Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις για το digitizer δεν εχει κλεισει χρονος που το πηρα το κινητο απο vickmall , υπαρχει καποια εγγυηση λετε να μου το αλλαξουν αυτοι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να αλλαξεις σλοτ στην καρτα.

Μηπως είναι θεμα δικτυου??

 

Τι εννοείς θέμα δικτύου? Να τις αλλάξω, αλλά σε αυτή τη θέση με την algorom έπιανε δεδομένα...

 

Ωραίααααααα, αν αλλάξω θέση τις σιμ, μαμιέται το σύμπαν. Ενώ έχω αλλάξει θέση τις σιμ, αν πάω να αλλάξω τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, και από Cosmote να τα βάλω στην Vodafone, δεν βρίσκει υπηρεσία, αναβοσβήνουν οι σιμ, και γενικά καταστρέφονται όλα... Και αν το αφήσω λίγο μου λέει "δυστυχώς, η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει"! Αλλά ποιο είναι το γελοίο της υπόθεσης: Αν βάλω δεδομένα από την Cosmote, φαίνεται να πιάνει, δηλαδή φαίνονται εκείνα τα "πάνω" και "κάτω" βελάκια που βγάζει όταν έχεις σύνδεση. Όταν είχα την vodafone σε εκείνο το σλοτ, και ενεργοποιούσα τα δεδομένα, ούτε αυτά δεν έβγαζε.

 

Αυτό αν έχω της cosmote

http://i64.tinypic.com/qqxt7b.png

 

Ενω αν πάω να βάλω της vodafone

http://i66.tinypic.com/amv0q8.png

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και άλλο bug. Δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο: Όταν κλείνω το κινητό, και πάω να το ανοίξω, μπαίνει σε recovery, και δεν ξεκινάει αμέσως. Πρέπει να κάνω reboot to system για να μπει στο λειτουργικό...

 

Τώρα δεν ανοίγει καν... Βγάζει το logo του Coolpad, Και κλείνει... Μυστήρια πράγματα...

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και άλλο bug. Δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία με bluetooth.

Εχεις δίκιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι παράξενο: Όταν κλείνω το κινητό, και πάω να το ανοίξω, μπαίνει σε recovery, και δεν ξεκινάει αμέσως. Πρέπει να κάνω reboot to system για να μπει στο λειτουργικό...

 

Τώρα δεν ανοίγει καν... Βγάζει το logo του Coolpad, Και κλείνει... Μυστήρια πράγματα...

Εχεις κάποιο πρόβλημα γιατί σε εμένα ανοίγει κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις κάποιο πρόβλημα γιατί σε εμένα ανοίγει κανονικα .

 

Άρα πρέπει να την ξανα περάσω από την αρχή ε?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα τον λόγο για το low incall Volume bug.

Ειμαι σε δοκιμαστική τώρα..... Θα ενημερώνω για την πορεία...

http://s9.postimg.org/kz4rahoun/Screenshot_2015_12_20_16_14_58.png

how to capture screen

Μέχρι εδω οκ.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση όχι... Αλλά υπάρχουν άλλα προβλήματα, όπως, δεν παίζει ραδιόφωνο fm, δεν παίζει κανενός είδους ίντερνετικο ραδιόφωνο, δεν παίζει η zte Camera κ.α.

 

Η έκδοση που φοράω τώρα, είναι αυτή που δίνεται στο λινκ της κεντρικής σελίδας, στην οποία παίζουν όλα, αλλά έχει το γνωστό bug της έντασης του ακουστικού, στην οποία έχω βρει τι λείπει και προκαλεί το γνωστό bug.

 

Οι μέχρι τώρα δοκιμές είναι σε καλό επίπεδο.

Αν είναι αυτό που νομιζω... Τότε στο χδα θα πέσουν 40 Saints candles :mad:

 

Υπομονή μέχρι να βρω πισι και να κανω ριπακ. Αν όλα οκ, το βράδυ θα δώσω λυση.

 

Εδιτ : αποστολή και λήψη bt λειτουργεί. Δοκιμασμένο πριν λιγο σε ζευξη με Alcatel one touch

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ζευξη κάνει, μεταφορά αρχείων δεν...

 

Η πρώτη έκδοση, αυτή του αρχικού λινκ, κάνει...

Υπομονή..

 

Ερώτηση: Για ποιον λογο τόσο η Aicp 10 By Shubham dharshan Amit pinto, η cm-12.1 beta 4 by Pinto Amit Shubham Darshan,η resurrection Remix lp v 5.5 by shubham9543 και η ROM 5.1.1_r9 sprout OctOS MT6592 [Mmx A310 / A311] by pintothakur007 δεν παρουσιάζουν το προβλημα ηχου? ε? ;););)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την aicp στον ηχο κλησης οντως δεν εχει πρόβλημα την τεσταρα κανα δυο μερες δεν δουλευει το gps kai το ραδιοφωνο

στο gps δοκιμασα το πατσακι το δικο σου αλλα τζιφος

παιζει όμως δυκτιακο ραδιο και spotify

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση, αυτή του αρχικού λινκ, κάνει...

Υπομονή..

 

Ερώτηση: Για ποιον λογο τόσο η Aicp 10 By Shubham dharshan Amit pinto, η cm-12.1 beta 4 by Pinto Amit Shubham Darshan,η resurrection Remix lp v 5.5 by shubham9543 και η ROM 5.1.1_r9 sprout OctOS MT6592 [Mmx A310 / A311] by pintothakur007 δεν παρουσιάζουν το προβλημα ηχου? ε? ;););)

 

ειναι ρητορικη η ερωτηση; γιατι αλλιως αν περιμενεις επιστημονικη απαντηση εδω δυσκολα να την παρεις....

μηπως να κανεις τις διορθωσεις σε αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση, αυτή του αρχικού λινκ, κάνει.Υπομονή..

Προς θεού, δεν βιάζομαι..

Επίσης αναφέρω ότι μετά από χάσιμο σήματος δεν επανέρχεται. Θέλει το γνωστό airplane off on

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν βλεπει ο υπολογιστης καθολου το κινητο? σαν να μην το βαζεις καθολου, ουτε και στο τηλ βγαζει τιποτα, τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topik με ποιό πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε ελληνική μια ρομ αγγλική?

Έχει αναφερθεί παλαιότερα αλλά όσο και να έψαξα δεν το βρήκα

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topik με ποιό πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε ελληνική μια ρομ αγγλική?

Έχει αναφερθεί παλαιότερα αλλά όσο και να έψαξα δεν το βρήκα

Σας ευχαριστώ

 

MoreLocale 2 από το Playstore.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πρόβλημα λύνεται με AirPlane on off, με την εφαρμογη macrodroid, έφτιαξα μακροεντολη ανα 5 λεπτά να κάνει διαδοχικο AirPlane on - airplane off, διατηρώντας το wifi on, υπο τον περιορισμό της μη εφαρμογης του κανόνα, εαν είμαι σε κλήση....

 

Ετσι λύνεται και το θέμα της μη επαναφοράς του σήματος, μετά από απώλεια

 

:lol:

 

(αν την θέλετε την μακροεντολη, σφυριξτε..)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πρόβλημα λύνεται με AirPlane on off, με την εφαρμογη macrodroid, έφτιαξα μακροεντολη ανα 5 λεπτά να κάνει διαδοχικο AirPlane on - airplane off, διατηρώντας το wifi on, υπο τον περιορισμό της μη εφαρμογης του κανόνα, εαν είμαι σε κλήση....

 

:lol:

Δηλαδή είναι περασμένο στη τελευταία ρομ που ανέβασες;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν βλεπει ο υπολογιστης καθολου το κινητο? σαν να μην το βαζεις καθολου, ουτε και στο τηλ βγαζει τιποτα, τι κανουμε?

Εχεις Ενεργοποιήσει το usb debugging η αλλιως τον εντοπισμό σφαλμάτων android;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι περασμένο στη τελευταία ρομ που ανέβασες;

 

 

Φτιαχνω την μακροεντολη τώρα.

Προβλέπω την παράμετρο ενεργής σύνδεσης data η οποία θα αναιρεί την προηγούμενη εντολη ον οφ, ωστε να μην κόβεται τ ίντερνετ μεσω ντατα. Μόλις κλεινουν τα ντατα θα ενεργοποιηθεί η εντολή AirPlane ον οφφ, λογω παρελευσης πενταλεπτου.

 

Θα την ενσωματώσω αύριο στην ρομ. Και θα την ανεβάσω.

 

Ουσιαστικά, παρακαμπτει, δια της πλαγιας οδου, το προβλημα σε βαθμό που δεν θα γίνεται αντιληπτό.

Θα μπορούσα να την κρυψω την εφαρμογη μεσα στο σύστημα και να μην καταλάβει κανείς τίποτα. Και η ρομ θα δούλευε ρολόι.

 

Ξερω..... Ειναι κουτοπονηριά....

Δεν παυει, ομως να είναι μια λύση...

(macrodroid : ίσως η καλύτερη εφαρμογή στο μαγαζί)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...