Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.πέρασα την cm 12.1 αλλα αντιμετωπιζω παλι το ίδιο πρόβλημα.δεν μπορω να πάρω αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών με το τιτανιουμ.αν μπορεί καποιος να προτείνει κάτι η να μου στείλει το δικο του τιτανιουμ που του δουλεύει σίγουρα σωστα μ αυτή τη ρομ
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Jpower GPS σφαίρα,κλήσεις κολπακι με airplane mode.

Πως απενεργοποιουμε δεύτερη σιμ,και να σώζει τις φωτογραφίες στην sdcard1?lgcamera kai stock....

 

2η σιμ απενεργοποιειται κανονικά.. Από τις ρυθμίσεις{ (ΑΚΥΡΟ, ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ, ΨΑΧΝΩ ΛΥΣΗ)

Για να σώζει στην σδ, τρέξε το sdfix απο το μαγαζι και κανε ριμπουτ. Τοτε, και η

LG camera θα σώζει στην σδ.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Είναι λινκ του μηχανικού

https://www.sendspace.com/file/ahgswr

 

Παντως για το θέμα της χαμηλής εντασης ακουστικού, που παρουσιάζεται εντελώς τυχαία, μια "λυση" δοκιμασμένη είναι airplane mode on και off.

Και ολα οκ.

 

Μου έτυχε και κατα την διάρκεια της κλήσης και ενω ακουγα και με άκουγαν κανονικά ξαφνικα να χαθεί ο ήχος.το on/off στο airplane mode δεν είναι λύση γιατί δεν ξέρεις ποτε θα το κανει.αυτό αρχείο του μηχανικου που μπαίνει μπάς και λύσει το πρόβλημα;

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να μην σας ενοχλούν στο τηλέφωνο, δεν χρειάζεται να απενεργοποιειτε sim. (airplane mode).

Υπάρχει ενα παλιό κολπο.

 

Πληκτρολογειτε: *21*699# και κάνετε κλήση σ' αυτό, από οποια σιμ θέλετε. (για διευκόλυνση, μπορείτε να το αποθηκεύσετε ως επαφή με το ονομα π. χ. Sim off)

Για απενεργοποιηση της υπηρεσίας και επαναφορά : #21# (ή sim on) :)

Και μάλιστα, μπορουν, η επαφές αυτές , να τοποθετηθουν ως συντόμευση, στην επιφάνεια εργασίας. Οπότε αποκτά χαρακτήρα widget...

Οπότε, αν θέλετε να μη σας ενοχλούν σε κάποιον αριθμό, για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα... Τώρα ξέρετε.. ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στον jpower! Εύγε ανθρωπέ μου! Εχθές το πέρασα και δείχνει ως τώρα ότι δουλεύουν όλα! Σε ευχαριστώ! Μένει μόνο να διαπιστωθεί η αυτονομία της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στον jpower! Εύγε ανθρωπέ μου! Εχθές το πέρασα και δείχνει ως τώρα ότι δουλεύουν όλα! Σε ευχαριστώ! Μένει μόνο να διαπιστωθεί η αυτονομία της μπαταρίας.

 

Ακούς και σε ακούνε στις κλήσεις κανονικα χωρίς να χρειαζεται να μπεις και να βγεις απο airplane mode?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα πλέον παίζουν όλα αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Όταν το κλείνω η κάνω κανονικό reboot κολλάει στην boot screen εκεί που εμφανίζεται το μπλε ανθρωπάκι. Μόνο με σοφτ ριμπουτ ανοίγει κανονικά. Από τη την στιγμή που είμαι μέσα, όλα δουλεύουν ρολόι.

Εδιτ : έχω ακολουθήσει την διαδικασία ακριβώς και πολλές φορές

Edited by PraetorianGR
Link to comment
Share on other sites

Jpower μπράβο, επιτέλους έχω lollipop στο τηλέφωνο και δε φοβάμαι να τη χρησιμοποιήσω :)

Δυστυχώς το πρόβλημα με το in-call volume/mic παρουσιάστηκε, αλλά σε 1 κλήση μόνο από τις 9-10 που έκανα.

Μου το έκανε την ώρα που χαμήλωνα το volume, κατά πάσα πιθανότητα ήταν σύμπτωση αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Έχω βάλει και το script του μηχανικού για τον ήχο, δε βοήθησε.

Την προηγούμενη φορά που την έβαλα μου το έκανε σε όλες τις κλήσεις, δεδομένου ότι το κάνει περιστασιακά και λύνεται με airplane on-off, ζω και μ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Jpower μπράβο, επιτέλους έχω lollipop στο τηλέφωνο και δε φοβάμαι να τη χρησιμοποιήσω :)

Δυστυχώς το πρόβλημα με το in-call volume/mic παρουσιάστηκε, αλλά σε 1 κλήση μόνο από τις 9-10 που έκανα.

Μου το έκανε την ώρα που χαμήλωνα το volume, κατά πάσα πιθανότητα ήταν σύμπτωση αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Έχω βάλει και το script του μηχανικού για τον ήχο, δε βοήθησε.

Την προηγούμενη φορά που την έβαλα μου το έκανε σε όλες τις κλήσεις, δεδομένου ότι το κάνει περιστασιακά και λύνεται με airplane on-off, ζω και μ'αυτό.

 

Με το airplane on/off δεν λύνεται οριστικά το πρόβλημα έκανα παρά πολλές κλήσεις από το σταθερό στο κινητό. Μετά από λίγη ώρα εμφανιζόταν το πρόβλημα. Και πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι στην επόμενη κλήση θα ξαναδουλεψει;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για μεταφραση ρομ που δεν εχει ελληνικα; Δοκιμασα εναν οδηγο με το apktool αλλα δεν μπορεσα να το τρεξω απο τα linux
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, νομίζω έχω λύσει το πρόβλημα με την incall volume..!!

Το εφαρμοσα χτες το βραδυ και μέχρι τωρα, μίλησα 5-6 φορές και δεν το παρουσίασε..!!

Αν μέχρι το βράδυ δεν ξαναπαρουσιαστει, θα σας γραψω την λύση......

Μέχρι τότε.... Μικρό καλάθι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα μεγάλο μπράβο στον jpower! Εύγε ανθρωπέ μου! Εχθές το πέρασα και δείχνει ως τώρα ότι δουλεύουν όλα! Σε ευχαριστώ! Μένει μόνο να διαπιστωθεί η αυτονομία της μπαταρίας.

 

Ευχαριστώ, η αυτονομία της είναι στα επίπεδα της amoi που είχα πριν. Δλδ, 5,5 εως 6 ώρες οθόνης.

http://s23.postimg.org/u5bs8vay3/Screenshot_2015_12_12_16_13_33.png http://s23.postimg.org/pi14tcy7f/Screenshot_2015_12_12_16_14_32.png http://s23.postimg.org/el4eic0tn/Screenshot_2015_12_12_16_15_13.png http://s4.postimg.org/6dlwuf5fx/Screenshot_2015_12_12_17_00_19.png

 

Πολύ καλά....!

Και μπορώ να το κανω καλύτερα....... :)

 

Εδιτ : κάνω πολλες κλήσεις... Δεν εμφανίζεται....:rolleyes:

 

Επίσης, προτείνω, ανεπιφύλακτα, Asus dialer & contacts. Δίνει απευθείας υποστήριξη σε 2 σιμ, χωρίς το ποπαπ επιλογής..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την miloli rom και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Προσπαθω να την μεταφρασω και δεν εχω καταφερει να μπω στο apktool απο τα inux ακομα... μπορει καποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις reboot με το fast boot κλειστο χαλανε τα fix?εγω κρατιεμαι μεχρι να βγουν μερικα ασπρα καπνα γιατι δεν υπαρχει και πολυς χρονος για φλασαρισματα
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το soft reboot?:wacko:

Γρήγορη επανεκκίνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, νομίζω έχω λύσει το πρόβλημα με την incall volume..!!

Το εφαρμοσα χτες το βραδυ και μέχρι τωρα, μίλησα 5-6 φορές και δεν το παρουσίασε..!!

Αν μέχρι το βράδυ δεν ξαναπαρουσιαστει, θα σας γραψω την λύση......

Μέχρι τότε.... Μικρό καλάθι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ, η αυτονομία της είναι στα επίπεδα της amoi που είχα πριν. Δλδ, 5,5 εως 6 ώρες οθόνης.

http://s23.postimg.org/u5bs8vay3/Screenshot_2015_12_12_16_13_33.png http://s23.postimg.org/pi14tcy7f/Screenshot_2015_12_12_16_14_32.png http://s23.postimg.org/el4eic0tn/Screenshot_2015_12_12_16_15_13.png

Πολύ καλά....!

Και μπορώ να το κανω καλύτερα....... :)

 

Εδιτ : κάνω πολλες κλήσεις... Δεν εμφανίζεται....:rolleyes:

 

Επίσης, προτείνω, ανεπιφύλακτα, Asus dialer & contacts. Δίνει απευθείας υποστήριξη σε 2 σιμ, χωρίς το ποπαπ επιλογής..

Μέχρι τώρα όλα είναι εντάξει,μονο ο ήχος incall volume είναι χαμηλός.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε μετα τα fix και κανα wipe dalvik/wipe cache να δειτε αν τα κραταει

 

Δοκίμασα wipes..

Όλα λειτουργούν κανονικά.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ισως το σύστημα προσπαθεί να ξαναγράψει τις τιμές του ήχου στο αρχειάκι audio ver1 vol custom

Δοκιμάστε να το κάνετε read only

r-- r-- --- ή r-- r-- r--

 

Το αρχειάκι μπαινει στο data/nvram/apcfg/aprdcl

 

εχω βαλει την miloli rom και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, Προσπαθω να την μεταφρασω και δεν εχω καταφερει να μπω στο apktool απο τα inux ακομα... μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Αν έχεις ubuntu64 βάλε το jbart

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Ισως το σύστημα προσπαθεί να ξαναγράψει τις τιμές του ήχου στο αρχειάκι audio ver1 vol custom

Δοκιμάστε να το κάνετε read only

r-- r-- ---

Εχεις δίκιο,έβαλα το αρχείο σου με r-r και ο ήχος του ακουστικού μου είναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Ισως το σύστημα προσπαθεί να ξαναγράψει τις τιμές του ήχου στο αρχειάκι audio ver1 vol custom

Δοκιμάστε να το κάνετε read only

r-- r-- --- ή r-- r-- r--

 

Το αρχειάκι μπαινει στο data/nvram/apcfg/aprdcl

 

 

 

Αν έχεις ubuntu64 βάλε το jbart

Ubuntu 64 εχω ναι

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κλείνω η κάνω κανονικό reboot κολλάει στην boot screen εκεί που εμφανίζεται το μπλε ανθρωπάκι. Μόνο με σοφτ ριμπουτ ανοίγει κανονικά. Από τη την στιγμή που είμαι μέσα, όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Και σε μένα σε power off δεν bootάρει. Μπαίνω recovery και κανω από εκεί reboot. Μικρό το κακό.

Μόλις εντόπισα κι άλλο θεματάκι. Από ανοιχτή συνομιλία σε ακουστικό τον ακούω μακρυά και δεν με ακούει. Έκανα airplane on off και οκ

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πέρασα την cm 12.1 αλλα αντιμετωπιζω παλι το ίδιο πρόβλημα.δεν μπορω να πάρω αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών με το τιτανιουμ.αν μπορεί καποιος να προτείνει κάτι η να μου στείλει το δικο του τιτανιουμ που του δουλεύει σίγουρα σωστα μ αυτή τη ρομ

εδω μπορει καποιος να βοηθησει?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδω μπορει καποιος να βοηθησει?

Κάτι γίνεται λάθος,δοκίμασε την εφαρμογή sd fix και μετα προσπάθησε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...