Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια...τη δοκιμαζω κι εγω αμεσα...περνιεται με τα κλασικα wipes??θελει φλασαρισμα κανα εξτρα πατσακι??η ειναι ετοιμη??
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν ξέρω αγγλικά... το παρακάτω

 

You have to use the classic version (v3.3),

 

τι σημαίνει?

 

Σε ποιόν launcher αναφέρεται?

 

Και γενικά μπορώ να βάλω άλλον εκτός από nova?

 

Kατάλαβα καλά?

 

Το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να αλλάξω την αρχική οθόνη με κάποια από τις διπλανές.

 

Ούτε αυτή τη δυνατότητα δεν δίνει ο εγκατεστημένος launcher:mad:

 

Με ενοχλεί απίστευτα αυτό το κ0λ0widget στην αρχική... έλεος:mad:

 

Γράφει ότι δεν δουλεύει η τελευταία version του Nova launcher (τότε που το έγραψε υποθέτω) και δουλεύει η παλαιότερη 3.3, διαφορετικά γράφει ότι μπορείς να βάλεις κάποιον άλλο εκτός από Nova.

 

ωραια...τη δοκιμαζω κι εγω αμεσα...περνιεται με τα κλασικα wipes??θελει φλασαρισμα κανα εξτρα πατσακι??η ειναι ετοιμη??

 

Περνιέται με τα κλασικά wipes, θέλει το Wlan Fix γιατί βγάζει nvram error, το περνάς καπάκι μετά τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Τι widget είναι αυτό; Λογικά θα μπορείς να το σβήσεις ή να το παγώσεις με Titanium.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφοι, γιατί τις εγκαταλείψατε τις λολλι και μαρς ρομ ?

Πέσατε με τα μούτρα στις μουι...τόσο καλές είναι ? :)

Link to comment
Share on other sites

Τι widget είναι αυτό; Λογικά θα μπορείς να το σβήσεις ή να το παγώσεις με Titanium.

 

Δεν σβήνει με τίποτα, δεν αντιδρά στην αφή. Με Titanium δεν δοκίμασα, στην original rom δείχνει τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφοι, γιατί τις εγκαταλείψατε τις λολλι και μαρς ρομ ?

Πέσατε με τα μούτρα στις μουι...τόσο καλές είναι ? :)

 

Εγώ είμαι με ΜΜ AOSP OMS. Καλούλα είναι, αλλά δεν είμαι πολύ απαιτητικός με τα data να επανέρχονται γρήγορα κτλ. Ξέρω περίπου πότε θα έχει πρόβλημα και πετάω εκεί ένα airplane mode on/off και εντάξει.

 

Δεν σβήνει με τίποτα, δεν αντιδρά στην αφή. Με Titanium δεν δοκίμασα, στην original rom δείχνει τον καιρό.

 

Κάτσε να την κατεβάσω να δω μέσα στο zip τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να την κατεβάσω να δω μέσα στο zip τι γίνεται.

 

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί, το άφησα έτσι λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι μέρος του theme και λογικά αλλάζει από αυτήν την εφαρμογή EDGE που έχει. Πάγωσα σχεδόν τα πάντα και δεν έφυγε, λογικά κάθε theme έχει δικά του τέτοια hardcoded widgets. Πάντως μπαίνει ο Apex και freezάρει ο stock launcher, οπότε ΟΚ. O Apex είναι αρκετά καλός, αφού δεν μπαίνει ο Nova.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι μέρος του theme και λογικά αλλάζει από αυτήν την εφαρμογή EDGE που έχει. Πάγωσα σχεδόν τα πάντα και δεν έφυγε, λογικά κάθε theme έχει δικά του τέτοια hardcoded widgets. Πάντως μπαίνει ο Apex και freezάρει ο stock launcher, οπότε ΟΚ. O Apex είναι αρκετά καλός, αφού δεν μπαίνει ο Nova.

 

Από το EDGE δεν αλλάζει, μόνο το θέμα, αλλά και πάλι εκεί είναι.

 

Ο Apex μου αρέσει περισσότερο από τον Nova, και ο stock μόλις τον συνηθίσεις είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Από το EDGE δεν αλλάζει, μόνο το θέμα, αλλά και πάλι εκεί είναι.

 

Ο Apex μου αρέσει περισσότερο από τον Nova, και ο stock μόλις τον συνηθίσεις είναι οκ.

 

Για να σε ξενυχτήσω χαχαχα

hive UI version 41 by 77chedu

https://drive.google.com/file/d/0ByEOR9M5bXAtcVpvTGQwRW4wVDA/view

Link to comment
Share on other sites

Για να σε ξενυχτήσω χαχαχα

hive UI version 41 by 77chedu

https://drive.google.com/file/d/0ByEOR9M5bXAtcVpvTGQwRW4wVDA/view

 

Που το βρήκες ρε βραδιάτικα; :lol::lol::lol:

 

Το κατεβάζω αλλά τέτοια ώρα δεν δοκιμάζω τίποτα, χαχαχαχαχαχα.:p

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι δεν δουλεύει η τελευταία version του Nova launcher (τότε που το έγραψε υποθέτω) και δουλεύει η παλαιότερη 3.3, διαφορετικά γράφει ότι μπορείς να βάλεις κάποιον άλλο εκτός από Nova.

 

Πρέπει να είναι μέρος του theme και λογικά αλλάζει από αυτήν την εφαρμογή EDGE που έχει. Πάγωσα σχεδόν τα πάντα και δεν έφυγε, λογικά κάθε theme έχει δικά του τέτοια hardcoded widgets. Πάντως μπαίνει ο Apex και freezάρει ο stock launcher, οπότε ΟΚ. O Apex είναι αρκετά καλός, αφού δεν μπαίνει ο Nova.

 

Eυχαριστώ παιδιά:)

 

 

 

Για να σε ξενυχτήσω χαχαχα

hive UI version 41 by 77chedu

https://drive.google.com/file/d/0ByEOR9M5bXAtcVpvTGQwRW4wVDA/view

 

Κατέβασα και εγώ και θα τη δοκιμάσω οσονούπω (όταν μου έρθει δηλαδή από ένα φίλο που το έδωσα να μου το συμμαζέψει)

 

Στα δικά μου τώρα...

Το κινητό το έχω από τη Δευτέρα στα χέρια μου και αφού όντως δεν είχα καλό σήμα κινητής αποφασίζω να το ανοίξω.

Αυτό που ανακαλύπτω είναι ότι το συγκεκριμένο έχει υποστεί "βιασμό" εσωτερικά από ανθρώπους που δεν είχαν σχέση με το αντικείμενο και αποφάσισαν να αλλάξουν οθόνη μόνοι τους.

 

Σπασμένες έδρες για τρία βιδάκια και αλλαγμένο εσωτερικό καπάκι χωρίς επαφές για τις κεραίες , πλακωμένο το καλώδιο για το δέκτη κινητής , έλειπε η τρύπα για να φαίνεται το βισματάκι για εξωτερική κεραία και εμπόδιζε το πλαίσιο να κλείσει σωστά (την άνοιξα μόνος μου)

 

Όπως είπα παραπάνω το έχω δώσει σε φίλο που "πιάνουν" τα χέρια του να το συμμαζέψει και μάλλον θα κάνουμε δουλειά.

Ίσως όχι στο 100% αλλά (σε θέμα σήματος κινητής και GPS) αλλά πολύ κοντά στο ανεκτό

 

Παραθέτω φωτογραφίες με επισημασμένα τα σημεία που λέω.:)

 

y3mCn_t_TufYWPgzVxJZYPKQNUS9p5fvdPdMJYQmN4DweF6YxmS0N7Gss_o-8thhmQ1k9J4iA6_YxWL7ENjOsP3whIHKd7jENnLRLkhryPv7J5OqHnJEvHtTIusGCdrlgEW4HvcmLLqlfecxHktTPsg1BYLNJ1Bd8t3QPMqqiXa8Us?width=1024&height=589&cropmode=none

 

y3mdGYUwzAMu0PNhJvEE-JOr6zqrpaoVGrFI-5443yy20IiGS-P6sQ3LN7QFu03_8Vd-krXyn44oOQKObctZfaQsxQRGoRPvWrpxE8LB2daeGrjZqSmpf9A-3ydtyD5hm3__qOcwFB9JtAnOkwGr361e-728LnOAbagtOZqXtPj1kk?width=734&height=700&cropmode=none

 

y3mM19_B6rZOnZa3oRzkhvbU597hNI_YTc0GTmwZbvrOk_BMOXN6MDSnuXFtXvlLM3SnpIIZXs3R1xPQLWnTD3-CgsBXBZu4yb7BbgQvkZK8lH53Za_YuVQ8vl3BZINqa2DP2WWdywyp95YICQPyjevkxYeMV3Qdb-sIPNvz4bANo0?width=525&height=700&cropmode=none

 

y3mM3jcwJ6MQYMPfNETfAk0iXTfYpw6UzJldPQQ14Znz3KqjS642HL3eGpZFCAL5EFxurhC8IT8wxSCPJibP21aQ16KB8Y_4bKx5M3ab3m_Uh_y0Fq4tXc3iFg7dPY4TmW0-q0-vBY8QrYCo11CchIrRgZ9U4OXw98Xw1FAVNlGxAM?width=670&height=700&cropmode=none

 

y3mTsPdowqtH8B2kjzCkyyyKMiYXdPRWllihTzibWbWijUe7DgXSk2gFnRXM1MIXx-cH6oFlWuqHvkYCK8QqaTFsxtGUSxo45ZmcbXwROJ5Rkjs3JIgn2slYwKCMrnHFb_k1X46S9DBZ3VCZxhf7GYiIiNZFUDbBkpZXDighU-gNb4?width=1024&height=587&cropmode=none

 

y3mul8E8eLds_Wui1sLv8ZaCMOcpl2S_qY1Njbjx2uktT0cN7THQmMI-DYxLUSQ2hUS_4VS06j1i83Td3_3kMY98MTA1lCJrVSi0oPRIviqSji0_llf_vGIKvIvP6QMbbqOMwIKrV9ftTBl_CdUc-M1JBDRFVX7oJ17DSWIJA8tSXs?width=1024&height=565&cropmode=none

 

y3mBCAa9NPPZQCeek1_kkgZmuCkgY0TVMHytAXK3-n7L1IGzsuti7MOC2yeQZ0mxWOmjS2eBGX4pu4k_d0QQQDH6Wa1iNvX4AoRbTRm6zbn-sHmmmfJct3e-9DihCMYqEvDX6rYxAiVDybNgy0y3YKupVfIv7B3OtA7j7y_xdKOJoA?width=713&height=700&cropmode=none

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά:)

 

 

 

 

 

Κατέβασα και εγώ και θα τη δοκιμάσω οσονούπω (όταν μου έρθει δηλαδή από ένα φίλο που το έδωσα να μου το συμμαζέψει)

 

Στα δικά μου τώρα...

Το κινητό το έχω από τη Δευτέρα στα χέρια μου και αφού όντως δεν είχα καλό σήμα κινητής αποφασίζω να το ανοίξω.

Αυτό που ανακαλύπτω είναι ότι το συγκεκριμένο έχει υποστεί "βιασμό" εσωτερικά από ανθρώπους που δεν είχαν σχέση με το αντικείμενο και αποφάσισαν να αλλάξουν οθόνη μόνοι τους.

 

Σπασμένες έδρες για τρία βιδάκια και αλλαγμένο εσωτερικό καπάκι χωρίς επαφές για τις κεραίες , πλακωμένο το καλώδιο για το δέκτη κινητής , έλειπε η τρύπα για να φαίνεται το βισματάκι για εξωτερική κεραία και εμπόδιζε το πλαίσιο να κλείσει σωστά (την άνοιξα μόνος μου)

 

Όπως είπα παραπάνω το έχω δώσει σε φίλο που "πιάνουν" τα χέρια του να το συμμαζέψει και μάλλον θα κάνουμε δουλειά.

Ίσως όχι στο 100% αλλά (σε θέμα σήματος κινητής και GPS) αλλά πολύ κοντά στο ανεκτό

 

Παραθέτω φωτογραφίες με επισημασμένα τα σημεία που λέω.:)

 

 

Δεν πρέπει να υπάρχει ευκολότερη συσκευή στο λύσε δέσε, για να κάνεις ζημιά πρέπει να είσαι εντελώς άσχετος.

 

Αν δεν καταφέρει κάτι ο φίλος σου μπορώ κι εγώ.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Θα ενημερώσω όταν μου το φέρει.

 

Να 'σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες ρε βραδιάτικα; :lol::lol::lol:

 

Το κατεβάζω αλλά τέτοια ώρα δεν δοκιμάζω τίποτα, χαχαχαχαχαχα.:p

 

Περινένουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικες μερες σουταρα τον fb messenger μετα το fail update που τον κανανε Instagram και εβαλα τον fb messenger lite.To τηλεφωνο ελαφρυνε.Τελικα δεν ειναι μονο το facebook app που γονατιζει το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Περινένουμε εντυπώσεις...

 

Οκ, αν και δουλεύει άψογα, αν προλάβω απόψε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τη δοκιμασα κι εγω...εως τωρα μπορω να πω πως ειναι αψογη (αν και αυτο θα φανει με τον καιρο)..με το νοβα δε ξερω γιατι εχετε θεμα..εγω περασα παλαιοτερη εκδοση,την εκανα προ..νομιουχα με lucky και ολα καλα..δεν εχω κανενα θεμα εξ αρχης..αυτο που με χαλαει μονο ειναι το ξεκλειδωμα οθονης..δε μπορει να αλλαξει με απλη διαφανεια??η καλυτερα να μην εχει κανενα ξεκλειδωμα??

 

επισης η νεα εκδοση που αναφερθηκε πριν λιγα μηνυματα περνιεται με dirty πανω σε αυτη του needrom που συζηταμε??η παλι απ την αρχη??

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τη δοκιμασα κι εγω...εως τωρα μπορω να πω πως ειναι αψογη (αν και αυτο θα φανει με τον καιρο)..με το νοβα δε ξερω γιατι εχετε θεμα..εγω περασα παλαιοτερη εκδοση,την εκανα προ..νομιουχα με lucky και ολα καλα..δεν εχω κανενα θεμα εξ αρχης..αυτο που με χαλαει μονο ειναι το ξεκλειδωμα οθονης..δε μπορει να αλλαξει με απλη διαφανεια??η καλυτερα να μην εχει κανενα ξεκλειδωμα??

 

επισης η νεα εκδοση που αναφερθηκε πριν λιγα μηνυματα περνιεται με dirty πανω σε αυτη του needrom που συζηταμε??η παλι απ την αρχη??

 

Το κλείδωμα της οθόνης αλλάζει σε ό,τι θέλεις εσύ από το μενού Ασφάλεια.

 

Για dirty flash δεν έχω απάντηση για την ώρα, δεν την έχω δοκιμάσει καν.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τη δοκιμασα κι εγω...εως τωρα μπορω να πω πως ειναι αψογη (αν και αυτο θα φανει με τον καιρο)..με το νοβα δε ξερω γιατι εχετε θεμα..εγω περασα παλαιοτερη εκδοση,την εκανα προ..νομιουχα με lucky και ολα καλα..δεν εχω κανενα θεμα εξ αρχης..αυτο που με χαλαει μονο ειναι το ξεκλειδωμα οθονης..δε μπορει να αλλαξει με απλη διαφανεια??η καλυτερα να μην εχει κανενα ξεκλειδωμα??

 

επισης η νεα εκδοση που αναφερθηκε πριν λιγα μηνυματα περνιεται με dirty πανω σε αυτη του needrom που συζηταμε??η παλι απ την αρχη??

 

Κανένα screenshot;

Έχει αυτό το μόνιμο widget στο home screen; Το οποίο παρεμπιπτόντως δείχνει άλλη ημερομηνία αν το αφήσω σε flight mode το βράδυ και επίσης δεν αφήνει χώρο να βάλω ενα ρολόι. Το dirty πάνω στην HiVEUI_32 θα ήταν ιδανικό.

Επίσης το 41 να υποθέσω οτι αναφέρεται σε HIVE 4.1;

Πάντως πολύ δύσκολη η πληροφόρηση για το HIVE και τις εκδόσεις της, ψαχνω και δε βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

προς klaipelas file den exeis xoro gia na laveis to pm mou svise minimata!

Nαι εχεις δικιο, διεγραψα και τωρα μπορεις να στειλεις.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα screenshot;

Έχει αυτό το μόνιμο widget στο home screen; Το οποίο παρεμπιπτόντως δείχνει άλλη ημερομηνία αν το αφήσω σε flight mode το βράδυ και επίσης δεν αφήνει χώρο να βάλω ενα ρολόι. Το dirty πάνω στην HiVEUI_32 θα ήταν ιδανικό.

Επίσης το 41 να υποθέσω οτι αναφέρεται σε HIVE 4.1;

Πάντως πολύ δύσκολη η πληροφόρηση για το HIVE και τις εκδόσεις της, ψαχνω και δε βρίσκω...

 

Οι πληρoφoρίες είναι στο modaco και στο ισπανικό site, που εκεί γράφει ο 77chedu

http://www.movilesdualsim.com/tema/hive-ui-4-4-port-de-xolo.90971/

οι ρομ είναι πειραγμένες από τις αρχικές του λιουταο, που βάζει κάτι δικά του κόλπα που δεν βγαίνουν, ίσως γιαυτό να υπάρχει το πρόβλημα με το widget

 

hive 32 (τσεκάρετε αν είναι πιο καινούργια από αυτή του needrom)

https://mega.nz/#!4UpgTTaD!D3WI5TLU5DWUfVrAwWOzUT_wgN5bOiUpk8t2t373kZg

liutao tools 32

https://mega.nz/#!hBoBGJzR!yVHev4DL8a6LD5XvZEmupPPWzEoQTbRvm-I_jgXmRAc

I upload a patch with the advanced options of Liutao. Replaces the SystemUI of the repack, so the icon of the second sim will be visible. It includes Xposed, Xblast, Xuimod, XinternalSD, Viper hidden in the launcher. It takes the Gravitybox from the original rom, but it does not work; Is an outdated version, maybe some more recent combination xposed and GB works

 

Μπορεί να γίνει απεγκατάσταση χωρίς πρόβλημα των:connect, edge,secure,correo, hive keys

 

για την 41 γράφει

Repack version 41, has a different base than version 32 and also has Dolby digital. Both version 32 and 41 are very similar, the little that changes is the camera, in version 32 is AOSP and in the 41 the camera is the native one of a more recent version of HiveUI. However the photos are of a very similar quality.

 

http://www.movilesdualsim.com/attachments/screenshot_2015-01-08-13-00-36-png.71495/

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

liutao tools 32

https://mega.nz/#!hBoBGJzR!yVHev4DL8a6LD5XvZEmupPPWzEoQTbRvm-I_jgXmRAc

I upload a patch with the advanced options of Liutao. Replaces the SystemUI of the repack, so the icon of the second sim will be visible. It includes Xposed, Xblast, Xuimod, XinternalSD, Viper hidden in the launcher. It takes the Gravitybox from the original rom, but it does not work; Is an outdated version, maybe some more recent combination xposed and GB works

 

Μπορεί να γίνει απεγκατάσταση χωρίς πρόβλημα των:connect, edge,secure,correo, hive keys

 

 

mixanikosgr ευχαριστώ.

 

Κατέβασα liutao tools 32 και θα φλασάρω σύντομα.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεματακι. ειμαι με την rr 5.7.4 απο xda και δεν λειτουργει το κουμπι vol+. σαν κουμπι δεν εχει προβλημα αφου λειτουργει κανονικα οταν ειμαι σε recovery. αρα μαλλον ειναι θεμα software. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα screenshot;

Έχει αυτό το μόνιμο widget στο home screen; Το οποίο παρεμπιπτόντως δείχνει άλλη ημερομηνία αν το αφήσω σε flight mode το βράδυ και επίσης δεν αφήνει χώρο να βάλω ενα ρολόι. Το dirty πάνω στην HiVEUI_32 θα ήταν ιδανικό.

Επίσης το 41 να υποθέσω οτι αναφέρεται σε HIVE 4.1;

Πάντως πολύ δύσκολη η πληροφόρηση για το HIVE και τις εκδόσεις της, ψαχνω και δε βρίσκω...

 

Λοιπον το έκανα το dirty και μου'φυγε το ντέρτι... έκατσε η «hive UI version 41 by 77chedu» χωρις να αντιληφθώ κάτι στραβό...

Νομίζω αξίζει η αναβάθμιση, όντως η κάμερα πολύ καλύτερη αλλά έχει περιορισμό τα 12MP και ήχος νομίζω οτι καλύτερο έχω ακούσει από αυτό το τηλέφωνο. Έχει το dolby αλλά εγώ ακούω χωρίς αυτό και ο ήχος είναι φοβερός. Επίσης αρκετά δυνατότερος από την «HiveUI_32» αλλά δεν είχα βάλει κάποιο patch. Διαφορετικό (καλύτερο) και το ράδιο, μάλλον έχει εκτός από καλύτερο ήχο και καλύτερη λήψη.

Περνώντας πρόσφατα από InewV3plus, rr, EMUI, MIUI... αν δε μου κάνει νερά νομίζω οτι τελικά εδώ θα μείνω.

Edited by blitz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...