Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jpower εσύ είχες ποσταρει αυτό το Λίνκ σε κάποιον που ρωταγε για μπαταρία και παράγγειλα και εγώ...τώρα ο Θεός βοηθός.

 

Κοίτα, η ορίτζιναλ μπαταρία ζυγίζει 52 γραμμάρια. Αγόραζα μια των 2850mah και ζύγιζε 47 γραμμάρια. Η δε απόδοση της ήταν περίπου ίδια με την αυθεντική, σε καμία περίπτωση καλύτερη.

Μιας και την πήρες, όταν σου έρθει κάνε μας κι ένα review.

 

Μόλις μου έρθουν κάποια πράγματα που περιμένω, θα ξεκινήσω κάτι σχετικό με την Μπαταρία.

Αν πετύχει, καλώς.. Αν οχι, θα τα λέμε από άλλο νήμα :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Κοίτα, η ορίτζιναλ μπαταρία ζυγίζει 52 γραμμάρια. Αγόραζα μια των 2850mah και ζύγιζε 47 γραμμάρια. Η δε απόδοση της ήταν περίπου ίδια με την αυθεντική, σε καμία περίπτωση καλύτερη.

Μιας και την πήρες, όταν σου έρθει κάνε μας κι ένα review.

 

Μόλις μου έρθουν κάποια πράγματα που περιμένω, θα ξεκινήσω κάτι σχετικό με την Μπαταρία.

Αν πετύχει, καλώς.. Αν οχι, θα τα λέμε από άλλο νήμα :lol:

τι θα αλλάξεις τηλέφωνο? είσαι με τα καλά σου? και εμείς? τι έτσι? ένα γεια και φεύγεις? εδώ θα μείνεις μέχρι να βγει android 15....και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά, αφού αυτό θα έχει γίνει ψητό... :lol:

 

λέγε σε τι θα πας όμως να ξέρουμε πού να κινηθούμε κι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δοκιμάσετε το νέο πατς ήχου, γράψτε κάνα σχόλιο.

 

Φλασαρω περίεργα πράγματα και καμιά φορά δεν ξέρω τι μου γίνεται.. :lol:

Πρώτη διαπίστωση, καλύτερα μπάσα στα Ακουστικά

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δοκιμάσετε το νέο πατς ήχου, γράψτε κάνα σχόλιο.

 

Φλασαρω περίεργα πράγματα και καμιά φορά δεν ξέρω τι μου γίνεται.. :lol:

Πρώτη διαπίστωση, καλύτερα μπάσα στα Ακουστικά

ποιο είναι το νέο patch....έχω βάλει το high που είχες ανεβάσει μαζί με το normal..... έβγαλες κι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο παρελθόν χωρίς απάντηση. Δεν έχω σήμα εκεί που άλλα κινητά έχουν. Το σήμα και στις 2 sim πάει και έρχεται. Εκεί που έχω σήμα, χωρίς να μετακινήσω το κινητό βγάζει "καμία υπηρεσία" ή να χάνεται μόνο από την μία sim και μετά το αντίστροφο. Sim 1 Q/wind και sim2 Cosmote.

jpower καμιά γνώμη τι μπορεί να φταίει. Έχω την τελευταία Miui.

Να φταίει το ίδιο το κινητό; Ώρα να το αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά στο μαγαζάκι έχει μόνο το trial δωρεάν για 15 μέρες....

επίσης το πατς το πέρασα και δουλεύει άψογα....πολύ καλός ο ήχος στα ακουστικά , μένει να δούμε και στις κλήσεις την ένταση του.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο παρελθόν χωρίς απάντηση. Δεν έχω σήμα εκεί που άλλα κινητά έχουν. Το σήμα και στις 2 sim πάει και έρχεται. Εκεί που έχω σήμα, χωρίς να μετακινήσω το κινητό βγάζει "καμία υπηρεσία" ή να χάνεται μόνο από την μία sim και μετά το αντίστροφο. Sim 1 Q/wind και sim2 Cosmote.

jpower καμιά γνώμη τι μπορεί να φταίει. Έχω την τελευταία Miui.

Να φταίει το ίδιο το κινητό; Ώρα να το αλλάξω;

 

Αν περάσεις με καθαρή εγκατάσταση την rom δε θα έχεις προβλήματα. Κινούμαι και εγώ σε χώρους με και χωρίς σήμα και λειτουργεί κανονικά. Αντίθετα είχα προβλήματα με την miui από εδώ. http://en.miui.com/download-208.html

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά στο μαγαζάκι έχει μόνο το trial δωρεάν για 15 μέρες....

Δεν θέλω να μου στεναχωριέστε.. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν περάσεις με καθαρή εγκατάσταση την rom δε θα έχεις προβλήματα. Κινούμαι και εγώ σε χώρους με και χωρίς σήμα και λειτουργεί κανονικά. Αντίθετα είχα προβλήματα με την miui από εδώ. http://en.miui.com/download-208.html

 

Είναι η miui του Xs.. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα και στο παρελθόν χωρίς απάντηση. Δεν έχω σήμα εκεί που άλλα κινητά έχουν. Το σήμα και στις 2 sim πάει και έρχεται. Εκεί που έχω σήμα, χωρίς να μετακινήσω το κινητό βγάζει "καμία υπηρεσία" ή να χάνεται μόνο από την μία sim και μετά το αντίστροφο. Sim 1 Q/wind και sim2 Cosmote.

jpower καμιά γνώμη τι μπορεί να φταίει. Έχω την τελευταία Miui.

Να φταίει το ίδιο το κινητό; Ώρα να το αλλάξω;

 

Δεν έχει θέμα η ρομ. Κανε της μια καθαρή εγκατάσταση και δες..

Αν είχε τέτοιο θέμα η ρομ, θα ειχαν "σφυρίξει" τ αυτιά μου από τα μπινελίκια :lol:

Κι εδώ και στο μοντακο και στο χδα..... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις με καθαρή εγκατάσταση την rom δε θα έχεις προβλήματα. Κινούμαι και εγώ σε χώρους με και χωρίς σήμα και λειτουργεί κανονικά. Αντίθετα είχα προβλήματα με την miui από εδώ. http://en.miui.com/download-208.html

 

Είναι η miui του Xs.. :rolleyes:

Δεν έχει θέμα η ρομ. Κανε της μια καθαρή εγκατάσταση και δες..

Αν είχε τέτοιο θέμα η ρομ, θα ειχαν "σφυρίξει" τ αυτιά μου από τα μπινελίκια :lol:

Κι εδώ και στο μοντακο και στο χδα..... :lol:

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έκανα καθαρή εγκατάσταση. Υπάρχουν οι απώλειες σήματος αλλά φαίνεται να δουλεύει κάπως καλύτερα.

Θέλει περισσότερη παρακολούθηση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι και συγνωμη για την παρεμβαση μου.

θελω να μεταφερω χρηματα στο e-banking της πειραιως και για να γινει αυτο μου στελνει η πειραιως ενα μηνυμα για να βαλω το extra κωδικο!!Εκει καπου ξεκιναει το προβλημα !!Το μηνυμα δεν το φτανει ποτε σε μενα και εχουν σπασει τα νευρα μου!!Γενικα εχω θεμα με τα μηνυματα!!Δεν ερχονται παιδια!!Καποια στιγμη ειχα βαλει την εφαρμογη textra για τα μηνυματα και ειχα κανει την δουλεια μου αλλα εχει αρκετο καιρο που δεν παιζει ουτε αυτο!!!SOS τι να κανω?????:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας φιλοι και συγνωμη για την παρεμβαση μου.

θελω να μεταφερω χρηματα στο e-banking της πειραιως και για να γινει αυτο μου στελνει η πειραιως ενα μηνυμα για να βαλω το extra κωδικο!!Εκει καπου ξεκιναει το προβλημα !!Το μηνυμα δεν το φτανει ποτε σε μενα και εχουν σπασει τα νευρα μου!!Γενικα εχω θεμα με τα μηνυματα!!Δεν ερχονται παιδια!!Καποια στιγμη ειχα βαλει την εφαρμογη textra για τα μηνυματα και ειχα κανει την δουλεια μου αλλα εχει αρκετο καιρο που δεν παιζει ουτε αυτο!!!SOS τι να κανω?????:(:(:(:(:(:(:(

 

Ειναι πολλα αδερφε....ξεκινα πρωτα να δεις αν εχεις κανει update στην εφαρμογη...αν εχεις κανει δεν δεχεται το ρουτ...βαλε μια πιο παλια εκδοση της...κοιτα να δεις τι δικαιωματα εχεις δωσει στην εφαρμογη της winbank κ στην smsιερα...εαν σου ζηταει τον extra κωδικο για να αλλαξεις κωδικο αυρο δεν γινοταν ποτε...επρεπε να το κανεις τηλεφωνικος κ ας ελεγε οτι μπορεις να το κανεις μεσα απο την εφαρμογη...λιγο πιο πισω εχω δωσει λινκ με μια παλια εκδοση της winbank...δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Άδειασε την internal[/quote

οταν λες αδειασμα εννοεις ξανα περασμα κ να μη συγχρονισω το mi cloud να μου κατεβαζει αυτοματα τα αλμπουμς ε;κ γεμιζει;η δε το επιασα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα αδερφε....ξεκινα πρωτα να δεις αν εχεις κανει update στην εφαρμογη...αν εχεις κανει δεν δεχεται το ρουτ...βαλε μια πιο παλια εκδοση της...κοιτα να δεις τι δικαιωματα εχεις δωσει στην εφαρμογη της winbank κ στην smsιερα...εαν σου ζηταει τον extra κωδικο για να αλλαξεις κωδικο αυρο δεν γινοταν ποτε...επρεπε να το κανεις τηλεφωνικος κ ας ελεγε οτι μπορεις να το κανεις μεσα απο την εφαρμογη...λιγο πιο πισω εχω δωσει λινκ με μια παλια εκδοση της winbank...δοκιμασε το

Σε ευχαριστω για την απαντηση takare7 αλλα να ξερεις οτι δεν πρεπει να εχει θεμα απο την τραπεζα ουτε αν ειναι παλια η winbank app γιατι το κανω και απο τον υπολογιστη οποτε δεν εχει να κανει με αυτο!!Να σου πω επισης οτι δεν εχω ασχοληθει ποτε με root κτλ!!!Το βασικο ειναι οτι ενω ολα πηγαιναν καλα απο καποια στιγμη και μετα μηνυματα ΤΕΛΟΣ!!!Τι να πω πραγματικα!!!Βαζω και βγαζω συνεχεια τις εφαρμογες με μηνυματα μπας και φταιει αυτο αλλα ...... τιποτα!!Κανω επανεκινησει τον υπολογιστη μπας και φταιει αυτο αλλα τιποτα!!Πραγματικα αγανακτησα αλλα δεν θελω να αποχωριστω το coolpaki Μου!!!Σε απογνωση!!!:cry::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 3 χρόνια με το coolpadaki εντελώς ξαφνικά brickαρισε. Όταν γίνεται εκκίνηση πέφτει σε ένα αέναο bootloop. Έκανα τα πάντα με sp flash tools και ενώ δείχνει να φορτώνει το scatter image κανονικά εντούτοις το bootloop παραμένει. έχω σπαταλήσει παρ πολύ χρόνο προσπαθώντας να το αναστήσω αλλά δεν τα καταφέρνω. αν υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Άδειασε την internal[/quote

οταν λες αδειασμα εννοεις ξανα περασμα κ να μη συγχρονισω το mi cloud να μου κατεβαζει αυτοματα τα αλμπουμς ε;κ γεμιζει;η δε το επιασα καλα;

 

Σωστός... Ξεφορτωσε την και δες

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως αλλαζουμε την αναλυση του stock εγγραφεα βιντεο στην miui?

Eχω φαει τον τοπο για να κατεβασω την ποιοτητα σε 720p και δεν βρισκω πουθενα αυτή την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...