Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πισω στην vanilla.. (αλλο διαμαντι!)

 

Δοκίμασε την iNew v3, μεχρι τώρα δεν εχω βρει κατι κακό, εκτος το nvram bug στο wifi (το οποιο παρεπιπτόντως δεν το εχω φτιάξει ακόμα)

 

Και γω απο vanilla έρχομαι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ε, ναι ρε συ, αζουλι..

Βλέπεις μια, δυο, τρεις, δεν δουλεύει το ένα, κολλάει τι άλλο.... Τι παιδεύεσαι? Δωστης τον λο-μπού....

Και θα σπαστείς στο τέλος και θα ξενερωσεις...

 

 

Υ. Γ.... Δεν εχω ποτέ φορμαρει καρτα sd...

Σε καμία περιπτωση από τότε που την αγόρασα.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την iNew v3, μεχρι τώρα δεν εχω βρει κατι κακό, εκτος το nvram bug στο wifi (το οποιο παρεπιπτόντως δεν το εχω φτιάξει ακόμα)

 

Και γω απο vanilla έρχομαι..

Εμένα το nvram bug διορθώθηκε όπως ακριβώς λέει στο needrom, με επανεκκίνηση αμέσως μετά τη σύνδεση για πρώτη φορά στο wifi μου. Από τότε δε μου το ξαναέβγαλε.

Εξαιρετική rom πάντως, όλα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο iNew v3 στο needrom, η "σκέτη" http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3/ από τον unix_bosnia και η plus http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/ από τον ktisljar.

Εγώ ας πούμε, χρησιμοποιώ την "σκέτη".

Όποιος γράφει, ας διευκρινίζει σε ποια απ τις δυο αναφέρεται.

 

...

Υ. Γ.... Δεν εχω ποτέ φορμαρει καρτα sd...

Σε καμία περιπτωση από τότε που την αγόρασα.. :)

+1!

και γω το ίδιο

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 γραμμες στο σημα κ το 2G κανει 1λεπτο και 38 δευτερα για να φορτωσει το google. Παντα εμφανιζει το σημαδακι E, και οταν γυρναω στο 3G only, απλα χανω καθε σημα και εμφανιζει ενα κοκκινο χ.

 

Ολα αυτα με vodafone παντα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβαλα την inew v3 (τη σκέτη) και το μόνο που μου τη σπάει είναι ο ήχος που κάνει όταν κλειδώνει ή ξεκλειδώνει η οθόνη. Υπάρχει πουθενά ρύθμιση να τον αλλάξω (ούτε στο Gravity Box δε βρίσκω τίποτα) ή θα συμβιβαστώ με το "πουλάκι τσίου" που έχει;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβαλα την inew v3 (τη σκέτη) και το μόνο που μου τη σπάει είναι ο ήχος που κάνει όταν κλειδώνει ή ξεκλειδώνει η οθόνη. Υπάρχει πουθενά ρύθμιση να τον αλλάξω (ούτε στο Gravity Box δε βρίσκω τίποτα) ή θα συμβιβαστώ με το "πουλάκι τσίου" που έχει;

 

Θα το βρεις στα settings στο audio profile. Κανε uncheck to screen lock sound

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά εννοούσα να τον αλλάξω, όχι να τον απενεργοποιήσω. Αν έχετε καμιά ιδέα ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Οριστε κ του λογου το αληθες. http://i.imgur.com/QH5XcJy.png 2-5kb/s πραγματικά αδιανοητες ταχύτητες εν ετη 2015. Το xperia neo v που ειχα πριν το coolpad, πηγαινε πολυ καλυτερα.

 

Μπορει καποιος με vodafone να κανει μια μετρηση μεταφορας δεδομένων;

 

Θελω να δω αν ειμαι εγω που εχω το προβλημα, ή παρουσιαζεται και σε αλλους.

 

Edit: σε ενα παλιο samsung που δοκιμασα κανει τα ίδια. Οσως να φταινε οι κεραιες στο Ηράκλειο..

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Νέα signed_MIUI_v4.4.2_c8297w_5.4.24 στο needrom

 

Εχω περασμένη την 5.4.17 και το τηλέφωνο έτοιμο στημένο με τις εφορμογές του και τα όλα του.

Πως περνάνε την 5.4.24 χωρίς να χρειαστεί να ξαναστήσω απο την αρχή τα πάντα??

(κάπου έχει απαντηθεί αλλα δεν μπόρεσα να το βρω..)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμένη την 5.4.17 και το τηλέφωνο έτοιμο στημένο με τις εφορμογές του και τα όλα του.

Πως περνάνε την 5.4.24 χωρίς να χρειαστεί να ξαναστήσω απο την αρχή τα πάντα??

(κάπου έχει απαντηθεί αλλα δεν μπόρεσα να το βρω..)

 

Εγώ τις περνάω από πάνω χωρίς πρόβλημα, μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα μετα απο maucat να παω στο repack του dacok της a310 v3 απο needrom. Αλλα παρατηρω αυξομειωσεις στην φωτεινοτητα πολυ συχνα χωρις να αλλαζει το φως. Ειναι γνωστο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το auto velis brightness για να διαχειρίζεται την αυτόματη φωτεινωτητα.

Υπάρχει και ένα άλλο που έχει προτείνει ο jpower73 για καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω φορμαρει ποτε την sd:) τα ριχνω ολα μεσα και απο κει σβηνω παλιες ρομ και βαζω καινουργιες..

λοιπον σημερα εβαλα την iNew v3 plus και ομολογω οτι ειναι πολυ καλη, νομιζω μαλιστα οτι ειναι εξισου και πιο γρηγορη απο την xtremevanilla

εχει ωραια χρωματα,ελληνικα,καλο σημα,λιτη γενικα και απ'οτι καταλαβα υποστηριζει μανισια 7led, δεν χρειαζεται πατς!:D

θα την κρατησω μερικες μερες να δω πως παει..

 

edit: εχει δυνατο ηχο και δεν εβαλα το viper(αλλα αυτο εχει αλλα ωραια)

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμένη την 5.4.17 και το τηλέφωνο έτοιμο στημένο με τις εφορμογές του και τα όλα του.

Πως περνάνε την 5.4.24 χωρίς να χρειαστεί να ξαναστήσω απο την αρχή τα πάντα??

(κάπου έχει απαντηθεί αλλα δεν μπόρεσα να το βρω..)

 

Πριν περάσεις την ρομ κάνε ένα wipe dalvic case και εφόσον περάσεις την ρομ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Ελληνικά

 

Είναι σίγουρο;; μην κάνω τον κόπο και την περάσω...άσε που έχω και το άγχος μου με το gps....δεν είμαστε να κάνουμε πειράματα στον βρόντο!!!

Μου κάνει εντύπωση όμως, μέχρι τώρα σε όλες τις εκδόσεις του είχε Ελληνικά.

Μήπως ήθελε πέρασμα με wipes;; Μία φορά που την έριξα χωρίς wipes μόνο με dalvik, μου τα έκανε μπάχαλο, στο καπάκι και μετά απο wipes έκατσε κούτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο;; μην κάνω τον κόπο και την περάσω...άσε που έχω και το άγχος μου με το gps....δεν είμαστε να κάνουμε πειράματα στον βρόντο!!!

Μου κάνει εντύπωση όμως, μέχρι τώρα σε όλες τις εκδόσεις του είχε Ελληνικά.

Μήπως ήθελε πέρασμα με wipes;; Μία φορά που την έριξα χωρίς wipes μόνο με dalvik, μου τα έκανε μπάχαλο, στο καπάκι και μετά απο wipes έκατσε κούτα!!!

 

Είναι σίγουρο ότι δεν έχει Ελληνικά. Κι εμένα μου κάνει εντύπωση αλλά δεν.... Γύρισα πάλι στο 5.4.17.

Αν τη βάλεις πάνω από την 5.4.17, χωρίς να κάνεις κάτι, τότε σου κρατάει τα Ελληνικά αλλά να πας στη Γλώσσα&Εισαγωγή θα δεις ότι δεν έχει πάλι Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

ok, thanks με γλίτωσες απο ταλαιπωρία...άσε που εκτός απο την ειδοποίηση με φλας δεν είδα και κάτι άλλο σημαντικό.
Link to comment
Share on other sites

Σωζει με xinternal στην sd κανονικα σε εμενα. Εχεις ρυθμισει το xinternal στην θεση /storage/sdcard1 ;

 

Γεια σου vasili πες μου σε παρακαλώ γιατί κια εγω έχω πρόβλημα με την αποθήκευση στην sd με xinternal ανέβσε αν μπορεις φοτω με τί να έχουμε τικαρισμένο το πρόβλημ΄μου είναι οτι δεν ξέρω πως να ανεβάσω φοτω εγω για το πως είναι το δικό μου

Είμαι με ιΝew

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου vasili πες μου σε παρακαλώ γιατί κια εγω έχω πρόβλημα με την αποθήκευση στην sd με xinternal ανέβσε αν μπορεις φοτω με τί να έχουμε τικαρισμένο το πρόβλημ΄μου είναι οτι δεν ξέρω πως να ανεβάσω φοτω εγω για το πως είναι το δικό μου

Είμαι με ιΝew

Ευχαριστώ

Μιλουσα για το προβλημα της sd με maucat. Με inew δεν ξερω τι παιζει. [ATTACH]60014[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Λίγο κουφό βεβαία αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πεί πώς καταλαβαίνουμε ποιά iNew φοράμε την απλή η την plus αν δεν ξέρουμε τι έχουμε εγκαταστήσει σε εμενα γράφει αρ έκδοσης CXO-V3A-INEW-V07
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...