Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Aφού σέταρα όπως ήθελα την HiveUI πήρα backup και έβαλα EMUI 3.0 Build 268 για να τη δοκιμάσω και αυτή.

 

Xposed μπαίνει εδώ?

 

Αυτό που έχω για κιτκατ και δουλεύει στην Hive και σε όσες κιτκατ έχω δοκιμάσει από διάφορα τηλέφωνα εδώ δεν... :(

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδάκια που δοκιμάζουν ακόμα roms για την Coolpadάρα!! Παρακολουθώ αυτά που λέτε για την Hive και στις εικόνες φαίνεται αρκετά όμορφη, ενώ διαβάζω ότι είναι πολύ καλή! ...τουλαχιστον για την ώρα! Μπορεί να την δοκιμάσω στο μέλλον, αλλά προς το παρόν παραμένω στη Miui! Μπράβο, πάντως, γιατί αλλιώς δε θα την βρίσκαμε ποτέ αυτή τη rom αν δεν αναφερόταν εδώ μέσα!!

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά...

Έχω ξεμείνει με AOSP Maucat εδώ και κανα χρόνο. Τον τελευταίο καιρό, όταν μπαίνω σε ασανσέρ και χάνεται το σήμα, μετά όταν βγαίνω, ενώ το icon του σήματος φαίνεται να είναι κομπλέ, το σήμα δεν υπάρχει στην πραγματικότητα (δε μπορώ να δεχθώ ούτε να κάνω κλήσεις). Οπότε θέλει να κάνω κάθε φορά on και off το airplane mode, ώστε να επανέλθει κανονικά. Αποτέλεσμα είναι να ξεχνάω κάθε φορά ότι θα συμβεί αυτό και να με παίρνουν τηλ και να μην τα βλέπω...

Να πω ότι μου το 'κανε και πιο παλιά αυτό, αλλά πολύ αραιά. Τώρα, μου συμβαίνει 8 στις 10 φορές που μπαίνω σε ασανσέρ.

 

Υπάρχει λύση (με κανα fix-άκι ας πούμε); Ή πρέπει να πάω για αλλαγή ROM; Ok κάποια στιγμή πρέπει βέβαια να αλλάξω ROM και να πάω σε κάτι πιο νέο, αλλά τώρα μέσα στις γιορτές βαριέμαι να κάθομαι και να περνάω apps απ' την αρχή και να σετάρω τη ROM και το κάθε app...

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Aφού σέταρα όπως ήθελα την HiveUI πήρα backup και έβαλα EMUI 3.0 Build 268 για να τη δοκιμάσω και αυτή.

 

Xposed μπαίνει εδώ?

 

Αυτό που έχω για κιτκατ και δουλεύει στην Hive και σε όσες κιτκατ έχω δοκιμάσει από διάφορα τηλέφωνα εδώ δεν... :(

 

Στην emui 2.3 έμπαινε η παλαιότερη έκδοση 2.4.1 ΜΟΝΟ. Στην 3.0 δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα μετά από χρόνο και βάλε. Έχω πλέον letv x600 και το coolpad ήταν παρατημένο στο συρτάρι ως καβάτζα για ώρα ανάγκης. Λέω να το δώσω στην αδερφή μου και αναρωτιέμαι τι rom να περάσω.

 

Να σκεφτείτε φοράει aosp mlais 4.4.3 την δεύτερη (Όχι αυτή που είχε ως βάση η rom του algorithm) χωρίς παράπονο γενικά, αλλά αφού θα το δώσω, ας του περάσω κάτι πιο σύγχρονο. Και έχω μπερδευτεί με τις τόσες επιλογές.

 

Υπάρχει απροβλημάτιστη lollipop ή marshmallow; Ή να πάω σε καμία kitkat;

 

Δεν θέλω να μπλέξει η αδερφή μου με airplane mode και λοιπά για να βρίσκει σήμα και δεδομένα. Απλά κάποια που να δουλεύει our of the box.

Link to comment
Share on other sites

Για τη χρηση που λες μη μπλεξεις με loli και mm...καμια δεν ειναι εντελως απροβληματιστη...βαλε την hive που αναφερεται στις τελευταιες σελ να ησυχασει το κεφαλι σου.πολυ ησυχη και χωρις bugs
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα μετά από χρόνο και βάλε. Έχω πλέον letv x600 και το coolpad ήταν παρατημένο στο συρτάρι ως καβάτζα για ώρα ανάγκης. Λέω να το δώσω στην αδερφή μου και αναρωτιέμαι τι rom να περάσω.

 

Να σκεφτείτε φοράει aosp mlais 4.4.3 την δεύτερη (Όχι αυτή που είχε ως βάση η rom του algorithm) χωρίς παράπονο γενικά, αλλά αφού θα το δώσω, ας του περάσω κάτι πιο σύγχρονο. Και έχω μπερδευτεί με τις τόσες επιλογές.

 

Υπάρχει απροβλημάτιστη lollipop ή marshmallow; Ή να πάω σε καμία kitkat;

 

Δεν θέλω να μπλέξει η αδερφή μου με airplane mode και λοιπά για να βρίσκει σήμα και δεδομένα. Απλά κάποια που να δουλεύει our of the box.

Brocas Helm... κοινώς "μουστάκια" καλύτερα να πας σε miui ... ενεργοβόρα μεν αλλά πάει μία χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν..

Απλά είδα αναφορές σας σε μια ρομ που είχα παρουσιάσει πέρσι.

Αν θυμάμαι καλά την έστειλα διότι μου κρασαριζε το copilot.

 

Η χιαομι τελευταία, δίνει κάτι απντεητς εντελώς αποκαρδιωτικα.

Και το κράξιμο πέφτει στην ψύχρα. Και πλακώνουν οι αβανταδοροι, με ενα κατεβατό μετάλλια στο νικνεημ να προσπαθούν να σώσουν οτι σωζεται...

 

Είμαι με την τελευταία μου, την 6.12.1. Η οποία έχει σπ@ζμενη μηχανη θεμάτων. Πέρα από αυτήν, πολύ καλή η 6.10.20. Πολύ σταθερή επίσης.

 

Την hive την είχα απορρίψει και για έναν ακόμη λόγο. Δεν θυμάμαι... Ο ένας ήταν το copilot. Ο άλλος.... Δεν θυμάμαι.

Τώρα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σ αυτήν που δοκιμάζετε.

 

Υ. Γ. Θέματα με το widget καιρού, είχε και η "δική μου" και αν θυμάμαι καλά το είχα αφαιρέσει στο ζιπ.....

Τι μου θυμίσατε τώρα...... :)

 

 

 

Τεσπα,

Καλές γιορτές, καλή χρονιά με υγεία σε όλους...

(για οτιδήποτε νεότερο, θα ενημερωθείτε με πμ)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν..

Απλά είδα αναφορές σας σε μια ρομ που είχα παρουσιάσει πέρσι.

Αν θυμάμαι καλά την έστειλα διότι μου κρασαριζε το copilot.

 

Η χιαομι τελευταία, δίνει κάτι απντεητς εντελώς αποκαρδιωτικα.

Και το κράξιμο πέφτει στην ψύχρα. Και πλακώνουν οι αβανταδοροι, με ενα κατεβατό μετάλλια στο νικνεημ να προσπαθούν να σώσουν οτι σωζεται...

 

Είμαι με την τελευταία μου, την 6.12.1. Η οποία έχει σπ@ζμενη μηχανη θεμάτων. Πέρα από αυτήν, πολύ καλή η 6.10.20. Πολύ σταθερή επίσης.

 

Την hive την είχα απορρίψει και για έναν ακόμη λόγο. Δεν θυμάμαι... Ο ένας ήταν το copilot. Ο άλλος.... Δεν θυμάμαι.

Τώρα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σ αυτήν που δοκιμάζετε.

 

Υ. Γ. Θέματα με το widget καιρού, είχε και η "δική μου" και αν θυμάμαι καλά το είχα αφαιρέσει στο ζιπ.....

Τι μου θυμίσατε τώρα...... :)

 

 

 

Τεσπα,

Καλές γιορτές, καλή χρονιά με υγεία σε όλους...

(για οτιδήποτε νεότερο, θα ενημερωθείτε με πμ)

 

ναι, την θυμαμαι και εγω την hive και οντως ειχε θεμα με το widget

ο φιλος μας jp ειχε φτιαξει μια ρομ.. δεν ξερω αν ειναι ιδια (8297W-XOLO-HIVE-jpmoded) οποιος την θελει να την ανεβασω...

jp οντως γινεται χαμος στο φορουμ χιαομι....παρακολουθα το και αν αξιζει καποια αναβαθμιση...σφυρα

 

χρονια πολλα και απο μενα σε ολους και αφθονη υγεια!!!

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

 

Χαχαχαχαχα, εγώ την ξέθαψα μετά τον εθισμό μου στις emui, δεν την είχα δοκιμάσει καν, δουλεύουν όλα, για το co pilot δεν το γνωρίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι, την θυμαμαι και εγω την hive και οντως ειχε θεμα με το widget

ο φιλος μας jp ειχε φτιαξει μια ρομ.. δεν ξερω αν ειναι ιδια (8297W-XOLO-HIVE-jpmoded) οποιος την θελει να την ανεβασω...

jp οντως γινεται χαμος στο φορουμ χιαομι....παρακολουθα το και αν αξιζει καποια αναβαθμιση...σφυρα

 

χρονια πολλα και απο μενα σε ολους και αφθονη υγεια!!!

 

Να το κάνεις άμεσα, χρόνια πολλά σε όλους!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

#19941 καθαρή

 

Ολα ειναι εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6564219#post6564219

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια και ευτυχια...

 

 

παιδια...σοσ...θεμα με το ιμει.....ενω ειχε μπρικαρει του αδερφου μου το coolpad και δεν επαναφεροταν με τιποτα..ουτε με custom rom ουτε με εργοστασιακη (κουφο αυτο..) σκεφτηκα και του εκανα restore ενα δικο μου backup μιας και του ειχε μεινει τουλαχιστον η philiz..απο τοτε και μετα ομως εχουμε το ιδιο ιμει..περασα μετα custom rom αλλα συνεχιζουμε να εχουμε το ιδιο imei..δοκιμασα το κολπο με το *#*#3646633#*#* αλλα δεν αλλαζει το ιμει του..δοκιμασα το chamelephon αλλα παλι δεν αλλαζει...επειδη παντα κραταω imei.bak με mobile uncle, προσπαθησα να του κανω restore το δικο του εργοστασιακο ιμει αλλα παλι το δικο μου εχει...εχουμε καμια πιο δραστικη μεθοδο??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους με υγεια και ευτυχια...

 

 

παιδια...σοσ...θεμα με το ιμει.....ενω ειχε μπρικαρει του αδερφου μου το coolpad και δεν επαναφεροταν με τιποτα..ουτε με custom rom ουτε με εργοστασιακη (κουφο αυτο..) σκεφτηκα και του εκανα restore ενα δικο μου backup μιας και του ειχε μεινει τουλαχιστον η philiz..απο τοτε και μετα ομως εχουμε το ιδιο ιμει..περασα μετα custom rom αλλα συνεχιζουμε να εχουμε το ιδιο imei..δοκιμασα το κολπο με το *#*#3646633#*#* αλλα δεν αλλαζει το ιμει του..δοκιμασα το chamelephon αλλα παλι δεν αλλαζει...επειδη παντα κραταω imei.bak με mobile uncle, προσπαθησα να του κανω restore το δικο του εργοστασιακο ιμει αλλα παλι το δικο μου εχει...εχουμε καμια πιο δραστικη μεθοδο??

περνα του τωρα μια εργοστασιακη .cpb με ygdp η flash tools και θα επανελθουν τα imei

Link to comment
Share on other sites

...

Υ. Γ. Θέματα με το widget καιρού, είχε και η "δική μου" και αν θυμάμαι καλά το είχα αφαιρέσει στο ζιπ.....

Τι μου θυμίσατε τώρα...... :)

...

 

Τελικά το είχες αφαιρέσει το widget γιατι στα screenshot υπάρχει...

Οχι τιποτα αλλο αλλά έχω ζητήσει από τον Άγιο Βασίλη να εξαφανιστεί το widget... το τιμημένο σε μένα δε δείχνεί ούτε τη σωστή ημερομηνία χωρίς ριμπούτ

Link to comment
Share on other sites

περνα του τωρα μια εργοστασιακη .cpb με ygdp η flash tools και θα επανελθουν τα imei

 

ΟΚ..το δοκιμαζω αμεσως μετα το μεσημεριανο τραπεζι..(μη γινει και καμια στραβη και δε μου κανει καλο το τραπεζι..χαχα)

Ευχαριστωω

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να γλιτωσω το φλασαρισμα εργοστασιακης ρομ γιατι εχω στησει πληρως το τηλ και βαριεμαι τα παντα απ την αρχη,παρατηρησα οτι το imei αλλαζει μετα απο τις διαδικασιες που ανεφερα πιο πανω αλλα μετα απο επανεκινηση ξαναγυριζει στα παλια..παιζει κανα permission??
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Στην emui 2.3 έμπαινε η παλαιότερη έκδοση 2.4.1 ΜΟΝΟ. Στην 3.0 δεν έχω δοκιμάσει.

 

Ευχαριστώ φίλε.

 

Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει η 2.4.1 στην Emui 268 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.

 

Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει η 2.4.1 στην Emui 268 ;)

 

Την ίδια δουλειά κάνουν οπότε όλα οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ρομ είναι σφαίρα άλλα έχει και μονοφωνικό ήχο στο μεγάφωνο (περνάει δηλαδή ο ήχος μόνο από το ένα κανάλι, κατι που έιχαν οι 6αρες)

 

Αυτό πως το κατάλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

jpower73, welcome back φιλε

 

Αυτό πως το κατάλαβες;

κατέβασε αυτό

https://www.sendspace.com/file/wuqa53

 

άκουσέ το με ακουστικά και με το μεγάφωνο. Το δεξί κάνάλι που έχει τις κιθάρες δεν ακούγεται στο μεγαφωνο. ακούγεται μόνο το αριστερό. Φυσικά στα πιο πολλά τραγούδια που δεν έχουν τέτοια μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα 2 κανάλια ή είναι joint mp3 (πάρα πολλά είναι έτσι) δεν ακούς ότι δεν παίζει το ένα κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

jpower73, welcome back φιλε

 

 

κατέβασε αυτό

https://www.sendspace.com/file/wuqa53

 

άκουσέ το με ακουστικά και με το μεγάφωνο. Το δεξί κάνάλι που έχει τις κιθάρες δεν ακούγεται στο μεγαφωνο. ακούγεται μόνο το αριστερό. Φυσικά στα πιο πολλά τραγούδια που δεν έχουν τέτοια μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα 2 κανάλια ή είναι joint mp3 (πάρα πολλά είναι έτσι) δεν ακούς ότι δεν παίζει το ένα κανάλι.

 

Θα το τσεκάρω, δηλαδή μόνο στο μεγάφωνο παίζει μονοφωνικά, στα ακουστικά είναι εντάξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε.

 

Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει η 2.4.1 στην Emui 268 ;)

 

Απ' ότι κατάλαβα τη φτιάξατε τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Ειμαι λοιπον με την 6.10.20. του φιλου jpower73 αλλα εχω ένα προβληματακι που με τον καιρο αρχιζει και μου την δινει ολο και περισσοτερο ,το πρόβλημα είναι ότι δεν μου γυρναει στην αυτοματη περιστροφή παρολου που την εχω ενεργοποιημενη και χρειαζεται να κανω on-off από το μενου για να μου πιασει ,μετα από λιγο όμως ξανα μανα το ιδιο,εχει κανεις άλλος το ιδιο πρόβλημα,υπαρχει καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

 

Απ' ότι κατάλαβα τη φτιάξατε τη συσκευή.

 

Όχι ακριβώς , θέλει λίγο ασχολία με τις κεραίες...

 

Μπορείς?

 

Στείλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...