν δέκα μέρες, το τηλέφωνο ήταν αναξιόπιστο. Έβαλα την Emui 3 v 268 από το Needrom και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αυτήν (unicom) έχω κι εγώ επίσης για 2 χρόνια. Το ίδιο πρόβλημα με το σήμα έχω, αλλά όσο το είχα σαν βασικό κινητό βαριόμουν να την αλλάξω γιατί ακριβώς ήταν άψογη σε όλα τα υπόλοιπα και σταθερότατη. Τώρα πλέον το έχω σαν 2ο και θέλω να κάτσω να ασχοληθώ και να την αλλάξω επιτέλους.

Μάλλον θα βάλω αυτή που λες εφόσον δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν (unicom) έχω κι εγώ επίσης για 2 χρόνια. Το ίδιο πρόβλημα με το σήμα έχω, αλλά όσο το είχα σαν βασικό κινητό βαριόμουν να την αλλάξω γιατί ακριβώς ήταν άψογη σε όλα τα υπόλοιπα και σταθερότατη. Τώρα πλέον το έχω σαν 2ο και θέλω να κάτσω να ασχοληθώ και να την αλλάξω επιτέλους.

Μάλλον θα βάλω αυτή που λες εφόσον δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Η UNICOM αν δεν είχε αυτό το (τεράστιο) πρόβλημα είναι η τέλεια rom. Φαντάσου ότι την κρατήσαμε δυο χρόνια παρόλο το πρόβλημα. :lol:

 

Για την άλλη έχε υπ' όψιν σου αυτά:

 

Να πω δυο λόγια σε όποιον αποφασίσει να τη βάλει. Για κανένα λόγο μην κάνετε Huawei ID. Εγώ έφτιαξα account για να μπορώ να κατεβάσω θέματα μέσω του theme manager και δεν με αφήνει αφού βλέπει ότι είμαι στην Ελλάδα. Το θέμα όμως είναι ότι ο λογαριασμός που δημιουργήθηκε δεν φαίνεται κάπου για να τον διαγράψω και το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να συνδεθεί στο internet και να κάνει τα δικά του κόλπα, δηλαδή όσα θέματα δοκίμασα βρίσκοντάς τα στο internet τα κρατάει στο Cloud και ακόμα και αν επαναφέρω το backup που είχα κρατήσει, επειδή είχα δοκιμάσει να συνδεθώ υπάρχει μέσα ο λογαριασμός μου και ξανακατεβάζει με τη μία τα θέματα, ακόμα κι αν εγώ τα διαγράφω συνέχεια, αυτά εξακολουθούν να ξανακατεβαίνουν.

 

Μου πήρε μέρες να καταλάβω τι γίνεται, είχα αρχίσει να πιστεύω στα φαντάσματα πια :lol:.

 

Αν διαγράψω τα πάντα και έχω δεδομένα και wifi κλειστά με το που κάνει εκκίνηση εμφανίζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση και δεν μπορεί να κατέβει το αρχείο (ποιο άραγε; ). :mad:

 

Επίσης κάτι έχει κρατήσει και από το Gmail και μου χαλάει κάποιες ρυθμίσεις αφού τις αλλάζει συνέχεια.

 

Συχνά πυκνά εμφανίζεται ένα μήνυμα ότι η τοποθεσία δεν βρέθηκε, στην emui UNICOM αυτό εξαφανιζόταν μόλις από τις ρυθμίσεις απενεργοποιούσες το Desktop News, εδώ δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Προς Θεού λοιπόν μη βάλετε λογαριασμό Huawei, θέματα υπάρχουν άπειρα με μια αναζήτηση, κατά τ' άλλα η rom είναι άψογη, μόλις βρω χρόνο θα τη στήσω από την αρχή με καθαρή εγκατάσταση.

 

Επίσης αν κάνεις swipe με το δάχτυλό σου κάτω ακριβώς από την ένδειξη της μπαταρίας και προς τα κάτω εμφανίζεται η αναζήτηση αρχείων.

 

Αυτός που την ανέβασε είχε ανεβάσει και μια 8297W-EMUI3.0_B262_KTISLJAR που δεν υπάρχει πια το link της, την έχω να τη δώσω σε όποιον θέλει, δεν την έχω δοκιμάσει, η Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 που είναι μάλλον αυτή που είχε ασχοληθεί ο jpower73 δεν έχει δόνηση στα capacitive και μόλις τη φτιάξω μου κρασάρουν τα gapps, βαρέθηκα ν' ασχοληθώ και την ξήλωσα.

Link to comment
Share on other sites

Η UNICOM αν δεν είχε αυτό το (τεράστιο) πρόβλημα είναι η τέλεια rom. Φαντάσου ότι την κρατήσαμε δυο χρόνια παρόλο το πρόβλημα. :lol:

 

Για την άλλη έχε υπ' όψιν σου αυτά:

 

 

 

Αυτός που την ανέβασε είχε ανεβάσει και μια 8297W-EMUI3.0_B262_KTISLJAR που δεν υπάρχει πια το link της, την έχω να τη δώσω σε όποιον θέλει, δεν την έχω δοκιμάσει, η Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 που είναι μάλλον αυτή που είχε ασχοληθεί ο jpower73 δεν έχει δόνηση στα capacitive και μόλις τη φτιάξω μου κρασάρουν τα gapps, βαρέθηκα ν' ασχοληθώ και την ξήλωσα.

Θα με κάνεις να αφήσω πάνω την unicom εις τον αιώνα τον άπαντα!:p

Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνεις να αφήσω πάνω την unicom εις τον αιώνα τον άπαντα!:p

 

Όχι ρε συ...:lol::lol::lol:

 

Το θέμα με το σήμα δεν παλεύεται άλλο, η Β 268 είναι μια χαρά, βάλε τη και θα με θυμηθείς. Εγώ δεν είχα πάει σε emui 3 γιατί με ψιλοενοχλούσε η μικρή γραμματοσειρά, κάτι που αν τη μεγαλώσεις μία σκάλα από τις ρυθμίσεις είναι μια χαρά.

 

Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, πιο γρήγορο boot και γενικά θα σου φανεί πιο εξελιγμένη από τη UNICOM. Απλά εμείς μετά από δύο χρόνια χρήσης είχαμε εθιστεί σ' αυτή, σε δυο τρεις μέρες δε θα θέλεις να ξαναγυρίσεις, χώρια που θα ξεχάσεις το θέμα με το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ...:lol::lol::lol:

 

Το θέμα με το σήμα δεν παλεύεται άλλο, η Β 268 είναι μια χαρά, βάλε τη και θα με θυμηθείς. Εγώ δεν είχα πάει σε emui 3 γιατί με ψιλοενοχλούσε η μικρή γραμματοσειρά, κάτι που αν τη μεγαλώσεις μία σκάλα από τις ρυθμίσεις είναι μια χαρά.

 

Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, πιο γρήγορο boot και γενικά θα σου φανεί πιο εξελιγμένη από τη UNICOM. Απλά εμείς μετά από δύο χρόνια χρήσης είχαμε εθιστεί σ' αυτή, σε δυο τρεις μέρες δε θα θέλεις να ξαναγυρίσεις, χώρια που θα ξεχάσεις το θέμα με το σήμα.

Οκκκκ...με έπεισες! Θα γίνει λίαν συντόμως η κηδεία της unicom!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...